W³osy farbowane na czarno(henna) – pomocy - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Uroda > Pielêgnacja w³osów i fryzury

Notka

Pielêgnacja w³osów i fryzury Podyskutuj o pielêgnacji w³osów krêconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawd¼ modne fryzury: ciêcia, koloryzacje, fryzury na ¶lub, wesele, Komuniê, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2010-02-14, 01:27   #1
Xelt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 3

W³osy farbowane na czarno(henna) – pomocy


Witam. Mam do¶æ spory problem z moimi w³osami. Przez wiêkszo¶æ ¿ycia by³em blondynem, ale parê lat temu wpad³em na pomys³ pofarbowania w³osów na czarno i od tamtego czasu ca³y czas to robiê ( po prostu lepiej mi w czarnym).
Dobrze przejd¼my do rzeczy. Mój problem polega na tym, ¿e:
- farba do¶æ mocno niszczy mi w³osy ( robi z nich dos³ownie siano)
- szampon koloryzuj±cy nie jest o wiele lepszy
- mam genetycznie cienkie w³osy i pomimo tego, ¿e nie wypadaj± mi one jako¶ w nadmiarze (+ mam 20 lat), po prostu mam ich optycznie mniej. Strasznie denerwuje mnie to, ¿e czasem w³osy uk³adaj± mi siê tak, ¿e na ¶rodku g³owy widaæ bia³± skórê( nie wspominaj±c o tym, kiedy jeszcze mam odrosty), co wygl±da po prostu jakbym nie mia³ tam w³osów ( a mam, po prostu stamt±d jakby w³osy by wyrasta³y i jako¶ g³upio na boki siê uk³ada³y).
Dobrze mi w czarnym, wiêc uzna³em, ¿e spróbujê u¿yæ czarnej henny do w³osów. Podobno pogrubia ona w³osy i a¿ tak bardzo ich nie niszczy. Nie wiem tylko czy nie wejdzie ona w reakcjê z farb±?

Co o tym my¶licie? Wiecie jak rozwi±zaæ mój problem i czy henna jest dobrym wyj¶ciem? Co zrobiæ z tym strasznym ¶rodkiem g³owy? ( na w³osy biorê silice + od¿ywki nawil¿aj±ce). Z góry dziêkujê za pomoc!

Edytowane przez Xelt
Czas edycji: 2010-02-14 o 01:59
Xelt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-02-14, 08:39   #2
merlene
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomo¶ci: 98
Dot.: W³osy farbowane na czarno(henna) – pomocy

napisales ze masz ich optycznie mniej i to prawda bo jasny kolor wlosow sprawia wrazenie du¿ej ilo¶ci a niestety ciemny wprost odwrotnie . Szczerze nie polecam farbowanie henn± , mo¿e spróbuj l'oreal casting co prawda to szampon ale dlugo utrzymuje siê na w³osach
__________________
Jeder ist anders als Rest,
ganz anders als perfekt .
merlene jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-02-14, 08:54   #3
lilbrilliant
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomo¶ci: 22
Dot.: W³osy farbowane na czarno(henna) – pomocy

a pijesz piwo ? mój wychowawca xD powiedzia³ ¿e od piwa mog± 2x szybciej w³osy wypadaæ szczególnie u mê¿czyzn(podobno wyp³ukujê mikroelementy) . Co do henny odradzam, na sobie nie próbowa³am, ale czyta³am ¿e nie którym w³a¶nie wychodzi³y ró¿ne cuda na g³owie a szczególnie na farbowanych w³osach. A szamponetki ? nie niszcz± w³osów a kolor jest, tylko siê zmywa. Mozesz ich u¿ywaæ na odrosty zaoszczêdzisz na farbach, i kondycji w³osów.A mo¿e wrzuci³by¶ zdjêcia jak to 'gniazdo na g³owie' wygl±da ? ;d wtedy bêdzie lepiej co¶ powiedzieæ na ten temat Pozdrawiam ;*
lilbrilliant jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-02-14, 13:27   #4
Xelt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: W³osy farbowane na czarno(henna) – pomocy

Nie pijê piwa, a inny alkohol w do¶æ ma³ej ilo¶ci.
No w³a¶nie s³ysza³em, ¿e z farbowanymi w³osami henna mo¿e wej¶æ w reakcjê, ale to chyba raczej z innymi kolorami ni¿ po prostu czarnym...
Niestety w tej chwili to nawet po szamponetce mam strasznie zniszczone i spalone w³osy ( które po tygodniu maseczek na w³osy i od¿ywek jako¶ do siebie dochodz±). Kurcze w³a¶nie my¶la³em o hennie przez to, ¿e obkleja w³osy i sprawia wra¿enie, ¿e jest ich wiêcej...
Nie mam na razie jak daæ zdjêcia ,,gniazdka'' ( brak aparatu). ¯eby lepiej to sobie wyobraziæ to powiem, ¿e podobne jest to do przedzia³ku na g³owie, jaki czasem siê robi u osób z czarnymi w³osami. Po prostu przez w³osy widaæ bia³± skórê. Ja nie mam na g³owie, ¿adnego takiego przedzia³ka, nie licz±c nieszczêsny ¶rodek g³owy
Xelt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-02-14, 14:03   #5
Idevia
Przyczajenie
 
Avatar Idevia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: W³osy farbowane na czarno(henna) – pomocy

Nie pope³niaj mojego b³êdu!!!!

Cztery lata farbowa³am w³osy czarn± henn±, kolor piêkny, w³osy te¿, ale dwa dni temu mia³am robion± profesjonaln± dekoloryzacjê i po dwóch godzinach z rozja¶niaczem na g³owie ledwo co ruszy³o.
Po³owa w³osów zosta³a ¶ciêta (a mia³am je do pasa)
Farbowa³am gotow± mieszank± henny z utleniaczem i PPD (sk³adnik toksyczny) i farba tak mocno w¿ar³a siê we w³osy (henna je dodatkowo oblepi³a), ¿e sporo czsu minie zanim siê tego pozbêdê, o ile w ogóle.

Je¶li nie nosisz d³ugich w³osów, to farbuj naturalnym indigo, jak Ci siê nie spodoba zawsze mo¿esz ¶ci±æ siê na ktrótko.
Kup sobie czyst± keratynê i rozcieñczon± w wod± destylowan± pryskaj w³osy, powinny siê zregenerowaæ i pogrubiæ.

powodzenia
Idevia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-02-14, 18:02   #6
Xelt
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 3
Dot.: W³osy farbowane na czarno(henna) – pomocy

Ok spróbujê kupiæ keratynê i rozcieñczon± z wod± destylowan± (gdzie mogê to dostaæ? apteka?). Z tego co zrozumia³em to Idevia polecach hennê, bo wszystko by³o ok, a¿ do czasu kiedy chcia³a¶ wróciæ do koloru? Je¶li tak to pierwszy raz nak³ada³a¶ hennê na farbowane na czarno w³osy ( o to siê najbardziê bojê) oraz gdzie mogê kupiæ tak± gotow± mieszankê?
Dziêkujê za dotychczasowe odpowiedzi i pozdrawiam
Xelt jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2010-02-16, 11:34   #7
Idevia
Przyczajenie
 
Avatar Idevia
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomo¶ci: 26
Dot.: W³osy farbowane na czarno(henna) – pomocy

Ostatni± normaln± farb± jak± stosowa³am by³a Clairol. Potem ju¿ tylko na nieszczêsna henna z chemicznymi dodatkami.

Wodê destylowan± kupisz w drogerii albo na stacji benzynowej.
Do farbowania na ciemny kolor mo¿esz u¿yæ indygo (wszystko na ten temat masz na stronie mazidla.com, tam te¿ mo¿esz zaopatrzyæ siê w ro¶linne farby dl w³osów)
Idevia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Pielêgnacja w³osów i fryzury


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:49.