Kosmetyki naturalne - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-03-17, 16:09   #541
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

no, właściwie kosmetyk naturalny to glinka, ziółka itp. Nazywanie kosmetyków naturalnymi to przegięcie marketingowe.
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 21:07   #542
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

Henieczka a moge spytac czego probowalas? Tez mieszkam w UK wiec chetnie sie doedukuje. Z mojego punktu widzenia z dostepnoscia jest roznie. Cos tam maja w TK Maxx, cos w Holland&Barrett (choc nie wszyatkie sklady sa fajne), ale chyba najwiecej znalalazlam w sklepie ze zdrowa zywnoscia przy swojej ulicy. Z drugiej strony miasto tak duze jak Londyn nie jest, wiec i pewnie dostepnosc inna. W sumie teraz czesc zamawiam na iHerb, czesc kupuje lokalnie, zastanawiam sie nad zakupami w tym oto sklepie ale nie wiem jak mam to zrobic bo nie moge znalesc zadnych opcji z koszykiem. Pewnie wysyla sie im maila, oni obliczaja koszt przesylki, wysylaja invoice i placi sie przez pay pal. Kupowalas moze poprodukty w UK?
www.ofasimplenature.webeden.co.uk/#content

Loss Lauri co za spotkanie! Daj znac jak ta Alterra. Niebawem poszperam w polskich sklepach! Dzieki za sugestie z tym olejem kokosowym! Co za cudo poprostu!

Dziewczyny a co do kolorowki to bardzo jestescie konserwatywne? Ja np uzywam mineralow, ale juz jesli chodzi o mascare, kredke czy pomadki to wybieram raczej sklepowe. Bardzo lubie malowac usta ale naturalne szminki mnie nie zachecily jak do tej pory. Nawet balsamy czesto gorzej pielegnuja mi usta niz np blyszczyk z Burzuja czy Loreala. Uzywalam m.in. Silk Naturals, ale smierdzialo to to jak woskowa kredka a i kolor byl nieapetyczny. Polecacie cos fajnego kolorowego do ust przesiakniete natura?
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 21:41   #543
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Henieczka a moge spytac czego probowalas? Tez mieszkam w UK wiec chetnie sie doedukuje. Z mojego punktu widzenia z dostepnoscia jest roznie. Cos tam maja w TK Maxx, cos w Holland&Barrett (choc nie wszyatkie sklady sa fajne), ale chyba najwiecej znalalazlam w sklepie ze zdrowa zywnoscia przy swojej ulicy. Z drugiej strony miasto tak duze jak Londyn nie jest, wiec i pewnie dostepnosc inna. W sumie teraz czesc zamawiam na iHerb, czesc kupuje lokalnie, zastanawiam sie nad zakupami w tym oto sklepie ale nie wiem jak mam to zrobic bo nie moge znalesc zadnych opcji z koszykiem. Pewnie wysyla sie im maila, oni obliczaja koszt przesylki, wysylaja invoice i placi sie przez pay pal. Kupowalas moze poprodukty w UK?
www.ofasimplenature.webed en.co.uk/#content

Loss Lauri co za spotkanie! Daj znac jak ta Alterra. Niebawem poszperam w polskich sklepach! Dzieki za sugestie z tym olejem kokosowym! Co za cudo poprostu!

Dziewczyny a co do kolorowki to bardzo jestescie konserwatywne? Ja np uzywam mineralow, ale juz jesli chodzi o mascare, kredke czy pomadki to wybieram raczej sklepowe. Bardzo lubie malowac usta ale naturalne szminki mnie nie zachecily jak do tej pory. Nawet balsamy czesto gorzej pielegnuja mi usta niz np blyszczyk z Burzuja czy Loreala. Uzywalam m.in. Silk Naturals, ale smierdzialo to to jak woskowa kredka a i kolor byl nieapetyczny. Polecacie cos fajnego kolorowego do ust przesiakniete natura?
witaj tutaj też zaglądam
alterra jak na razie spisuje się świetnie, jutro testuję szampon
co do kolorówki to ja właśnie zastanawiałam się nad np błyszczykami z lavery bodajże. ale jeśli chodzi o makijaż oczu to wolę kosmetyki apteczne -LRP
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 23:13   #544
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
Henieczka a moge spytac czego probowalas? Tez mieszkam w UK wiec chetnie sie doedukuje. Z mojego punktu widzenia z dostepnoscia jest roznie. Cos tam maja w TK Maxx, cos w Holland&Barrett (choc nie wszyatkie sklady sa fajne), ale chyba najwiecej znalalazlam w sklepie ze zdrowa zywnoscia przy swojej ulicy. Z drugiej strony miasto tak duze jak Londyn nie jest, wiec i pewnie dostepnosc inna. W sumie teraz czesc zamawiam na iHerb, czesc kupuje lokalnie, zastanawiam sie nad zakupami w tym oto sklepie ale nie wiem jak mam to zrobic bo nie moge znalesc zadnych opcji z koszykiem. Pewnie wysyla sie im maila, oni obliczaja koszt przesylki, wysylaja invoice i placi sie przez pay pal. Kupowalas moze poprodukty w UK?
www.ofasimplenature.webed en.co.uk/#content
Bedac jeszcze w Polsce uzywalam Eco Cosmetics, ale nie bylam zachwycona. W UK: kosmetyki Lavera ( w Brighton jest ich sklep stacjonarny, a kiedys mieszkalam w okolicy ), pamietam, ze fajny byl korektor pod oczy i puder w kamieniu, zadowolona bylam z odzywki do wlosow rozanej , ale krem do twarzy i pod oczy rozany nie nawilzaly wystarczjaco mojej suchej skory.
Dosyc latwo dostepne sa kosmetyki Burt's Bees, uwielbiam odzywke przed myciem wlosow Avocado Butter i balsam do ust w pudeleczku. Fajny jest zel do mycia twarzy z olejkiem pomaranczowym, delikatny i brak sciagniecia skory po myciu, ale nie radzi sobie z podkladem czy mocnym filtrem..mialam tez krem rozswietlajacy na dzien, ale znowu zbyt delikatny jak dla mnie.
W Holland and Barret ostatnio kupilam odzywke miodowa, ale za krotko uzywam, zeby cos powiedziec. Ich szampon aloesowy jest calkiem calkiem. Namietnie tez kupuje tam mydlo oliwkowe, taniutkie, a super.
Udalo mi sie tez trafic w sklepie z artykulami ekologicznymi na szampon i odzywke z seaweed Faith in Nature , i sa przecudowne!!
Poza tym, jak sama wspomnialas, warto zagladac do TkMaxx, poza tym czasem na stronie producentow, np Balm Balm sa podane adresy sklepow stacjonarnych, ja mam do jednego niedaleko i niedlugo sie wybieram
W niektorych Boots sa tez fajne rzeczy, mam chec na cos z Yes To Carrots, niektore kosmetyki The Sanctuary sa fantastyczne ( kocham olejek do twarzy, z serii rozowej ), malutki Face Balm z Boots Organic ma swietny sklad i takie tez dzialanie.
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-17, 23:41   #545
Apsik13
Zakorzenienie
 
Avatar Apsik13
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 604
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez nie_ma_mnie Pokaż wiadomość
no, właściwie kosmetyk naturalny to glinka, ziółka itp. Nazywanie kosmetyków naturalnymi to przegięcie marketingowe.
Zgadzam się
__________________
SARCASM - only one of the services I offer
Apsik13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 00:03   #546
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez henieczka Pokaż wiadomość
Bedac jeszcze w Polsce uzywalam Eco Cosmetics, ale nie bylam zachwycona. W UK: kosmetyki Lavera ( w Brighton jest ich sklep stacjonarny, a kiedys mieszkalam w okolicy ), pamietam, ze fajny byl korektor pod oczy i puder w kamieniu, zadowolona bylam z odzywki do wlosow rozanej , ale krem do twarzy i pod oczy rozany nie nawilzaly wystarczjaco mojej suchej skory.
Dosyc latwo dostepne sa kosmetyki Burt's Bees, uwielbiam odzywke przed myciem wlosow Avocado Butter i balsam do ust w pudeleczku. Fajny jest zel do mycia twarzy z olejkiem pomaranczowym, delikatny i brak sciagniecia skory po myciu, ale nie radzi sobie z podkladem czy mocnym filtrem..mialam tez krem rozswietlajacy na dzien, ale znowu zbyt delikatny jak dla mnie.
W Holland and Barret ostatnio kupilam odzywke miodowa, ale za krotko uzywam, zeby cos powiedziec. Ich szampon aloesowy jest calkiem calkiem. Namietnie tez kupuje tam mydlo oliwkowe, taniutkie, a super.
Udalo mi sie tez trafic w sklepie z artykulami ekologicznymi na szampon i odzywke z seaweed Faith in Nature , i sa przecudowne!!
Poza tym, jak sama wspomnialas, warto zagladac do TkMaxx, poza tym czasem na stronie producentow, np Balm Balm sa podane adresy sklepow stacjonarnych, ja mam do jednego niedaleko i niedlugo sie wybieram
W niektorych Boots sa tez fajne rzeczy, mam chec na cos z Yes To Carrots, niektore kosmetyki The Sanctuary sa fantastyczne ( kocham olejek do twarzy, z serii rozowej ), malutki Face Balm z Boots Organic ma swietny sklad i takie tez dzialanie.
ciekawe rzeczy piszesz! Lavera u mnie jest, chwilowo testuje Welede natomiast. Mam krem nawilzajacy z dzika roza ale jak dla mnie, milosniczki mocnych zapachow, to on smierdzi a nie pachnie ta roza. Burt's Bees - slyszalam ale nie mam do nich zadnego dostepu. W Holland&Barrett bywam i zakupilam ostatnio nawet dezodorant w kulce z serii miodowej. Z innych rzeczy wiem, ze cos bylo nie tak w skladach...nie do konca naturalne chyba. Niemniej cudne zapachy - szczegolnie ten z propolisem. Mam mydlo z H&B z firmy Australian Organics - maz je uwielbia bo jest z paczuli i myje nim nawet wlosy. A to mydlo oliwkowe to jest to tanie za funta? Tez sie kiedys nad nim zastanawialam ale chyba zapach byl jakis taki dziwny... W Tk Maxx tez czesto bywam ale zanim sie na cos zdecydujesz to juz tego nie ma... Bardzo mnie to denwrwuje. Ostatnio kupilam tam naturalny krem do rak z Dead Sea Minerals czy cos takiego
- swietny!
W Bootsie maja faktycznie nowa serie wewnatrz serii Botanics - seria Organic. Ciekawe rzeczy nawet - krem do twarzy ma fajny sklad. Jest tez seria dla dzieci Organic - szampon dosc tani, moze nawet kupie. Yes To Carrots i Balm Balm nie znam - trzeba bedzie sprobowac! narazie mam sporo rzeczy z iHerb.com, wiec nie moge tez za duzo nakupowac bo wiadomo, ze wszystko ma swoja date przydatnosci. A przyoomnialo mi sie, ze z Bootsa to kupowalam jeszcze taka firme Naked - balsam, szampony, zel do mycia. Zle nie byly, ale naturalny imbirowy zapach mi przeszkadzal. Ktos kto opracowywal formulacje nie mial zbyt dobrego wechu...
Pisalas o tym, ze Balm Balm ma swoje produkty w innych sklepach. Tak samo patrzylam z Aubrey Organics np, tyle ze u mnie w miescie nie ma ich i tak, a zamawianie przez neta wychodzi drozej niz z USA.
Z Faith in Nature mam deo w krysztale tez - duze, tanie i skuteczne. Aha i jeszcze mam jeden deo - z Tom's of Main. Tez jest OK.

Loss Lauri ja mam to szczescie, ze mascary raczej mnie nie uczulaja wiec moge sobie poeksperymentowac bezbolesnie dla portfela. Jedyny problem to dostepnosc brazowych mascar. A co do Lavery to testowalam cos do ust i tez mi smierdzialo!!! Btw. jak zawody?
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 09:33   #547
loss_lauri
Zakorzenienie
 
Avatar loss_lauri
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tsukuba
Wiadomości: 3 605
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
ciekawe rzeczy piszesz! Lavera u mnie jest, chwilowo testuje Welede natomiast. Mam krem nawilzajacy z dzika roza ale jak dla mnie, milosniczki mocnych zapachow, to on smierdzi a nie pachnie ta roza. Burt's Bees - slyszalam ale nie mam do nich zadnego dostepu. W Holland&Barrett bywam i zakupilam ostatnio nawet dezodorant w kulce z serii miodowej. Z innych rzeczy wiem, ze cos bylo nie tak w skladach...nie do konca naturalne chyba. Niemniej cudne zapachy - szczegolnie ten z propolisem. Mam mydlo z H&B z firmy Australian Organics - maz je uwielbia bo jest z paczuli i myje nim nawet wlosy. A to mydlo oliwkowe to jest to tanie za funta? Tez sie kiedys nad nim zastanawialam ale chyba zapach byl jakis taki dziwny... W Tk Maxx tez czesto bywam ale zanim sie na cos zdecydujesz to juz tego nie ma... Bardzo mnie to denwrwuje. Ostatnio kupilam tam naturalny krem do rak z Dead Sea Minerals czy cos takiego
- swietny!
W Bootsie maja faktycznie nowa serie wewnatrz serii Botanics - seria Organic. Ciekawe rzeczy nawet - krem do twarzy ma fajny sklad. Jest tez seria dla dzieci Organic - szampon dosc tani, moze nawet kupie. Yes To Carrots i Balm Balm nie znam - trzeba bedzie sprobowac! narazie mam sporo rzeczy z iHerb.com, wiec nie moge tez za duzo nakupowac bo wiadomo, ze wszystko ma swoja date przydatnosci. A przyoomnialo mi sie, ze z Bootsa to kupowalam jeszcze taka firme Naked - balsam, szampony, zel do mycia. Zle nie byly, ale naturalny imbirowy zapach mi przeszkadzal. Ktos kto opracowywal formulacje nie mial zbyt dobrego wechu...
Pisalas o tym, ze Balm Balm ma swoje produkty w innych sklepach. Tak samo patrzylam z Aubrey Organics np, tyle ze u mnie w miescie nie ma ich i tak, a zamawianie przez neta wychodzi drozej niz z USA.
Z Faith in Nature mam deo w krysztale tez - duze, tanie i skuteczne. Aha i jeszcze mam jeden deo - z Tom's of Main. Tez jest OK.

Loss Lauri ja mam to szczescie, ze mascary raczej mnie nie uczulaja wiec moge sobie poeksperymentowac bezbolesnie dla portfela. Jedyny problem to dostepnosc brazowych mascar. A co do Lavery to testowalam cos do ust i tez mi smierdzialo!!! Btw. jak zawody?
ja niestety muszę uważać z oczami;( a LRP jest o tyle fajne, że ma tez właśnie brązowe tusze swoją drogą ciężko jest znaleźć rudowłosym odpowiednią kolorówkę
uuuu to mnie zmartwiłaś tą Laverą...
a turniej za tydzień - trzymaj kciuki żeby mnie nie roznieśli w pył
__________________
Mój blog o dbaniu o urodę w Japonii i Korei: www.kiyora.pl
loss_lauri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 10:06   #548
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

To co mi nie pasi nie musi byc zle dla kogos innego. Loss Lauri sprobuj moze sama, bo w moim sklepie mogli miec stare testery! Co fo LRP to u nas chyba wogole nawet nie ma ich mascar, zreszta wybor reszty ich kosmetykow jest dosc ograniczony. Powodzenia na turnieju!
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 10:32   #549
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, a co sądzicie o kremie do rąk z Isany, z rumiankiem (nadal szukam kremu)? Jego wersja w tubce ma pozytywną opinię öko-testu, ale w pojemniczku już nie. Nie wiem czy mają inne składy, czy jak, bo nie pamiętam... A na wizażu jest tylko ta wersja w pudełeczku. Wiem, że ten w tubce ma parabeny, ale dzisiaj wyczytałam, że ogólnie one nie są najbardziej szkodliwymi konserwantami.
O tym kremie mówię: http://www.rossnet.pl/images/Rossman...0%5D_580x0.jpg
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-18 o 10:35
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 10:46   #550
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

a czy polecacie jakis dobry szampon do wlosow, odzywke?
mam wlosy dosc suche.. cienkie, takie piora, tragedia

a chyba te drogeryjne kosmetyki do wlosow, lub 'profesjonalne' z salonow za majatek dzialja tylko na poczatku a potem jest totalna klapa..
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 10:46   #551
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a co sądzicie o kremie do rąk z Isany, z rumiankiem (nadal szukam kremu)? Jego wersja w tubce ma pozytywną opinię öko-testu, ale w pojemniczku już nie. Nie wiem czy mają inne składy, czy jak, bo nie pamiętam... A na wizażu jest tylko ta wersja w pudełeczku. Wiem, że ten w tubce ma parabeny, ale dzisiaj wyczytałam, że ogólnie one nie są najbardziej szkodliwymi konserwantami.
O tym kremie mówię: http://www.rossnet.pl/images/Rossman...0%5D_580x0.jpg


Ciekawi mnie, gdzie wyczytalaś że parabeny nie są najszkodliwsze z konserwantów? Co do kremu to nie moge sie wypowiedzieć, nie znalazlam nigdzie skladu, ale moze warto odpuścić, bo są naprawde lepsze kremy za pare zl wiecej.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 10:47   #552
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie, gdzie wyczytalaś że parabeny nie są najszkodliwsze z konserwantów? Co do kremu to nie moge sie wypowiedzieć, nie znalazlam nigdzie skladu, ale moze warto odpuścić, bo są naprawde lepsze kremy za pare zl wiecej.
podasz jakie?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 10:49   #553
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
a czy polecacie jakis dobry szampon do wlosow, odzywke?
mam wlosy dosc suche.. cienkie, takie piora, tragedia

a chyba te drogeryjne kosmetyki do wlosow, lub 'profesjonalne' z salonow za majatek dzialja tylko na poczatku a potem jest totalna klapa..


Zobacz na wizażu opinie o szamponach Alverde.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
podasz jakie?

Np Alverde za 10 zl widzialam na allegro, Dr. Scheller za 12 zl.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 10:53   #554
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ciekawi mnie, gdzie wyczytalaś że parabeny nie są najszkodliwsze z konserwantów? Co do kremu to nie moge sie wypowiedzieć, nie znalazlam nigdzie skladu, ale moze warto odpuścić, bo są naprawde lepsze kremy za pare zl wiecej.
Tak czułam, że o to zapytacie, więc zapisałam sobie ten "artykuł" na kompie. Proszę, cytuję:

"Parabeny , jako środek konserwujący nie są całkowicie bezpieczne. Jednakże w porównaniu z innymi substancjami konserwującymi stosowanymi w kosmetyce mniej ryzykowne.
W 2004 roku brytyjscy naukowcy w próbkach tkanek pacjentek chorujących na raka piersi, odkryli ślady parabenów. Do szerszego grona odbiorców wiadomość ta dotarła jako sensacja, że parabeny w dezodorantach powodują raka.
Niemieckie Towarzystwo Walki z Rakiem w takiej sytuacji ostrzegało przed stosowaniem dezodorantów, a skład których wchodzi ta substancja. Powodem było odkrycie, że parabeny zachowują się podobnie, jak żeński hormon estrogen, co może powodować niekontrolowany przyrost tkanki piersiowej.
Prawdą jednak jest jedynie, że w pierwszych badaniach nad hormonalnym działaniem parabenów udowodniono ich niewielkie działanie estrogenne. Najsilniejsze takie efekty wykazywał Butylparaben, a Methylparaben, najczęściej stosowany w kosmetykach, najmniejsze.
Po analizie tych wyników nie należy jednak jednoznacznie kojarzyć parabenów z zachorowaniami na raka.
Uniwersytet w Wiedniu wydał oświadczenie, że parabeny praktycznie nie są toksyczne, mutogenne lub karcerogenne.
Długo były parabeny uważane za substancje wywołujące alergie. Teraz jednak wiadomo,że tylko w niewielu pojedynczych przypadkach może dochodzić do uczuleń, szczególnie u osób, które cierpią na choroby skórne podudzia.
Podsumowując: parabeny są sklasyfikowane, jako substancje korzystne."
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-03-18 o 10:55
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 10:54   #555
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Zobacz na wizażu opinie o szamponach Alverde.

---------- Dopisano o 10:49 ---------- Poprzedni post napisano o 10:48 ----------

dziekuje
a gdzie moge dostac te kosmetyki?
allegro?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 10:55   #556
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
dziekuje
a gdzie moge dostac te kosmetyki?
allegro?
Tak, Alverde można dostać na allegro, zazwyczaj od ludzi ze Zgorzelca.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 10:59   #557
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

ok mam juz

Korah - myslisz ze ta odzywka i szampon beda ok:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do.html&next=1

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...do.html&next=1

?
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 11:10   #558
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość

Ja wlasnie zamówilam sobie ten szampon. Czekam na przesylkę, jak tylko go wypróbuję to dam znać
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 11:12   #559
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

ok, wiec prsze daj mi znac
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-18, 11:17   #560
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Tak czułam, że o to zapytacie, więc zapisałam sobie ten "artykuł" na kompie. Proszę, cytuję:

"Parabeny , jako środek konserwujący nie są całkowicie bezpieczne. Jednakże w porównaniu z innymi substancjami konserwującymi stosowanymi w kosmetyce mniej ryzykowne.
W 2004 roku brytyjscy naukowcy w próbkach tkanek pacjentek chorujących na raka piersi, odkryli ślady parabenów. Do szerszego grona odbiorców wiadomość ta dotarła jako sensacja, że parabeny w dezodorantach powodują raka.
Niemieckie Towarzystwo Walki z Rakiem w takiej sytuacji ostrzegało przed stosowaniem dezodorantów, a skład których wchodzi ta substancja. Powodem było odkrycie, że parabeny zachowują się podobnie, jak żeński hormon estrogen, co może powodować niekontrolowany przyrost tkanki piersiowej.
Prawdą jednak jest jedynie, że w pierwszych badaniach nad hormonalnym działaniem parabenów udowodniono ich niewielkie działanie estrogenne. Najsilniejsze takie efekty wykazywał Butylparaben, a Methylparaben, najczęściej stosowany w kosmetykach, najmniejsze.
Po analizie tych wyników nie należy jednak jednoznacznie kojarzyć parabenów z zachorowaniami na raka.
Uniwersytet w Wiedniu wydał oświadczenie, że parabeny praktycznie nie są toksyczne, mutogenne lub karcerogenne.
Długo były parabeny uważane za substancje wywołujące alergie. Teraz jednak wiadomo,że tylko w niewielu pojedynczych przypadkach może dochodzić do uczuleń, szczególnie u osób, które cierpią na choroby skórne podudzia.
Podsumowując: parabeny są sklasyfikowane, jako substancje korzystne."

No dobrze, raka raczej nie wywolują, jednak alergie na parabeny nie są tylko rzadkimi przypadkami, czego m. in. ja jak i wiele kobiet jesteśmy przykladami, a estrogenne dzialanie powoduje porost wlosów u kobiet. Nie sluchaj bredni, kochana. To są oplacone przez przemysl kosmetyczny artykuly skorumpowanych bezlitosnych, patrzących tylko na zysk osob. Nie obchodzi ich Twoje zdrowie, Twoje dobro, lecz Twój portfel.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 12:10   #561
edzia1978
Rozeznanie
 
Avatar edzia1978
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 978
Dot.: Kosmetyki naturalne

pokierowała mnie tu korah mianowicie za jakis czas jade do angli na pare dni do siosstry.nie mam za bardzo czasu zeby czytac cały wątek wiec powiedzcie mi co mozna kupic fajnego w tkmaxx.moja siostra pracuje w takowym sklepie i ma zniznki wiec moze skorzystam
najbardziej interesuje mnie krem do twarzy i szampon do włosów.
__________________
edzia1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:06   #562
henieczka
Rozeznanie
 
Avatar henieczka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 596
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez la songerie Pokaż wiadomość
ciekawe rzeczy piszesz! Lavera u mnie jest, chwilowo testuje Welede natomiast. Mam krem nawilzajacy z dzika roza ale jak dla mnie, milosniczki mocnych zapachow, to on smierdzi a nie pachnie ta roza. Burt's Bees - slyszalam ale nie mam do nich zadnego dostepu. W Holland&Barrett bywam i zakupilam ostatnio nawet dezodorant w kulce z serii miodowej. Z innych rzeczy wiem, ze cos bylo nie tak w skladach...nie do konca naturalne chyba. Niemniej cudne zapachy - szczegolnie ten z propolisem. Mam mydlo z H&B z firmy Australian Organics - maz je uwielbia bo jest z paczuli i myje nim nawet wlosy. A to mydlo oliwkowe to jest to tanie za funta? Tez sie kiedys nad nim zastanawialam ale chyba zapach byl jakis taki dziwny... W Tk Maxx tez czesto bywam ale zanim sie na cos zdecydujesz to juz tego nie ma... Bardzo mnie to denwrwuje. Ostatnio kupilam tam naturalny krem do rak z Dead Sea Minerals czy cos takiego
- swietny!
W Bootsie maja faktycznie nowa serie wewnatrz serii Botanics - seria Organic. Ciekawe rzeczy nawet - krem do twarzy ma fajny sklad. Jest tez seria dla dzieci Organic - szampon dosc tani, moze nawet kupie. Yes To Carrots i Balm Balm nie znam - trzeba bedzie sprobowac! narazie mam sporo rzeczy z iHerb.com, wiec nie moge tez za duzo nakupowac bo wiadomo, ze wszystko ma swoja date przydatnosci. A przyoomnialo mi sie, ze z Bootsa to kupowalam jeszcze taka firme Naked - balsam, szampony, zel do mycia. Zle nie byly, ale naturalny imbirowy zapach mi przeszkadzal. Ktos kto opracowywal formulacje nie mial zbyt dobrego wechu...
Pisalas o tym, ze Balm Balm ma swoje produkty w innych sklepach. Tak samo patrzylam z Aubrey Organics np, tyle ze u mnie w miescie nie ma ich i tak, a zamawianie przez neta wychodzi drozej niz z USA.
Z Faith in Nature mam deo w krysztale tez - duze, tanie i skuteczne. Aha i jeszcze mam jeden deo - z Tom's of Main. Tez jest OK.
Burt's Bees mozna dostac w wiekszych Boots, a juz na pewno mozna zamowic z ich strony, ostatnio pojawily sie u mnie w H&B i czasem w TkMaxx.

A jak sie sprawdza ten dezodorant z H&B? Chroni przed poceniem? Mialam kiedys z Eco Cosmetics, ale nic nie dawal. I tak, pisalam o tym taniutkim, oliwkowym mydle w zielonym pudelku - uzywalam do mycia mojej twarzy suszki i bylo ok, teraz myje nim cialo maz, bo wszystkie zele u niego schodza jak woda. Zapach niestety niezbyt, ale nie wyczuwam go na skorze.
Mam chec na cos z Dead Sea Minerals, dobrze wiedziec, ze krem do rak fajny.

Kompletnie zapomnialam o Naked - jak lubisz ladne zapachy, to polecam maslo do ciala 24H nawilzenie, pachnie bosko i dziala rownie dobrze. Mialam tez szampon i odzywke Intensive Rescue, szampon byl ok, ale po odzywce wlosy wygladaly okropnie, ale to pewnie wina tego, ze moje wlosieta kochaja silikony.
Jak przetestujesz ten szampon dla dzieci z B Organic to daj znac
__________________
Kochana i kochająca, szczęśliwa.





henieczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:32   #563
la songerie
Rozeznanie
 
Avatar la songerie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 555
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez edzia1978 Pokaż wiadomość
pokierowała mnie tu korah mianowicie za jakis czas jade do angli na pare dni do siosstry.nie mam za bardzo czasu zeby czytac cały wątek wiec powiedzcie mi co mozna kupic fajnego w tkmaxx.moja siostra pracuje w takowym sklepie i ma zniznki wiec moze skorzystam
najbardziej interesuje mnie krem do twarzy i szampon do włosów.
Wiesz to naprawde trudno powiedziec co akurat bedzie w Tk Maxxie u twojej siostry. To w zasadzie loteria. Jako, ze jest to sklep, gdzie mozna kupic koncowki serii, rzeczy z poprzednich sezonow, nadwyzki magazynowe itd. Ja akurat upolowalam krem do twarzy Weleda z dzika roza (bo przez miesiac jakos tylko mieli duzo Weledy), maja czesto fajne duze mydla ale musisz patrzyc na sklad. Wogole zatrzesienie firm, wiec bez elementarnej wiedzy o skladach ciezko bedzie. Wczoraj widzialam ciekawa serie do wlosow od TIGI - love your planet czy cos takiego z planeta w nazwie. Moznaby sie kolo nich zakrecic, bo i pachna ladnie. Widzialam kilka razy jakies fajne olejki do ciala z wyciagami roslinnymi (firmy nie pamietam), kremy do rak bywaja fajne ale u mnie zadko sie pojawiaja. Wogole trzeba troszke piczytac o skladach bo duzo rzeczy z napisem 'organic' wcale nie jest takie naturalne. Co do reszty moich naturalkowych nabytkow poczytaj moje i Henieczki posty wyzej. Warto skoczyc napewno do Bootsa i Holland&Barrett.

Co do rzeczy nie-kosmetycznych to Tk Maxx jest kopalnia zlota rzeczy oryginalnych. Zreszta sama zobaczysz. To trudno opisac, bo nie wiem tez co lubisz. Uwielbiam rzeczy dla domu, swiece zapachowe, orientalne przedmioty, ksiazki, kuchenne przybory no i tona ciuchow. Wogole to chyba moj ulubiony sklep. Siora wiedziala gdzie sie wkrecic
__________________
Redhead and proud!
la songerie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 13:52   #564
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No dobrze, raka raczej nie wywolują, jednak alergie na parabeny nie są tylko rzadkimi przypadkami, czego m. in. ja jak i wiele kobiet jesteśmy przykladami, a estrogenne dzialanie powoduje porost wlosów u kobiet. Nie sluchaj bredni, kochana. To są oplacone przez przemysl kosmetyczny artykuly skorumpowanych bezlitosnych, patrzących tylko na zysk osob. Nie obchodzi ich Twoje zdrowie, Twoje dobro, lecz Twój portfel.
W porównaniu do np. substancji zapachowych czy innych konserwantów parabeny są słabymi alergenami i uczulają jakeś 1-2% (teraz nie pomiętam źródła) badanych. Nie moża tak sobie powiedzieć że "parabeny uczulają wcale nie tak rzadko bo mnie uczuliły", do tego trzeba zrobić badania i przeprowadzić odpowiednią procedure. Estrogenne działanie zaobserwowano u szczurów którym podawano doustnie lub wstrzykiwano parabeny (ciekawa jestem w jakim stezeniu).

Musze spytac, czy masz stwierdzone przez lekarza że jesteś uczulona na parabeny?

Nie można tez kazdego artykułu, który nie oczernia parabenów, traktować jako skorumpowanego i pisanego pod dyktando koncernów. Takie badania prowadzą ludzie w państwowych instytutach, uczelniach itp. i nie ma powodu uwazać ich wszystkich za "kupionych"

cytat z ciekwego artykułu"
II. Konserwanty

Ze względu na ryzyko działania alergizującego zaleca się stosowanie najmniejszych skutecznych stężeń konserwantów, często w połączeniu z innymi substancjami zwiększającymi ich skuteczność, a więc ułatwiającymi rozpuszczalność (np. glicerol) i zdolność przenikania przez ściany komórkowe drobnoustrojów (np. EDTA, niewielkie stężenia anionowych lub niejonowych związków powierzchniowo czynnych) lub nasilającymi aktywność przeciwbakteryjną i przeciwgrzybiczą (inne konserwanty).

W kosmetykach dla dzieci nie powinno się stosować formaldehydu ani glutaraldehydu (silne alergeny oraz związki o działaniu mutagennym i rakotwórczym), kwasu borowego (toksyczność narządowa i przypadki zgonów niemowląt i małych dzieci), kwasu salicylowego (alergia i toksyczność narządowa, w tym zaburzenia krzepnięcia), pochodnych fenolu (toksyczność), metylodibromoglutaronitry lu (częste przypadki alergii), związków jodu (alergia i zaburzenia czynności tarczycy), triklosanu (ryzyko potencjalnego zanieczyszczenia dioksynami i dibenzofuranami, działanie drażniące, selekcja szczepów bakterii opornych na triklosan oraz niebezpieczeństwo przeniesienia oporności na niektóre antybiotyki). W produktach kosmetycznych dla dzieci do 3 lat nie należy także stosować etanolu, który wysusza skórę i działa drażniąco, ułatwiając jednocześnie przenikanie innych substancji, a w dużych stężeniach i szczególnie pod okluzją doskonale wchłania się przez skórę, wywierając działanie toksyczne. Podobnie glikol propylenowy, który niekiedy pełni rolę konserwanta, może w dużych stężeniach działać drażniąco i uczulająco na skórę dziecka oraz ułatwiać przenikanie innych substancji. Należy także unikać dużych stężeń pochodnych benzylowych, takich jak benzoesan benzylu, cynamonian benzylu ze względu na ich działanie drażniące i alergizujące.

Za najbardziej wskazane do stosowania w kosmetykach dla dzieci uważa się kwas benzoesowy i sorbowy oraz ich sole (pokrzywka kontaktowa po ich aplikacji na skórę występuje u dzieci bardzo rzadko, częściej obserwuje się pokrzywkę po podaniu doustnym), alkohol benzylowy, fenoksyetanol, a także – pomimo wyraźnego ostracyzmu w ostatnich latach - estry kwasu p-hydroksybenzoesowego (parabeny).

Parabeny, zwłaszcza krótkołańcuchowe, są stosowane w kosmetykach od kilkudziesięciu lat. Są także dodawane do żywności i leków. W kosmetykach wykorzystuje się ich synergiczne działanie z innymi związkami, np. fenoksyetanolem lub imidazolidynylomocznikiem . W porównaniu z innymi konserwantami stosunkowo rzadko wywołują alergiczne kontaktowe zapalenie skóry. Występuje ono częściej po aplikacji na skórę uszkodzoną, przy czym ten sam pacjent może jednocześnie dobrze tolerować produkty z parabenami stosowane na skórę nieuszkodzoną (tzw. „paradoks parabenowy”). Z tego powodu alergia na parabeny nie zawsze jest wykrywana, gdyż testy kontaktowe wykonuje się na skórze prawidłowej. Do niedawna związki te były uważane za jedne z najbezpieczniejszych konserwantów, dopóki nie rozpoczęto dyskusji, czy wykazane w badaniach in vitro oraz w badaniach na zwierzętach działanie proestrogenne dużych dawek parabenów może wystąpić także u ludzi. Działanie to jest ok. 10 000 razy słabsze niż fitoestrogenów znajdujących się w wielu roślinach (np. w soi) oraz 100 000 razy słabsze niż działanie estradiolu wytwarzanego w organizmie kobiety. Do tej pory żadne badanie nie potwierdziło, że parabeny działają proestrogennie u ludzi. Zastosowane na skórę (np. jako składniki kosmetyków) bardzo słabo przenikają przez naskórek i podobnie jak po podaniu doustnym są szybko rozkładane do nieaktywnych metabolitów, w tym do kwasu p-hydroksybenzoesowego, pozbawionego aktywności estrogennej, który jest szybko wydalany z organizmu. W prawidłowo zaplanowanych badaniach z udziałem ludzi nie znalazła także potwierdzenia hipoteza o rakotwórczym działaniu parabenów. W chwili obecnej brak jest jakichkolwiek podstaw, aby uważać parabeny za związki, które nie mogą być stosowane w kosmetykach, w tym także przeznaczonych dla dzieci. Opinia naukowa wydana przez SCCP w czerwcu 2008 r. wykluczyła możliwość oddziaływania estru metylowego i etylowego na układ hormonalny u ludzi, co nie oznacza, że nie są prowadzone dalsze badania. Analogiczne dane w odniesieniu do estrów propylowego i butylowego, uwzględniające wyniki najnowszych badań z zakresu toksykokinetyki, ogłosiła Colipa na konferencji naukowej Scandinavian Society of Cosmetic Chemists w listopadzie 2009 r. Oświadczenie potwierdzające bezpieczeństwo stosowania parabenów wydał w lutym 2010 r. Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

Donory formaldehydu są to konserwanty uwalniające w środowisku wodnym wolny formaldehyd. Wykazano, że już krótkotrwały kontakt zdrowej skóry ze stężeniem przekraczającym 200 ppm formaldehydu może wywołać zapalenie skóry. Proces uwalniania formaldehydu zależy od rodzaju i stężenia konserwanta, zawartości wody i innych składników w produkcie oraz jego pH, np. w szamponach opartych na anionowych związkach powierzchniowo czynnych uwalnianie w kierunku rosnącym przedstawia się następująco: imidazolidynylomocznik; DMDM hydantoina; diazolidynylomocznik; Quaternium-15. Nie wszyscy pacjenci z alergią na formaldehyd mają uczulenie na jego donory i odwrotnie, ponadto u niektórych osób występuje alergia na obie grupy związków, przy czym między obu pochodnymi mocznika zachodzi alergia krzyżowa.

Badania wykazują, że najsilniejsze właściwości alergizujące mają diazolidynylomocznik i Quaternium-15. W Europie odnotowano stosunkowo niski odsetek alergii na konserwanty z grupy donorów formaldehydu. Najnowsze dane (2010 r.) podają, że dla Bronopolu wynosi on 0,4-1,2%, dla diazolidynylomocznika: 0,5-1,4%, dla imidazolidynylomocznika: 0,3-1,4% i dla Quaternium-15: 0,6-1,9% (brak danych dla DMDM-hydantoiny). W Polsce w latach 2000-05 u pacjentów z uczuleniem na kosmetyki odsetek alergii na Quaternium 15 był niewielki (0,9%), natomiast częściej występowała alergia na Bronopol – 5,3%, diazolidynylomocznik – 4,4%, DMDM hydantoinę – 2,6% i imidazolidynylomocznik – 2,6%. Znacznie częściej alergia na donory występuje w USA (8-9%), gdzie związki te zawiera ok. 44% kosmetyków. W ostatnich latach w USA zwiększył się znacznie odsetek alergii na Quaternium-15 (ok.10%), który u dzieci w Kanadzie wynosi 4%, zaś w Wielkiej Brytanii zaledwie ok. 1%. Bardzo ważne jest, aby stosując Bronopol (podobnie jak 5-bromo-5-nitro-1,3-dioksan), unikać układów - głównie amin i amidów - tworzących nitrozoaminy o potencjalnym działaniu rakotwórczym.

Metyloizotiazolon jest jednym ze składników Kathonu CG, konserwanta wywołującego w latach 80. alergiczne zapalenie skóry. Przyczyną było stosowanie zbyt dużych stężeń tego związku, ponadto za główne działanie alergizujące odpowiadał inny składnik Kathonu CG – metylochloroizotiazolon. Odsetek alergii na ten konserwant wynosił w Europie od 11 do ok. 28%. Instytut Matki i Dziecka na długo przed wprowadzeniem ograniczeń dotyczących Kathonu CG negatywnie opiniował jego stosowanie u dzieci w kosmetykach pozostających na skórze, a w produktach spłukiwanych dopuszczał stężenie o połowę mniejsze niż u dorosłych, tj. 7,5 ppm. Metyloizotiazolon został w 2004 r. pozytywnie zaopiniowany przez SCCNFP do stosowania w kosmetykach zarówno spłukiwanych, jak i pozostających na skórze. Niedawno dołączył do grupy konserwantów stosowanych także w kosmetykach dla dzieci.

Opisano liczne przypadki silnej alergii kontaktowej na metylodibromoglutaronitry l (MDGN), nawet w niewielkim stężeniu 50 ppm, co stało się przyczyną zakazu jego stosowania w kosmetykach pozostających na skórze, jednak alergia występuje także po stosowaniu kosmetyków zmywalnych zawierających MDGN. Konserwant ten może ponadto wywołać zaburzenia endokrynologiczne, m.in. zaburzać czynność tarczycy i przysadki mózgowej. Zdaniem Instytutu Matki i Dziecka związku tego nie należy w ogóle stosować w kosmetykach dla dzieci, nawet zmywalnych.

Donoszono także o alergii na chlorek benzalkonium (alergia krzyżowa z chlorkiem benzetonium i chlorkiem benzoksonium), chloracetamid, chlorfenezynę, 3-jodo-2-propynylokarbaminian oraz o reakcjach z podrażnienia wywołanych przez bromek cetrimonium.


cały art. http://www.biotechnologia.com.pl/bio..._czesc_i_.html
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 14:36   #565
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Hey, nie będe negować Twojego zdania, mam jednak swoje, którego po latach obcowania, obserwacji i doświadczen z kosmetykami nikt nie jest w stanie zmienić. Nie musze przechodzić żadnych badań, bo wystarczy, że raz nalozę krem z parabenami i zapalenie okolomeszkowe NA TWARZY gotowe, więc bez testów alergologicznych wiem, co mi szkodzi. Nie są to rzecz jasna tylko parabeny. Jest wiele osób w moim otoczeniu, a także na forum, które zauwazyly znaczną poprawę kondycji skóry po odstawieniu tych konserwantów. Mam swoje autorytety, z których zdaniem się liczę, ponieważ w 100% pokrywa się ono z moimi doświadczeniami. Pewnego razu pewna Pani dermatolog stwierdzila u mnie tradzik kosmetyczny. Stwierdzila tez, że na to jest tylko jedno lekarstwo, odstawić kosmetyki. Niestety nie jest to możliwe w dobie chlorowanej wody i zanieczyszczonego środowiska oraz poglębiajacej się dziury ozonowej. Malo mnie interesują opowieści o niskiej szkodliwości takiego czy innego skladnika, bo po prostu z moich obserwacji wynika, że nie jest to prawdą. A różnica polega na tym, że ja dla nikogo nie pracuję, nie zarabiam na szerzeniu prawdy czy nieprawdy. Niestety, nie każdy ma świadomośc tego, co pieniadze potrafia zrobić z czlowieka. Nie każdy przeciętny czlowiek zdaje sobie sprawę z tego, że można kupić czyjeś nazwisko najlepiej z tytulem oczywiście, że można kupić czlowieka do szerzenia jakiejś propagandy. Nie mówię, że jestem jakaś nieprzeciętna, broń Boże, ale z calą nieskromnością mogę powiedzieć, że jestem bystra i szybko się uczę, m. in na doswiadczeniu ze skorumpowanymi lekarzami, przemyslem kosmetycznym, marketingiem, a co najwazniejsze z kosmetykami dla dzieci, których producentom bezgranicznie ufalam, dopóki nie urodzil sie mój syn i nie dostal pierwszej wysypki. Dla mnie slowa hypoalergiczny, przebadany, testowany, dopuszczony, pozytywnie opiniowany przez... nie mają żadnego znaczenia, dopóki nie widzę skladu. Tak więc takie artykuly także nie robia na mnie żadnego wrażenia, nie po tym wszystkim. Naprawdę.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 14:56   #566
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Dziewczyny, ja staram się omijać wszystko, nie tylko parabeny, ale parafiny, phenoxyethanol, propylen/butylen glycol, SLS, PEG, DEA, MEA, TEA, BHA, BHT, Triclosan, aluminium, formaldehyd, PVP/VA copolymer, ftalany, talc, a nawet sztuczny fragrance/parfume. Nie chodzi o to, czy dostanę wysypki. Tego akurat obawiałabym się najmniej. Uważam, że faszerowanie organizmu przez lata ww. składnikami nie pozsotaje obojętne dla naszego zdrowia. Duża część z tych składników jest odkładana w organizmie. Wątroba i nerki nie lubią tych składników i odkładają je "na bok", czyli kumulują gdzieś w organach. Gdy tego odłożonego robi się więcej, organizm zaczyna ten twór (celowo używam tej nazwy!) otorbiać. Z tego może się zrobić guzek, który pewnego dnia może zacząć mutować... i potem nazywamy go nowotworem.
Wiem, wiem, zaraz podniesie się raban, że przeginam, bo od jednego kremu nie można dostać raka! Zgadzam się z tym, nie można dostać raka od jednego kremu z parabenami. W ten sam sposób tłumaczą się producenci i lobby koncernów kosmetycznych. Jest to prawda, pod warunkiem, że używacie w życiu jednego kremu, a cała reszta waszego otoczenia jest wolna od szkodliwych składników. Małą ilość składników (potencjalnie szkodliwych) w jednym kremie należy dodać do balsamu do ciała, szamponu, tuszu do rzęs, perfum i pomnożyć przez ilośc kosmetyków zużywanych w roku i pomnożyć przez ilość lat, kiedy używacie kosmetyków. Dalej jest to mała ilość?
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-03-18 o 14:58
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 15:00   #567
misior920127
Zakorzenienie
 
Avatar misior920127
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Honolulu Beaches
Wiadomości: 3 879
Send a message via Skype™ to misior920127
Dot.: Kosmetyki naturalne

skąd można wziąć olejki, żeby utworzyć samodzielnie olejek? bo znalazłam tutaj: http://kosmetykinaturalne.blogspot.c...do-twarzy.html spis i nie wiem jak się za to zabrać. W ogóle jak długo i w jakich warunkach należy przechowywac taki kosmetyk?
misior920127 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 15:56   #568
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja staram się omijać wszystko, nie tylko parabeny, ale parafiny, phenoxyethanol, propylen/butylen glycol, SLS, PEG, DEA, MEA, TEA, BHA, BHT, Triclosan, aluminium, formaldehyd, PVP/VA copolymer, ftalany, talc, a nawet sztuczny fragrance/parfume. Nie chodzi o to, czy dostanę wysypki. Tego akurat obawiałabym się najmniej. Uważam, że faszerowanie organizmu przez lata ww. składnikami nie pozsotaje obojętne dla naszego zdrowia. Duża część z tych składników jest odkładana w organizmie. Wątroba i nerki nie lubią tych składników i odkładają je "na bok", czyli kumulują gdzieś w organach. Gdy tego odłożonego robi się więcej, organizm zaczyna ten twór (celowo używam tej nazwy!) otorbiać. Z tego może się zrobić guzek, który pewnego dnia może zacząć mutować... i potem nazywamy go nowotworem.
Wiem, wiem, zaraz podniesie się raban, że przeginam, bo od jednego kremu nie można dostać raka! Zgadzam się z tym, nie można dostać raka od jednego kremu z parabenami. W ten sam sposób tłumaczą się producenci i lobby koncernów kosmetycznych. Jest to prawda, pod warunkiem, że używacie w życiu jednego kremu, a cała reszta waszego otoczenia jest wolna od szkodliwych składników. Małą ilość składników (potencjalnie szkodliwych) w jednym kremie należy dodać do balsamu do ciała, szamponu, tuszu do rzęs, perfum i pomnożyć przez ilośc kosmetyków zużywanych w roku i pomnożyć przez ilość lat, kiedy używacie kosmetyków. Dalej jest to mała ilość?

Zgadzam się. Uwazam, że nie tylko alergicy muszą unikać ww skladników w kosmetykach, to jest niestety pomylka, iż tylko alergikom coś szkodzi. Przykladem na to są choćby osoby, które nabawily się problemów skórnych i trądziku ok 30 roku życia albo i później, a w wieku mlodzieńczym nic, zero trądziku, chorób skóry, zapaleń czy atopii.

Nie przesadzasz, że z niby niczego mogą się tworzyć zmiany nowotworowe, sa to co prawda skrajności, należy jednak pamiętac, że to co skrajne i pojedynczo przypadkowe moze się rozrosnać na szeroka skalę, jeśli w porę mądrzy ludzie czegos nie zrobią. Nowotwory skóry są najgroźniejsze, na szczęscie rzadkie w porównaniu z innymi problemami, chorobami skóry spowodowanymi zlym skladem kosmetycznym, faszerowaniem skóry chemikaliami przez lata. Organizm kumuluje substancje, przemienia je w prawdziwe toksyny, z którymi musi walczyć, a walka wygląda tak, że oslabiona latami niewlaściwej pielęgnacji skóra jest cala poharatana, owrzodzona, podrazniona i nabawiona alergii, gdyż próbuje pozbyć się tego calego syfu.

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:55 ----------

Cytat:
Napisane przez misior920127 Pokaż wiadomość
skąd można wziąć olejki, żeby utworzyć samodzielnie olejek? bo znalazłam tutaj: http://kosmetykinaturalne.blogspot.c...do-twarzy.html spis i nie wiem jak się za to zabrać. W ogóle jak długo i w jakich warunkach należy przechowywac taki kosmetyk?

biochemia urody.pl
mazidla.com.pl
mirka9 (allegro)

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2011-03-18 o 16:00
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 16:03   #569
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Hey, nie będe negować Twojego zdania, mam jednak swoje, którego po latach obcowania, obserwacji i doświadczen z kosmetykami nikt nie jest w stanie zmienić. Nie musze przechodzić żadnych badań, bo wystarczy, że raz nalozę krem z parabenami i zapalenie okolomeszkowe NA TWARZY gotowe, więc bez testów alergologicznych wiem, co mi szkodzi. Nie są to rzecz jasna tylko parabeny.
OK, rozumiem, ale niestety o obserwacje sie cała sprawa rozbija. Krem składa sie z wielu składników, wiec nie da sie powiedzić który tak naprawde szkodzi. Musiałabyś kazdy z nich przetestować z osobna. Różne kombinacje z eliminowaniem jakichś składników również są mało wiarygodne, bo te sam skladnik moze inaczej zachowywać sie w zależności od stężenia i "towarzystwa".
Przyznam sie bez bicia że moja wiedza o zapaleniu okołomieszkowym jest bardzo skromna, troche co prawda czytałam, bo i mnie sie przytrafiło, i szczerze mówiąć nie widze związku z parabenami, wszędzie wskazuje sie na mechniczne urazy i bakterie, a jako głebszą przyczyne gronkowca, w moim przypadku to jest jak najbardziej prawdopodobne.

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja staram się omijać wszystko, nie tylko parabeny, ale parafiny, phenoxyethanol, propylen/butylen glycol, SLS, PEG, DEA, MEA, TEA, BHA, BHT, Triclosan, aluminium, formaldehyd, PVP/VA copolymer, ftalany, talc, a nawet sztuczny fragrance/parfume.
To własnie substancji zapachowych nalezy unikać najbardziej, bo ine uczulają najczęściej, i to nie tylko te czyste syntetyki jak geraniol, linalol, d-Limonel, ale tez naturalne olejki eteryczne, które są przecież mieszankami ww.
Na swoim blogu Sabbath wymieniła tez inne http://sabbathofsenses.blogspot.com/...ne-bhp_04.html
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-18, 16:18   #570
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
OK, rozumiem, ale niestety o obserwacje sie cała sprawa rozbija. Krem składa sie z wielu składników, wiec nie da sie powiedzić który tak naprawde szkodzi. Musiałabyś kazdy z nich przetestować z osobna. Różne kombinacje z eliminowaniem jakichś składników również są mało wiarygodne, bo te sam skladnik moze inaczej zachowywać sie w zależności od stężenia i "towarzystwa".
Przyznam sie bez bicia że moja wiedza o zapaleniu okołomieszkowym jest bardzo skromna, troche co prawda czytałam, bo i mnie sie przytrafiło, i szczerze mówiąć nie widze związku z parabenami, wszędzie wskazuje sie na mechniczne urazy i bakterie, a jako głebszą przyczyne gronkowca, w moim przypadku to jest jak najbardziej prawdopodobne.

---------- Dopisano o 16:03 ---------- Poprzedni post napisano o 15:57 ----------



To własnie substancji zapachowych nalezy unikać najbardziej, bo ine uczulają najczęściej, i to nie tylko te czyste syntetyki jak geraniol, linalol, d-Limonel, ale tez naturalne olejki eteryczne, które są przecież mieszankami ww.
Na swoim blogu Sabbath wymieniła tez inne http://sabbathofsenses.blogspot.com/...ne-bhp_04.html


Hey, wybacz, ale akurat mnie nie musisz pouczać co do skladów kosmetycznych. Pod tym względem jestem niemalże chodzącą encyklopedią, chociaż przyznaję, chcialabym znać wszystkie lacinskie nazwy i ich znaczenie na pamięć. Na szczescie w dobie internetu mozna znaleźć wszystkie potrzebne informacje, potrzebna jednak jest podstawowa wiedza, bo wiele z tych informacji jest klamstwem. Co do substancji zapachowych, to nie rozumiem dlaczego uważasz, że to one są najgroźniejsze. Owszem najczesciej uczulają, ale jednak wczytaj się moze dokladniej w to co napisala Sicilia i ja. Unikanie zlych kosmetyków nie dotyczy tylko alergików, lecz wszystkich.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:20.