Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-08, 16:33   #61
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

U nas szkodzi nadal wszystko co sztuczne - sami pieczemy mięsko, chleb, mleko pije roślinne. Czekałam na wiosnę bo wtedy skóra się zawsze poprawiała ale nie będę powracać do mm jak w zeszłym roku bo po kilku m-cach rozczarowanie ( zawsze nawrót jesienią)

Na badania jedziemy w przyszły tyg. ( pomysł drugiego alergologa) , ale czy wyjdą miarodajnie w wieku 2 lat z kawałkiem tego mi nikt nie zagwarantuje.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 16:50   #62
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Zoja to super, że możecie jeść coraz więcej

Żurawinko a no właśnie
Ala ma 2 lata (kończy w czerwcu) i testy z krwi ani skórne nic nie wykazały, ale czy to miarodajne to nikt nie wie, ale cieszę się, że możemy w ogóle próbować coś dawać
ma na jesień/zimę też mamy pogorszenie zawsze mimo że cały czas na diecie...
zresztą Alą byle kiedy ma zaostrzenie - mimo diety więc nie wiem jak ja mam dojść do tego czy to od mleka....
ale może jak od mleka to wtedy tfu tfu odezwie się brzuch np....
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 17:00   #63
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Twoje obie córeczki mają AZS ? Trochę się tego boję co będzie przy drugim dziecku ( na plus że wiedza większa) Czy starsza z tego wyrasta ?
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 17:06   #64
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Żurawinko starsza córa też miała AZS (u niej objawiało się to inaczej niż u młodszej)
teraz je wszystko i nic jej nie jest (ma 4,5 roku)
czasami jedynie jak ryby zje za dużo to się później po rękach drapie, ale w przedszkolu i w domu je normalnie mleko i jego przetwory i nie wysypuje jej w ogóle
w okresie zimy okresowo miała uda bardziej wysuszone, ale bez większych sensacji
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-08, 20:55   #65
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

U nas pomogla zmiana mleka Aptamil na Aptamil Pepti-odpowiednik Bebilonu w PL,kapiele w Oilatum,smarowanie rowniez Oilatum oraz codzienne podawanie probiotyku Biogaia poniewaz synek mial do tego problemy z kupka-strasznie wodniste kupki ze sluzem,praktycznie po paru dniach stosowania probiotyku kupy wrocily do normalnego stanu Ostatnio czytalam ze podawanie probiotyku u malych dzieci z alergia lagodzi objawy itp.i ja juz podaje synkowi od ponad roku (pediatra w PL powiedzial ze mozna stosowac jak dlugo sie chce),niema zadnych skutokow ubocznych-oprocz ceny niestety bo place ponad 30zl za malutka buteleczke,do tego tu w UK niemaja probiotykow w sprzedazy-na recepte rowniez niema wiec musze co kilka mcy przywozic z PL zapas.Wiem ze w PL jest duzy wybor probiotykow i mysle ze warto sprobowac i zobaczyc czy zlagodzi AZS,moja kolezanka rowniez stosuje probiotyki i zauwazyla poprawe wiec warto zobaczyc czy akurat u waszego dziecka pomoze.Acha i u nas w domu nie moze byc wiecej niz 21 stopni w dzien a w nocy synek ma zakrecony kaloryfer-najlepiej spi jak ma 19 stopni i wilgotnosc okolo 45%,od urodzenia nie spal niczym przykryty i tak jest do dzis.Teraz ma 19mcy i jest duzo lepiej-acha najgorzej synek mial zawsze wysypane na policzku i pomagal odrazu krem Elidel na recepte,stosowalam malutka ilosc przez kilka dni i pomagalo czasem przez dluzszy okres czasu ale tylko na policzek ,teraz ma tylko tak ze jak zje cos z mlekiem (co kilka mcy sprawdzam czy alergia na mleko minela) to odrazu wysypuje mu policzek) Zauwazylam ze synek robil sie marudny jak bylo mu za cieplo-szczegolnie jak szlismy do kogos kto mial naprawde cieplo w domu.
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-09, 09:25   #66
Patrilla
Zakorzenienie
 
Avatar Patrilla
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 725
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Ewcia probiotyk to bardzo dobra rzecz mądra mama z Ciebie. Ja Ci powiem ze moje dzieci robią się marudne i nawet takie złe jak zjedzą jakiś alergen ... Ja stosuje syrop doraźnie Delortan, smaruję svr atopialise świetny balsam wydajny bardzo, a do kompieli stosuje babydream z rossmana naprawdę mają łagodną forumłę. Poza tym dieta eliminacyjna i jeszcze raz dieta. Kąpiel robię co 2 dni najlepsze dla skory plus powiedział nam lekarz żeby stosować prysznic, ale moje dzieci nie lubią
__________________
Apolonia rośnie poza brzuchem od 03.09.2007'
Bruno dołączył do nas 28.02.2011'

Edytowane przez Patrilla
Czas edycji: 2013-05-09 o 09:27
Patrilla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-13, 20:35   #67
Vaszka
Raczkowanie
 
Avatar Vaszka
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: KR
Wiadomości: 44
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Nasz pediatra zalecił smarowanie maścią - robiona na recepte, mało przyjemny, tłusty, biały lepik. Od razu mi się nie spodobałam, ale smarowałam, po 4 dniach nic się nie zmieniało mała się wściekała, rzucała i próbowała drapać i przypomniałam sobie o moim balsamie La Roche Posay Lipikar, stosowałam go w ciąży na swędzącą wysypkę na dłoniach i stopach (nie była to cholestaza) i fajnie pomagało, wysypka bledła i nie swędziało aż tak bardzo, farmaceutka powiedziała, że dla dziecka od pierwszego dnia życia się nadaje i zaryzykowałam. Rzeczywiście córci pięknie pomogło, po 6 dniach nie było śladu po zapaleniu, a efekt widziałam po 1 nocy.
__________________



Vaszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-05-13, 22:30   #68
zoja04
Raczkowanie
 
Avatar zoja04
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Używamy tego samego balsamu i potwierdzam jest najlepszy , mały ma teraz ładna skórę i sie nie drapie .
zoja04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-14, 11:38   #69
ewcia23
Raczkowanie
 
Avatar ewcia23
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 251
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Dziewczyny czy slyszalyscie ze dzieci ktore przyszly na swiat dzieki cesarskiemu cieciu maja czesciej alergie itp? Ciagle sie nad tym zastanawiam bo tez mialam cesarke a synek ma alergie na mleko i AZS...

http://kobieta.wp.pl/kat,26333,title...wiadomosc.html
ewcia23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 00:34   #70
zoja04
Raczkowanie
 
Avatar zoja04
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 117
Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Tez miałam cesarke
zoja04 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-15, 21:25   #71
kaileight
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: piękne miasto
Wiadomości: 1 309
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Cytat:
Napisane przez ewcia23 Pokaż wiadomość
Dziewczyny czy slyszalyscie ze dzieci ktore przyszly na swiat dzieki cesarskiemu cieciu maja czesciej alergie itp? Ciagle sie nad tym zastanawiam bo tez mialam cesarke a synek ma alergie na mleko i AZS...

http://kobieta.wp.pl/kat,26333,title...wiadomosc.html
Cytat:
Napisane przez zoja04 Pokaż wiadomość
Tez miałam cesarke
Tak, to niestety prawda. Dzieci które przychodzą na świat przez cc są bardziej narażone na alergie i astmę. Potwierdził mi to każdy lekarz (alergolog, dermatolog i pediatra) u którego byłam.

Mój synek też ma silną alergię, skazę białkową i azs. Przyszedł na świat przez cc.
__________________
Maluszek
kaileight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-05-16, 13:30   #72
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Ja rodziłam naturalnie i też mi się trafiło.
Generalnie dzieci z miast są bardziej narażone na wystąpienie alergii, ja dbałam o siebie bardzo w czasie ciąży, odżywiałam się zdrowo, nie mamy w rodzinie alergii i niestety, dziecko ma AZS.
Ale i ja wiem o tej chorobie coraz więcej, nie jest to koniec świata kiedy się wie czego unikać, co stosować i ... ma fundusze żeby za to płacić.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 09:34   #73
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

hej hej

jak u Was?

my od niedzieli jesteśmy na samym Bebilonie HA (wcześniej mieszałam z Nutramigenem)
póki co tfu tfu nie ma żadnych "atrakcji" tylko szkoda, że to mleko takie drogie :/
na mleku HA mamy być 3 tygodnie a później wprowadzać zwykłe mm - ciekawe co z tego wyjdzie

natomiast Ali to mleko baaardzo smakuje
jak nie raz Nutramigenu zostawiała trochę w kubku tak Bebilon doi do ostatniej kropelki
dostaje też co jakiś czas jogurt nat. i póki co objawów nietolerancji brak...
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 03:53   #74
Doreksik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 139
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Witajcie, bardzo proszę Was o pomoc.

Niedawno córcia była w szpitalu, gdzie wyleczyli jej wysypkę związaną z AZS maścią cholesterolową dosłownie do zera. Po powrocie do domu dalej smarowałam ją tą maścią + Zyrtec + hydroksyzyna na noc. Z tego "zera" zrobiła nam się wysypka na całych nóżkach i to badziewie dalej się roznosi :/ Mam wrażenie, że to bardziej potówki po maści niż wysypka związana z AZS. Czy ktoś z Was miał coś takiego po tłustych robionych maściach ? Może Macie jakiś sprawdzony sposób, jak się tego pozbyć. Córka się bardzo drapie, pomimo podawania przeciwświądowych leków. Mam dylemat, czy powinnam odstawić maść cholesterolową. W szpitalu jej pomogła. Od razu powiem, że nie zmieniałam płynu do płukania ani proszku. Córcia nic nowego też nie jadła.

Po tygodniu bez snu (czuwam, żeby powstrzymać córkę przed drapaniem się) już naprawdę jestem zdesperowana.
Doreksik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-26, 09:07   #75
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Doreksik u nas maść cholesterolowa pomagała, ale jeżeli jest na parafinie to czasami parafina może zatykać i może stąd ta wysypka?
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 20:13   #76
karolinaP103
Zadomowienie
 
Avatar karolinaP103
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 1 313
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Dowiedz się czym DOKŁADNIE smarowali w szpitalu a czym smarujesz teraz. Są różne przepisy na maść cholesterolową, może akurat ten dziecku szkodzi. w zależności jaki lekarz ma receptariusz ( spis składów leków robionych) taki skład pisze. Różne szkoły podają różne składy..
Dokładny skład maśći używanej w szpitalu uzyskasz w aptece szpitalnej- to nie jesk apteka z tabletkami na półce jest ukryta przed pacjentami- dowiedz się gdzie jest i poproś o pomoc
Powodzenia życzę
karolinaP103 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-30, 20:55   #77
Doreksik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 139
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Dostałam receptę na DOKŁADNIE tą samą maść. Wiem, bo w szpitalu na czas pobytu dali mi maść w pudełku z banderolką. Miałam ją na sali cały czas, więc dobrze się przyjrzałam składowi

To były potówki. Po kąpieli w krochmalu trochę zeszły. Wyszła za to wysypka związana z AZS w stałych miejscach, więc musiałam wrócić do maści. Chyba przez całe lato będziemy się użerać z jednym i drugim na przemian :/
Doreksik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 12:12   #78
malbal1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Witam

Jestem tu nowa natomiast z azs walczymy juz 3 lata po różnych próbach balsamowych, kremowych itd.. mogę polecić:

- ALANTAN PLUS
- puder leczniczy DERMATOL
- ostatni hit u nas kąpiele w soli morskiej nieoczyszczonej !!! ( NAPRAWDĘ SUPER) pomysł z sola przyszedł nam do głowy po 6 tygodniowej kuracji nad morzem skóra naprawdę była super jeśli ktoś może sobie na to pozwolić polecam.

widziałam ze ktoś sie pytał o ubranka srebro z jedwabiem - u nas efekt zerowy a koszty łączne ok 1000 pln szkoda pieniędzy.

Mam pytanie do mam dzieci nieco starszych jak radzicie sobie z kwestia posłania dziecka do przedszkola moja mała po pierwszym dniu cała zdrapana nie wiem co robić może macie jakieś sprawdzone sposoby.
malbal1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-29, 22:56   #79
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

hm no cóż jeżeli przedszkole nie ma specjalnej kuchni dla alergików (tzn osobnego menu) to rzeczywiście może być problem.....

moja starsza córka w wieku 3 lat dopiero zaczynała przygodę z nabiałem
małe ilości jeść mogła, ale ona wtedy chodziła na parę godzin do takiej akademii w domu kultury.
w domu jadła śniadanie a tam mieli 2 śniadanie i jedli to co przynieśli z domu więc problemu nie było

młodsza (skończone 2 lata) mam nadzieję za rok pójdzie do normalnego przedszkola i żyję nadzieją, że do tej pory to jej wszystko minie.
ona z tych osobników co wszystkiego spróbuje i prawie wszystko zje więc i zupa mleczna i kakao na pewno jej posmakują
póki co jest na Bebilonie HA (tutaj się udało)
w sumie to je już sery, maślanki, jogurty, od nie dawna podjada kulki z krowim mlekiem i pije Nesquika na krowim mleku i póki co objawów brak więc może mamy szansę
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-31, 21:16   #80
malbal1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Hmm u nas dieta nic nie da ponieważ nie w tym tkwi problem tzn. mała je wszystko i nie ma to żadnego wpływu na jej skórę. bardziej chodzi mi o drapanie ponieważ moje dziecko w czasie płaczu, stresu drapie sie bardziej niz zwykle - po 2 godzinach na przystosowaniu całe nogi zdrapane. Może macie jakis sposób na to ? ja ostatnio wymysliłam ze podszyje jej skarpety do spodni i nie podwinie spodni na ręce tez wymyśliłam sposób ale może jest jakiś sprawdzony i bardziej normalny sposób
malbal1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-31, 21:27   #81
Iwa_iw
Zakorzenienie
 
Avatar Iwa_iw
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 4 489
GG do Iwa_iw
Odp: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Aha czyli corcia tak na stres reaguje tak?
Może zamiast kombinowania i przyszywania to najprościej rajstopy ubrać bawełniane?
Ewentualnie cienkie podkolanowki po spodnie czy gerry ale nie wiem czy nie za ciepło z kolei...

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________


HANIA 29.10.2008r.

ALUTKA 13.06.2011r.
Iwa_iw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-02, 09:59   #82
malbal1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 3
Dot.: Odp: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Niestety rajstopy dla mojego atopika sie nie nadają jeszcze większy świąd powodują próbowałam juz i bambusowych i jedwab ze srebrem ale właśnie wczoraj natrafiłam na takie cudo : comfifast easywrap legginsy - CZY KTOS TO KUPIŁ WYPRÓBOWAŁ WARTO ?
malbal1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 13:34   #83
ja aguus
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 90
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Ja nie próbowałam ale może się skuszę bo u nas rajstopy też powodują swędzenie
ja aguus jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-14, 16:27   #84
MamaATOPIKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

drogie mamy, jestem mamą Małego Atopika, który właściwie od urodzenia cieprii na bardzo ostrą egzemę. I chciałam się z Wami podzielić moim odkryciem w wielkiej brytanii jest firma Mama Nature, która specjalnie dla niemowląt i dzieci z AZS stworzyła serię Tiny Troubles. Po przeczytaniu kilku opini na zagranicznych forach postanowiłam zamówić krem (Tiny Troubles Natural Baby Rescue Creame) i olejek (Tiny Troubles Calendula& Sweet Almond Oil). koszt bardzo duzy po oikoło 140 zł za sztukę ale od dwóch miesięcy są to jedyne kosmetyki których uzywam. Moj Mały miał rany na policzkach, szyjce, pleckach i pod kolankami. zawiodło wszystko apteczne, tańsze i droższe, równiez sterydy, a te kosmetyki uratowały mi życie!!!! jeśli któraś z Was jest z Warszawy to mogę trochę odstąpić na spróbowanie
MamaATOPIKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:25   #85
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Pozwolę sobie odświeżyc wątek.
Mam z corką (21 m-cy) skierowanie do poradni alergologicznej z powodów zmian skórnych, które pediatra określiła jako zmiany atopowe.

Nie podejrzewam alergii pokarmowych czy na kosmetyki.
Zmieniona skóra w dotyku jest szorstka, to są takie niewielkie placki. W kontakcie z wodą robią się czerwone. Nie swędzą. Występują na kolanach, łydkach, pośladki, ostatnio także na podbiciu stóp i palcach. Czasem na brzuchu, ale tak skóra jest tylko szorstka w dotyku oraz plecy.

Jak znajdę jakiś lekki i delikatny kosmetyk do kąpania/pielęgnacji skóry, poprawa następuję niemal natychmiast, w ciągu 2 dni. Po miesiącu, góra dwóch wszystko wraca.
Obecnie uzywam maść cholesterolową z witaminami (A+D), do kąpania płyn Babydream z dodatkiem oliwki (migdałowa hipp). Stosując emolienty nie zayważyłam róznicy a są zbyt drogie aby co rusz testować nowe produkty w przypadku gdy jeden nie przynosi spodziewanej poprawy.

Od miesiąca na dwóch palcach małej zrobiła się bardzo sucha skóra, która zaczęła pękać. Lekarka stwierdziła, że tak czasem dzieje się przy chorobach wirusowych (akurat była chora).
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:42   #86
żurawinka
Zakorzenienie
 
Avatar żurawinka
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: kraina uśmiechu i dobrego humoru :-D
Wiadomości: 9 033
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

karolca u nas emolienty też nie skutkowały ( emolium, oillan, mediderm i decubal) , skóra była jeszcze bardziej czerwona. Nadal nie znamy przyczyny AZS ( objawy jak u Was dokładnie te same) Paluszki ( u nas czekałam zbyt długo i rozniosło się na całe palce, podejrzewałam już nawet grzybicę ale lekarz alergolog potwierdził że to AZS) myłam Młodej w mydełku oillan ( może być też alerco) i b. ładnie znikły skórki. Kosmetyki jakie stosujemy teraz to naprzemiennie: Cetaphil, Diprobasa maść/krem, Emolium na rączki już nie musimy stosować ale b. dobry, maść cholesterol.z cynkiem, Dexeryl, Mediderm...
Testy nic nie wykazały ale jeszcze zrobimy skórne w tym roku.
Tyle wiem że na pewno uczulają ją konserwanty, benzoesan sodu.
żurawinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-02, 12:54   #87
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

ja mam możliwość unikania konserwantów. Paluszki (czubki palców) są tylko u stóp. Póki co jest lekka poprawa, ale jak widziałam co się dzieje, to miałam łzy w oczach, że nie mogę jej pomóc, na pewno bolało.
Chwilowo pozmieniałam większość kosmetyków i jest poprawa. W dodatku kupiłam w markecie najtańszy krem Bambi http://www.webkupiec.pl/a/lista_prod..._produktow.htm
składu fajnego nie ma ale potrzebowałam coś na szybko. I... wyleczył odparzenie w 3 dni, do tego po dwoch dniach poprawił się stan skóry. Od tego czasu mam maśc cholester. jednak ona pomaga doraźnie, jak za długo używam, stan skóry pogarsza się (w sensie pojawiają się zmiany).
Na testy skórne jest chyba za szybko, ale zanim uda mi się dostać do alergologa pewnie miną miesiące. A chciałabym trafić w momencie jak skóra jest w złym stanie a nie np. teraz.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 10:22   #88
MamaATOPIKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Cytat:
Napisane przez karolca Pokaż wiadomość
Na testy skórne jest chyba za szybko, ale zanim uda mi się dostać do alergologa pewnie miną miesiące. A chciałabym trafić w momencie jak skóra jest w złym stanie a nie np. teraz.
tutaj Kochana mnie zaskoczyłaś, ja testy skórne robiłam jak Mały miał chyba 6 miesięcy, wyszła alergia na około 10 produktów i powiem szczerze po wyeliminowaniu większość problemów zniknęła
ale rzeczywiście jest cos na rzeczy bo Państwowo o testch mozna zapomniec w tym wieku, więc wykupiłam Małemu abonament w prywatnej klinice na dwa miesiące i porobiłam wszystkie testy co ważne, koło 3 tyg przed testami nalezy odstawic dzecku wszelkie "wspomagacze" sterydowe, ketotiefy, zyrteki itp bo wtedy rzeczywiście testy przekłamują
MamaATOPIKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 10:46   #89
karolca
Zakorzenienie
 
Avatar karolca
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: tam, gdzie kończy się Internet
Wiadomości: 30 736
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

Cytat:
Napisane przez MamaATOPIKA Pokaż wiadomość
tutaj Kochana mnie zaskoczyłaś, ja testy skórne robiłam jak Mały miał chyba 6 miesięcy, wyszła alergia na około 10 produktów i powiem szczerze po wyeliminowaniu większość problemów zniknęła
ale rzeczywiście jest cos na rzeczy bo Państwowo o testch mozna zapomniec w tym wieku, więc wykupiłam Małemu abonament w prywatnej klinice na dwa miesiące i porobiłam wszystkie testy co ważne, koło 3 tyg przed testami nalezy odstawic dzecku wszelkie "wspomagacze" sterydowe, ketotiefy, zyrteki itp bo wtedy rzeczywiście testy przekłamują
Moja miała prawie rok jak robiłam testy z krwi, nic nie wyszło.
__________________

♥ ♥ ♥


Komentuj.
Nie obrażaj.
karolca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-04, 12:20   #90
MamaATOPIKA
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 3
Dot.: Dla mam dzieci z atopowym zapaleniem skóry

testy z krwi wychodzą po 4 roku zycia podobo (ale tutaj znowu co lekarz to opinia, tak twierdzi mój lekarz którego się trzymam), ja pisałam o testach skórnych
MamaATOPIKA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-27 07:58:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:28.