Polityka :) - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-31, 17:47   #91
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 788
Dot.: Polityka i społeczeństwo

Rozsądny, zrównoważony, kulturalny, naturalny, z poczuciem humoru i jeszcze na dodatek mający w sobie to coś Dziewczyny, macie zbyt wygórowane wymagania Tacy to się chyba tylko ostali na portalach randkowych;-)))
2fc115705b804dd24ceafb6c62ae2b078a3b7407_5febc32a8749f jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-16, 21:54   #92
ileana
Rozeznanie
 
Avatar ileana
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 834
GG do ileana
Dot.: Polityka :)

reanimuję.
zapraszam wizażanki chętne do dyskusji o polityce. wiem, że są w tym kraju kobiety inteligentne, które interesują się polityką (czyli służbie dobru wspólnemu) i krytycznym okiem spoglądają na sytuację w naszym kraju.

zbliżają się wyboru parlamentarne. ku jakiej partii się skłaniacie? jak Waszym zdaniem wypadły ostatnie rządy PO? jakieś przemyślenia na temat UE?
__________________
wymianka ciuszkowa książkowa
wish lista książkowa
ileana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-17, 11:18   #93
Veris
Zadomowienie
 
Avatar Veris
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Gdynia/cały świat
Wiadomości: 1 267
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez ileana Pokaż wiadomość
reanimuję.
zapraszam wizażanki chętne do dyskusji o polityce. wiem, że są w tym kraju kobiety inteligentne, które interesują się polityką (czyli służbie dobru wspólnemu) i krytycznym okiem spoglądają na sytuację w naszym kraju.

zbliżają się wyboru parlamentarne. ku jakiej partii się skłaniacie? jak Waszym zdaniem wypadły ostatnie rządy PO? jakieś przemyślenia na temat UE?
Do inteligentnych należę, ale od polityki stronię jak tylko się da. Odkąd przestałam oglądać wiadomości, czytać pisma polityczne to mi się (dosłownie!) nawet zdrowie poprawiło.
__________________
Be happy for this moment.

This moment is your LIFE!



Veris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-24, 20:05   #94
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez ileana Pokaż wiadomość
reanimuję.
zapraszam wizażanki chętne do dyskusji o polityce. wiem, że są w tym kraju kobiety inteligentne, które interesują się polityką (czyli służbie dobru wspólnemu) i krytycznym okiem spoglądają na sytuację w naszym kraju.

zbliżają się wyboru parlamentarne. ku jakiej partii się skłaniacie? jak Waszym zdaniem wypadły ostatnie rządy PO? jakieś przemyślenia na temat UE?
Wspaniale
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 08:35   #95
FranzKafka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 44
Dot.: Polityka :)

Słyszeliscie o pprojekcie ustawy o zwiazkach partnerskich ktora stworzylo SLD? Szczerze powiem, ze tylko mi to mignelo w mediach, ale bez szczegolow, a dzis wpadlem na wpis na blogu, ktory zahaczyl o ten temat, oto fragment:

Cytat:
Projekt dyskryminuje osoby chore psychicznie i upośledzone, odmawiając im prawa zawarcia związku partnerskiego. Tymczasem regulujący kwestie małżeństw kodeks rodzinny i opiekuńczy umożliwia takim osobom – jeśli nie są całkowicie ubezwłasnowolnione – małżeństwo za zgodą sądu, o ile „stan zdrowia lub umysłu nie zagraża małżeństwu ani zdrowiu przyszłego potomstwa”. Niezrozumiałe jest zatem dużo ostrzejsze traktowanie związków partnerskich niż małżeństw, zwłaszcza jeśli – jak w przypadku związków homoseksualnych, a takie będą niektóre związki partnerskie – szanse pojawienia się biologicznego wspólnego potomstwa są zerowe. Projekt nie reguluje kwestii dzieci poczętych w związkach partnerskich, choć przecież dotyczy zarówno par homo-, jak i heteroseksualnych. W krajach, które wprowadziły rejestrowane związki partnerskie, znakomita ich większość to związki heteroseksualne (według Wikipedii 90% umów partnerskich zawartych we Francji w 2006 roku dotyczyło par heteroseksualnych), nie powinno się więc wprowadzać do prawa nowego bytu - związku partnerskiego - bez precyzyjnego uregulowania tak fundamentalnej kwestii, jak ewentualne potomstwo - choćby tryb ustalania i zaprzeczania ojcostwa, w prawie rodzinnym przecież zasadniczo odmienny dla małżeństw i związków nieformalnych.
źrodlo: http://wsieci.rp.pl/opinie/kataryna/Zakazane-tematy

wyglada to troche nieppowaznie jezeli tak jest w rzeczywistosci. chociaz i tak wiadomo ze PO nie ruszy tego tematu przed wyborami, wiec to tylko taki zabieg SLD pokazujacy ich liberalnosc.
FranzKafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 16:05   #96
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez ileana Pokaż wiadomość
zbliżają się wyboru parlamentarne. ku jakiej partii się skłaniacie?
A jaki tutaj jest wybór?
PiS - psychole, UPR - typowa kanapowa utopia, PSL - obrońcy KRUSu, do którego nie uprzywilejowany podatnik musi dopłacać ogromne kwoty, SLD - Napieralski i stara gwardia skutecznie mnie do tego zniechęcają.
Chyba trzeba będzie jakąś swoją partię dopisać
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 11:54   #97
FranzKafka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 44
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
A jaki tutaj jest wybór?
PiS - psychole, UPR - typowa kanapowa utopia, PSL - obrońcy KRUSu, do którego nie uprzywilejowany podatnik musi dopłacać ogromne kwoty, SLD - Napieralski i stara gwardia skutecznie mnie do tego zniechęcają.
Chyba trzeba będzie jakąś swoją partię dopisać

mam dokladnie takie samo podejscie, moze rzeczywiscie trzeba cos podzialac

dotychczas glosowalem i wierzylem w PO. Ale majac teraz pelnie wladzy zawiedli moje oczekiwania, i o ile w samorzadowych mam swoich faworytow, konkretnych ludzi z PO. To w parlametarnych nie mam pojecia i jak widze wsrod znajomych wielu ma takie podejscie, spodziewam sie mega niskiej frekwencji, a to faworyzuje Pis, pod warunkiem ze nie wpadna w konflikt z ojcem R.
FranzKafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-27, 11:55   #98
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Polityka :)

Dla mnie PO to wciąż jest wybór na zasadzie mniejszego zła. Bo powrotu PiSu do władzy nie chcę, a inne partie wciąż się do rządzenia nie nadają.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-27, 16:11   #99
arto
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 13
Dot.: Polityka :)

PO wprowadza totalitaryzm jakiego nawet za PiSu nie było. Najwięcej podsłuchów w Europie, cenzura w internecie i areszt za hasło antyrządowe. Do tego upada gospodarka. Nigdy na nich nie zagłosuję.
arto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 09:33   #100
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez FranzKafka Pokaż wiadomość
mam dokladnie takie samo podejscie, moze rzeczywiscie trzeba cos podzialac

dotychczas glosowalem i wierzylem w PO. Ale majac teraz pelnie wladzy zawiedli moje oczekiwania, i o ile w samorzadowych mam swoich faworytow, konkretnych ludzi z PO. To w parlametarnych nie mam pojecia i jak widze wsrod znajomych wielu ma takie podejscie, spodziewam sie mega niskiej frekwencji, a to faworyzuje Pis, pod warunkiem ze nie wpadna w konflikt z ojcem R.
Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Dla mnie PO to wciąż jest wybór na zasadzie mniejszego zła. Bo powrotu PiSu do władzy nie chcę, a inne partie wciąż się do rządzenia nie nadają.
No i to jest wlasnie maksymalnie infantylne podejscie - dac sie straszyc PiSem, choc PO jest duzo gorsze. A wystarczy popatrzec na fakty:
- PiS podatki obnizal, PO podwyzsza
- za PiS byl deficyt pod kontrola, za PO deficyt i zadluzenie publiczne rosna w zastraszajacym tempie

No i oczywiscie to:

Cytat:
Napisane przez arto Pokaż wiadomość
PO wprowadza totalitaryzm jakiego nawet za PiSu nie było. Najwięcej podsłuchów w Europie, cenzura w internecie i areszt za hasło antyrządowe. Do tego upada gospodarka. Nigdy na nich nie zagłosuję.
PO i czesc mediow straszyly totalitaryzmem, a tymczasem:
- to PO grzebalo przy uprawnieniach CBA, chcac robic z tej ogranizacji wrecz tajna policje.
- to PO probowalo ocenzurowac internet
- to za PO rozdaje sie 500zl mandaty za wyrazanie niezadowolenia z rzadu
- to za PO do osoby prowadzacej strone o prezydencie wpadlo ABW

Mozna by ciagnac, o tym jak fatalnie wyglada sytuacja w silach zbrojnych, jak beznadziejnie jest z infrasturktura (zreszta, kazdy wie jak jest z PKP i budowa autostrad), o tym, ze to nie jest rzad, tylko banda przy korycie, rzadzaca wg sondazy i szukajaca zastepczych tematow do poprawy poparcia - a to "wojna z dopalaczami" a to "wojna z kibolami".

Majac do wyboru PO, SLD (czyli - w wiekszosci spraw klon PO + antyklerykalizm, poprawnosc polityczna + straszace z drugiego szeregu buzki starych komunistow) i PiS jako partie z poparciem >10%, to jakby nie patrzec na fakty, to PiS jest najlepsza z niezbyt dobrych alternatyw.

No ale oczywiscie, mozna nie kierowac sie faktami
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-28, 09:49   #101
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No i to jest wlasnie maksymalnie infantylne podejscie - dac sie straszyc PiSem, choc PO jest duzo gorsze. A wystarczy popatrzec na fakty:
- PiS podatki obnizal, PO podwyzsza
- za PiS byl deficyt pod kontrola, za PO deficyt i zadluzenie publiczne rosna w zastraszajacym tempie
Oj Wyrak, w koło Macieju to samo.
Na obniżce podatków przez PiS skorzystali głownie najbogatsi, Co więcej, ta obniżka spowodowała w sporej części deficyt budżetowy.
PiS rządził w innych czasach, Polska weszła wtedy do UE, co spowodowało poprawę gospodarki. Akurat nasi polscy marni politycy mają dośc mały wpływ na takie sprawy. Wątpliwe jest, że ludzie typu Kempa, Macierewicz, Brudziński, Ziobro to tacy wspaniali eksperci od gospodarki, którzy nam tutaj dobrobyt urzadzą.

Jak było tak wspaniale, to czemu społeczenstwo po dwóch latach taką cudowna partie pogoniło od władzy?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-28, 11:08   #102
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Oj Wyrak, w koło Macieju to samo.
Na obniżce podatków przez PiS skorzystali głownie najbogatsi,
Wg starych progow placilo sie 30% od dochodu wynaszaceo 44,490zl rocznie, czyli 3700zl miesiecznie brutto, czyli nieco wiecej niz wynosi srednia krajowa. Najbardziej na tym skorzystaly osoby wlasnie z przedzialu od 44.5tys zl do 85.5tys zl, czyli zarabiajce od 3.7tys zl do 7.1tys zl, czyli klasa srednia, a nie zadni "najbogatsi".

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Co więcej, ta obniżka spowodowała w sporej części deficyt budżetowy.
Nieprawda - dochody z tytulu podatku od osob fizycznych wzrosly po obnizce w porownaniu z przed obnizka:

http://www.gazetapodatnika.pl/artyku...009-a_9453.htm

W 2009 w porownaniu z 2008 dochody z tytulu podatku dochodowego od osob fizycznych wzrosly o 11%, z 36mld zl do 40mld zl, pomimo obnizenia stawek.

Jeszcze kilka kwestii:
- PO chetnie przypisuje sobie osiagniecia za to, ze w PL jako w jednym z nielicznych krajow europejskich mamy wzrost gospodarczy; tyle tylko, ze mamy go dzieki wysokiemu popytowi wewnetrznemu, spowodowanemu przez (a) PiSowska obnizke podatkow (b) ogromny wzrost konsumpcji na kredyt.
- PO: (a) moglo powrocic do starych stawek (b) ograniczyc wydatki (jak nie przyjmujac wlasne ustawy, to chocby pisowskie projekty zgloszone w 2007r). wiec pisanie, ze to PiS jest odpowiedzialny za deficyt, jest kompletna bzdura - koalicja PO-PSL jest w pelni odpowiedzialna za tragiczny stan finansow panstwa.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
PiS rządził w innych czasach, Polska weszła wtedy do UE, co spowodowało poprawę gospodarki.
Tymczasem fakty sa nastepujace: na pierwsze lata obecnosci Polski w UE, 2004-2006 srodki UE dla Polski wynosily 12.8mld EUR, duzo wieksze pieniadze pojawily sie dopiero w ramach funduszy na okres 2007-2013 - konkretnie - 67.3mld EUR.

(Zrodla: http://www.funduszestrukturalne.gov.pl/ ; a konketnie prezentacja:
"Fundusze strukturalne w latach 2007-2013 w Polsce").

Juz teraz jest wiadomo, ze niedlugo ustanie masa inwestycji w infrastrukture, bo te srodki sie skoncza - i to jest wlasnie najgorsze, bo PO kompletnie zmarnowalo ten czas i te fundusze.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Akurat nasi polscy marni politycy mają dośc mały wpływ na takie sprawy. Wątpliwe jest, że ludzie typu Kempa, Macierewicz, Brudziński, Ziobro to tacy wspaniali eksperci od gospodarki, którzy nam tutaj dobrobyt urzadzą.
Pewnie, ze nie. Tyle, ze za PiS zadna z tych osob sie gospodarka nie zajmowala, czego, jak innych faktow, uparcie nie przyjmujesz do wiadomosci

Autorem pogramu gospodarczego byl Cezary Mech: http://ludzie.wprost.pl/sylwetka/Cezary-Mech/
A ministrem finansow przez wiekszosc kadencji PiS byla Zyta Gilowska

Suma sumarum - jak widac jasno i niezbicie z przytoczonych faktow, to nie masz ani krztyny racji w zadnym z Twoich zarzutow, a fakty zdecydowanie i jednoznacznie przecza Twoim opiniom
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 14:50   #103
agatakomsa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 593
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość

Juz teraz jest wiadomo, ze niedlugo ustanie masa inwestycji w infrastrukture, bo te srodki sie skoncza - i to jest wlasnie najgorsze, bo PO kompletnie zmarnowalo ten czas i te fundusze.
Nie piszmy czarnych scenariuszy. Na lata 2014-2020 planowana jest kolejna interwencja, a co za tym idzie - kolejne środki.

W jakim sensie fundusze zostały zmarnowane jeśli można wiedzieć?
agatakomsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 17:51   #104
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez agatakomsa Pokaż wiadomość
Nie piszmy czarnych scenariuszy. Na lata 2014-2020 planowana jest kolejna interwencja, a co za tym idzie - kolejne środki.

W jakim sensie fundusze zostały zmarnowane jeśli można wiedzieć?
W takim, ze infrastrukture drogowa i kolejowa mamy dalej jak kraj trzeciego swiata a "informatyzacja kraju" brzmi jak kiepski zart.

Nie jestem pewien jaka bedzie nastepna transza funduszy, ale widzialem opinie, ze nie bedzie nawet zblizona iloscia do tych z 2007-2013.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 21:51   #105
agatakomsa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-05
Wiadomości: 593
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
W takim, ze infrastrukture drogowa i kolejowa mamy dalej jak kraj trzeciego swiata a "informatyzacja kraju" brzmi jak kiepski zart.

Nie jestem pewien jaka bedzie nastepna transza funduszy, ale widzialem opinie, ze nie bedzie nawet zblizona iloscia do tych z 2007-2013.

Tego jakie kwoty wchodzą w grę jeszcze nikt nie wie, a co dopiero mówić o pewności. Ale skoro Twoim zdaniem w Polsce nadal jest tak źle to powinieneś wierzyć, że w kolejnej perspektywie finansowej przyznane nam środki nie będą takie małe. W końcu na tym polega interwencja, żeby wyrównywać dysproporcje między członkami UE, więc jeśli tak bardzo odstajemy od Zachodu to powinniśmy dostać sporą pulę pieniędzy do wykorzystania.
agatakomsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-21, 23:43   #106
namz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 8
Dot.: Polityka :)

http://www.youtube.com/watch?v=JcmMVEiSkdc&feature=plcp
namz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 16:30   #107
bart1986
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 8
Dot.: Polityka :)

Podbijam stary wątek.
Jestem ciekaw, czy są wśród Was osoby, które były wyborcami PO, ale z czasem zmieniły zdanie. Sam zaliczam się do takich osób, sądzę, że politycy tej partii wykorzystali naiwność i dobrą wiarę społeczeństwa. Jednakże, jak wszystko, co budowane jest na słabych fundamentach, prędzej czy później zaczyna się walić, tak i zaczyna też być z PO. Obecnie postrzegam PO jako partię polityków-chorągięwek, za przeproszeniem, do porzygu poprawnych politycznie. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Choćby tydzień temu, eurodeputowani PO opowiedzieli się za przyjmowaniem imigrantów z Afryki (poprzez Morze Śródziemne) do Polski. Kompletna bezmyślność.
Kogo zatem zdecydowałem się popierać? PiS, ale daleko jeszcze mi do satysfakcji, nie ze wszystkim się zgadzam z PiS, po prostu uważam, że jest to mniejsze zło. Wolę partię gburkowatych ludzi, ale którzy w większym stopniu dbają o interesy Polski, niż radosnych, otwartych ściemniaczy z PO żerujących na naiwności ludzi.
Ostatnio popularny stał się też JKM, ale w kwestiach gospodarczych brakuje mi u niego poparcia jego założeń konkretnymi, rzetelnymi badaniami.

Edytowane przez bart1986
Czas edycji: 2015-05-01 o 16:35
bart1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-01, 22:09   #108
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez bart1986 Pokaż wiadomość
Podbijam stary wątek.
Jestem ciekaw, czy są wśród Was osoby, które były wyborcami PO, ale z czasem zmieniły zdanie. Sam zaliczam się do takich osób, sądzę, że politycy tej partii wykorzystali naiwność i dobrą wiarę społeczeństwa. Jednakże, jak wszystko, co budowane jest na słabych fundamentach, prędzej czy później zaczyna się walić, tak i zaczyna też być z PO. Obecnie postrzegam PO jako partię polityków-chorągięwek, za przeproszeniem, do porzygu poprawnych politycznie. Przykładów nie trzeba daleko szukać. Choćby tydzień temu, eurodeputowani PO opowiedzieli się za przyjmowaniem imigrantów z Afryki (poprzez Morze Śródziemne) do Polski. Kompletna bezmyślność.
Kogo zatem zdecydowałem się popierać? PiS, ale daleko jeszcze mi do satysfakcji, nie ze wszystkim się zgadzam z PiS, po prostu uważam, że jest to mniejsze zło. Wolę partię gburkowatych ludzi, ale którzy w większym stopniu dbają o interesy Polski, niż radosnych, otwartych ściemniaczy z PO żerujących na naiwności ludzi.
Ostatnio popularny stał się też JKM, ale w kwestiach gospodarczych brakuje mi u niego poparcia jego założeń konkretnymi, rzetelnymi badaniami.
Ja uważam, że czas PO i PiS już dawno minął, pora zejść ze sceny. W tej chwili żaden z kandydatów do mnie nie przemawia, a kampania wyborcza to jakaś żenada, cały czas to samo. Jedynym plusem rządów PO może być to, że Polska zaczęła się liczyć na arenie międzynarodowej i mamy Donalda na czele UE, ale to by było na tyle moim zdaniem.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-02, 21:25   #109
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Polityka :)

zasługi PO,

zwiększenie podatków, miało być zmniejszenie,

100 milionów euro pożyczki na Ukraine, a na niepełnosprawnych niby nie mieli kasy, na wynagrodzenia dla ludzi też nie mają,

afera hazardowa,

skompromitowany hrabia Zbigniew Chlebowski taki dostojny, a potem niby depresja,

Sławomir Nowak mądry piękny takim rzecznikiem Tuska był, uwielbiany przez dziennikarzy, a poległ na zegarku i pokazał na końcu swoje prawdziwe oblicze,

Tusk uciekł do Brusseles, wcześniej zrobił Arabskiego abmasadorem chyba w Hiszpani bo ambasador jest nietykalny, a on coś miał wspólnego z rozbiciem samolotu Lecha Kaczyńskiego,

po 5 latach od katastrofy okazuje się, że PO wiedząc wszystko i wymądrzając się nie umiało odtworzyć rozmów, czyli im nie zależało na wyjaśnieniu tylko uspokojeniu narodu,

Amber Gold ucichło, niewiadomo czy ludzie odzyskali kase,

SKOK, syn prezydenta Komorowskiego był tam prokurentem, a prezydent uważał, że nie zna facetów ze zdjęcia czyli pracodawcy syna,

od 2007 roku kasa na kolej dla Polski z UE czeka, kolej w opłakanym stanie, niby nie ma kasy, a Komisja z UE przypomina Polsce, że jak nie wykorzystamy kasy do końca 2015 to przepadnie, a tyle było lat, żeby to wykorzystsać ale nie, po co, lepsza kolej w opłakanym stanie,

PiS jak wygra chce nacjonalizować banki, a na to potrzeba kasy czyli kolejne długi,


nie wierzę, że te dwie partie coś zmienią w tym kraju, raczej będą się tylko kłócić,

kłótnia jest wygodną metodą nie robienia niczego bo jedna partia zrzuci na drugą, druga na pierwszą, pierwsza na trzecią,tak bez końca,

co myślicie o takich kandydatach jak Kukiz, Ogórkowa, Korwin, Ikonowicz ?


czasem myślę, że cokolwiek dla ludzi na lepsze może zmienić tylko nowa partia złożona z samych normalnych ludzi, nie z polityków, której celem byłoby

zatrudnienie polityków na umowę zlecenie i płacenie za zrobiebie dobrego prawa, a nie za to, że są,

wprowadzić odpowiedzialność polityków majątkową i karną za składane i niespełnione obietnice, które byłyby traktowane jak kontrakt, skoro masz mój głos masz zrobić co obiecałeś, a jak nie to kara albo więzienie skoro oklamał cały naród,

emerytury obywatelskie z budżetu państwa a nie ZUS który trzeba utrzymać, takie same dla wszystkich bez względu na staż pracy, zdrowie, składki, kto chce więcej bo dobrze zarabia może sobie sam pomnożyć kasę jak uważa za słuszne i to bez podatku jeśli wypłaci ją w wieku emerytalnym,

dla obu płci wiek emerytalny mógłby się zaczynać po 50 tylko że im wcześniej się przejdzie na emeryture to będzie ona niższa,

likwidacja urzędów skarbowych, jest ich 400 w kraju, wystarczy tyle ile jest wojwództw albo jeden na całą Polskę w Warszawie i opcja elektronicznego rozliczenia się na hasło telefonicznie jak w sieci komórkowej, przez net, maila,

KRUS przenieść jako oddział do ZUS,

zwolnić połowę urzędników bo udają, że pracują,

prawo podatkowe napisać od nowa zamiast czyścić stajnie Augiasza którą zrobili z prawa podatkowego,

urzędnicy w skarbówce mieliby obowiązek pomagać i doradzać z jakiej kasy skorzystać może firma i pomagać w rozliczeniach zamiast szukać jak tu znaleźć haki i zamknąć firmę,
a dla ludzi prywatnych skoro pracodawcy wysyłają PIT do urzędu mieliby sami rozliczać ludzi bez ich udziału w składaniu PIT-a bo mają informacje o dochodach ludzi, więc mogą sami rozliczyć i powinni mieć taki obowiązek,

wprowadzić kontakt z obywatelami przez komórkę, email, nie tylko list polecony, który dotrze jak obywatel będzie za granicą albo kilkaset km dalej w pracy,

podatek vat, pit, cit 15%, i i firmy nie rejstrowałyby się na Cyprze, Monako czy gdzie tam tylko w Polsce bo by się opłacało,
podatek na artykuły dla dzieci 1%, a nie 5-7%,

wprowadzić szafki w szkołach z książkami, znieść obowiązek kupowania co rok nowych książek bo to to samo, a nauczyciele i firmy mają na tym zysk, ale nie ludzie, skoro państwo wymaga edukacji to powinno zapewnić książki bezpłatnie i do korzystania przez kolejnych młodszych kiedy pójdą do klasy dalej,

wyższy podatek za zatrudnionych studentów, niższy za osoby nieuczące się, to by zlikwidowało patologie, że ludzie muszą wiecznie się uczyć a przynajmniej udawać, że się uczą, żeby mieć pracę bo firma ma niższe podatki, powinni się uczyć w spokoju a jak podejmą prace nie myśleć gdzie się jeszcze nie uczyli bo trzeba status,

bezrobotni, wydać legitymacje która będzie uprawniała do bezpłatnych przejazdów komunikacją w szukaniu pracy, a wynagrodzenia urzędników uzależnić od tego czy tylko siedzą w pracy i piją kawkę czy realnie załatwią ludzion pracę bo od tego są,

ubezpieczenie zdrowotne dopisać wszystkim w pesel, dowód bez względu czy pracuje czy nie, urząd pracy to nie ubezpieczenia, tylko mają znaleźć pracę i pomagać z wszystkim co związane z pracą, a nie robić ubezpieczeń z tego urzędu,

zamiast to wszystko robić politycy wolą zająć się sobą, kłócić się, w radiu i tv ale nic z tego nie wynika oprócz tego, że kraj stoi w miejscu, a ludzie spierają się PiS czy PO,

nikt, nowa partia złożona z ludzi, normalnych, którzy naprawdę chcą zmienić kraj na lepsze, a nie tylko załatwić sobie posadę na 4 lata i od wyborów do wyborów,

ludzie mogliby głosować na ludzi, a nie na zawodowych kłamców

Edytowane przez userrr
Czas edycji: 2015-05-02 o 22:45
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-05-02, 22:50   #110
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Polityka :)

co znaczy partia złożona z normalnych ludzi?
Polityk to nie wykształcenie tylko zajęcie. Partia normalnych ludzi byłaby jednocześnie partią polityków, bo zajmowaliby się polityką.
Jak chcesz odróżnić kłamcę od "ludzi"? Przecież teraz wiesz, że ci kłamią a nadal głosujesz

Przecież pierwsze partie po 1989r zakładali ideowcy. I co z tego zostało?
Polityka i władza psuje ludzi.
Dlatego dla mnie ważną zasadą byłaby dwukadencyjnośc polityka. To wymusiłoby ruch w strukturach partyjnych i ciągłą walkę o wyborcę. Bo teraz wygrywa się znanym nazwiskiem.

Smoleńsk - śledztwo prowadzi prokuratura a nie PO.

Korwin - skrajne poglądy nie są lekarstwem. Tak samo jak Kukizowy sprzeciw.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 22:12   #111
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Polityka :)

czyli wszystko musi być po staremu ?
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-03, 23:27   #112
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Polityka :)

kiedyś to stare było nowe. Czy spełniło nadzieje?

To nie politycy są źli, jako zjawisko, tylko wyborcy nadal niedojrzali. Glosują bezmyślnie. Na znane nazwisko, na ładną twarz, na obietnice, których realnie nie da się zrealizować, na "ma małe poparcie, to nie warto na niego glosować, bo i tak nie wygra".

Jak Kukiz może obiecać jednomandatowe okręgi, jak wymagana do tego jest zmiana Konsytuacji czyli zgody 2/3 Sejmu? Prezydent nie może zmienić Konstytucji.
Akurat Kukiz o tym wie - nie obiecuje tego, tylko nawołuje by politycy to zrobili. Ale politycy nie zrobią, bo im tak wygodnie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 00:20   #113
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Polityka :)

czyli nic się w tym kraju nic się nie zmieni i dalej będą rządzili ci, którzy nie powinni i to dzięki głosom ludzi, super
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 00:44   #114
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Polityka :)

zmiany należy zaczynać od siebie a nie wymagać ich od innych.

Rzucasz populistyczne hasełko i wydaje ci się, że jesteś taki nowatorski?

Daj jakieś konkretne propozycje. A nie bezsensowne ogólniki "wybierzmy normalnych ludzi zamiast polityków"
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-05-04 o 00:46
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 00:48   #115
userrr
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 869
Dot.: Polityka :)

ja napisałem jaka partia by musiała być i jakie mieć cele, żeby coś się w kraju zmieniło, a co jest dalej to możesz sobie poczytać
userrr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 10:55   #116
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Polityka :)

Masz na myśli taki tekst?

czasem myślę, że cokolwiek dla ludzi na lepsze może zmienić tylko nowa partia złożona z samych normalnych ludzi, nie z polityków, której celem byłoby

zatrudnienie polityków na umowę zlecenie i płacenie za zrobiebie dobrego prawa, a nie za to, że są,


Z niego wynika, że nie masz pojęcia o polityce, zasadach tworzenia prawa itd.

Prawo piszą prawnicy, a nie politycy. Politycy to normalni ludzie, wybrani przez innych ludzi, by ich reprezentowali. Politykami normalni ludzie stają się, kiedy zaczynają zajmować się polityką.

Więc każda partia, do której wybierze się "normalnych ludzi" z definicji staje się partią polityków.


Cała reszta twoich wpisów to co najwyżej utopijny program polityczny a nie pomysł, jak zmusić ludzi wybieranych w wyborach by pracowali uczciwie, w sposób zaangażowany i byli "normalni".
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett

Edytowane przez Elfir
Czas edycji: 2015-05-04 o 10:58
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 15:44   #117
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Polityka :)

Cytat:
Napisane przez userrr Pokaż wiadomość
SKOK, syn prezydenta Komorowskiego był tam prokurentem, a prezydent uważał, że nie zna facetów ze zdjęcia czyli pracodawcy syna,
Cóż PiS ma ten sam problem, biedni pozują uśmiechnięci z kotletem w ustach obok panów z Wołomina i udają że to przypadek.
Panowie z Wołomina latami finansowali ich kampanie i to oczywiście również przypadek.
No i pytanie jak sprawić aby rządzili lepsi?
Taki Korwin lansuje się na nowego, świeżego a już kręci z Hofmanem i pewnie w pakiecie z kolegami z Madrytu ich sprowadzi. Więc dziękuję za taką świeżość, bo ta trójka niczego dobrego nie zwiastuje.
Kukiz dzisiaj lansuje się na wolnego strzelca, ale im więcej go słucham to mam obawy że zaraz z Kaczyńskim się zbrata i będzie z nim za rączkę podróżował po korytarzach sejmowych.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-04, 16:25   #118
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Polityka :)

tego, że trzeba zawierać sojusze, jak się nie ma większości, nie przeskoczymy.

Kukiz nie ma żadnego zaplecza politycznego i do jakiejś partii będzie musiał się zbliżyć, gdyby wygrał. A że jest wierzącym narodowościowcem z socjalistycznym zapędem, to zostaje mu raczej PiS.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 14:25   #119
aska8999
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 562
Dot.: Polityka :)

Komoruski podpisal ustawe o emeryturach do 67 r.z i za to mu Ch... w d... wszystkim kobietom zwiekszyl czas pracy o 7 lat a wy dalej na niego chcecie glosowac? Juz dziwki maja wiecej godnosci.

Edytowane przez aska8999
Czas edycji: 2015-05-05 o 14:26
aska8999 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-05-05, 16:59   #120
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Polityka :)

jak wiadomo ZUS dysponuje pieniędzmi, by zapewnić godziwą emeryturę nawet nastolatkom, więc to zmuszanie do dłuższej pracy to była tylko masońska złośliwość PO.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-07 21:11:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:59.