Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > W krzywym zwierciadle odchudzania

Notka

W krzywym zwierciadle odchudzania
Jest do jedyne forum, na którym zamieszczamy wszystkie diety, które promują odchudzanie poprzez drastyczne ograniczenie kaloryczności, tzw. "diety głodówkowe", które nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianiem.
  • Jest to forum stworzone dla osób, które chcą zwalczać wszystkie choroby powiązane z zaburzeniem łaknienia (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się) oraz dla osób, które pragną takim osobom radzić, pomagać i wspierać.
  • Na tym forum nie można namawiać do drastycznych metod zrzucania wagi, lecz można pisać o terapii przy ED.
  • Jedynie na tym forum osoby z zaburzeniami łaknienia mogą tworzyć swoje grupy wsparcia.
  • Forum to nie zastępuje psychologa ani profesjonalnej terapii.
  • Redakcja nie bierze odpowiedzialności za udzielane tutaj porady, natomiast z pełną stanowczością będziemy tępić wszelkie wątki "pro-ana".
  • Na forum obowiązuje dodatek do regulaminu, zapoznaj się z nim zanim weźmiesz udział w dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-01-26, 15:26   #4291
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Hej, muszę na szybko. Czy jest tu jakiś ed z zaburzeniami odżywiania plus z zaburzeniami zdrowotnymi i nadwagą? Bo nie wiem, czy jest sens zadawać pytanie
Pytaj - nawet jak nie wiemy to się dowiemy
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 16:03   #4292
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Pytaj - nawet jak nie wiemy to się dowiemy
Ok. Pomijając wszystkie przyczyny - fizyczne, psychiczne, lekowe bla bla (działam, ale to trwa): nie mogę absolutnie znieść poczucia własnej wielkiej osoby. Tego, ze mnie jest za duzo, ze mam faldy na brzuchu, ze skóra sie ociera o skóre tam gdzie nie powinna. Chyba nie dałabym rady być w ciąży, bo bym zgłupiała z takim ciężarem. Wszystko mnie boli. Najlepiej chyba się czuję leżąc. Nie umiem tego wytłumaczyć, za bardzo czuję tą nadwagę. Wszystko jest za małe, przymierzalnie, przejścia, drzwi.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 16:09   #4293
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

chyba powinnaś iść do psychiatry. Leczysz się?
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-26, 18:08   #4294
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Ok. Pomijając wszystkie przyczyny - fizyczne, psychiczne, lekowe bla bla (działam, ale to trwa): nie mogę absolutnie znieść poczucia własnej wielkiej osoby. Tego, ze mnie jest za duzo, ze mam faldy na brzuchu, ze skóra sie ociera o skóre tam gdzie nie powinna. Chyba nie dałabym rady być w ciąży, bo bym zgłupiała z takim ciężarem. Wszystko mnie boli. Najlepiej chyba się czuję leżąc. Nie umiem tego wytłumaczyć, za bardzo czuję tą nadwagę. Wszystko jest za małe, przymierzalnie, przejścia, drzwi.
Ale o co właściwie pytasz? Bo na razie opisałaś swoje samopoczucie w związku z nadwagą, a pisałaś, że chcesz o coś zapytać.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-27, 08:48   #4295
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

[1=513900e90b83d91c2e26787 f916d5639aed43c42;7018256 1]Ale o co właściwie pytasz? Bo na razie opisałaś swoje samopoczucie w związku z nadwagą, a pisałaś, że chcesz o coś zapytać.[/QUOTE]

Ale właśnie o to chcę zapytać, tylko nie sformułowałam pytania. Czy to normalne? Jak inni ludzie czują się z nadwagą i nadprogramową ilością ciała?

Tak, leczę się. Ale tutaj to w sumie nie ma co konkretnie leczyć, bo to już jest problem zdrowotny. Myślę, że jakbym mieściła się w normie i wtedy miała takie problemy to by było źle. A na razie pytam innych, czy też mają takie odczucia
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 14:03   #4296
climberka
Raczkowanie
 
Avatar climberka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 229
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Ja się czuję źle ze swoją wagą. Jak nie ja, jakbym była obcą osobą a nie dawną dziewczyną sprzed lat. Teraz rozumiem to powiedzenie, że ludzie grubi nie rozpoznają siebie na zdjęciach i w ogóle szok.
__________________
Ciało i zdrowie w przebudowie
Styczeń 85, cel do lata 65
climberka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-01-29, 15:08   #4297
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Ale właśnie o to chcę zapytać, tylko nie sformułowałam pytania. Czy to normalne? Jak inni ludzie czują się z nadwagą i nadprogramową ilością ciała?

Tak, leczę się. Ale tutaj to w sumie nie ma co konkretnie leczyć, bo to już jest problem zdrowotny. Myślę, że jakbym mieściła się w normie i wtedy miała takie problemy to by było źle. A na razie pytam innych, czy też mają takie odczucia
Swego czasu moja mama czuła się źle ale fizycznie bo psychicznie to nie zauważyłam.. według Niej to wychudzeni ludzie są nieszczęśliwi.
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-01-29, 19:41   #4298
lisnov
Zakorzenienie
 
Avatar lisnov
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 3 240
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Swego czasu moja mama czuła się źle ale fizycznie bo psychicznie to nie zauważyłam.. według Niej to wychudzeni ludzie są nieszczęśliwi.
Mnie nie chodzi o wagę, czy ktoś jest szczupły, czy przy kości. Hmm... to tak jakby osobie szczupłej przywiązać jakiś balon, worek do brzucha i jeszcze jakieś małe woreczki na pośladkach i ta osoba musiałaby cały czas to nosić, czuć, manewrować w ciasnych miejscach, dłużej układać się wygodnie do snu. Łapiecie? Całe szczęście, że jak idę albo leżę to mam odpoczynek. Ale jak siedzę to źle.
__________________
Uprzejmie informuję, iż w awatarze są Hatifnaty z Muminków. Nie duszki, nie białe parówki z oczami ani też inne rzeczy, jakie mogą Wam przyjść do głowy zbereźnicy jedni
lisnov jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 10:55   #4299
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 319
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez lisnov Pokaż wiadomość
Mnie nie chodzi o wagę, czy ktoś jest szczupły, czy przy kości. Hmm... to tak jakby osobie szczupłej przywiązać jakiś balon, worek do brzucha i jeszcze jakieś małe woreczki na pośladkach i ta osoba musiałaby cały czas to nosić, czuć, manewrować w ciasnych miejscach, dłużej układać się wygodnie do snu. Łapiecie? Całe szczęście, że jak idę albo leżę to mam odpoczynek. Ale jak siedzę to źle.
Zatem obecnie masz nadwagę i źle się z nią czujesz. Pisałaś też, że ze względów zdrowotnych musisz schudnąć. Nie zostaje więc nic innego, jak zmiana diety. Jak schudniesz, to będziesz lepiej się czuć sama ze sobą.
513900e90b83d91c2e26787f916d5639aed43c42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 14:08   #4300
lilanowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Dobry psychoterapeuta na Śląsku (woj. śląskie) specjalizujący się w leczeniu zaburzeń odżywiania (anoreksja). Czy ktoś mógłby mi kogoś polecić?
lilanowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 14:21   #4301
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez lilanowak Pokaż wiadomość
Dobry psychoterapeuta na Śląsku (woj. śląskie) specjalizujący się w leczeniu zaburzeń odżywiania (anoreksja). Czy ktoś mógłby mi kogoś polecić?
Tak ale prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-03-06, 15:32   #4302
lilanowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez tapetka22 Pokaż wiadomość
Tak ale prywatnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A mogłabym prosić jakieś namiary??
lilanowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 17:36   #4303
tapetka22
Zakorzenienie
 
Avatar tapetka22
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: K-ce/Ch-ów
Wiadomości: 15 816
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Cytat:
Napisane przez lilanowak Pokaż wiadomość
A mogłabym prosić jakieś namiary??
Doszło pw?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Życie bez pandzi to nie to samo
tapetka22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-06, 19:02   #4304
lilanowak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 8
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Tak, dziękuję A jeśli mogę zapytać- korzystałaś z usług tej psychoterapeutki osobiście? Masz jakieś doświadczenia?
lilanowak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-11, 17:03   #4305
201707171111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 320
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

.

Edytowane przez 201707171111
Czas edycji: 2017-07-02 o 00:33
201707171111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-25, 23:26   #4306
sabina25
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 57
Dot.: Nasze Codzienne Jadłospisy - posty chorobowe [wątek zbiorczy], cz. III

Dzień dobry to ja tak dodam do oceny u mnie RRRRRedukcja

1 śniadanie 2 kanapki z jedna z serkiem wędzonym pilos i druga z rybą maślaną i do pochrupania warzywa garść pomidorków koktajlowych,pół papryki,marchewka
2 śniadanie po treningowe (Siłownia) jaglanka 40 gr płatków ,na mleku 1,5% 325 mil ,30 gr odżywki białkowej smak straciatella ,banan,maliny i borówki ,garść orzechów.
3 obiad pierś z kury ,pół woreczka kaszy gryczanej ,mizeria z ogórka i jogurtu 1,5 i pół papryki
4 filet pstrąga wędzonego i sałatka z sałaty pomidorów koktajlowych
5 Kolacja serek wiejski z rzodkiewkami

---------- Dopisano o 00:26 ---------- Poprzedni post napisano o 00:07 ----------

Zapomniałam dodać że kanapki smaruje pastą z awokado
sabina25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum W krzywym zwierciadle odchudzania


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-26 00:26:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:41.