cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIORCZY. - Strona 52 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-10, 13:04   #1531
Alexa_Hela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Laserowe zamykanie naczynek

Witam,
tez mam problem z popękanymi naczynkami na nogach, dokładnie tak jak Tobie pojawiły m się po porodzie, na razie nic z nimi nie robiłam, ale słyszałam że mogą rok po zabiegu powrócić. Używam balsamy z wyciągiem z kasztanowca, wspiera on naczynka by nie pękały. Co do zabiegów na razie myslę tylko o twarzy bo mam na niej rumień i zaczynają pękać naczynka, zabieg laserowy na twasz to koszt około 500 pln, jednorazowo, a potrzebne byłoby kilka zabiegów. pzdr.
__________________
http://www.atl-czesci.pl
Alexa_Hela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-14, 09:08   #1532
Martka72
Zadomowienie
 
Avatar Martka72
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kujawy i Pomorze
Wiadomości: 1 102
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez solaola Pokaż wiadomość
Dzięki, zerkne na pewno, a jesli chodzi o większe oczyszczanie, np. u kosmetyczki to o co pytać? Peeling enzymatyczny czy cos innego tez będzie godne uwagi?

Kosmetyczka sama powinna zaproponować cos odpowiedniego dla cery naczynkowej..na pewno mikrodermabrazja jest przeciwskazana...oczyszcz anie manualne też odpada...może peeling kawitacyjny....po tym ampułka z witaminą C i maska algowa wyciszająca

---------- Dopisano o 09:08 ---------- Poprzedni post napisano o 09:04 ----------

Cytat:
Napisane przez malpka99 Pokaż wiadomość
Witajcie dziewczyny
Na nogach mam popękane naczynka, jest ich dość dużo. Chciałabym depilować się ciepłym woskiem i nie wiem czy to nie pogorszy stanu moich nóg? Proszę o pomoc.
Mam jeszcze jedno pytanie: Czy po zamknięciu naczynka dalej będą pękać?
Dziękuje za odpowiedzi.

Obawiam się że to może pogorszyć stan Twoich nóg..ale pewnie nikt Tobie nie da 100% pewności że tak będzie czy nie będzie
__________________

Rudzielec o farbowaniu i pielęgnacji skóry wrażliwej...


Początkująca włosomaniaczka

www.red-head-rules.blogspot.com
Martka72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-28, 10:47   #1533
Alexa_Hela
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 4
Dot.: Cera naczynkowa, tłusta i mieszana - wątek zbiorczy

Witam, mam bardzo podobna cerę tzn. wrażliwa , tłusta, skłonna do zaskórniaków oraz z początkiem trądzika różowatego i oczywiście naczynkowa. Ja używam do cery tłustej Seri zielonej Pharmaceris, z kwasem, najpierw najlepiej zacząć od stężenia 5 % a potem zwiększać z każdym nast. kremem.
Ostatnio jestem po detoksie, przeszłam na tydzień na diete dr. Dąbrowskiej , jest to dieta warzywno - owocowa, bez żadnych cukrów, , i biała, i tłuszczy, dieta tez nie pozwalała pic kawy. I w moim przypadku to zadziałało, poprawiła mi się cera, myśle że odstawienie kawy jest główną przyczyną. Już jej nie pije i zachęcam do rzucenia też używki.
Natomiast polecam podkład Vichy Dermablend, nie jest tani ale za to bardzo wydajny, i naprawdę tuszuje niedoskonałości. Polecam !
__________________
http://www.atl-czesci.pl
Alexa_Hela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 14:30   #1534
julkadwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 84
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Witam mam pytanie czy w tym okresie letnim mozna wykonac zabieg zamkniecia naczynek ? bardzo bym chciala juz umowic sie na zabieg bo mam dosc czerwonej twarzy.
julkadwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 15:48   #1535
tekila901
Zakorzenienie
 
Avatar tekila901
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Biegun północny
Wiadomości: 8 098
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez julkadwa Pokaż wiadomość
Witam mam pytanie czy w tym okresie letnim mozna wykonac zabieg zamkniecia naczynek ? bardzo bym chciala juz umowic sie na zabieg bo mam dosc czerwonej twarzy.
w trakcie lata średnio chcą wykonywac taki zabieg, bo twarz jest wystawiana na słońce, nawet jak jesteś w pomieszczeniu. najmocniejsze filtry to podstawa. jak się uprzesz, to znajdziesz chętnego do wykonania zabiegu.
__________________
tekila901 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-22, 10:03   #1536
Rafineria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 16
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
jak się uprzesz, to znajdziesz chętnego do wykonania zabiegu.
tekila901 ma jak najbardziej rację, ale dodajmy ważną rzecz: chętnego znajdziesz, tylko czy warto? Czy warto wydać pieniądze na pozbycie się naczynek, ale ryzykować nabawieniem się trwałych przebarwień, które usuniesz tylko laserem albo i w ogóle?
__________________
Less is more.
Rafineria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-24, 23:03   #1537
Tovia
Raczkowanie
 
Avatar Tovia
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Dolina Ludzi Lodu
Wiadomości: 119
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

A ja nie mam pajączków tylko rumień, na policzkach i nosie. Po za tym nie mam problemów z cerą, która jest normalna w stronę suchej. Używałam kremu z Ziaji do cery naczynkowej i maseczki kasztanowej z Bielendy, ale to nic kompletnie mi nie dało. Znacie jakiś niedrogi a dobry krem lub inny sposób na rumień?
Tovia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-25, 10:13   #1538
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

moja mama ma cere naczynkowa i uzywa kosmetykow z serii pharm bielenda na cere naczynkowa. sa bardzo dobre. nie ma sensu przeplacac bo i tak w wiekszosci przypadkow placi sie za marke
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-27, 13:37   #1539
adri_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 477
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez kate_jk Pokaż wiadomość
moja mama ma cere naczynkowa i uzywa kosmetykow z serii pharm bielenda na cere naczynkowa. sa bardzo dobre. nie ma sensu przeplacac bo i tak w wiekszosci przypadkow placi sie za marke
dokladnie! moja mama uzywa jeszcze do tego ich kremu cc 10 w 1
adri_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-28, 19:42   #1540
kasiaa_004
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Chełm
Wiadomości: 25
Dot.: mieszana i naczynkowa cera

Mam chyba podobną cerę, a do tego jeszcze lekki trądzik. Mój lekarz polecił mi krem Aven antirougeurs fort Ponoć najlepszy z tego typu kremów
__________________
Zapraszam na mojego bloga:
www.szminko-szpilka.blogspot.com
kasiaa_004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-06, 14:55   #1541
neluch
Przyczajenie
 
Avatar neluch
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Ostrzeszów
Wiadomości: 16
Dot.: zamykanie naczynek laserem - gdzie?

Witajcie dziewczyny Szukam DOBREGO i SPRAWDZONEGO gabinetu dermatologii estetycznej, gdzie mogłabym poddać się zabiegowi zamykania naczynek laserem. Najlepiej w Poznaniu lub we Wrocławiu. Ma któraś z was jakieś doświadczenia? Jaki dermatolog wykonywał zabieg, jakie było jego nastawienie? I ile Was to kosztowało?
neluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-18, 23:50   #1542
PusZkinQ
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 3
Cera naczynkowa, jakie kosmetyki dla chłopaka?

Witam mam 18 lat i mam problemy z cerą naczynkową.
Jestem bezradny w tym temacie i stąd do was mam kilka pytań.
Jakie polecacie tańsze kremy, toniki, kosmetyki, maseczki, żeby skutecznie zwalczyć zaczerwienienie z nosa i w jego okolicach, chodzi o okolice oczów.
Czuję przy tym dyskomfort i chciałbym to zmienić żeby moja skóra na nie koniecznie idealna, ale chociaż chciałbym się pozbyć tych zaczerwienień w miejscach o których pisałem wyżej.
Bardzo proszę osoby które się na tym znają niech podadzą jakieś dobre rady co mam stosować aby poprawić swoją cerę.
PusZkinQ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-19, 12:15   #1543
fuksjaa
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 13 317
Dot.: Cera naczynkowa, jakie kosmetyki dla chłopaka?

Tutaj znajdziesz wiele informacji o pielęgnacji skóry naczyniowej. Dziewczyny polecają kosmetyki z różnych półek, więc jestem pewna, że coś dla siebie znajdziesz.

Edytowane przez fuksjaa
Czas edycji: 2014-12-19 o 12:17
fuksjaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-02, 16:35   #1544
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Cera naczynkowa, jakie kosmetyki dla chłopaka?

Ja brałam np. rutinoscorbin i troche pomagało. Oczywiście i tak musiałam iść na zabieg bo kremy i tabletki to studnia bez dna a i tak naczynka nie znikną. Ja akurat jestem z Katowic i byłam u chirurga naczyniowego Damiana Ziaji i mogę Ci polecić, jeden problem z głowy
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-03, 00:38   #1545
kajochaa
Raczkowanie
 
Avatar kajochaa
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 307
GG do kajochaa
Dot.: Cera naczynkowa, tłusta i mieszana - wątek zbiorczy

Heej  od 6 lat mam ciężki przypadek zylakow (3 duże na prawym brzuscu lydki prawej, ciągną się przez cały tył), ale nie w tym sęk. Od 4 lat cwicze bardzo intensywnie, głównie skacze, biegam, chodzę na fitness, zumbe itp. No i lewą lydke mam pięknie wyrzezbiona, a z prawej nie zszedł ani centymetr, różnica w obwodach to jakieś 3-4cm. Nie chce chudnac wogóle, wygląda jakbym wcale nie cwiczyla, a lewa no jest raczej muskularna. I nie chodzi o to ze cwicze nią mniej, lub inaczej bo tak nie jest, sprawdzalam. Jak myślicie, da się z tym coś zrobić?
kajochaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 00:28   #1546
Patrycjaa99
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 254
Dot.: Cera naczynkowa, tłusta i mieszana - wątek zbiorczy

Może powinnaś iść z tym do lekarza? A co do kremów do cery naczynkowej, ostatnio kupiłam krem Fitomedu do cery naczynkowej, zobaczymy jak efelty. Opócz tego używałam jeszcze kremu bielendy Pharm naczynka i ten dobrze się sprawdzał
Patrycjaa99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-04, 14:14   #1547
kate_jk
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 253
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

też używam pharm na naczynka i nawet te małe pajączki troche jakby się wchlonely, niestety problemem pozostaja ciagle te duze, popekane az takie banki, ale tego t zaden krem nie zalatwi, a kajochaa masz problem z zylakami, masz pozatykane zyly i musisz z tym isc do lekarza bo jeszcze troche pochodzisz a mozesz miec duzo wieksze problemy
kate_jk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-02, 11:32   #1548
201703061224
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 783
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez Emilia1 Pokaż wiadomość
ten kremik na na 2 miejscu denat alk. ale jak widac recenzje ma dobre i służy większości.

jesli będziesz spokojniejsza to kup krem contratubex , jak chcialas albo no scar - tańszy lub Evoletktory wyjdzie najtaniej a jest odpowiednikiem no scar'a.

chcesz teraz zrobic mikrodermabrazje lub kwasy?? odradzam, cera dostala już trochę w kosc i musi sie rezgenerowac, laser to inwazyjn zabieg, z reszta przy naczynkach odradza się tego typu zabiegow (one rozjuchcają, dzialają degradacyjnie na naczykna) w gabinetach pracuje się przede wszystkim na kwasach AHA- tego typu nie mozna uzywac.

natomiast na cere naczyniową mozna zadzialac kwasem laktobionowym - z grupy polihydroksykwasów. dziala osłaniająco, ochraniająco, przeciwzapalnie i antyoxydacyjnie. preparat ktory je zawiera to Revealing Gel Nu Skin.

rowniez kwasy BHA na naczynka La Roche Posay Effaclar - ma stężenie - 1,5%


jesli chodzi o zabiegi tymi kwasami to niestety baaardzo rzadko salony maja takowe. preparaty ktore Ci podałam mozesz z powodzeniem stosowac w domu, na noc a na dzien krem z filtrem. z tym ze nocne kuracje daruj sobie dopooki cera nie "zagoi " się zcalkowicie.

prosze weź tez pod uwagę fakt ze nie widze Cię , więc bazuję tylko i wyłącznie na przypuszczeniach. inaczej mozna doradzac gdy zdiagnozuje cos lekarz



ODKOPUJĘ.
Rzeczywiście nie polecacie zabiegów kwasami AHA?
Wspólnie z moją kosmetyczką obmyślamy plan działania który ma poprawić stan mojej cery - naczynkowa, w strefie T tłusta, z przebarwieniami po antykoncepcji(?), jasna.
Dodam, że 2 lata temu, używałam zimą toniku z 6% kwasem PHA z BU - efekty żadne. Używałam kilka innych produktów z BU, bardzo mi pomogły, później je wypisze.
Ale pisząc dalej. Zaskórniki świetnie się bawią w strefie T, jednocześnie przy wyższej temperaturze wyglądam jak prosiak wypuszczony na łąkę. Nic nie pomaga na rumień - Ani La Roche Posay, ani Pharmaceris, ani Vichy, ani Rosacure.
Stwerdziłyśmy, że ostatecznością będzie kuracja kwasami. Obecnie przechodzę kurację peelingiem kawitacyjnym połączonym z moimi domowymi peelingami PHA, maskami algowymi - cera jakby spokojniejsza, ale blizny po-antykoncepcyjne mają się świetnie(żółto-pomarańczone przebarwienia wokół ust i nosa).
Co zrobić?
HeLp Me
201703061224 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 19:07   #1549
AJZ1975
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 5
Dot.: Cera naczynkowa, tłusta i mieszana - wątek zbiorczy

Witam wszystkich. Skończyłam 40 lat i robiac sobie makijaż ujrzałam jak moja skóra zwiodczala i jest pełna powiekszonych naczyniek .proszę poradzcie jakich kosmetykow używać.
AJZ1975 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-30, 08:15   #1550
Marieta1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Cera naczynkowa, tłusta i mieszana - wątek zbiorczy

Ostatnio kupiłam KREM Iwostin Intensywnie redukujący zaczerwienienia i powiem tak: REWelacja! Tylko na lato się nadaje,bo jak jest chłodniej to trzeba skórę chronić.Byłam na imprezie komunijnej(upał był)i nie kladlam na krem fluidu,i nie byłam czerwona!!!Uzywam go niecaly miesiąc.Ale ponoć nie w każdej aptece jest dostępny.
Marieta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-11, 11:37   #1551
PaulshjaaK
Przyczajenie
 
Avatar PaulshjaaK
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 7
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Iwostin używałam jak miałam problem z trądzikiem i z zaczerwienieniami. Fajnie nawilżał ale tylko tyle :<
PaulshjaaK jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-12, 13:42   #1552
Marieta1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 8
Dot.: Cera naczynkowa, tłusta i mieszana - wątek zbiorczy

Masz jakieś propozycje? Ostatnio kupiłam krem półtłusty Dermika plus P i boję się czy mnie nie zapcha.Ale może na chłodniejsze dni będzie dobry?
Marieta1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-17, 09:30   #1553
delfix10
Zakorzenienie
 
Avatar delfix10
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: dolny śląsk
Wiadomości: 17 352
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

dziewczyny wczoraj byłam na laserowym zamykaniu 2 naczynek na obu skrzydełkach nosa ,miałam przykaz uważania na strupki i nie zrywania ich pod żadnym pozorem ,całą noc nie mogłam spać tak ich pilnowałam żeby tylko ich nie uszkodzić rano wstałam i zaczęłam smarkać odruchowo przyłożyłam chusteczkę do skrzydełek nosa i zerwałam strupki orientujecie się czy blizny mogą być duże po takim zerwaniu?
delfix10 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-08-26, 15:03   #1554
karaluszex
Przyczajenie
 
Avatar karaluszex
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 24
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

myślę, ze nie o.O sama miałam laserowo zamykane naczynka przez kładro star czy coś takiego i mimo wszystko przez strupki nic się nie stało a też kilka mi się oderwało. raczej podeszłabym do tego na spokojnie.

Edytowane przez karaluszex
Czas edycji: 2019-08-28 o 15:55
karaluszex jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-19, 10:52   #1555
Grajmi
Raczkowanie
 
Avatar Grajmi
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 94
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Sama zastanawiałam sie nad laserowym usuwaniem naczynek jednak nie jest tak, ze one za chwilę wrócą?
Grajmi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-07-24, 12:59   #1556
Reinna
Agencja Spamu - Nie stać nas na reklamę, więc spamujemy!
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 40
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

Cytat:
Napisane przez Grajmi Pokaż wiadomość
Sama zastanawiałam sie nad laserowym usuwaniem naczynek jednak nie jest tak, ze one za chwilę wrócą?
Wróca jeśli masz duże tendencje do pekania naczynek oraz jesli nie będziesz o cerę dbała. Są czynniki, ktore mogą powodowac znacznie mocniejsze pękanie naczynek jak słońce. Przy skórze naczynkowej zalecane jest stosowanie kremu z filtrem, nie tylko w lecie, ale również przez cały rok. Taka skóra jest również bardziej narażona w zimne dni, dobrze jest przekonać się do stosowania tłustych kremów, które będą chroniły przed różnicami temperatury.
xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2022-10-18 o 12:40 Powód: reklama
Reinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-09-02, 13:00   #1557
Tobiszka
Raczkowanie
 
Avatar Tobiszka
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 52
Dot.: cera naczynkowa/zamykanie, tuszowanie popękanych naczynek, pajączki. WĄTEK ZBIO

U mnie najlepsze rezultaty dało chyba wprowadzenie kremu z dużym filtrem do pielęgnacji
Tobiszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-09-02 13:00:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:43.