Okulary :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-01-04, 22:54   #31
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Okulary :)

Nie pamiętam wady, ale nie jest jakaś porażająca. Krótkowidz i tyle, do tego lekki astygmatyzm. Noszę okulary od 5 lat, dobrze się w nich czuję, soczewek nie znoszę Szkła są szklane z antyrefleksem. Ciekawie brzmi to BlueControl...
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 08:22   #32
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Okulary :)

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Nie pamiętam wady, ale nie jest jakaś porażająca. Krótkowidz i tyle, do tego lekki astygmatyzm. Noszę okulary od 5 lat, dobrze się w nich czuję, soczewek nie znoszę Szkła są szklane z antyrefleksem. Ciekawie brzmi to BlueControl...
Z ciekawości - skąd taki wybór? Stosunkowo mało osób się teraz na nie decyduje, z moich obserwacji wynika, że głównie osoby starsze.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-05, 13:46   #33
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 346
Dot.: Okulary :)

To i ja się przyłączę 😁
Astygmatyzm, -2,25 na każdym oku + cylindry. Może to nie jakoś dużo, ale bez okularów czuję się strasznie. Kiedyś wyszłam biegać bez i ledwo wróciłam do domu tak mi się w głowie kręciło, było mi niedobrze. Zakładam okulary jak wstaję rano, a zdejmuję gdy kładę się do łóżka. Mam je zawsze ze sobą.
Czy mi się podobają? Hmmm szczerze mówiąc w ogóle nie przepadam za swoją twarzą i nie chciałam nosić okularów. Jednak odkąd znam to cudowne uczucie, gdy nic mi się nie rozmazuje, mam gdzieś wygląd 😂, chociaż wiele osób mówi, że dobrze wyglądam w okularach.
Planuję spróbować soczewek.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 12:41   #34
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Okulary :)

Czy jest tu ktoś, kto mimo ogromnych oporów i skrajnego obrzydzenia przed grzebaniem w okolicach oczu przekonał się do soczewek?
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 14:15   #35
Caramella
Wtajemniczenie
 
Avatar Caramella
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: rydultowy/londyn/frederikssund
Wiadomości: 2 373
Dot.: Okulary :)

Ja mam -10 i -9 .... cale zycie chodze w soczewkach, wada nie powieksza sie od ponad 10 lat. Ostatnio dostalam zakaz uzywania soczewek miekkich bo zrobily mi sie zrosty z niedotlenienia . Dziewczyny noszace ciagle soczewki uwazajcie na to Musze sobie kupic soczewki twarde albo nosic okulary. Zrobilam okulary, zaplacilam za najdrozsze szkla a mimo to oczy mam jak karp i wyciete dziury po bokach w twarzy.... Zapendowska
__________________
sometimes's after the curtain close that the real reckoning comes
whether is about
who we wish we were
who we wish we could be
who we want to be with


63-62-61-60-59-58-57-56-55-54-53-52-51-50-49-48
Caramella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 15:15   #36
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Okulary :)

Masz szkła pocieniane?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 17:37   #37
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Okulary :)

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8018219 6]Wielkie dzięki za wyjaśnienie, choć tak bardzo chciałam usłyszeć coś innego.

Miałam nadzieję, że może mój lekarz przesadza i tak bardzo chce mi (bez wątpienia dla mojego własnego dobra) wsadzić soczewkę (jedną! bo drugie oko mam zdrowe), przed czym od lat skutecznie się bronię. W tym momencie mam już 3 (+ astygmatyzm), a zauważyłam, że znowu się pogorszyło i nie zdziwię się jak teraz wyjdzie pełne 4...



Ale czy to nie wpływa na / nie przyspiesza pogłębiania się wady?

Masakra Soczewki w ogóle sobie nie wyobrażam, nie ma mowy, żeby to u mnie przeszło. Przypuszczam, że nadwrażliwość oczu nie pomaga (u mnie nawet makijaż oka nie wchodzi w grę). A ewentualna operacja możliwa najwcześniej za rok - i to z mojej strony, a nie jest jeszcze powiedziane, że w ogóle się kwalifikuję.[/QUOTE]

Nie raz słyszałam, że nienoszenie albo noszenie źle dobranych okularów pogarsza wzrok, ale były to opinie ludzi, którzy z medycyną nie mieli nic wspólnego - ot takie gadanie. Faktycznie może się odnosić takie wrażenie, bo w takiej sytuacji oczy szybciej się męczą i można gorzej widzieć. Ale wada sama w sobie się nie zmienia, wada to coś co jest w oczach, w ich budowie.

Czemu masz problemy z soczewkami? Jeśli chodzi o opory przed grzebaniem sobie w oku - najważniejsza jest higiena. Ale to naprawdę nic strasznego. Mycie rąk myślę, że jest oczywiste, poza tym pilnowanie ważności soczewek (jeżeli masz opory przed noszeniem takich 30 dniowych może na początek spróbuj z jednorazowymi?) i sposobu ich przechowywania, uważanie żeby w nich nie zasnąć (wysuszają się i drażnią oczy), zdejmować je podczas wyjść na basen (albo chociaż chronić oczy okularami pływackimi) itd. Nie jest to nic obrzydliwego czy strasznego o ile utrzyma się je i ręce w czystości

Sama nauka zakładania soczewek zajęła mi dużo czasu. Mam wrażliwe oczy, na szczęście nie suche. Pierwszą parę zakładałam chyba dwie godziny (na szczęście zdejmowanie jest już łatwiejsze) i mogłam w nich wytrzymać godzinę czy dwie, bo po prostu je czułam - zawsze to jest ciało obce. Stopniowo nosiłam je na przykład wieczorem po domu, później podczas aktywności typu rower, potem w pojedyncze dni do szkoły (jak miałam wf), aż w końcu mogłam nosić je na co dzień. Cały proces jednak trwał z pół roku. Z czasem jednak oczy się przyzwyczajają, odruch mrugania coraz łatwiej można powstrzymać, soczewki przestaje się czuć, a higiena wchodzi w nawyk.

Problem może się pojawić jeśli masz z natury suche oczy, bo po prostu soczewki będą cię stale drażnić. W jakimś stopniu można to złagodzić nawilżającymi kroplami do oczu, ale po prostu nie wszyscy ludzie tolerują soczewki.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-01-06, 18:55   #38
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Okulary :)

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Nie raz słyszałam, że nienoszenie albo noszenie źle dobranych okularów pogarsza wzrok, ale były to opinie ludzi, którzy z medycyną nie mieli nic wspólnego - ot takie gadanie. Faktycznie może się odnosić takie wrażenie, bo w takiej sytuacji oczy szybciej się męczą i można gorzej widzieć. Ale wada sama w sobie się nie zmienia, wada to coś co jest w oczach, w ich budowie.
Chodzi mi właśnie o to, czy z tego powodu wada nie zacznie się pogłębiać, względnie czy nie przyspieszy to osłabiania się zdolności akomodacyjnych oka (właśnie się dowiedziałam, że mi osłabła o 2 dioptrie w ciągu dwóch lat, a miałam dobrze dobrane okulary).

Co prawda jako ostateczną ostateczność lekarz wskazał powrót do obecnych szkieł, więc to chyba pośrednia odpowiedź na moje wątpliwości. Chociaż do teraz się wściekam na siebie, że nie zapytałam o to wprost, jak również o to co ewentualnie można zrobić (jakieś ćwiczenia, preparaty, zmiany w stylu życia, wuj wie co), żeby pomóc oku przynajmniej z tymi zdolnościami akomodacji. Wiesz coś na ten temat może?

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Czemu masz problemy z soczewkami? Jeśli chodzi o opory przed grzebaniem sobie w oku - najważniejsza jest higiena.
To wszystko co piszesz rozumowo przyjmuję, wiem też, że dla milionów osób to codzienność i żadne wielkie halo. Ale naprawdę mam podstawy przypuszczać, że u mnie to nie przejdzie. Ja nie jestem w stanie nawet pomalować sobie rzęs. Włożenie czegoś bezpośrednio na białko oka, sama myśl o tym, że mam to zrobić, wywołuje u mnie skrajne obrzydzenie i przerażenie. Wiem, że to jedna z tych rzeczy do których przyzwyczajenie się trochę trwa, jednym jest łatwiej, innym trudniej, ale zapewne nie jestem też jedyną osobą, która ma z tym AŻ taki problem. A pierwsza próba i tak dopiero przede mną.

Cytat:
(jeżeli masz opory przed noszeniem takich 30 dniowych może na początek spróbuj z jednorazowymi?)
Jest mi bardzo serdecznie wszystko jedno, bo akurat o higienę martwię się najmniej. W sensie, ten aspekt akurat jest łatwy do ogarnięcia - tu instrukcja, tu płyn, pilnuj tego, spoko. Żadna filozofia w porównaniu do wkładania sobie palca w oko
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 18:59   #39
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Okulary :)

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8025605 1]Czy jest tu ktoś, kto mimo ogromnych oporów i skrajnego obrzydzenia przed grzebaniem w okolicach oczu przekonał się do soczewek?[/QUOTE]

Tak! Może nie tyle mimo obrzydzenia, co trudnego do zwalczenia odruchu mrugania W gabinecie mojej okulistki usłyszałam komentarz, że albo sama się nauczę zakładać, albo nikt mnie nie nauczy. Po raz pierwszy soczewki miałam zakładane - nie samodzielnie - do USG na otwartym oku Zajęło to ładnie ponad 40 minut. Dopiero potem sama się nauczyłam, przy czym pierwsze próby oscylowały w okolicy godziny lub więcej Od początku większą trudnością było "niewymruganie" soczewki, zanim się ułożyła, niż samo umieszczenie jej na oku.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 19:00   #40
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Okulary :)

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Z ciekawości - skąd taki wybór? Stosunkowo mało osób się teraz na nie decyduje, z moich obserwacji wynika, że głównie osoby starsze.
Optyk mówił, że plastikowe można łatwiej zarysować, a ja jestem okropnie niepozbierana i zawsze jakoś sobie te okulary uszkadzam

A teraz jestem bez okularów bo zostawiłam je w wypożyczonym samochodzie.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-06, 19:08   #41
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Okulary :)

Cytat:
Napisane przez ruda_beksa Pokaż wiadomość
Optyk mówił, że plastikowe można łatwiej zarysować, a ja jestem okropnie niepozbierana i zawsze jakoś sobie te okulary uszkadzam

A teraz jestem bez okularów bo zostawiłam je w wypożyczonym samochodzie.
Przy obecnych powłokach utwardzających plastikowe nie rysują się dużo łatwiej od szklanych (mówi optyk ). Za to szklane łatwiej stłuc, ukruszyć. No i są oprawy, do których nie można ich zamontować.

A zostawienia w wypożyczonym samochodzie współczuję. Mam nadzieję, że da się odzyskać.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-06, 19:39   #42
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Okulary :)

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Przy obecnych powłokach utwardzających plastikowe nie rysują się dużo łatwiej od szklanych (mówi optyk ). Za to szklane łatwiej stłuc, ukruszyć. No i są oprawy, do których nie można ich zamontować.

A zostawienia w wypożyczonym samochodzie współczuję. Mam nadzieję, że da się odzyskać.
Dobrze wiedzieć moje poprzednie plastikowe chyba były jakieś lewe, bo bardzo łatwo było je zarysować.

Co do okularów w aucie - dzwoniłam do firmy, ale twierdzili, że nikt ich nie znalazł.
__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 18:41   #43
victorion
Rozeznanie
 
Avatar victorion
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 975
Dot.: Okulary :)

Zaczynałam mając 8 lat od L: -0,25, P: -0,75. 21 lat później mam L: -4,25 P: -5,50.

Przez większość życia nosiłam metalowe oprawki, od 3 lat plastikowe. W międzyczasie przez ok 2-3 lata nosiłam soczewki (zarówno zwykłe miesięczne jak i night'n'day), a obecnie, czasami na imprezy zakładam jednodniowe.

Wróciłam po soczewkach do okularów ze względu na komfort. Rozpoczęłam pracę, 8h dziennie przy komputerze zaczęło powodować dyskomfort, gdy byłam w soczewkach.

W jeżdżeniu samochodem okulary mi nie przeszkadzają, w sumie są elementem mnie i zżyłam się z nimi przez te lata

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8012046 6]Macie szkła plastikowe czy szklane?[/QUOTE]

Pierwsze szkła były plastikowe, każde kolejne miałam (i mam ) szklane.

Mam antyrefleksy, Blue Control i zwężane szkło.

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8025605 1]Czy jest tu ktoś, kto mimo ogromnych oporów i skrajnego obrzydzenia przed grzebaniem w okolicach oczu przekonał się do soczewek?[/QUOTE]

Miałam opory, ale udało się przełamać.
victorion jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-11, 20:55   #44
igaja
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Bratkowice
Wiadomości: 10
Dot.: Okulary :)

Ja odziedziczylam wade wzroku po mamie Mam 2,5 na prawe i 1,7 na lewe. Okulary nosze caly czas ,oczywiscie w dzien. Probowalam soczewek ale niestety ich nie toleruje. Bez okularow widze jak przez mgle wiec chcac nie chcac nie moge bez nich funkcjonowac.
igaja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-12, 10:07   #45
0Merka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 11
Dot.: Okulary :)

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;8026571 6]
Co prawda jako ostateczną ostateczność lekarz wskazał powrót do obecnych szkieł, więc to chyba pośrednia odpowiedź na moje wątpliwości. Chociaż do teraz się wściekam na siebie, że nie zapytałam o to wprost, jak również o to co ewentualnie można zrobić (jakieś ćwiczenia, preparaty, zmiany w stylu życia, wuj wie co), żeby pomóc oku przynajmniej z tymi zdolnościami akomodacji. Wiesz coś na ten temat może?[/QUOTE]

Ja mam obecnie -5 na obydwu oczach.

Wada mi się zaczęła pod koniec podstawówki i przez kilka lat leciała co pół roku o pół dioptrii . Miałam też przez chwilę problem z "uciekającym" okiem, czyli zaczynał mi się zez spowodowany osłabieniem oczu. Wtedy dostałam ćwiczenia na wzmocnienie "mięśni" oka i poprawę akomodacji. Polegały na patrzeniu w skrajne punkty(prawo, lewo, góra, dół) przez kilka sekund w każdy i tak kilka razy dziennie. Czasami też ćwiczenia bliż/dal - czyli patrzysz na kartkę przed sobą, a później daleko, przez okno. Do tego brałam chyba na wzmocnienie biostyminę i tabletki z borówek.
No i zeza nie mam

Miałam też "wyrównywaną" wadę. Zaczęłam z -0,5 i -1,5 teraz mam jakieś -0,25 różnicy, ale szkła te same.
Moja okulistka od zawsze zalecała mi okulary o mniejszej dioptrii niż wada, żeby właśnie nie rozleniwiać oka i żeby nie było różnicy w szkłach. No, generalnie gdyby nie ona to pewnie bym już miała -8 i zeza
A no i soczewki też noszę słabsze - czyli okulary -5, a soczewki -4,75/-4,5
Szkła w okularach mam z Hoyi pocieniane indeks 1,6 albo 1,67 - nie pamiętam.

Co do soczewek, jeśli to nie jest kwestia suchości oka i alergii, to ja bym spróbowała. Ja sama miałam na tyle dużą motywację do soczewek (gimnazjalny kompleks brzyduli okularnicy) że się szybko przyzwyczaiłam. Teraz jestem w stanie zrobić z okiem wszystko, założyć soczewki jedną ręką z telefonem zamiast lustra, zdjąć bez patrzenia i inne triki hahaha
Mój chłopak natomiast to inna historia. Nie nosi okularów ale ma suche oczy bardzo i częste zapalenie spojówek, ropienie, opuchliznę. Te problemy wymagają kropienia oczu, które ja mu sporadycznie kropiłam - on sie nie jest w stanie opanować, zamyka oczy, jest przerażony, nie da się mu tymi kroplami do oka trafić, wszystko laduje na powiece i twarzy.
A właściwie był - bo morał jest taki że miesiąc temu lekarz mu zdiagnozował że to może być pasożyt i że jak będzie stosował te i te leki to się pożegna ze wszystkimi wcześniejszymi problemami.
No i mamy miesiąc później a on dwa razy dziennie sam zakrapia sobie oczy, aplikuje maść do worka spojówkowego i różne inne akrobacje. I nawet już trafia większością kropel do oka i z każdym dniem idzie mu lepiej . Także może jest nadzieja!
0Merka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-13, 17:31   #46
bonasera
Zadomowienie
 
Avatar bonasera
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 1 120
Dot.: Okulary :)

A może któraś z tutejszych okularniczek ma powłokę oleofobową i może coś więcej powiedzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Nie jest próżnością znać swoje dobre strony, przeciwnie - głupotą byłoby ich nie doceniać.
bonasera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 13:33   #47
lucja666
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 1
Dot.: Okulary :)

Mam taka samą wadę jak Ty... nic w tym fajnego, ale ja zdecydowanie wolę okulary :P z soczewkami się nie zaprzyjaźniłam... niestety bez nich słabo, chociaz po domu po omacku bym dałą radę :P koszt okularów faktycznie poraża, ale co zrobić :P tez zastanawiałam się nad korekcją laserową... wydatek też niemały, nawet byłam jakiś czas temu na badaniach czy się kwalifikuję jakieś groupony szukaj
lucja666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-15, 18:42   #48
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Okulary :)

Dodam jeszcze, bo dopiero teraz mam okazję to testować, że w moich okularach mam jakąś powłokę, która zapobiega parowaniu. I muszę przyznać, że to działa. Byłam sceptycznie nastawiona, ale jednak efekt jest, o czym przekonałam się teraz podczas dużych mrozów. Oczywiście okulary przy przejściu z zewnątrz do ciepłego pomieszczenia delikatnie parują, ale znika to w kilka, kilkanaście sekund. Ze starymi szkłami miałam wieczny problem, do tego stopnia, że w zimie przechodziłam codziennie wku.rwa w zatłoczonej komunikacji miejskiej. Stałam między ludźmi w tych zaparowanych okularach jak debil i nawet nie miałam jak ich wytrzeć, bo był taki tłok, że nie dało się ruszyć. A para na szkłach utrzymywała się kilka minut. Tak więc - polecam zainwestować w lepsze szkła, bo warto.
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 11:15   #49
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Okulary :)

Ja mam -1,5 (-1,25 cylinder, oś 10) na jednym oku, -2,5 (-1,25 cylinder, oś 160 ) na drugim oku. Noszę okulary przez cały czas, pracuję w biurze (przy komputerze) więc okulary są dla mnie dużo wygodniejsze. Soczewki dość mocno wysuszają mi oczy i nadają się raczej na wolne dni. Do tej pory nosiłam miesięczne soczewki, ale zakładałam je max 2 razy w tygodniu więc uznałam że nie ma to sensu i zostałam tylko przy okularach.

theali, może mogłabyś mi podpowiedzieć jak mogłabym zamienić soczewki miesięczne (Air Optix for Astigmatism) na soczewki jednodniowe? Nie znalazłam żadnej marki która robiłaby soczewki o tej samej średnicy (14,5) i krzywiźnie (8,7). Kiedyś optyk w jednym z salonów zaproponował mi soczewki Acuvue o krzywiźnie 8,5, ale przylegały do gałki tak mocno, że nie byłam w stanie ich odkleić od oka. Widziałam soczewki o odpowiedniej krzywiźnie (lub nawet większej), ale wtedy mają mniejszą średnicę. Kojarzysz może jakąś markę która robi soczewki o parametrach których szukam?
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-01-16, 13:07   #50
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Okulary :)

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
theali, może mogłabyś mi podpowiedzieć jak mogłabym zamienić soczewki miesięczne (Air Optix for Astigmatism) na soczewki jednodniowe? Nie znalazłam żadnej marki która robiłaby soczewki o tej samej średnicy (14,5) i krzywiźnie (8,7). Kiedyś optyk w jednym z salonów zaproponował mi soczewki Acuvue o krzywiźnie 8,5, ale przylegały do gałki tak mocno, że nie byłam w stanie ich odkleić od oka. Widziałam soczewki o odpowiedniej krzywiźnie (lub nawet większej), ale wtedy mają mniejszą średnicę. Kojarzysz może jakąś markę która robi soczewki o parametrach których szukam?
Jeśli chodzi o soczewki kontaktowe, to średnio jestem w temacie.
Z takimi parametrami znalazłam: CooperVision Biomedics 1 day Extra toric. Ale z tego co widzę, mają tylko osie 20, 90, 160 i 180.
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 13:25   #51
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Okulary :)

Cytat:
Napisane przez bonasera Pokaż wiadomość
A może któraś z tutejszych okularniczek ma powłokę oleofobową i może coś więcej powiedzieć?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mam i sobie chwalę. Czyszczenie szkieł to bajka w porównaniu do nosków

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
Dodam jeszcze, bo dopiero teraz mam okazję to testować, że w moich okularach mam jakąś powłokę, która zapobiega parowaniu.
Hydrofobowa?

Tu jeszcze muszę się skorygować, bo walnęłam takiego babola, że hej:

Cytat:
Też raz wzięłam antyrefleksyjne, teraz mam bez i różnicy nie czuję.
Nie mogłam czuć różnicy, bo trzy ostatnie pary (włączając w to najnowszą z ubiegłego tygodnia) miałam z antyrefleksami. Pacan ze mnie.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 14:14   #52
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Okulary :)

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o soczewki kontaktowe, to średnio jestem w temacie.
Z takimi parametrami znalazłam: CooperVision Biomedics 1 day Extra toric. Ale z tego co widzę, mają tylko osie 20, 90, 160 i 180.
Dzięki za odpowiedź Domyślam się że nie mogę tak bezkarnie zamówić sobie osi 20 zamiast 10, więc pozostaje mi tylko wizyta u okulisty.

Liczyłam że będę w stanie wcześniej ustalić jakąś konkretną markę, żeby nie zamawiać niepotrzebnie próbnych które i tak nie będą mi pasowały. Jednak będę musiała się pomęczyć i testować próbne do skutku lub do momentu w którym okaże się że tylko miesięczne Air Optix wchodzą w grę.
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 14:54   #53
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Okulary :)

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Dzięki za odpowiedź Domyślam się że nie mogę tak bezkarnie zamówić sobie osi 20 zamiast 10, więc pozostaje mi tylko wizyta u okulisty.

Liczyłam że będę w stanie wcześniej ustalić jakąś konkretną markę, żeby nie zamawiać niepotrzebnie próbnych które i tak nie będą mi pasowały. Jednak będę musiała się pomęczyć i testować próbne do skutku lub do momentu w którym okaże się że tylko miesięczne Air Optix wchodzą w grę.
10 stopni to sporo, więc lepiej dopytać. W okularach dla cylindra 1.25 dopuszczalne jest odchylenie osi o Âą 3 stopnie. A co do okulisty, to subiektywnie polecam raczej dobrego optometrystę

Edytowane przez theali
Czas edycji: 2018-01-16 o 14:55
theali jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-16, 18:01   #54
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Okulary :)

Cytat:
Napisane przez theali Pokaż wiadomość
10 stopni to sporo, więc lepiej dopytać. W okularach dla cylindra 1.25 dopuszczalne jest odchylenie osi o Âą 3 stopnie. A co do okulisty, to subiektywnie polecam raczej dobrego optometrystę
Na szczęście w mojej przychodni jest i okulista i optometrysta, więc będę mogła się dokładnie skonsultować z oboma.

Moja aktualna pani doktor jest świetna i nie opowiada takich bzdur jak poprzedni lekarz. Zapisałam się do niego bo jako jedyny miał bardzo krótkie terminy na NFZ. W dużym skrócie powiem tylko że jak trafia się na okulistę który ma mega zeza to już w progu trzeba się odwrócić na pięcie i pójść zapisać na wizytę u kogoś kto potrafi zadbać o własne oczy ;-)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-22, 18:58   #55
Cindy12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-12
Wiadomości: 32
Dot.: Okulary :)

Oksy sa supi

Edytowane przez Cindy12
Czas edycji: 2018-04-02 o 17:49
Cindy12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 10:44   #56
Kondor91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 6
Dot.: Okulary :)

ja niedawno zamówiłam dla siebie nowe okulary. Mam -1 w jednym oku, a w drugim -o,5 dioptrii, więc nie jest jeszcze tak tragicznie, ale stare okulary mam dosyć porysowane.
Kondor91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 11:09   #57
weronikafajkowska
Raczkowanie
 
Avatar weronikafajkowska
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 56
Dot.: Okulary :)

Ja mam -1,25 i -1,5. Nienawidzę okularów, dlatego noszę soczewki
weronikafajkowska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-23, 18:05   #58
MagdaK123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 29
Dot.: Okulary :)

A nosisz cały czas ?
MagdaK123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-28, 19:24   #59
ruda_beksa
Zakorzenienie
 
Avatar ruda_beksa
 
Zarejestrowany: 2017-09
Lokalizacja: Brooklyn,baby
Wiadomości: 8 823
Dot.: Okulary :)

Odkopię wątek żeby się pochwalić - wczoraj zaszalałam

__________________
Dopiero w samym środku zimy przekonałem się, że noszę w sobie niepokonane lato.

https://www.youtube.com/watch?v=oHgCXhY6kZ0
ruda_beksa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-30, 21:36   #60
phobie
Raczkowanie
 
Avatar phobie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 134
Dot.: Okulary :)

ruda_beksa są idealne! co to za model?
__________________
park that car, drop that phone, sleep on the floor, dream about me.
phobie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-11-28 00:42:24


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:01.