Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-06-10, 21:49   #1
karolina_995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2

Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery


Hej wszystkim
Jestem aktualnie na etapie przebudowywania swojej pielęgnacji twarzy i potrzebuję waszych rad i poleceń, bo sama trochę się gubię w ogromie kosmetyków, ale od początku - od wielu lat miałam problemy z trądzikiem, jednak udało mi się go w miarę opanować - aktualnie nie wyskakują mi duże wypryski, czasem coś się przytrafi wyłącznie w okolicach okresu. Do tej pory używałam głównie kosmetyków z serii antybakteryjnych - vichy normaderm, effaclar, dermedic zielony, ziaja liście manuka i med - to głównie to, co pomogło mi w walce z trądzikiem. Aktualnie pozostała mi cera mieszana w stronę tłustej z rozszerzonymi porami i świecącą się strefą T. Poszukuje kosmetyków właśnie dla takiej cery, zainspirowana pielęgnacją koreańską, chciałabym zbudować u siebie taki rytuał - może nie całe 10 kroków, ale coś na wzór. Macie coś do polecenia? Głównie szukam jakiegoś olejku do mycia, dobrego kremu który będzie nawilżał i trzymał w ryzach moją cerę, serum i kremu matującego. Chętnie przyjmę każde rady i mam nadzieje, że ktoś w ogóle przebrnął przez te moje wypociny Z góry dziękuje za każdą odpowiedź
karolina_995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 06:00   #2
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery

Polecanie polecaniem, ale musisz mieć z tyłu głowy, że dana rzecz może się u ciebie nie sprawdzić.
Ja uwielbiam żel aloesowy z HolikaHolika. Można powiedzieć, że odmienił moją pielęgnację. Sprawdza się super jako samodzielny mocno nawilżający "krem" na dzień, a wieczorem często używam go jako nawilżającej bazy, na którą po wchłonięciu nakładam krem przeciw niedoskonałością (Effaclar duo, też moje wielkie odkrycie).
Jako nawilżające serum bardzo dobrze mi się sprawdziło takie niebieskie z Bielendy. Bardzo dobre opinie słyszałam o tym zielonym, dedykowanym do cery z niedoskonałościami, ale też słyszałam sporo opinii, że jest beznadziejne i pogorszyło stan cery.



Do oczyszczania skóry z makijażu kiedyś używałam oleju kokosowego i chyba muszę do tego wrócić, bo był świetny. Potem normalnie zmywałam to co się dało wodą i myłam twarz żelem. Aktualnie do oczyszczania twarzy używam czarnego mydła z Nacomi (demakijaż płynem micelarnym)


Niedawno kupiłam krem matujący z Skin in the city, dam Ci znać jak się sprawdza za jakiś czas.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 08:23   #3
karolina_995
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 2
Dot.: Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery

Oczywiście wiem, że nie wszystko się u mnie sprawdzi i sama będe testować, ale lepiej jednak testować coś, co jest polecane niż w ciemno

Żel aloesowy z Holiki również zaczęłam używać już jakiś czas i moim zdaniem owszem, fajnie się go aplikuje i daje świetne uczucie po, jednak długotrwale nie nawilża aż tak, ani nie łagodzi, przynajmniej w moim przypadku
karolina_995 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 13:35   #4
czekatre
Przyczajenie
 
Avatar czekatre
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 25
Dot.: Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery

no ja tak samo jestem jak najbardziej za azjatyckimi rozwiązaniami co do "rytualow" to popatrz sobie na ten: http://www.hadalabotokyo.pl/pl/rytua...jnosc-4-kroki/ - uzywam tych kosmetyków z tymi wytycznymi od kilku tygodni, wczesniej sam lotion przez parę miesięcy. o ile sam lotion rzeczywiście dobrze sobie radził, to w calym zestawie efekt jest bez porownania to są japońskie kosmetyki, może coś Ci podpasuje.
czekatre jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 17:08   #5
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery

Cytat:
Napisane przez karolina_995 Pokaż wiadomość
Oczywiście wiem, że nie wszystko się u mnie sprawdzi i sama będe testować, ale lepiej jednak testować coś, co jest polecane niż w ciemno

Żel aloesowy z Holiki również zaczęłam używać już jakiś czas i moim zdaniem owszem, fajnie się go aplikuje i daje świetne uczucie po, jednak długotrwale nie nawilża aż tak, ani nie łagodzi, przynajmniej w moim przypadku
A widzisz, u mnie dał spektakularne efekty i zupełnie odmienił moją pielęgnację. Czasem na krótkie wyjazdy z minimalnym bagażem biorę go jako jedyny kosmetyk pielęgnacyjny i radzi sobie cudownie. Jak jeszcze miałam trądzik to świetnie wyciszał i łagodził mi wszelkie zmiany, nawilża cudnie. Dla mnie to ideał
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 17:37   #6
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery

A gdzie można kupić ten żel Holika? Jest w drogeriach czy trzeba przez Internet? Ciekawe czy dałby sobie radę z wypryskami po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-11, 18:29   #7
Cytokina
Interleukina Druga
 
Avatar Cytokina
 
Zarejestrowany: 2015-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 811
Dot.: Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
A gdzie można kupić ten żel Holika? Jest w drogeriach czy trzeba przez Internet? Ciekawe czy dałby sobie radę z wypryskami po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wyprysków raczej nie wyleczy, bo to typowo nawilżający produkt, a nie przeciwtrądzikowy. Mi je łagodził, szybciej się goiły, cera jest ogólnie lepiej zadbana, więc zmiany zaczęły pojawiać się rzadziej, ale typowo działania przeciwtrądzikowego, przeciwzapalnego czy antybakteryjnego nie zauważyłam



Można go kupić oczywiście przez Internet, a stacjonarnie w Hebe, Superpharmie, Naturze, kiedyś był w Rossmanie, ale chyba jako jednorazowa oferta.
Cytokina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-06-11, 19:59   #8
Haneczka1122334445
Zadomowienie
 
Avatar Haneczka1122334445
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 1 530
Dot.: Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery

Cytat:
Napisane przez Cytokina Pokaż wiadomość
Wyprysków raczej nie wyleczy, bo to typowo nawilżający produkt, a nie przeciwtrądzikowy. Mi je łagodził, szybciej się goiły, cera jest ogólnie lepiej zadbana, więc zmiany zaczęły pojawiać się rzadziej, ale typowo działania przeciwtrądzikowego, przeciwzapalnego czy antybakteryjnego nie zauważyłam



Można go kupić oczywiście przez Internet, a stacjonarnie w Hebe, Superpharmie, Naturze, kiedyś był w Rossmanie, ale chyba jako jednorazowa oferta.
Dziękuję za odpowiedź akurat mam Naturę niedaleko Liczę na to że pomoże w gojeniu bo na to że przestaną wyskakiwać to już nawet nie liczę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Haneczka1122334445 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 10:22   #9
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery

Z koreanskich kosmetykow polecam olejki/balsamy oczyszczajace jako pierwszy etap mycia twarzy przed woda i zelem. Poza tym maski w plachcie, kosmetyki ze sluzem slimaka, kosmetyki z witamina C.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-12, 11:10   #10
Czarna_Roza
Raczkowanie
 
Avatar Czarna_Roza
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 230
Dot.: Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery

Ja używam koreańską pielęgnację od wielu miesięcy łącząc kosmetyki które mogę dostać na miejscu z azjatyckimi. Polecam:
- do demakijażu płyn micelarny Garnier rożowy
- daily scrub Neutrogena
- serum Bielenda z witaminą C, lubię też Its Skin z witaminą C
- mleczko z kolagenem Etude House
- podkład w poduszeczce Etude House
- krem 1 Ziaja kozie mleko
- toniki zazwyczaj najprostsze i najtańsze, bez alkoholu z ekstraktem z rumianku i aloesu
- pianki do mycia twarzy - uwielbiam
- krem z filtrem - nie trafiłam jeszcze na bardzo dobry, więc na razie używam niedrogiego polskiej marki.
__________________

Czarna_Roza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-14, 11:28   #11
Zzziajana
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 194
Dot.: Nowa pielęgnacja dla 23 letniej cery

Cytat:
Napisane przez Haneczka1122334445 Pokaż wiadomość
A gdzie można kupić ten żel Holika? Jest w drogeriach czy trzeba przez Internet? Ciekawe czy dałby sobie radę z wypryskami po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z wypryskami po tabletkach da sobie serum z witaminą C z Sesdermy i krem z kwasem azelainowym z tej samej serii. Ja sobie wcześniej trochę skórę podleczyłam kwasami u kosmetyczki, ale połączenie tych dwóch produktów jest naprawdę nieziemskie.

Serum przyspiesza gojenie się zmian, wygładza i wyrównuje koloryt, a do tego spłyca też drobne zmarszczki Krem nawilża i nieco złuszcza, dzięki czemu nowe pryszcze praktycznie się nie robią (wiadomo, że na takim przedmiesiączkowym boloku to nie zrobi wrażenia, ale to sporadyczne sytuacje )

Jedynym minusem są ceny tych produktów. W sklepach stacjonarnych nie opłaca się ich kupować. Sama kupuję w pakiecie krem + serum i wychodzi znacznie taniej. Przez internet oczywiście
Zzziajana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-14 12:28:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:59.