Refluks Żołądkowo jelitowy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-03, 23:48   #1
Darcia137
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 221

Refluks Żołądkowo jelitowy


Witam drogie wizazystki, zalozylam ten watek, w celu dowiedzenia sie co to jest tak właściwie refluks żołądkowo jelitowy. Czytalam o tym dużo, ale wszędzie pisano o refluksie przełykowym i nie wiem czy to sie cos różni. A zastanawia mnie to wszystko, dla tego, ze akurat stwierdzono ten relfuks u mnie żołądkowo jelitowy, tak na prawde nie wiem po jakich objawach Wiem moze to głupio brzmi, ale Pani doktor mówila co to takiego, mi i moim rodzicom, ale dowiedziałam sie tylko tyle, ze się go leczy albo przez całe zycie tabletkami, albo operacyjnie ( szczególnie u młodych osób). Więc mogłybyście mi jakoś to normalnie wyjaśnic co ja takiego mam?? Z góry dziękuje
__________________
Przy tobie życie nabiera kolorowych barw Kocham Cię
Darcia137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 09:32   #2
whatIthink
Raczkowanie
 
Avatar whatIthink
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 409
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Nie mogę Ci na naukowo powiedzieć, co to jest, ale mój tata na to cierpi - polega to z tego co mi wytłumaczono na tym, że na końcu jelita prowadzącego do żołądka jest taki odźwiernik, który normalnie otwiera się tylko w jedną stronę wrzucając jedzenie do żołądka. Refluks polega na tym, że to jedzenie z żołądka wraz ze żrącymi kwasami z tego organu cofa się przez ten odźwiernik do jelit. Mogą przez to się tam porobić wrzody, mogą być też inne konsekwencje (jakie - do końca nie pamiętam, ale może są na wizażu jacyś medycy :P). Mój tata często ma zgagę z tego powodu i bierze Rennie.
Trzymaj się ciepło, pozdrawiam
whatIthink jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 10:06   #3
Darcia137
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 221
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Aha dziękuję za informacje hehe, w tym problem, ze ja nie mam zgagi
__________________
Przy tobie życie nabiera kolorowych barw Kocham Cię
Darcia137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 13:07   #4
agnes188
Zakorzenienie
 
Avatar agnes188
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 15 678
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

nie masz zgagi? a po jakich objawach lekarz ci stwerdzil ze masz refluks?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=744399
Wymianka torebki sukienka

agnes188 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 13:23   #5
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Ej ale jak możliwa zgaga w refluksie żołądkowo-jelitowym?
Ja mam żołądkowo-przełykowy i zgaga jest zrozumiała, ale w tym drugim? Kurde, muszę poczytać na ten temat.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 17:41   #6
Darcia137
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 221
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

No cos tam doktorka mowila, ze mam jakies przelewanie w zoladku czy cos, sama juz nie wiem, i chcialobys sie tutaj cos dowiedziec, bo od doktorki nic nie kumam...
__________________
Przy tobie życie nabiera kolorowych barw Kocham Cię
Darcia137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 18:50   #7
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Darcia137, taka mala dygresja, bo widze juz ktorys z kolei Twoj watek-jestesmy wizażankami a nie wizażystkami.
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-04, 18:58   #8
Darcia137
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 221
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

sorry kazdy ma prawo do bledow
__________________
Przy tobie życie nabiera kolorowych barw Kocham Cię
Darcia137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 19:05   #9
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Cytat:
Napisane przez Darcia137 Pokaż wiadomość
sorry kazdy ma prawo do bledow
oczywiscie, wspomnialam o tym aby juz sie nie pojawil pozdrawiam
__________________
"Jeśli nie masz dzieci, to tak, jakby część twojego serca nigdy nie czuła. Jakby została na zawsze odłączona..."Gillian Flynn – Ostre przedmioty
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-04, 22:09   #10
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Cytat:
Napisane przez whatIthink Pokaż wiadomość
Nie mogę Ci na naukowo powiedzieć, co to jest, ale mój tata na to cierpi - polega to z tego co mi wytłumaczono na tym, że na końcu jelita prowadzącego do żołądka jest taki odźwiernik, który normalnie otwiera się tylko w jedną stronę wrzucając jedzenie do żołądka. Refluks polega na tym, że to jedzenie z żołądka wraz ze żrącymi kwasami z tego organu cofa się przez ten odźwiernik do jelit. Mogą przez to się tam porobić wrzody, mogą być też inne konsekwencje (jakie - do końca nie pamiętam, ale może są na wizażu jacyś medycy :P). Mój tata często ma zgagę z tego powodu i bierze Rennie.
Trzymaj się ciepło, pozdrawiam
Przecież jelita nie prowadzą DO żołądka, tylko OD.

Pewnie Twój tata mam refluks żołądkowo-przełykowy.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2009-01-04 o 22:10
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-05, 11:43   #11
cytrynka3002
Zadomowienie
 
Avatar cytrynka3002
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 390
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Moja przyjaciółka ma refluksa, nieprzyjemna sprawa. Musi brać 3 rodzaje tabletek 2xdziennie, w dodatku gastrolog powiedział jej, że może się wyleczyć, a moze też mieć tą chorobę do końca życia. Przede wszystkim nie może pić kawy, alkoholu, palić papaierosów, jeść smażonego, owoców i surowych warzyw, kasz, ciemnego pieczywa, jogurtów etc. W sumie najlepiej jeść gotowane lub pieczone w folii chude mięsa, białe pieczywo, chude twarogi, gotowane warzywa, z owoców banany lub gotowane jabłka, miód. U niej refluks objawia się wymiotami, zgagą, problemami z wypróżnieniem i okropnym bólem żołądka po zjedzeniu jakiejś "zakazanej" potrawy...Niefajnie!! Ja w zeszłym roku cierpiałam miesiąc na zapalenie żołądka, na szczęście mam to już za sobą. Od tego czasu wiem, co znaczy prawdziwy ból żołądka - okropne uczucie!! Nie jesteś w stanie na niczym się skupić, cały czas jesteś wzdęta, napchnięta, ja miałam wrażenie, że nie mogę oddychać.
Refluks żołądkowo - jelitowy objawia się często tym, że masz takie jakby "bąbelki" w jelitach, ciągle się w nich coś przelewa. Lekarz powiedział mi, że choroby żołądka i jelit to już choroba cywilizacyjna. To wynik stresy, szybkiego tempa życia, jedzenia w pośpiechu niezdrowych rzeczy, ciągłego zmęczenia - domena młodych ludzi. I patrząc na moich kolegów z roku - połowa z nich ma jakieś problemy z żołądkiem, jelitami.
Życzę jak najwięcej zdrowia!!
cytrynka3002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-05, 14:49   #12
Darcia137
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 221
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

dziękuje, za odpowiedz, ja biore jeden rodzaj tabletek jeden raz dziennie heh. i wlasnie tez mi doktorka powiedziala, ze moge go wyleczyc tylko peracyjnie, a zaleczyc tabletkami przez cale zycie. My jendak mamy przesr... z ta choroba taka dieta ze szok. caly czas sie zbieram aby ja przestrzegac ale mi to nie wychodzi hehe
__________________
Przy tobie życie nabiera kolorowych barw Kocham Cię
Darcia137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 15:18   #13
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Cytat:
Napisane przez Darcia137 Pokaż wiadomość
dziękuje, za odpowiedz, ja biore jeden rodzaj tabletek jeden raz dziennie heh. i wlasnie tez mi doktorka powiedziala, ze moge go wyleczyc tylko peracyjnie, a zaleczyc tabletkami przez cale zycie. My jendak mamy przesr... z ta choroba taka dieta ze szok. caly czas sie zbieram aby ja przestrzegac ale mi to nie wychodzi hehe
Wiem jakie to upierdliwe, mam refluks żołądkowo-przełykowy i też jest uciążliwy. Cokolwiek byś nie zjadła, to zgaga. Na 3 lutego umówiłam się do gastrologa, coś mi się pogarsza ostatnio zdrowie.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 16:48   #14
Darcia137
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 221
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

A ja mam wiecznie te babelki w srodku fajnie je slychac hehe, ale tak samo czesto wymiotuje po nie takim jedzonku jak trzeba. Ja jeszcze nie wiem kiedy mam do gastrologa wizytę, ale jakos niedlugo, zeby sie dowiedziec co dalej zemna. Kurcze obawiam sie, ze moi rodzice beda chcieli abym miala ta operacje...
__________________
Przy tobie życie nabiera kolorowych barw Kocham Cię
Darcia137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-06, 18:43   #15
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Cytat:
Napisane przez Darcia137 Pokaż wiadomość
A ja mam wiecznie te babelki w srodku fajnie je slychac hehe, ale tak samo czesto wymiotuje po nie takim jedzonku jak trzeba. Ja jeszcze nie wiem kiedy mam do gastrologa wizytę, ale jakos niedlugo, zeby sie dowiedziec co dalej zemna. Kurcze obawiam sie, ze moi rodzice beda chcieli abym miala ta operacje...
Szczerze Ci powiem, że operacja to chyba najlepsze wyjście.
Ja sama może kiedyś się takiej poddam, bo wg lekarza jestem w grupie ludzi, którzy do końca życia będą musieli brać leki. A wątroba czasem pobolewa.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-07, 07:46   #16
cytrynka3002
Zadomowienie
 
Avatar cytrynka3002
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 1 390
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Widzisz, a mojej przyjaciółce gastrolog doradził, aby jeszcze nie decydowała się na operację. Jak już wspomniałam, leczenie tego typu chorób może być kwestią miesięcy, ale i lat. Operacja natomiast nie gwarantuje, że choroba nie powróci. Gastrolog powiedziała jej, że najpierw warto spróbować zaleczyć go tabletkami, a nie niepotrzebnie od razu narażać się na ból operacji, która zresztą okazać się może bezowocna. Każdy przypadek jest inny, może u Darci137 konieczna będzie operacja, a może tylko leczenie. W każdym bądź razie, jeżeli zabieg będzie powodował zahamowanie choroby, to oczywiście to jest najlepsze wyjście. Branie tak długo tabletek to też nic fajnego, wiem coś o tym, bo sama choruję na nadczynność tarczycy i prawdopodobnie moje tabletki będę brała jeszcze baaardzo długo. pozdrawiam, pamiętajcie, że najważniejsze, to nie poddawać się.
cytrynka3002 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 12:30   #17
Darcia137
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 221
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Mi doktorka powiedziala, ze bede sie leczyc tabletkami ok roku, i pozniej jak mi nic nie przejdzie ( lecze sie od jakiegos polroku i nie przechodzi) to dopiero operacja bedzie... Bo mowi, ze u mnie te tabletki to nie bedzie wyjscie, skoro mi teraz tez nic nie pomagaja...
__________________
Przy tobie życie nabiera kolorowych barw Kocham Cię
Darcia137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-08, 13:55   #18
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Witam, ja mam reflux. I pierwsze slysze, zeby przy refluksie zakaz byl jedzenia ciemnego pieczywa a nakaz jedzenia jasnego.
Niemniej prawda jest, ze najwazniejsza jest dieta. Ja mialam tabletki - Controloc, ale teraz staram sie nie jesc. W koncu tablety wala ostro na nerki i watrobe...
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-09, 18:55   #19
Darcia137
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 221
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

ja biore tabletki helicid i mi tak srednio pomaga, a pieczywo jem jasne bo ciemnego nie lubie
__________________
Przy tobie życie nabiera kolorowych barw Kocham Cię
Darcia137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-01-10, 21:32   #20
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Witam, ja mam reflux. I pierwsze slysze, zeby przy refluksie zakaz byl jedzenia ciemnego pieczywa a nakaz jedzenia jasnego.
Niemniej prawda jest, ze najwazniejsza jest dieta. Ja mialam tabletki - Controloc, ale teraz staram sie nie jesc. W koncu tablety wala ostro na nerki i watrobe...
A lekarz Ci zalecił odstawienie?
Jeśli nie to gratuluję, być może z czasem dorobisz się blizn na przełyku, że będziesz mieć utrudnione połykanie pokarmów

Od kiedy to leki na refluks szkodzą na nerki? Pierwsze słyszę. Biorę je tyle lat i nic mi się nie dzieje- to nie są leki przeciwbólowe.
Na wątrobę- owszem, mogą z czasem, ale robi się próby wątrobowe kontrolnie.

Nie obraź się, ale moim zdaniem jak ktoś ostawia leki i działa na własną szkodę, to raczej jemu "wali ostro na głowę".
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.

Edytowane przez Arethaf
Czas edycji: 2009-01-10 o 21:34
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:37   #21
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Cytat:
Napisane przez Arethaf Pokaż wiadomość
A lekarz Ci zalecił odstawienie?
Jeśli nie to gratuluję, być może z czasem dorobisz się blizn na przełyku, że z czasem będziesz mieć utrudnione połykanie pokarmów
Moze daruj sobie zlosliwe uwagi skoro NIE WIESZ? Lekarz kazal mi zjesc 2 opakowania, jedno Controlocu 40 i jedno 20 i zakonczyc w ogole kuracje. Ja jadlam jeszcze dluzej, nieregularnie, bo czulam, ze jest zle. Zle jest dalej, ale chwilowo mam problemy z watroba i wogole tabletek nie jem zadnych. Nie jestem juz pod opieka gastrologa, bo nie jestem w Polsce. W UK wszystko, co nie jest stanem krytycznym i zatrzymaniem akcji serca nie jest dla nich choroba. Moj refluks olali totalnie, chociaz przynioslam opis gastroskopii i rozpoznaie.

Co do "biore je tyle lat i nic mi sie niedzieje" to tez daruj sobie takie idiotyczne "logiczne" wywody, bo ja moge napisac ,ze moj wujek opd 50 lat pali i nie ma raka wiec palenie nie powoduje raka. Wiekszosc tabletek szkodzi na watrobe. I tak przy dluzszym uzywaniu. Ale jak sie JUZ ma chora watrobe to beda OD RAZU szkodzic.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage

Edytowane przez santos
Czas edycji: 2009-01-10 o 21:39
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 21:52   #22
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Moze daruj sobie zlosliwe uwagi skoro NIE WIESZ? Lekarz kazal mi zjesc 2 opakowania, jedno Controlocu 40 i jedno 20 i zakonczyc w ogole kuracje. Ja jadlam jeszcze dluzej, nieregularnie, bo czulam, ze jest zle. Zle jest dalej, ale chwilowo mam problemy z watroba i wogole tabletek nie jem zadnych. Nie jestem juz pod opieka gastrologa, bo nie jestem w Polsce. W UK wszystko, co nie jest stanem krytycznym i zatrzymaniem akcji serca nie jest dla nich choroba. Moj refluks olali totalnie, chociaz przynioslam opis gastroskopii i rozpoznaie.

Co do "biore je tyle lat i nic mi sie niedzieje" to tez daruj sobie takie idiotyczne "logiczne" wywody, bo ja moge napisac ,ze moj wujek opd 50 lat pali i nie ma raka wiec palenie nie powoduje raka. Wiekszosc tabletek szkodzi na watrobe. I tak przy dluzszym uzywaniu. Ale jak sie JUZ ma chora watrobe to beda OD RAZU szkodzic.
Nie bądź taka agresywna. Chyba nie potrafisz odróżnić poważnego tonu od złośliwości.

Pisz jaśniej, a unikniemy nieporozumień.
Nie pomyślisz o tym, że ktoś wejdzie tutaj i przeczyta Twoje "bo tabletki walą ostro na wątrobę i nerki" i stwierdzi: "Aha, faktycznie, to ja mam w d. te leki, skoro jej się nic nie dzieje, to mi pewnie też nie".
Jak masz niepełne informacje to daruj sobie TAKIE IDIOTYCZNE LOGICZNE WYWODY (Twoje słowa), bo widać, że masz małe pojęcie na temat tej choroby.

To, że szkodzą na wątrobę, to jest oczywiste, Ameryki nie odkryłaś. Doczytaj moją wypowiedź i już się nie kompromituj.

Jasno napisałam, że mi na nerki nie szkodzą, a słowem o tym, co dzieje się z moją wątrobą nie napisałam, więc oszczędź sobie chamstwo.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.

Edytowane przez Arethaf
Czas edycji: 2009-01-10 o 21:53
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-10, 22:56   #23
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Skoro to taka powazna wypowiedz, to po co jest niby zakonczona ironicznym usmieszkiem o "gratuluje"" (ze niby to nie ironia) nie wspomne?? To raz.
Dwa. Skoro ja mam uwazac piszac, bo ktos wejdzie i pomysli (nota bene, nie napisalam, ze nic mi nie jest przez to, ze nie jem tych tabletek) to co mam powiedziec otwojej wypowiedzi "ja tyle lat jem i nic mi nie jest"???? Bo chyba ta tymbardziej sie kwalifikuje do tego typu " a jak ktos tu wejdzie i przeczyta", zwlaszcza, ze ja nie napisalam, ze nic mi nie jest. Napisalam ze juz nie jem, bo taka jest prawda. To co, mam klamac ze jem zeby ktos przypadkiem sie nie zasugerowal? no cizus
Poza tym szczerze nie bardzo przejmuje sie ludzmi, ktrorzy beda decydowac o swym zdrowiu na podstawie postow na forum internetowym, oni sa i tak straceni w swej glupocie.
Napisalas, ze jesli ktos odstawia leki i dziala na wlasna szkode et cetera. A nie przyszlo ci do glowy, ze odstawia leki dzialajac na korzysc lub unikajac wiekszego zla? Bo moze jest inne powazniejsze schorzenie, ktore tego wymaga. Cos za cos. Jak sobie tu przeczytalam w poscie cytrynki co powinnam i czego nie powinnam przy refluksie jesc to i tak moge sobie to w d wsadzic. Bo np nie moge jesc pszenicy - jestem uczulona. I jak niby mam jesc biale pieczywo zamiast ciemnego w takim razie? Jedzienie kasz mam z kolei zalecane z powodu choroby jelit. I tak dalej. CHCIALABYM miec sam refluks, zycie pod wzgl. zdrowia byloby wtedy baaardzo proste, zapewne jak twoje, odnosze wrazenie (moze mylne). Ja niestety mam kilka chorob ukladu pokarmowego z wzajemnie wykluczajacymi sie zaleceniami wiec jestem zmuszona podejmowac decyzja pt mniejsze zlo.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 12:12   #24
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Cytat:
Napisane przez santos Pokaż wiadomość
Skoro to taka powazna wypowiedz, to po co jest niby zakonczona ironicznym usmieszkiem o "gratuluje"" (ze niby to nie ironia) nie wspomne?? To raz.
Dwa. Skoro ja mam uwazac piszac, bo ktos wejdzie i pomysli (nota bene, nie napisalam, ze nic mi nie jest przez to, ze nie jem tych tabletek) to co mam powiedziec otwojej wypowiedzi "ja tyle lat jem i nic mi nie jest"???? Bo chyba ta tymbardziej sie kwalifikuje do tego typu " a jak ktos tu wejdzie i przeczyta", zwlaszcza, ze ja nie napisalam, ze nic mi nie jest. Napisalam ze juz nie jem, bo taka jest prawda. To co, mam klamac ze jem zeby ktos przypadkiem sie nie zasugerowal? no cizus
Poza tym szczerze nie bardzo przejmuje sie ludzmi, ktrorzy beda decydowac o swym zdrowiu na podstawie postow na forum internetowym, oni sa i tak straceni w swej glupocie.
Napisalas, ze jesli ktos odstawia leki i dziala na wlasna szkode et cetera. A nie przyszlo ci do glowy, ze odstawia leki dzialajac na korzysc lub unikajac wiekszego zla? Bo moze jest inne powazniejsze schorzenie, ktore tego wymaga. Cos za cos. Jak sobie tu przeczytalam w poscie cytrynki co powinnam i czego nie powinnam przy refluksie jesc to i tak moge sobie to w d wsadzic. Bo np nie moge jesc pszenicy - jestem uczulona. I jak niby mam jesc biale pieczywo zamiast ciemnego w takim razie? Jedzienie kasz mam z kolei zalecane z powodu choroby jelit. I tak dalej. CHCIALABYM miec sam refluks, zycie pod wzgl. zdrowia byloby wtedy baaardzo proste, zapewne jak twoje, odnosze wrazenie (moze mylne). Ja niestety mam kilka chorob ukladu pokarmowego z wzajemnie wykluczajacymi sie zaleceniami wiec jestem zmuszona podejmowac decyzja pt mniejsze zlo.
Mam wrażenie, że dalej do Ciebie nie dociera... Leki na refluks nie szkodzą nerkom! To nie jest Apap, albo inny lek przeciwbólowy

Poza tym, co Ty możesz wiedzieć o moim stanie zdrowia? Nie wiesz na co jeszcze choruję i się zapewne nie dowiesz, ale zdziwiłabyś się, bo każdy ma swoje problemy zdrowotne.
Jeśli to dla Ciebie "tylko refluks" to zazdroszczę, bo dla mnie to upierdliwa choroba, z którą będę musiała żyć, a kolorowo nie jest.

Pozdrawiam Cię serdecznie i życzę miłego dnia.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 12:50   #25
Darcia137
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 221
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Dziewczyny proszę się nie kłocić Co do tego, ze tabletki szkodzą na watrobe czy coś tam, to ja opwiem, ze na początku mojego brania tabletek na zoladek, piłam płyn osłonowy, ktory się rozpuszczało albo z przegotowana wodą, albo z herbatą.... on mial mi chronic zolądek i te inne naządy przed zniszczeniem tymi tabletkami
__________________
Przy tobie życie nabiera kolorowych barw Kocham Cię
Darcia137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 12:55   #26
Arethaf
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Dziki Zachód :)
Wiadomości: 2 838
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Cytat:
Napisane przez Darcia137 Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę się nie kłocić Co do tego, ze tabletki szkodzą na watrobe czy coś tam, to ja opwiem, ze na początku mojego brania tabletek na zoladek, piłam płyn osłonowy, ktory się rozpuszczało albo z przegotowana wodą, albo z herbatą.... on mial mi chronic zolądek i te inne naządy przed zniszczeniem tymi tabletkami
Ja brałam leki osłonowe przy kuracji antybiotykowej na helicobacter- bo jak miałam pierwszy raz badanie, to okazało się, że mam refluks, helicobacter właśnie, zapalenie błony śluzowej i dwa polipy (to było jakieś hm... 4 lata temu)
Ale tak to nie biorę normalnie: robię próby wątrobowe, nerki mam zdrowe (bo też i dbam o nie, ale np. mój dziadek miał niewydolność).

Najbardziej się tylko boję, że znowu wrócę do poprzedniego stanu. Te bóle przy helicobacter były okropne, nie mogłam spać po nocach, dużo schudłam, itp.
__________________
Jeszcze: 4 3 2 1 kg

Przewijam się przez palce czasu,
plączę się w zdradzieckie supły.
Czasami pękam, bo mnie przerywa
niecierpliwość życia.

Edytowane przez Arethaf
Czas edycji: 2009-01-11 o 12:56
Arethaf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 13:00   #27
Darcia137
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 221
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Ja przy pierwszym badaniu i wogole przy pierwszej wizcie u gastrologa, mialam zapalenie błony śluzowej zoladka, owrzodzenie przelyku, i niedoczynnosc czy nadczynnosc tarczycy i cos z sercem hehe.to bylo jakies pol roku temu, na ostatniej wizycie wszystko jakby znikło a pojawil się ten refluks, przepisala mi doktorka jakies inne lekarstwa, ale byly za mocne, bo wymiotowalam strasznie, i biore teraz te co wczeniej. A osłonówki bralam przy pierwszych tabletkach, teraz juz ich nie biore...
__________________
Przy tobie życie nabiera kolorowych barw Kocham Cię
Darcia137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 14:28   #28
santos
Zakorzenienie
 
Avatar santos
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: skad wracali Litwini ?
Wiadomości: 4 631
GG do santos
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

U mnie za to stwierdzono przy gastroskopii reflux i duza nadzerke na przelyku. Nie wiem, czy dalej ja mam.... Ale z zoladkiem wsio w porzadku nie jest. Nie mam juz cotrolocu, tu dadza mi tylko Losec, jesli w ogole cokolwiek mi dzadza. Slyszalyscie o tych nowych operacjach na trefluks? Podobno robia tak jak gastroskopie, bez ciecia brzucha i szybko sie wychodzi.
__________________
"Thunderstorms seldom clear the air"

Santosowa rzezba ;-)

nie jestem zawodowym dietetykiem ani trenerem, to moje hobby. Chetnie udziele rad, ale korzystasz z nich na wlasna odpowiedzialnosc. Dziekuje za uwage
santos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-11, 17:53   #29
Darcia137
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gryfice
Wiadomości: 221
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

Nie nie słyszałam o tym...
__________________
Przy tobie życie nabiera kolorowych barw Kocham Cię
Darcia137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-19, 13:48   #30
karolinakubiak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 2
Dot.: Refluks Żołądkowo jelitowy

witam, ja slyszalam i widzialam nawet w tv gdzie chwalono sie przeprowadzeniem takiej operacji,niestety eksperymentalnie w Polsce, gdzie pewien francuzki lekarz zaprezentowal ten nieinwazyjny sposob na pewnej szczesliwej juz Polce. Ja sama cierpie na to schorzenie coraz dotkliwiej. Mieszkam w Irlandii gdzie - podobnie jak przedmowczyni mieszkajace w UK - jesli serce ciagle bije tzn, ze nie jest zle. Mam tabletki, pomagaja na gora kilka dni, ale odstepy w ich braniu sa coraz krotsze. Eliminuja bol ale nie eleminuja uczucia ''podnoszenia sie'' tresci zoladka, nieustannego poczucia, ze cos jest w gardle oraz to co najbardziej przykre-pojawiajacego sie brzydkiego zapachu z ust (o tym na razie nikt nie wspomnial) oraz bulgotow w jelitach, co tez znajduje swoje przykre konsekwencje (tyle ze z drugiej strony ;-) ). Tak czy inaczej, czuje sie ostatnio dosc zdesperowana aby podjac sie operacji, nawet inwazyjnej. Przegladam internet i tak tez trafilam na to forum, szukam czy gdzies jest konkretne miejsce w Polsce gdzie ten zwieracz mozna odtworzyc? pozdrawiam wszystkich udreczonych. Karolina
karolinakubiak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-29 23:04:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:43.