makijaz a uczucie suchosci twarzy :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-10-20, 08:31   #1
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360

makijaz a uczucie suchosci twarzy :(


Witajcie,mam maly problem.Otoz chodzi o makijaz,maluje sie dosyc delikatnie,nie nakladam kilogramow podkladu,tylko normalna delikatna,pojedyncza warstwe,z natury tez mam cere sucha i uzywam podkladow nawilzajacych,zero pudru sypkiego.Moj problem tkwi w tym,ze mam odczucie maski na twarzy,mam wrazenie suchosci twarzy-to jest strasznie niemile uczucie,ulge odczowam jak zmyje makijaz i nawilze twarz,a przeciez te podklady sa nawilzajace(tak na nich jest napisane).Wiec w czym jest problem?
Lubie sie malowac a nawet czasem trzeba,uzywam dos lepszych firmowo kosmetykow. Chcialabym czuc sie jak po nalozeniu kremu nawilzajacego a nie jak talku ktory nadaje suchosci.
Prosze o jakas pomoc,bo juz nie wiem co robic


pozdrawiam
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 10:07   #2
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

mialam podobnie dopoki nie zaczelam stosowac kremow poltlustych pod makijaz. poki co nie znalazlam lepszego wyhjscia, ba - im wiecej nawilzalam tym gorzej bylo. Ale mam nadzieje ze jezcze ktos sie wypowie - nie ejstem autorytetem w tej dziedzinie, raczej moim wlasnym krolikiem doswiadczalnym.
pozdrawiam
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 11:04   #3
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Ja od ponad miesiaca uzywam na dzien kremu poltlustego a na noc tlustego,jednakze uczucie suchosci po nalozeniu podkladu nie mija
Przeciez musi byc jakis sposob....

Pomozcie mi,lubie sie malowac i chce sie czuc z tym dobrze.
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 11:44   #4
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

hmmm, a moze to w takim razie podklad jest nieodpowiedni? chyba ze probowalas juz wielu podkladow, wtedy to moje rady sa do niczego

to ze jest na podkladzie napisane ze jest nawilzajacy w koncu nic nie znaczy - ostatnio probowalam Hydra Drops Lumene i buzia sciagala mi sie okrutnie (wlasnie mam go od pol godziny na buzi i zaczyna wrecz bolec mimo serum i kremu poltlustego i nawilzajacej bazy pod makijaz . A pare dni temu kupilam jakis tubylczy podklad noname, okazal sie byc zastygajacy (sic!) a nosi sie komfortowo i nic a nic nie wysusza ani nie sciaga skory.
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 11:58   #5
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Stosowalam juz rozne,nawet zwykle,ale przede wszystkim nawilzajace i to samo.
A masz jakis sprawdzony przez Ciebie ktory jest ok dla Ciebie,nie sciaga Ci skory na twarzy?
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-20, 21:36   #6
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

ano, niestety, mam . Niestety bo to podklad gornopolkowy - Hydra-Liquid Shiseido. W sumie to moj waz w kieszeni uwaza ze nie jest to podklad dla mnie .
poza tym jeszcze jeden, odkryty niedawno, ale nie moge Ci go polecic bo w Polsce poki co niedostepny.
Sprawdzalas podklady dla cery zwanej dojrzala? One co prawda z reguly sa mniej trwale - ale bywaja za to odzywcze (w sumie po tym okropnym Yria Teint Regalbant z YR tez mi sie nic nie dzialo ... szkoda tylko ze taki paskudnie pomaranczowy jest).

pozdrawiam

i mam nadzieje ze jeszcze ktos sie tu odezwie, bo moze problem lezy gdzie indziej?
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 09:35   #7
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Wlasnie,moze ktos inny sie odezwie,moze jakis specjalista wie gdzie jest problem i co na to poradzic.
A co do Twojego poleconego podkladu Hydra-Liquid Shiseido to jesli jest dobry warto zainwestowac.Tylko chcialabym byc pewna,ze to wina w podkladach jest.Wydalam juz na nie sporo kasy i niektorych moze uzylam z raz albo dwa razy
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-10-21, 09:43   #8
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Czytalam na KW recenzje,ale o Shiseido, Hydro-Liquid Compact.Recenzje sa super,wiec moze warto zainwestowac

Asinek-a jaki to przedzial cenowy jest?
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 12:02   #9
asinek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 496
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Alma napisał(a):
> Czytalam na KW recenzje,ale o Shiseido, Hydro-Liquid Compact.Recenzje sa super,wiec moze warto zainwestowac
>
> Asinek-a jaki to przedzial cenowy jest?
kurde, nie wiem, jakies 28 dolcow za refill plus 10 za pudeleczko z lustereczkiem, ale ile to jest w PLN to pojecia nie mam, pewnie troche wiecej niz wychodzi z przeliczenia kursu dolara.
ja kupilam na ebayu ...

przyznam ze tez mam nadzieje ze ktos jeszcze tu zajrzy, bo mnie tez niektore podklada sciagaja buzie, i moze to jednak wina kremu?
(teraz mam na twarzy podklad dla cery wrazliwej - nazbieralo mi sie kilka podkladow przez poszukiwanie idealnego i teraz je wykanczam - i tez boooooli )
asinek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-21, 13:51   #10
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Od razu mówię, że nie jestem specjalistką, w dodatku z cerą mieszaną, ale miałam kiedyś w dawnych szczęśliwych czasach skórę suchą i świetnie wiem, o czym mówicie. Zresztą i teraz zdarzają mi się potężne odwodnienia cery, a podkładów muszę używać takich typu oil-free, żeby nie świecić się jak latarnia, a te to dopiero potrafią wysuszać skórę... Myślę sobie, że może powinnaś sprobować jakiegoś podkładu odżywczego, pamiętam z dawnych czasów, że jak miałam mocno przesuszoną skorę najszybciej pomagały mi kremy odżywcze, a nie stricte nawilżające (ale wtedy nie musialam się martwić o zapychacze). Podobnie mogłoby być z podkładami. Moja mama ma cerę suchą i była bardzo zadowolona z podkładu Futurist Estee Lauder. To jest podkład do cery tzw. dojrzałej, ale jego głównym zadaniem jest nawilżenie i odżywienie skóry i to zadanie rzeczywiście spełnia. Poza tym obie do tej pory wspominamy próbkę podkładu Issima Guerlain, po prostu nawilżający kompres coś cudownego! Entuzjazm mój nieco zmalał, gdy zobaczyłam cenę tego cuda. Jak to u Guerlaina... Może więc rozejrzyj się wśród podkładów odżywczych i do dojrzałych cer, zawsze można poprosić o próbkę zanim się wyda pieniądze.
Ja w tej chwili w związku z wciąż utrzymujacym się odwodnieniem w ogóle nie używam podkładu, mam bardzo dobry zresztą Clarinsa oil-free, ale wysusza mi on cerę niemiłosiernie i dopóki odwodnienie mi nie przejdzie nie mogę go używać, więc na razie stosuję tylko barwiony bloker Clinique i puder. A jeszcze a propos pudru - jakiego pudru używasz? Mnie się zdarzało, że niektóre pudry straszliwie wysuszały mi skorę, mimo, że miałam jednocześnie na twarzy i krem i podkład. Np. taki skąd inąd fajny rozświetlający puder Vipery w kamieniu - nie mogłam pojąć skąd się wzięło ściągnięcie skóry na twarzy. Przeszło mi ono jak ręką odjął, jak przestałam używać tego pudru.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 10:45   #11
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Pudrow sypkich nie uzywam,uzywam tylko w plynie,a bylo ich kilka miedzy innymi z Loreal'a,z Revlonu, Privi i na wszystkich bylo,ze sa one nawilzajace,nawet Panie w drogeriach do cery suchej je polecali,jednak to nie to.Nawet polecano mi baze pod podklad,ale przeciez one jeszcze bardziej wysusza skore. Wiem,ze problem tkwi w podkladach ale takze i kremach.To musi byc dobre i to.Tylko co wybrac aby to uczucie minelo
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-22, 11:03   #12
naila
Zakorzenienie
 
Avatar naila
 
Zarejestrowany: 2002-06
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 7 712
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Tak mi przyszło do głowy: może spróbuj spryskiwać się w ciągu dnia wodą termalną w spray'u? I nie rezygnuj z kremu półtłustego... może spróbuj z innym??? Zobacz też jak będziesz się czuć z kremem tłustym w dzień...
__________________

Moje Impresje jestem również Zakosmetykowana
naila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 11:06   #13
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Nie jestem w stanie Ci powiedzieć, co Ci będzie najbardziej służyło, bo na każdą skórę działa coś innego. Mnie np. bardzo pomaga teraz krem Lierac, Sequissimo, Baume Intense (balsam do cery odwodnionej). Bardzo dobry jest też Physiogel, ale już bardziej tłusty, chociaż przy Twojej suchej skorze powinien Co odpowiadać. Naprawdę świetnie nawilża też Hydraphase La Roche Posay, ale tylko wersja Riche (przynajmniej w moim przypadku). Poza tym jest w ATW taki krem Dreams do stosowania tylko na noc. Jest to krem fizjologiczny, zawiera to, co powinna zawierać normalna zdrowa skora i tak też ma działać: reguluje funkcje skory. Wczoraj się w niego zaopatrzyłam i na razie użyłam tylko raz, więc trudno mi coś powiedzieć, ale zgłoszę go do KWC i zdam relację. Jest to bardziej kuracja niż taki zwykły krem.
Jest jeszcze jeden świetny krem natłuszczająco-nawilżający La Roche Posay Hydranorme. Tłusty jak diabli, ale przeznaczony do takiej bardzo bardzo suchej skóry. Ten to chyba tylko na noc, bo pod makijaż nie bardzo się będzie nadawał. A i jeszcze przypomniał mi się Dermedic Hydrain 2. Jak mojej mamie przesuszyło skórę na twarzy i to tak porządnie, ten krem bardzo jej pomógł. Jest to krem nawilżający, ale o dość treściwej konsystencji (dlatego ja nie odważam się go używać), twoja sucha skóra powinna go polubić. Poza tym zaopatrz się w jakąś bardzo dobrą nawilżającą maseczkę i stosuj nawet codziennie przez dłuższy czas. Jeżeli nie zatykają Ci się pory mogę polecić Vichy do cery odwodnionej. Ja teraz stosuję Clinique i bardzo mi ta maseczka służy.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 11:13   #14
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Przypomniał mi się jeszcze jeden świetny krem, kiedyś go używalam, teraz niestety już nie mogę. Dermika - krem tłusty z ceramidami. Uwielbiałam go. Teraz jest w serii Meritum. Naprawdę żałuję, że nie mogę go używać, moja mama i ja używałyśmy tego kremu szczególnie zimą i można było zapomnieć co to twarz wysuszona wiatrem, mrozem i suchym powietrzem w pomieszczeniach.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 12:14   #15
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Po pierwsze przede wszystkim dobrze trzeba nawilzyć skórę. Mnie dobrze slużył krem intensywnie czy głęboko nawilżający Miracullum cena ok. 17 zł, seledynowe pudełko - rewelacja. Na noc na pewno tłusty albo półtłusty. W tej chwili nie używam żadnego ze sklepu bo reaguję właśnie jak to u siebie zauważyłaś po użyciu podkladu. Myślę, że może to być reakcja alergiczna więc pozostaje tylko szukanie innego produktu - tu nie ma reguły- co dla mnie dobre to niekoniecznie dobre dla Ciebie. Ale na pewno nie free oil. I dałabym też spokój z trzymaniem się nawilżających. To nie ma sensu w przypadku podkładu.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 15:15   #16
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

A wiec pozostaje mi eksperymentowac nadal z kremami
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-22, 18:58   #17
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Tak, ale myślę że nie koniecznie z kremami może też trzeba się przyjrzeć podkładom. Mnie to wygląda po prostu na reakcje alergiczne. Ja przez nieodpowiednie kosmetyki trochę sobie zniszczylam cerę. Więc radzę na to bardzo uważać. Tylko że mnie głównie uczulały kremy ale nie ma reguły. Teraz raczej wreszcie wyszłam na prostą czego i Tobie serdecznie życzę.
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 09:10   #18
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Czyli to moze byc tez i alergia?Nie pomyslalam nigdy o tym.Zawsze mi sie wydawalo,ze alergia bedzie widoczna jakimis przebarwieniami,badz krostkami alergicznymi.Ale myslisz,ze to uczucie suchosci moze tez byc wynikiem alergii?
Chcialabym wyprobowac podklad firmy np Shiseido lub Lauder abo Qlinique ale mam problemy ze znalezieniem sklepow z tymi gornopolkowaymi kosmetykami.Mysle,ze powinni miec oni probki,bym mogla wyprobowac je w domu.Przeciez nie kupie tak drogich kosmetykow w ciemno.
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 18:01   #19
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Dzis udalo mi sie znalezc sklep z kosmetykami typu Dior,Shiseido czy Laurent.Niestety dziewczyny sprzedajace w tych sklepach sa malo poinormowane,nie znaja sie zbytnio i nie potraia nic doradzic.Probek do przetestowana np podkladu w domu nie maja.Wiec jak ja mam sprawdzic kosmetyk.Przeciez nie wydam np za podklad Diora 175zł po to aby potem sie okazalo,ze musze go odstawic.Sa tylko testery do sprawdzenia na miejscu,a przeciez nie bede sie u nich malowac Koszmar.Nie chce nic kupowac w ciemno.

Przyszlo mi tez do glowy czy do cery suchej takiej jak moja mialyby lepsze znaczenie np kremy koloryzujace?Sa lzejsze od podkladow.
Co radzicie wizazanki?

Pozdrawiam
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2004-10-23, 18:55   #20
margop
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Miasto Warsa i Sawy
Wiadomości: 629
GG do margop
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Nie chcę cię martwić ale nie zawsze tester może być pomocny i nie jestem przekonana czy kupowanie drogich kosmetyków uchroni Cię przed alergią. U mnie było tak że krem za 100 zł (szczególnie te udziwniane z dodatkiem jakichś cudów) uczulał a za 17 nie. Testery też nie zawsze pomagały bo czasem alergia objawiała się po np. 10 dniach. Tak jak mówię: nie ma reguly. Jeżeli chodzi o podkład używam MF za 30 kilka zł i bardzo sobie chwalę. A u mnie alergia właśnie tak się objawia, ściągnięta skóra, czasem pieczenie, potem coraz mocniejesze przesuszenie.Czasem pojawiały się jakieś zaczerwienienia ale rzadko. A to wszystko niestety prosta droga do zmarszczek. Bardzo trudno bylo mi później skórę nawilżyć jak się ją tak źle potraktowało. A cera naprawdę się niszczy. I po takich objawach przede wszystkim daj skórze odpocząć i dobrze ją nawilż i natłuść (na zmianę np. dzień noc).
margop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 19:04   #21
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

To fakt,skora moze nie zareagowac na kosmetyk raz czy dwa razy uzyty. A szczegolnie za poinformowanie mnie,ze te objawy moga byc skutkiem alergii,o ktorej nigdy wczesniej nie myslalam i nie bralam pod uwage.
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-23, 22:59   #22
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Jak są testerki, to przyjdź z jakimś małym własnym pojemniczkiem, masz prawo domagać się żeby Ci odlały co nieco z testerka. Nie wyobrazam sobie kupna podkładu, zwłaszcza za taką cenę bez uprzedniego przetestowania na własnej skórze.

Ja mam skórę mieszaną, ale może powinnam napisać miałam. Przesusza się paskudnie coraz bardziej, ściąga się nieprzyjemnie, ostatnio bardzo rzadko używam glinek, a nawet ciężkie blokery wchłaniają się w mgnieniu oka. Moim ulubionym podkładem w tym momncie jest Clarins True Radiance. Nie ściąga mi skóry tak jak inne. Dziewczyny mają rację, najbardziej wysuszają pudry sypkie oraz w kamieniu, podkłady matujące oraz trwałe. Oczywiście wszystko sprawa dobrego kremu pod spód świetnie nawilżającym podkladem jest też Dewy Smooth Clinique.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 10:26   #23
213.25.30.177
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 360
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

Ja pudrow sypkich i w kamieniu nie uzwywam,na sama mysl klasc na sucha skore cos pudrowego i sypkiego przyprawia mnie o ciarki najlepsze sa kremy,czym tlusciejsze tym lepiej sie czuje.

Smoczyca chyba masz racje,wezme jakis malutki pojemniczek i poprosze ich o probke.Na nadgarstu to moge wyprobowac podklad 20-30zl a nie 200zł.
Tylko przerazala mnie tez wiedza tych Pan w takim sklepie.Wlasciwie to wiedzialy tyle co ja,bo ja tez potrafie czytac Moze poszukam jescze jakiegos bardziej profesjonalnego sklepu w swoim miescie.
213.25.30.177 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 11:35   #24
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

w zasadzie można jeszcze spróbować podkładów o konsystencji kremowej, nawilżających z przeznaczeniem do cer dojrzałych...
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 11:53   #25
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

TomekG napisał(a):
> w zasadzie można jeszcze spróbować podkładów o konsystencji kremowej, nawilżających z przeznaczeniem do cer dojrzałych...


Ależ my to właśnie polecamy Almie, Tomeczku chyba nie do końca przeczytałeś cały wątek Dewy Smooth, podkłady z serii Issima czy Futurist, Vitalumiere Chanel są w założeniu podkładami do cery dojrzałej, przesuszonej

Pozdrówka
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 11:55   #26
tomaszeg
Zadomowienie
 
Avatar tomaszeg
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Legionowo, Warszawa
Wiadomości: 1 158
GG do tomaszeg
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

a to przepraszam

czytając miałem wrażenie, że są one w postaci płynnej
__________________
link ETYKIETA ZASTĘPCZA
tomaszeg jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-10-24, 12:12   #27
Smoczyca
Zakorzenienie
 
Avatar Smoczyca
 
Zarejestrowany: 2003-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 4 547
GG do Smoczyca
Re: makijaz a uczucie suchosci twarzy :(

MYślę że już dziś odchodzi się od sztywnego podziału - podkłady kremowe dla suchej, płynne dla tłustej. Zwałszcza że fluid fluidowi nierówny - są takie które pokrywają cerę lekkim jak mgiełka woalem, a są fluidy gęste i o kremowej konsystencji - taki jest np Dewy Smooth Clinique. Kremowe podkłądy ma Chanel - Compact Creme Universelle, oraz Vitalumiere - przy czym wersja kremowa tegoż podkładu jest moim zdaniem gorsza od płynnej (opinię tę podzielają moje kolezanki o bardzo suchej cerze). Kremowe podkłady chyba powoli wychodzą z mody - badania marketingowe pokazują, że nawet kobiety o suchej cerze wolą lżejsze konsystencje. Są podklady takie jak kremowy Shiseido - z ciekawości wzięłam kiedyś próbkę - koszmernie cieżki i tępy, podkreślający niemiłosiernie wszelkie załamania skóry i pory.

Jednym słowem - sama mam juz cerę coraz suchszą - jestem zwolenniczką bogatych odzywczych podkładów, ale o płynnej (choć gęstej) konsystencji.
__________________

Smoczyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:40.