Kosmetyki naturalne - Strona 13 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-23, 13:08   #361
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Może ta druga seria jest jakaś bardziej przyjazna zapachowo
Szampon akurat zniosę, bo go spłukuję, a póki co (po dwóch razach) jest w porządku do mycia. Resztę już rozdysponowałam po rodzince
No trudno, trudno. A plącze włosy ten szampon? Powiedz coś o nim więcej.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 13:14   #362
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Ja z kolei spotkalam się z opinia, że ten olejek do ciala bosko pachnie... Sama musze sie chyba przekonać. Zazdroszczę Ci zakupów Sicilia, chyba nawet dzisiaj podjade do lidla, zobaczę co tam mają, bo ceny bardzo kuszące. Ten krem do twarzy mnie zastanawia.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 13:16   #363
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja z kolei spotkalam się z opinia, że ten olejek do ciala bosko pachnie... Sama musze sie chyba przekonać. Zazdroszczę Ci zakupów Sicilia, chyba nawet dzisiaj podjade do lidla, zobaczę co tam mają, bo ceny bardzo kuszące. Ten krem do twarzy mnie zastanawia.
Ja dzisiaj się przymierzam aby pojechać do drugiego Lidla (niestety wszystkie mam dosyć daleko od siebie).
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 14:35   #364
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Wiecie, ja też Lidla mam daleko i zupełnie nie po drodze. Akurat byłam w okolicy przypadkiem, więc postanowiłam skorzystać z okazji i kupiłam hurtem. Z jednej strony to dobrze, że wszystkie kosmetyki są zamknięte, bo to higieniczne, ale z drugiej strony ten zapach... Szampon nie plącze włosów i jest w porządku. Akurat tutaj ten zapach jest najmniej odczuwalny. Nawet dobrze się pieni, jak na taki naturalny (nawet bardziej niż babydream). Skóra głowy mnie nie swędziała po nim. Olejek do ciała mnie załamał, bo czułam go cały dzień Ale przynajmniej to jedyny produkt w serii, który jest bez alkoholu. Maseczka do twarzy nawilżająca też mnie odrzuciła tym zapachem. Nie zauważyłam supernawilżenia, takie w sumie nic specjalnego. Poza tym w maseczce i kremie na noc alkohol jest na 3. miejscu w składzie. Jak na kremy to trochę wysoko moim zdaniem, a dla maseczki nawilżającej to w ogóle bez sensu. Nie wiem, czy nie będzie przesuszać w związku z tym. Jeśli zapach kogoś nie odrzuci i ma tłustą cerę, to myślę, że będzie zadowolony z tych kosmetyków. Dla mnie jeszcze peeling do ciała jest fajny. Konsystencja glutowana, drobinki peelingujące bardzo drobne, więc dobry na co dzień, skóry nie będzie zdzierać, jak np. solny. Jak natknę się na serię ryżową, to kupię najpierw jedną rzecz, żeby powąchać
Natomiast nie płaczę po tym eskperymencie, bo ceny naprawdę śmieszne. Najdroższy był olejek 11,99, reszta poniżej 10 zł, najtańszy krem do stóp 3,99.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2011-02-23 o 14:38
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 14:38   #365
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Wiecie, ja też Lidla mam daleko i zupełnie nie po drodze. Akurat byłam w okolicy przypadkiem, więc postanowiłam skorzystać z okazji i kupiłam hurtem. Z jednej strony to dobrze, że wszystkie kosmetyki są zamknięte, bo to higieniczne, ale z drugiej strony ten zapach... Szampon nie plącze włosów i jest w porządku. Akurat tutaj ten zapach jest najmniej odczuwalny. Nawet dobrze się pieni, jak na taki naturalny (nawet bardziej niż babydream). Skóra głowy mnie nie swędziała po nim. Olejek do ciała mnie załamał, bo czułam go cały dzień Ale przynajmniej to jedyny produkt w serii, który jest bez alkoholu. Maseczka do twarzy nawilżająca też mnie odrzuciła tym zapachem. Nie zauważyłam supernawilżenia, takie w sumie nic specjalnego. Poza tym w maseczce i kremie na noc alkohol jest na 3. miejscu w składzie. Jak na kremy to trochę wysoko moim zdaniem, a dla maseczki nawilżającej to w ogóle bez sensu. Nie wiem, czy nie będzie przesuszać w związku z tym. Jeśli zapach kogoś nie odrzuci i ma tłustą cerę, to myślę, że będzie zadowolony z tych kosmetyków. Dla mnie jeszcze peeling do ciała jest fajny. Konsystencja glutowana, drobinki peelingujące bardzo drobne, więc dobry na co dzień, skóry nie będzie zdzierać, jak np. solny. Jak natknę się na serię ryżową, to kupię najpierw jedną rzecz, żeby powąchać
Myślisz, że ten szampon nada się do tłustych włosów? Bo z tego, co tam doczytałam to on dla suchych i zniszczonych.
Tamta seria rzekomo jest jeszcze bardziej ekologiczna od tej i rzekomo pięknie pachnie, ale nie sprawdzałam to nie wiem.

A tak na marginesie widziałam twoje zdjęcia kosmetyków (zakochałam się w paru rzeczach ). Czy ta książka: Not just a pretty face jest dostępna gdzieś w Polsce?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-02-23 o 14:40
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:04   #366
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Myślisz, że ten szampon nada się do tłustych włosów? Bo z tego, co tam doczytałam to on dla suchych i zniszczonych.
Tamta seria rzekomo jest jeszcze bardziej ekologiczna od tej i rzekomo pięknie pachnie, ale nie sprawdzałam to nie wiem.

A tak na marginesie widziałam twoje zdjęcia kosmetyków (zakochałam się w paru rzeczach ). Czy ta książka: Not just a pretty face jest dostępna gdzieś w Polsce?
skoro tak zachwalacie to i ja musze sie przejechać do lilda obadać, co dobrego maja
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:07   #367
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

U mnie temperatura spadła z -11 do -5, więc mogę wyruszyć i nie martwić się, że być może z podróży "życia" nie wrócę.
Jak wrócę to dam znać czy coś upolowałam.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 15:22   #368
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Talking Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
U mnie temperatura spadła z -11 do -5, więc mogę wyruszyć i nie martwić się, że być może z podróży "życia" nie wrócę.
Jak wrócę to dam znać czy coś upolowałam.

No już jest lepiej niż o 8 rano
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:27   #369
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez francuzzka Pokaż wiadomość
No już jest lepiej niż o 8 rano
Ach, no tak, bo ty też z Wrocławia! Możemy się kiedyś razem wybrać na "polowanie" jak chcesz.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:37   #370
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Myślisz, że ten szampon nada się do tłustych włosów? Bo z tego, co tam doczytałam to on dla suchych i zniszczonych.
Tamta seria rzekomo jest jeszcze bardziej ekologiczna od tej i rzekomo pięknie pachnie, ale nie sprawdzałam to nie wiem.

A tak na marginesie widziałam twoje zdjęcia kosmetyków (zakochałam się w paru rzeczach ). Czy ta książka: Not just a pretty face jest dostępna gdzieś w Polsce?
Ja mam przetluszczające wlosy i jest OK. Nie sugerowałabym się tym przeznaczeniem z etykiety. Miejmy nadzieję, że ta 2. seria lepiej pachnie Ksiązka jest na zamówienie w empiku. czekałam ok. 2 tygodnie. Tylko po angielsku, polskiej wersji pewnie dlugo się nie doczekamy. Jak masz jakieś pytania odnośnie moich kosmetyków, to śmiało Na ten wątek się jak najbardziej nadają.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:42   #371
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Ja mam przetluszczające wlosy i jest OK. Nie sugerowałabym się tym przeznaczeniem z etykiety. Miejmy nadzieję, że ta 2. seria lepiej pachnie Ksiązka jest na zamówienie w empiku. czekałam ok. 2 tygodnie. Tylko po angielsku, polskiej wersji pewnie dlugo się nie doczekamy. Jak masz jakieś pytania odnośnie moich kosmetyków, to śmiało Na ten wątek się jak najbardziej nadają.
U mnie z czytaniem po angielsku raczej nie ma problemu, więc może się na nią skuszę.
Co do kosmetyków to mam pytanie jeszcze jedno do tego szamponu. Nie obciąża włosów? To dla mnie bardzo ważne.
A ten piling z Alterry to jest taki cukrowy czy nie? Nie lubię pilingów cukrowych tylko takie z granulkami jakby (taki jak z Joanny). ^^
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-23, 15:49   #372
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
U mnie z czytaniem po angielsku raczej nie ma problemu, więc może się na nią skuszę.
Co do kosmetyków to mam pytanie jeszcze jedno do tego szamponu. Nie obciąża włosów? To dla mnie bardzo ważne.
A ten piling z Alterry to jest taki cukrowy czy nie? Nie lubię pilingów cukrowych tylko takie z granulkami jakby (taki jak z Joanny). ^^
Jeśli nie masz problemów z angielskim, to na pewno dobrze Ci się bedzie czytało tę książkę. To bardzo cenna pozycja w kwestii kosmetyków, ich szkodliwości, itp. Warto mieć na półce. Sprawdziłam cenę: 46 zł. Miłej lektury
Peeling Alterry nie ma kryształków cukru, tylko jakieś fragmenty pestek fig Jest bardzo delikatny, taki galaretkowato- glutowaty, bardziej bym go określiła jako peelingujący żel pod prysznic niż typowy peeling.
Szampon nie obciążył mi włosów. Pomijając zapach, nie widzę wad, dlatego bede go używać.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 15:51   #373
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
Jeśli nie masz problemów z angielskim, to na pewno dobrze Ci się bedzie czytało tę książkę. To bardzo cenna pozycja w kwestii kosmetyków, ich szkodliwości, itp. Warto mieć na półce. Sprawdziłam cenę: 46 zł. Miłej lektury
Peeling Alterry nie ma kryształków cukru, tylko jakieś fragmenty pestek fig Jest bardzo delikatny, taki galaretkowato- glutowaty, bardziej bym go określiła jako peelingujący żel pod prysznic niż typowy peeling.
Szampon nie obciążył mi włosów. Pomijając zapach, nie widzę wad, dlatego bede go używać.
Nad książką tak jak mówiłam, zastanowię się.
Ale i tak się chyba skuszę na tą Alterrę. O ile w moim Rossmannie będzie.
To super. Skoro polecasz do tłustych (mimo wszystko) i nie obciąża to tym bardziej go kupię. Nie jest drogi, więc akurat na moja studencką kieszeń.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 17:01   #374
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Mam chyba ten sam peeling, figa i żurawina alterry. On zawiera cale nasiona żurawin i oprócz tego jakieś drobniejsze przeźroczyste drobinki, coś jakby pumeks. Wg mnie bardzo fajny ten peeling, ale bardziej jako żel pod prysznic, slabo ściera naskórek, ale za to przyjemnie masuje. Pisalam o nim chyba na 11 stronie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 19:24   #375
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Mam chyba ten sam peeling, figa i żurawina alterry. On zawiera cale nasiona żurawin i oprócz tego jakieś drobniejsze przeźroczyste drobinki, coś jakby pumeks. Wg mnie bardzo fajny ten peeling, ale bardziej jako żel pod prysznic, slabo ściera naskórek, ale za to przyjemnie masuje. Pisalam o nim chyba na 11 stronie.
Pamiętam, pamiętam.

***

Tak w ogóle byłam dzisiaj w Lidlu i nie dostałam szamponu. Wkurzona pojechałam do Rossmanna. Była Alterra. Piling, jakiś szampon, żele i pomadka. Żele bosko pachną, nie sposób się nie zakochać.
Sicilia czy ten płyn do kąpieli z babydream nadaje się również pod prysznic?
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2011-02-23 o 19:36
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 19:33   #376
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Pamiętam, pamiętam.

***

Tak w ogóle byłam dzisiaj w Lidlu i nie dostałam szamponu. wkurzona pojechałam do Rossmanna. Była Alterra. Piling, jakiś szampon, żele i pomadka. Żele bosko pachną, nie sposób się nie zakochać.
Sicilia czy ten płyn do kąpieli z babydream nadaje się również pod prysznic?


Nadaje sie.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-23, 19:36   #377
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Kosmetyki naturalne

To super, bo właśnie go zakupiłam oraz szampon również z babydream (bo w końcu na żaden z internetu nie mogłam się zdecydować, a Suhady nie było) za całe 2,99.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 10:41   #378
rybka_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
Dot.: Kosmetyki naturalne

Czy ktos używał może kosmetyków La Claree??????

Zastanawiam się nad antyoksydantem z tej firmy http://www.kosmetyki-natury.eu/Inten...50ml-1210.html

czy wart ceny?

Edytowane przez rybka_
Czas edycji: 2011-02-24 o 10:42
rybka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 11:02   #379
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez rybka_ Pokaż wiadomość
Czy ktos używał może kosmetyków La Claree??????

Zastanawiam się nad antyoksydantem z tej firmy http://www.kosmetyki-natury.eu/Inten...50ml-1210.html

czy wart ceny?

Szczerze mówiąc sklad jak na taką cenę jest zwyczajny. Ja bym się nie spodziewala niczego spektakularnego. Fajny kosmetyk, ale cena zdecydowanie za wysoka, jak dla mnie.

---------- Dopisano o 11:02 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
To super, bo właśnie go zakupiłam oraz szampon również z babydream (bo w końcu na żaden z internetu nie mogłam się zdecydować, a Suhady nie było) za całe 2,99.


A ta blokada za co?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-24, 12:23   #380
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: Kosmetyki naturalne

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 13:37   #381
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta

Mnie nigdy nie zablokowali, ale raz ostrzeżenie otrzymalam, które wygaslo za rzekomy atak na inną forumowiczkę. Drżyjcie bo nadchodzę
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 14:10   #382
rybka_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 52
Dot.: Kosmetyki naturalne

[QUOTE=Korah;25321162]Szczerze mówiąc sklad jak na taką cenę jest zwyczajny. Ja bym się nie spodziewala niczego spektakularnego. Fajny kosmetyk, ale cena zdecydowanie za wysoka, jak dla mnie.

teraz jest w promocji więc może warto, sama nie wiem

a co masz na myśli mówiąc skład zwyczajny?
rybka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 14:16   #383
nie_ma_mnie
Rozeznanie
 
Avatar nie_ma_mnie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: jestem w PRL-u
Wiadomości: 813
Dot.: Kosmetyki naturalne

nie dajcie powodów do banu, bo potem ban stały będzie
nie_ma_mnie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 14:18   #384
Karnite
Przyczajenie
 
Avatar Karnite
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 9
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Ja z kolei spotkalam się z opinia, że ten olejek do ciala bosko pachnie... Sama musze sie chyba przekonać. Zazdroszczę Ci zakupów Sicilia, chyba nawet dzisiaj podjade do lidla, zobaczę co tam mają, bo ceny bardzo kuszące. Ten krem do twarzy mnie zastanawia.
Pod tą opinią mogę się podpisać. Kupiłam sobie całą serię kosmetyków Suhady w grudniu. Skłoniła mnie do tego ich kusząco niska cena, no i byłam świeżo po lekturze "Toxic Beauty" Epsteina i Fitzgeralda (jedna z wielu publikacji po "Not just a pretty face" Stacy Malkan) i mój wzrok sam wyłapywał wszystkie parabeny, pegi, cetrethy i slsy w składach....
Jestem zachwycona zwłaszcza mleczkiem do demakijażu. Zapach jest, moim zdaniem, naprawdę apetyczny, jakby smarować sobie buzie jakimś dobrym jogurtem owocowym. Pomimo alkoholu bardzo dobrze nawilża mi twarz przemęczoną i przesuszoną kuracją antybiotykową (trądzik ), ślady po krostkach, nawet te na policzkach rozjaśniły się .
Teraz szukam sobie jakiegoś mocno natłuszczającego kremu do rąk. Mam od zawsze jakąś alergię, czy nadwrażliwość, po każdym umyciu skóra robi mi się sucha, jak papier i jeśli ich nie posmaruję dobrym kremem, pękają do krwi. To już nie jest sprawa ich wyglądu, same rozumiecie... Próbowałam już różnych kremów, najlepiej działają te najdroższe z apteki, ale pomyślałam, że dużo lepsze będą naturalne, bo może ta alergia dotyczy jakiś syntetycznych składników, których nie umiem namierzyć... więc przydałaby się także zmiana mydła do rąk... Kremu z Suhady nie dostałam, mam balsam, ale nie daje rady, niestety.
Macie jakieś sprawdzone typy za rozsądną cenę?
Karnite jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 15:13   #385
rena_ta
Raczkowanie
 
Avatar rena_ta
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 67
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez natiria Pokaż wiadomość
Ja ostatnio kupiłam sobie mydło i szampon Alepia, trochę są takie apteczne...
ja miałam z alepii mydło - taki żel w płynie do twrazy i ciała, nie pamietam nazwy. Ale nie pienił się wcale, miałam wrażenie że w ogóle nie myje... jakbym wodą mydliła ciała... Fakt - skóra po tym nie była wysuszona. Ale jednak nie kupiłam tego produktu drugi raz...
__________________
Ważne jest by nigdy nie przestać pytać. Ciekawość nie istnieje bez przyczyny. Wystarczy więc, jeśli spróbujemy zrozumieć choć trochę tej tajemnicy każdego dnia. Nigdy nie trać świętej ciekawości. Kto nie potrafi pytać nie potrafi żyć. (Albert Einstein)
rena_ta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 15:23   #386
francuzzka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 419
Dot.: Kosmetyki naturalne

Cytat:
Napisane przez rena_ta Pokaż wiadomość
ja miałam z alepii mydło - taki żel w płynie do twrazy i ciała, nie pamietam nazwy. Ale nie pienił się wcale, miałam wrażenie że w ogóle nie myje... jakbym wodą mydliła ciała... Fakt - skóra po tym nie była wysuszona. Ale jednak nie kupiłam tego produktu drugi raz...
Każy widać woli coś innego i kazdemu coś innego pasuje.
Czytałam że ziemia wulkanicza tak samo się nie pieni ale ma bardzo dobre właściwości, wieć może warto walczyć z przyzwyczajeniami
francuzzka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-24, 16:16   #387
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

[QUOTE=rybka_;25325904]
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc sklad jak na taką cenę jest zwyczajny. Ja bym się nie spodziewala niczego spektakularnego. Fajny kosmetyk, ale cena zdecydowanie za wysoka, jak dla mnie.

teraz jest w promocji więc może warto, sama nie wiem

a co masz na myśli mówiąc skład zwyczajny?


Mam na mysli, że wyprodukowanie tego kosmetyku nie bylo wcale dla producenta takie drogie, jednak narzucil na niego bardzo wysoką cenę detaliczną. Być może koszt opakowania byl wyższy niż samego preparatu. Zwróć uwagę, że tylko 31% skladników w tym produkcie pochodzi z drogich w utrzymaniu hodowli ekologicznych. Są tańsze produkty, które mają nawet 80% skladników organicznych. Nie wiele wiem o tej marce, ale skoro taką ma cenę, to wg mnie uchodzi za luksusową, co nie znaczy, że dobrą. Wnioski nasunely mi sie same po zobaczeniu skladu. Jeśli kogoś stać, to niech kupuje, ale wg mnie przeplaci i to dużo.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 19:44   #388
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

zamowilam ten pdklad http://biolander.com/produkty/katego...ie-sable-50ml/ juz mi doszedl i hmm nie malowalam sie nim jeszcze bo jestem chora i siedze w domu ale chyba to bedzie zawod bo on jest doslownie jak woda 0 krycia! naprawde zero.. nie wiem czemu t nazywa sie pdkladlem, w dodatku 'pachnie' strasznie
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 20:30   #389
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 696
Dot.: Kosmetyki naturalne

ckin2u, aż tak źle??? Może nie zniechęcaj się, może być dobry, moze zapach na skórze nie będzie tak wyczuwalny, jak w opakowaniu, sprawdź też pod slońce jak się stapia ze skórą. A rozświetla coś, czy raczej jest matowy, jak z odcieniem? Zawsze będziesz go mogla mieszać z innym podkladem, jeśli kompletnie Ci nie pasuje. Sklad jest bardzo korzystny dla cery. Ja mimo wszystko zamierzam go kupić, jeśli jest lekki, to przynajmniej latem go zużyje.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-25, 20:43   #390
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Kosmetyki naturalne

nie nakladalam go tak w pelni na twarz bo jestem chora wygladam okropnie i siedze w dmu ciagle wlasciwie w lozku.. wiec ne moge sie do konca wypwiedziec, jednak jak rozsmarowalam na dloni to mialam wrazenie ze to jakies serum a nie podklad, kolor hm n dobry bo jest prawie niewidoczny :/ w sensie az tak wodnisty, nalozylam teraz go troche na policzki i pod oczy ale nie widze efektu a zapach czuje ciagle, o ile to mozna nazawac zapachem okropny, ale wypowiem sie jak sie nim pomaluje i gdzies wyjde

---------- Dopisano o 20:43 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

raczej rozswietlajacy niz matowy
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-09 09:32:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:26.