Pomocy! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-02-23, 15:26   #1
Sonka24
Przyczajenie
 
Avatar Sonka24
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 27
GG do Sonka24
Unhappy

Pomocy!


Witam Drogie Wizazanki.
Mam pytanie, moj synek ma 4 miesiace, 1,5 miesiaca temu lekarz stwierdzil asymetrie glowki tzn. moj synek nie moze swobodnie skrecac glowke w prawa strone, w dodatku glowka z tylu jest plaska gdyz okazalo sie ze 2 krople witaminy D3 to za malo. Niestety lekarz za pozno mi zalecil podawanie synkowi zwiekszona dawke. Chodze z synkiem na rehabilitacje dzieki ktorej moj synek bedzie mogl swobodnie skrecac glowke w prawa strone. W domu cwicze prawie codziennie a zadnej poprawy nie widze dosyc ze glowka z tylu jest plaska to jeszcze ta asymetria. Czy ktoras z was przeszla to samo ze swoim dzieckiem? Czy moj synek bedzie mial normalna glowke? Bardzo prosze o odpisanie, gdyz przyznam szczerze juz nie ufam lekarza.
Sonka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 16:42   #2
vincencik
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-03
Wiadomości: 245
Dot.: Pomocy!

Myślę, że tą płaską głowką nie powinnaś się przejmować - wiele dzieci w tym wieku ma bardzo płaskie glowki - to się zmienia z wiekeim...Podawaj witaminę d3 i będzie ok. Sprobuj kłaść malucha na brzuchu...
__________________
One Ring To Rule Them All...
vincencik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 18:49   #3
Sonka24
Przyczajenie
 
Avatar Sonka24
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 27
GG do Sonka24
Dot.: Pomocy!

Dzieki za odpowiedz
Staram sie klasc malucha na brzuszku ale niestety bardzo tego nie lubi. W ciagu dnia kilka razy go klade na brzuszek i zabawiam zabawkami wytrzymuje gora 3 min :-(
Sonka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-23, 19:28   #4
Mariqa
Wtajemniczenie
 
Avatar Mariqa
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 2 207
Dot.: Pomocy!

I może równiez należy zapytać lekarza o Vigantol- jest bardziej aktywny niz powszechna w użyciu witamina D3- poleca się go maluszkom w szczególnej potrzebie. Skorzystałabym również z porady może neurochirurga, choc piszesz, ze juz uczeszczacie na rehabilitacje- te zapewno mimo, ze są żmudne i długotrwałe, przynoszą rezultaty.
Moja malutka miała kręcz szyi i asymetrię, ale w niewielkim stopniu, stąd u nas układanie w odpowiedniej pozycji i okładanie takim woreczkiem wypełnionym żelem do okładów / do kupienia w aptece, niebieski, cena chyba ok.10zł stosowany jako zimny po wychłodzeniu, lub ciepły po podgrzaniu okład/ przyniosło optymalną poprawę po 4 miesiącach.
__________________
C'est la vie - cały twój Paryż dwie drogi na krzyż
Knajpa, kościół, widok z mostu
Mariqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 13:47   #5
mawo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 99
GG do mawo
Dot.: Pomocy!

Jaka jest przyczyna niemożnosci skęcania główki. U nas podobny problem ale okazało sie że przyczyną jest wada kręgów szyi(zdjęcie rtg) i ortopeda zabronił wszelkich świczeń szyi i prób siłowych skręcania główki. Dlatego pytam czy to problem mięśniowy czy też w budowie kręgów są nieprawidłowości. W tym drugim przypadku takimi ćwiczeniami można zrobić więcej krzywdy niż pożytku.
mawo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-24, 14:50   #6
Sonka24
Przyczajenie
 
Avatar Sonka24
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Bytom
Wiadomości: 27
GG do Sonka24
Dot.: Pomocy!

Problem miesniowy.
Sonka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-26, 19:42   #7
pycha-ciacho
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy!

Miałam podobny problem z moim synkiem.Przy odpowiedniej rehabilitacji, odpowiedniej dawce witaminy D3 tyl główki bedzie coraz mniej płaski i będzie ona coraz bardziej kształtna. Wymaga to jednak czasu i cierpliwości. Mój synek ma już 11 miesięcy i jeszcze trochę brakuje mu do ideałuale juz bardzo niewiele.
pycha-ciacho jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-02-26, 19:50   #8
kiciuchna
Raczkowanie
 
Avatar kiciuchna
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 60
GG do kiciuchna
Smile Dot.: Pomocy!

Sama jescze nie mam dzidziusia, ale mój braciszek miał podobny problem- mama kładła go na poduszeczce wypełnionej ryżem (nieugotowanym oczywiście) i podchodziła do łóżeczka z drugiej strony, żeby sam się musiał obrócić zeby ją zobaczyć. Kładła też dużo kolorowych rzeczy po przeciwnej stronie niż "zdrowa". Wszystko sie uregulowało.
kiciuchna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-02-27, 22:52   #9
misiowa77
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 26
Dot.: Pomocy!

Myśmy przechodzili to samo. Co prawda syn nie miał kręczu, ale nie chciał leżeć ani na brzuszku, ani układać główki w drugą stronę. Pomogła rehabilitacja (gimnastyka i fizykoterapia, mam nadzieję, że nie pomyliłam nazwy). Co robili na gimnastyce to nie wiem, bo mamy czekały za drzwiami, ale na fizykoterapii (coś takiego jak abgymnic dla dorosłych) miał wzmacniane mięśnie również w dolnych partiach kręgosłupa. I pomogło. Co prawda główka do tej pory nie jest całkiem symetryczna, ale nasza pani doktor mówi żeby się nie martwić, bo kości czaszki jeszcze rosną i powinno się całkiem wyrównać za jakiś czas. Oprócz rehabilitanta odwiedziliśmy jeszcze neurologa dziecięcego, żeby sprawdzić podłoże jednostronnego układania głowy, ale oprócz zmniejszonego napięcia mięśniowego nic więcej nie stwierdzono. Głowa do góry, bo napewno wszystko będzie ok!!
misiowa77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:31.