czerwone dłonie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-10, 11:48   #1
kasiabro90
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1

czerwone dłonie


Witam.Mam 18 lat od 4 lat mam pewien problem-czerwone dłonie w porze jesiennej, zimowej i wczesną wiosną latem tylko przy praniu ręcznym w bardzo ciepłej wodzie.Na skórze dloni zaobserwowalam czerwone malutkie kropeczki,Gł. kostki dłoni i palce są czerwone.Tak samo w sytuacjach stresowych dłonie robią się czerwone oraz w czasie wykonywania cwiczen, gry w siatkówkę czy na innych cwiczeniach na wych. fiz. kiedy chodzilam do podstawówki mialam problem ze spierzchnietymi dłonmi(nie zawsze mialam suche rece przy wyjsciu na dwor i bez kremu ochronnego.Teraz czasem pieka mnie dlonie np. lekko przy praniu ręcznym lub czasmai wystepuje samo pieczenie(dosyć lekkiei dosc rzadko na krotki czas) i rece robią sie czerwone probowalam wyciskac sobie sok z cytryny na dlonie ale zaczely na poczatku mnie piec.Dermatolog przepisał mi tabletki na zwezenie naczyn chyba(Venoruton300) i masć(Flucinar)czy to pomoże???stwierdził ze mam rozszezone naczynka i moglam miec odmrozone rece ale ja raczej nic takiegi nie mialam (bo czytalam ze przy odmrozeniu jakies pecherze sie pojawiają a ja ich nie mialam tylko jak było zimno strasznie mialam zimne rece czasem nawet palcy nie czułam przy duzym mrozie pomimo iz małam rękawiczki)
A czy te czerwone dłonie mogą być wynikiem zbyt częstego mycia dłoni? Jakies 4 lata temu mialam wielką fobię do bardzo częstego mycia dłoni.Moze własnie przez wodę zniszczyła mi się flora bakteryjna skóry dłoni i teraz tak ona reaguje?Słyszałam ze to moze byc możliwe.
Również na łokciach zauważyłam rogowacenie się skóry i straszną suchość, tzn czasem staje sie ona normalna ale czesto bywa własnie sucha i zrogowaciała. A moze to wszystko to problemy genetyczne?Np. moj tata ma problem z pekającą skorą na piętach. Czy te czerwone dłonie mogą tez miec cos wspólnego z chorobą genetyczną? czy to raczej wynik jakiejsc alergii czy własnie chodzi o tą wodę???Zauważyłam ze problem czerwnych dłoni pojawił mi się dopiero czestym myciu rąk.
Hmm jeszcze jedna myśl nasuwa mi się odnośnie mojego problemu....Moze ma to cos wspolnego ze złym krążeniem....??? Kiedy zostawiam na dłuzszy czas ręce w bezruchu dłonie robią się baaaardzo zimne.
kasiabro90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-29, 08:10   #2
Kaluch
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Cntr.Śl.
Wiadomości: 550
Dot.: czerwone dłonie

Podpinam się, tez mam czerwone dłonie, jakby odmrożone do tego pod skóra takie pęcherzyki z woda jakby;/ na noc smaruje to maścią rozgrzewająca ale średnio pomaga
__________________
Live Life given now.!
Tomorrow can wait .

-z czystym sumieniem stwierdzam, że jestem szczęśliwa.


sty-love.blogspot.com




Kaluch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 08:25   #3
wilhelmina
Zadomowienie
 
Avatar wilhelmina
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 371
Dot.: czerwone dłonie

Cytat:
Napisane przez kasiabro90 Pokaż wiadomość
Witam.Mam 18 lat od 4 lat mam pewien problem-czerwone dłonie w porze jesiennej, zimowej i wczesną wiosną latem tylko przy praniu ręcznym w bardzo ciepłej wodzie.Na skórze dloni zaobserwowalam czerwone malutkie kropeczki,Gł. kostki dłoni i palce są czerwone.Tak samo w sytuacjach stresowych dłonie robią się czerwone oraz w czasie wykonywania cwiczen, gry w siatkówkę czy na innych cwiczeniach na wych. fiz. kiedy chodzilam do podstawówki mialam problem ze spierzchnietymi dłonmi(nie zawsze mialam suche rece przy wyjsciu na dwor i bez kremu ochronnego.Teraz czasem pieka mnie dlonie np. lekko przy praniu ręcznym lub czasmai wystepuje samo pieczenie(dosyć lekkiei dosc rzadko na krotki czas) i rece robią sie czerwone probowalam wyciskac sobie sok z cytryny na dlonie ale zaczely na poczatku mnie piec.Dermatolog przepisał mi tabletki na zwezenie naczyn chyba(Venoruton300) i masć(Flucinar)czy to pomoże???stwierdził ze mam rozszezone naczynka i moglam miec odmrozone rece ale ja raczej nic takiegi nie mialam (bo czytalam ze przy odmrozeniu jakies pecherze sie pojawiają a ja ich nie mialam tylko jak było zimno strasznie mialam zimne rece czasem nawet palcy nie czułam przy duzym mrozie pomimo iz małam rękawiczki)
A czy te czerwone dłonie mogą być wynikiem zbyt częstego mycia dłoni? Jakies 4 lata temu mialam wielką fobię do bardzo częstego mycia dłoni.Moze własnie przez wodę zniszczyła mi się flora bakteryjna skóry dłoni i teraz tak ona reaguje?Słyszałam ze to moze byc możliwe.
Również na łokciach zauważyłam rogowacenie się skóry i straszną suchość, tzn czasem staje sie ona normalna ale czesto bywa własnie sucha i zrogowaciała. A moze to wszystko to problemy genetyczne?Np. moj tata ma problem z pekającą skorą na piętach. Czy te czerwone dłonie mogą tez miec cos wspólnego z chorobą genetyczną? czy to raczej wynik jakiejsc alergii czy własnie chodzi o tą wodę???Zauważyłam ze problem czerwnych dłoni pojawił mi się dopiero czestym myciu rąk.
Hmm jeszcze jedna myśl nasuwa mi się odnośnie mojego problemu....Moze ma to cos wspolnego ze złym krążeniem....??? Kiedy zostawiam na dłuzszy czas ręce w bezruchu dłonie robią się baaaardzo zimne.
Jeśli rzeczywiście problem zaczął się wraz z częstym myciem rąk, możesz mieć alergię kontaktową, wyprysk kontaktowy, egzemę, jak zwał tak zwał. Nie jest to groźne, ale wymaga specjalnej pielęgnacji. No i należy unikać substancji uczulającej - jeśli u Ciebie to woda, to musisz ograniczyć mycie rąk do minimum. Mam identyczny problem, ale da się z tym żyć. Poza tym, jak sama mówisz, problem jest w porze jesiennej, zimowej i wiosennej, czyli wtedy, gdy jest mało słońca. Latem, gdy mamy relatywnie więcej słońca niż w innych porach roku, egzema łagodnieje - moje dłonie wtedy wyglądają normalnie
Radziłabym kupić silnnie ochronny krem do rąk - i tu uwaga, wiele kremów niepotrzebnie pogarsza stan takiej skóy! Ja bardzo długo szukałam właściwego. U mnie sprawdza się Avene Cold Cream do rąk. Nie trzeba kremować dłoni 10 razy dziennie - raz rano, raz wieczorem. No i moze, gdy masz zamiar robić ręcznie pranie, albo zmywać stertę naczyń, dobrze jest posmarować dłonie, bo to zawsze dodatkowa ochrona dla takiej skóry.

Mam nadzieję, ze choć trochę pomogłam. Twój problem jest taki sam jak mój, więc wnioskuję, że możesz mieć to samo. Wiadomo jednak, że 100% pewności nie ma.
__________________
Bloguję ---> Po godzinach
wilhelmina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-05, 20:23   #4
thespinisM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1
Dot.: czerwone dłonie

też mam problem z czerwonymi dłońmi...najczęściej są czerwone jak się stresuje i wtedy wyglądają okropnie, a ludzie dziwnie na mnie patrzą...
thespinisM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:41.