skrocenie przerwy po pierwszym opakowaniu tabletek - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-03, 12:40   #1
gafka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 5

skrocenie przerwy po pierwszym opakowaniu tabletek


Jestem teraz w trakcie 7dniowje przerwy po pierwszym blistrze Cilestu, krwawienie juz dostalam 3 dnia przerwy tylko chcialabym skrocic ta przerwe teraz do 5dni wiem ze normalnie takie rzeczy mozna robic tylko ze jest to moje pierwsze opakowanie tabletek i nie wiem jak ma sie do tego skutecznosc antykoncepcji ..najgorsze w tym wszystkim jest to ze pani doktor przy wypisywaniu recepty powiedziala mi ze tabletki sa skuteczne dopiero od 2 blistra nawet w ulotce pisze ze od 1 tabletki no i jestem zmieszana bo nie wiem jak to jest aha zaznacze ze 1 tabletke wzielam w 2 dniu krwawienia czyli zabezpieczona powinnam byc chyba po 7 dniach od pierwszej tabletki ..no ale dla bezpieczenstwa w tym miesiacu wspolzylam jeszcze z dodatkowym zabezpieczeniem no i nie wiem wkoncu czy ja w tej przerwie teraz jestem zabezpiecznona czy nie a jesli wezme jutro pierwsza tabletke z nowego opakowaniu to juz bedzie sie liczylo ze moje zabezpieczenie powinno juz byc w granicach tych 99% czy tez skrocenie przerwy go zmniejszy ?, a zalezy mi na tym zeby miec wczesniej nastepne krwawienie aby w dzien slubu na ktory tak dlugo czekalam go juz nie miec:/
czytalam tez z trakcie pierwszych trzech miesiecy stosowania hormonow nie powinno sie laczyc opakowan i pomijac 7dniowej przerwy czy to prawda ??
gafka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-03, 13:15   #2
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: skrocenie przerwy po pierwszym opakowaniu tabletek

Cytat:
Napisane przez gafka Pokaż wiadomość
Jestem teraz w trakcie 7dniowje przerwy po pierwszym blistrze Cilestu, krwawienie juz dostalam 3 dnia przerwy tylko chcialabym skrocic ta przerwe teraz do 5dni wiem ze normalnie takie rzeczy mozna robic tylko ze jest to moje pierwsze opakowanie tabletek i nie wiem jak ma sie do tego skutecznosc antykoncepcji ..najgorsze w tym wszystkim jest to ze pani doktor przy wypisywaniu recepty powiedziala mi ze tabletki sa skuteczne dopiero od 2 blistra nawet w ulotce pisze ze od 1 tabletki no i jestem zmieszana bo nie wiem jak to jest aha zaznacze ze 1 tabletke wzielam w 2 dniu krwawienia czyli zabezpieczona powinnam byc chyba po 7 dniach od pierwszej tabletki ..no ale dla bezpieczenstwa w tym miesiacu wspolzylam jeszcze z dodatkowym zabezpieczeniem no i nie wiem wkoncu czy ja w tej przerwie teraz jestem zabezpiecznona czy nie a jesli wezme jutro pierwsza tabletke z nowego opakowaniu to juz bedzie sie liczylo ze moje zabezpieczenie powinno juz byc w granicach tych 99% czy tez skrocenie przerwy go zmniejszy ?, a zalezy mi na tym zeby miec wczesniej nastepne krwawienie aby w dzien slubu na ktory tak dlugo czekalam go juz nie miec:/
czytalam tez z trakcie pierwszych trzech miesiecy stosowania hormonow nie powinno sie laczyc opakowan i pomijac 7dniowej przerwy czy to prawda ??
mozesz skrocic przerwe i antykoncepcja bedzie zachowana.
na przyszlosc uzywaj wyszukiwarki.
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 19:55   #3
Olala28
Przyczajenie
 
Avatar Olala28
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 15
Dot.: skrocenie przerwy po pierwszym opakowaniu tabletek

Mam problem bo kiedy brałam ostatnią - 21 tabletke (yasminelle) to po jakichś 2 godzinach miałam sensacje żołądkową i mogła się nie wchłonąć tabletka, ale tez mogła się wchłonąć. Teraz nie wiem czy liczyc ten ostatni dzień jako pierwszy dzień przerwy i tak jakby skrócić ta przerwę o 1 dzień, czy normalnie policzyć jakby była przyjęta tabletka i przerwę liczyć od następnego dnia... wiem że zagmatwałam, ale może zrozumiecie o co chodzi...

To bedzie moje 2. opakowanie więc nie wiem czy mozna tak kombinować i zmieniac dni miesiączki, skracać 7 dniowa przerwę...
Olala28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:02.