Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V - Strona 88 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-05-07, 22:03   #2611
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
To ja też o coś zapytam. Moja przyjaciółka ma problem ze skórą głowy. W pewnych miejscach robi się zgrubiała, swędząca, łuszczy się. Mówi, że najbardziej swędzi po umyciu głowy. Dermatolog mówi, że może egzema, może alergiczne podłoże, raczej nie grzybiczne ale w sumie to nie wie
Stosowała już na to różne maści, specyfiki, sterydy nawet i nic.
Używa drogeryjnych szamponów i odżywek. Co mogę jej na to polecić z naturalnych rzeczy, żeby złagodzić te objawy? Może jak jej pomoże to w końcu przekona się, że chemia jest syfska.....
Mam taki sam problem, u mnie to łuszczyca, taki początek (łokcie i palce też mi atakuje) Bardzo pomogło mi mycie mydłem naturalnym, z różnymi ziołami. Delikatnie myje, nie podrażnia, nie wysusza. Swędzenie ograniczyło się do minimum, już nie drapię się jak zawszona Ale wiem, że mycie mydłem nie pasuje każdemu i w takim wypadku najlepiej myć włosy bardzo delikatnymi szamponami, na początku używałam Babydream'a (zanim doszłam do mydeł) i naprawdę super się sprawdzał. Zimą problem się zwiększa, zaczynają mi się robić strupki, całą głowę mam pokrytą łuską. W tą zimę myłam mydłami, płukałam wodą z octem, olejowałam włosy i skórę głowy - niemal zero problemu, jak w inne pory roku! Wydaje mi się, że te oleje pomogły.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 22:15   #2612
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Ishani Pokaż wiadomość
Moim zdaniem na początek wystarczy zwyczajne przestawienie się na szampon i odżywkę o jak najb. delikatnych składach, bez sls. Od razu poczuje różnicę. Potem możecie dumać co dalej
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
popatrz na szampony essential care - o ile sie nie myle sa polecane do problematycznej skóry glowy. Nie pamietam dokładnie na co. Ja uzywałam - prawdzie nie miałam problemów ze skóra, ale szamponiki były ok (bardziej mi pasował ten z olejkiem z drzewa harbacianego).
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Może to być łuszczyca i to dość intensywny przebieg, niech poczyta, są tematyczne wątki na wizaż a najlepiej wpisać w google po grafice i porównać czy te zmiany skórne są podobne do fotek w necie. To nic groźnego, nie jest zaraźliwe, ale niestety szpeci
Zerknę na te szampony essential care. Znalazłam jeszcze TAKI olejek na helfach. Słyszałyście o nim? Jest napisane, żeby go mieszać z olejkiem sesa przy łuszczycy. Przy innych schorzeniach nie jest wyszczególnione jak używać. Czy te sesy kwiatowe i ziołowe są takie same w działaniu jak oryginalna?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mam taki sam problem, u mnie to łuszczyca, taki początek (łokcie i palce też mi atakuje) Bardzo pomogło mi mycie mydłem naturalnym, z różnymi ziołami. Delikatnie myje, nie podrażnia, nie wysusza. Swędzenie ograniczyło się do minimum, już nie drapię się jak zawszona Ale wiem, że mycie mydłem nie pasuje każdemu i w takim wypadku najlepiej myć włosy bardzo delikatnymi szamponami, na początku używałam Babydream'a (zanim doszłam do mydeł) i naprawdę super się sprawdzał. Zimą problem się zwiększa, zaczynają mi się robić strupki, całą głowę mam pokrytą łuską. W tą zimę myłam mydłami, płukałam wodą z octem, olejowałam włosy i skórę głowy - niemal zero problemu, jak w inne pory roku! Wydaje mi się, że te oleje pomogły.
Właśnie oleje mogłyby pomóc. Z mydłami może być problem jak przechodzi się z silikonów... ale kto wie, może jako następny krok...

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2012-05-07 o 22:20
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 22:45   #2613
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
o przypomniałyście mi. Naturalne szampony, oleje dobre przy łuszczycy a do tego muszą być dość tanie. jakieś propozycje?

kupiłam masełko Alterry. cóż zapach rzeczywiście szału nie robi. a do tego alkohol tak wysoko w składzie. Effa miałaś rację, że lepiej masło shea kupić...
Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mam taki sam problem, u mnie to łuszczyca, taki początek (łokcie i palce też mi atakuje) Bardzo pomogło mi mycie mydłem naturalnym, z różnymi ziołami. Delikatnie myje, nie podrażnia, nie wysusza. Swędzenie ograniczyło się do minimum, już nie drapię się jak zawszona Ale wiem, że mycie mydłem nie pasuje każdemu i w takim wypadku najlepiej myć włosy bardzo delikatnymi szamponami, na początku używałam Babydream'a (zanim doszłam do mydeł) i naprawdę super się sprawdzał. Zimą problem się zwiększa, zaczynają mi się robić strupki, całą głowę mam pokrytą łuską. W tą zimę myłam mydłami, płukałam wodą z octem, olejowałam włosy i skórę głowy - niemal zero problemu, jak w inne pory roku! Wydaje mi się, że te oleje pomogły.
Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Zerknę na te szampony essential care. Znalazłam jeszcze TAKI olejek na helfach. Słyszałyście o nim? Jest napisane, żeby go mieszać z olejkiem sesa przy łuszczycy. Przy innych schorzeniach nie jest wyszczególnione jak używać. Czy te sesy kwiatowe i ziołowe są takie same w działaniu jak oryginalna?

Właśnie oleje mogłyby pomóc. Z mydłami może być problem jak przechodzi się z silikonów... ale kto wie, może jako następny krok...

No właśnie ta nowa rosyjska marka na bioarp. pl ma interesujące bardzo szampony ziołowe i płukanki oraz maski i balsamy odżywcze do włosów szeroki asortyment. Szampony na różne przypadłości. Oferuje do ciala preparaty przeciw łuszczycy. Ma też bardzo interesujące mydla, jedno z nich zamówiłam i czekam. Tym mydłem ponoć można myć włosy. Nie zawiera żadnych detergentów, jedyną pieniącą substancją jest w nim mydlnica lekarska, która ponoć sprawdza się przy łuszczycy. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ii.html&next=1 . Ja mam niewielką łuszczycę, tylko na ramionach i przedramionach, ale, są to rogowacenia niewielkie, o średnicy do 1 cm i rzuty sa kilka razy do roku, ale po 2-3 pojedyńcze placki.

Od siebie moge polecić jeszcze kosmetyki Sylveco, o ktorych mi przypomniala wczoraj Fiolka, ten krem brzozowy z betuliną Bardzo dobry tłuścioch, zmiękcza naskórek.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-05-07 o 22:47
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-07, 23:32   #2614
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Właśnie oleje mogłyby pomóc. Z mydłami może być problem jak przechodzi się z silikonów... ale kto wie, może jako następny krok...
Ja używałam zwykłych, jak rycynowy (na sam skalp) czy Babydream'owa oliwka dla mam. Po prostu, żeby było tłusto
Z mydłami są problemy, ja akurat nie miałam, ale mówi się o tym 2-3 tygodniowym okresie przyzwyczajenia. Nawet jeśli wcześniej nie używało się silikonów. Ale sama zmiana napakowanych chemią szamponów na delikatne już bardzo pomoże.


Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
No właśnie ta nowa rosyjska marka na bioarp. pl ma interesujące bardzo szampony ziołowe i płukanki oraz maski i balsamy odżywcze do włosów szeroki asortyment. Szampony na różne przypadłości. Oferuje do ciala preparaty przeciw łuszczycy. Ma też bardzo interesujące mydla, jedno z nich zamówiłam i czekam. Tym mydłem ponoć można myć włosy. Nie zawiera żadnych detergentów, jedyną pieniącą substancją jest w nim mydlnica lekarska, która ponoć sprawdza się przy łuszczycy. https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ii.html&next=1 . Ja mam niewielką łuszczycę, tylko na ramionach i przedramionach, ale, są to rogowacenia niewielkie, o średnicy do 1 cm i rzuty sa kilka razy do roku, ale po 2-3 pojedyńcze placki.

Od siebie moge polecić jeszcze kosmetyki Sylveco, o ktorych mi przypomniala wczoraj Fiolka, ten krem brzozowy z betuliną Bardzo dobry tłuścioch, zmiękcza naskórek.
Mydło wydaje się ciekawe, ale ma SLES w składzie (według podanego na KWC składu), jakoś po środku Ja używam mydeł z LF (lub Tuli się zdarza, mają 3 czy 4 fajne mydełka), bo są tanie i dobre (jak jabole, "tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie" ). Mają króciutkie, ładne składy i dzięki temu nie martwię się, co może mnie uczulić z długaśnego składu na pół opakowania No i teraz chcę kupić marsylskie do higieny intymnej.

Sylveco mnie kusisz znów, podła jedna! Ten krem z betuliną do wymagających, suchych stóp dobry by był? Byłabym zadowolona z uniwersalnego kremu - do rąk i stóp na noc, na łokcie, do twarzy w razie przesuszu. Moim ideałem jest Avene Cold Cream, skład krótki, ale naturalny zamiennik by się przydał, żeby spróbować chociaż.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 00:10   #2615
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Wklejam obiecane zdjecia , które jednak nie odzwierciedlają za bardzo rzeczywistości . Były robione w bardzo pochmurny dzień .Włosy nie są w najlepszej kondycji . Raczej ciężko przechodzą zmianę zwykłej suszarki na tę z jonizacją .

Idę myć głowe może ten żółtawy odcień się zmyje.

Acha , żeby nie było nie chwale się włosami bo nie bardzo jest czym wkleiłam zdjęcia dla effy by pokazać efekt działania bezbarwnej cassi na jasnych włosach.
Moim zdaniem żółtawy odcień jest bardzo mało widoczny i myślę, że się wypłucze. Poza tym fajne włoski, zawsze podobały mi się takie fryzury (moja siostra kiedyś miała boba). Niestety moje włosy się do tego nie nadają - strasznie źle się układają, kiedy są krótkie.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 06:53   #2616
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Zerknę na te szampony essential care. Znalazłam jeszcze TAKI olejek na helfach. Słyszałyście o nim? Jest napisane, żeby go mieszać z olejkiem sesa przy łuszczycy. Przy innych schorzeniach nie jest wyszczególnione jak używać. Czy te sesy kwiatowe i ziołowe są takie same w działaniu jak oryginalna?



Właśnie oleje mogłyby pomóc. Z mydłami może być problem jak przechodzi się z silikonów... ale kto wie, może jako następny krok...
nie wiem jak jest z innymi sesami - uzywałam tą zwykła i przeciwłupieżową i działały praktycznie tak samo. A może własnie ta przeciwłupieżowa - ładnie pachnie i może działa tez na łuszczącą się skórę głowy (ja jakoś nie mogę zaufac tym innym - zapachowym ). Ten olejek, który podlinkowałas bardzo ciekawy warto spróbować i domieszać.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 07:19   #2617
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ewuś a co Ci w nim nie pasi?
Zmartwiłaś mnie,bo tak Cię na niego namawiałam
nie no, martwić się ni ma czym . Nie pasi mi konsystencja, bo przy nakładaniu się jakby maże, tak wiesz-biorę trochę i romazują się takie białe smugi, a potem nagle się wchłania i skóra taka matowa jakby.
Nie skreślam go póki co, ale ja po prostu wolę chyba takie maślane smarowidła.

No właśnie-jakie super masełko polecacie? do tej pory używałam masełka oliwkowego ziai i mi idealnie pasowało i szukam naturalnego godnego następcy. Leci do mnie czyste shea, ale jeszcze bym chciała coś pachnącego

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
No ja dzisiaj nie wytrzymałam i zamówiłam ikove w tym klepie, co kiedys o nim Korah pisała - inecoo.pl
Wzięłam peeling, tonik do twarzy i masło do ciała - tonik i masło po 10 zł są, bo terminy krótkie (masło do czerwca a tonik i peeling do sierpnia chyba).
ooooo
Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
No właśnie w necie składu nie widzę ale z tego co pamiętam to był jakiś alkohol na drugim miejscu chyba....

A te mixy shea to są naturalne czy jakieś nieciekawości mają domieszane? Już kiedyś się nas nimi zastanawiałam ale Pani nie potrafiła mi powiedzieć jaki jest skład dokładnie i nie kupiłam
musisz obczaić sama w sklepie, ja mam bardzo wrażliwą skórę to bym z denatem nie brała, ale niektórym zupełnie nie przeszkadza.
Ja używam sorai 30 dla dzieciów (z młodą na spółe). Marzyłby mi się JMO, ale cóż...

jak byłam w mydlarni, to była fajna pani i mówiła, że te mixy to shea, olej migdałowy i wosk pszczeli. A musy to dała wiaderko do poczytania i faktycznie skład dłuższy, ale same dobre składniki

Ja się następną razą czaję albo na nie, albo na mixy z LF

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Przypomnij się za miesiąc. Będę testować tonik: kocanka + kompleks na naczynka + ekstrakt z kasztanowca. Powinno ciut wybielić. Liczę na to. Ale jeszcze muszę troszkę poczekać na zamówienie z Mazideł.
a napisz coś więcej o tym toniku. Kocankę {śmierdziucha ) mam, kompleks na naczynka do mnie leci....może odgapię

---------- Dopisano o 08:19 ---------- Poprzedni post napisano o 08:08 ----------

no i baba z kosmetyków natury oddała mi kasę
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 07:27   #2618
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
nie no, martwić się ni ma czym . Nie pasi mi konsystencja, bo przy nakładaniu się jakby maże, tak wiesz-biorę trochę i romazują się takie białe smugi, a potem nagle się wchłania i skóra taka matowa jakby.
Nie skreślam go póki co, ale ja po prostu wolę chyba takie maślane smarowidła.

No właśnie-jakie super masełko polecacie? do tej pory używałam masełka oliwkowego ziai i mi idealnie pasowało i szukam naturalnego godnego następcy. Leci do mnie czyste shea, ale jeszcze bym chciała coś pachnącego

A no widzisz,nie wiedziałam,że takich nie lubisz.Mi "coś takiego"w ogóle nie przeszkadza.Nawet nie zwracam uwagi szczerze mówiąć.
Mam nadzieję,że efekt nawilżająco-odżywczy wynagrodzi Ci niemiłe użytkowanie

Ja na masło idealne nie trafiłam.Ba!nawet na bardzo dobre nie trafiłam.

Masło shea używam do stóp i nic mi takich ładnych pięt nie robi
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 07:41   #2619
evitka21
Zakorzenienie
 
Avatar evitka21
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 4 588
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
A no widzisz,nie wiedziałam,że takich nie lubisz.Mi "coś takiego"w ogóle nie przeszkadza.Nawet nie zwracam uwagi szczerze mówiąć.
Mam nadzieję,że efekt nawilżająco-odżywczy wynagrodzi Ci niemiłe użytkowanie

Ja na masło idealne nie trafiłam.Ba!nawet na bardzo dobre nie trafiłam.

Masło shea używam do stóp i nic mi takich ładnych pięt nie robi
ja też mam nadzieję . Będzie dobrze
__________________
Szczęścia nie można kupić, ale...można je sobie urodzić



evitka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 07:48   #2620
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Ja używałam zwykłych, jak rycynowy (na sam skalp) czy Babydream'owa oliwka dla mam. Po prostu, żeby było tłusto
Z mydłami są problemy, ja akurat nie miałam, ale mówi się o tym 2-3 tygodniowym okresie przyzwyczajenia. Nawet jeśli wcześniej nie używało się silikonów. Ale sama zmiana napakowanych chemią szamponów na delikatne już bardzo pomoże.

Mydło wydaje się ciekawe, ale ma SLES w składzie (według podanego na KWC składu), jakoś po środku Ja używam mydeł z LF (lub Tuli się zdarza, mają 3 czy 4 fajne mydełka), bo są tanie i dobre (jak jabole, "tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie" ). Mają króciutkie, ładne składy i dzięki temu nie martwię się, co może mnie uczulić z długaśnego składu na pół opakowania No i teraz chcę kupić marsylskie do higieny intymnej.
A jakie z mydełek LF polecasz dla wrażliwej alergicznej skóry, chodzi mi o jakieś do ciała i jakieś ewentualnie do włosów. Ja jeszcze nigdy u nich nie zamawiałam. Miałam tylko próbkę od Anuli miodowego rumianku i bardzo fajne było . No może jeszcze sobie bym wzięła jakieś takie nawilżające, które najmniej napina skórę. Jest takie?

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
nie wiem jak jest z innymi sesami - uzywałam tą zwykła i przeciwłupieżową i działały praktycznie tak samo. A może własnie ta przeciwłupieżowa - ładnie pachnie i może działa tez na łuszczącą się skórę głowy (ja jakoś nie mogę zaufac tym innym - zapachowym ). Ten olejek, który podlinkowałas bardzo ciekawy warto spróbować i domieszać.
Kupię na bank ten olejek i sesę. Podejdę do helfów i się poradzę ale może rzeczywiście tą przeciwłupieżową....

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
No właśnie-jakie super masełko polecacie? do tej pory używałam masełka oliwkowego ziai i mi idealnie pasowało i szukam naturalnego godnego następcy. Leci do mnie czyste shea, ale jeszcze bym chciała coś pachnącego

musisz obczaić sama w sklepie, ja mam bardzo wrażliwą skórę to bym z denatem nie brała, ale niektórym zupełnie nie przeszkadza.
Ja używam sorai 30 dla dzieciów (z młodą na spółe). Marzyłby mi się JMO, ale cóż...

jak byłam w mydlarni, to była fajna pani i mówiła, że te mixy to shea, olej migdałowy i wosk pszczeli. A musy to dała wiaderko do poczytania i faktycznie skład dłuższy, ale same dobre składniki

Ja się następną razą czaję albo na nie, albo na mixy z LF


a napisz coś więcej o tym toniku. Kocankę {śmierdziucha ) mam, kompleks na naczynka do mnie leci....może odgapię
Ja miałam kiedyś masło z mineral flowers. Bardzo fajne było. Dobrze wyważony balans między tłustością a wchłanianiem. Ale dziewczyny pisały, że chyba wycofali z Sephory. Zrobiłam sobie też sama kiedyś z masła shea i oleju kokosowego + witamina e.

Jak mówisz, że mixy z mydlarni są składowo ok, to chyba spróbuję. Jedno kiedyś mi tak obłędnie tam pachniało

Ja JMO filtr kupię ale to buźki. Tylko na ciało poszukuję czegoś w miarę z dobrym składem i w niewygórowanej cenie



Myślicie, że kocanka zadziała coś jak przetrę nią facjatę a po jakiś 2 h ją zmyję? W dzień z nią nie wytrzymam wśród ludzi a w nocy nie zasnę. Zostaje więc chwila wieczorem. Leży tak samotnie w czeluściach szafki ledwo co ruszona...
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 07:53   #2621
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

iivii, evitka witam Wrocławianki i Ewy

Troszku mnie nie było, ale wracam do "świata żywych" i jak zwykle po prośbie - szukam peelingu enzymatycznego, takiego raczej łagodnego i nie kosztującego "połowy folwarku"... jakieś pomysły?


Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Wklejam obiecane zdjecia , które jednak nie odzwierciedlają za bardzo rzeczywistości . Były robione w bardzo pochmurny dzień .Włosy nie są w najlepszej kondycji . Raczej ciężko przechodzą zmianę zwykłej suszarki na tę z jonizacją .

Acha , żeby nie było nie chwale się włosami bo nie bardzo jest czym wkleiłam zdjęcia dla effy by pokazać efekt działania bezbarwnej cassi na jasnych włosach.
Grażynko, a chwal się na zdrowie Bardzo ładne włosy
A do jonizacji szybko się przyzwyczają

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
Właśnie oleje mogłyby pomóc. Z mydłami może być problem jak przechodzi się z silikonów... ale kto wie, może jako następny krok...
Iivii, kredka dobrze radziła
Nie każdemu co prawda mydło podchodzi, ale warto by spróbować płynnego przejścia - szampon z silikonami-szampon bez silikonów - mydło
Może się okazać, że już po przejściu na naturalny szampon będzie ok, a po mydle tylko lepiej. Szampony z "ogólnodostępnych" ma przecie Babydream, Alterra i YR, a w sieci cała reszta

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
No właśnie-jakie super masełko polecacie? do tej pory używałam masełka oliwkowego ziai i mi idealnie pasowało i szukam naturalnego godnego następcy. Leci do mnie czyste shea, ale jeszcze bym chciała coś pachnącego
jak byłam w mydlarni, to była fajna pani i mówiła, że te mixy to shea, olej migdałowy i wosk pszczeli. A musy to dała wiaderko do poczytania i faktycznie skład dłuższy, ale same dobre składniki
Ja się następną razą czaję albo na nie, albo na mixy z LF
Z masełek polecam shea doprawione wybranym olejkiem eterycznym
Na marginesie... uważałabym na Starą Mydlarnię - trzeba dobrze doczytać składy, bo różne "niespodzianki" potrafią się trafić.
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 07:54   #2622
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Doskonałego masełka nie znalazłam, ale preferuję oliwki i w przypadku tego typu kosmetyku mogłabym kilku ulubieńców podać


Wiecie wczoraj odnalazłam w necie kosmetyki Pukka To firma, która produkuje moje ulubione herbatki (piję właśnie Morning Time ) Ceny w Polsce dosyć wysokie, na feelunique.com już przyjemniejsze klik . Na polskiej stronie można także wypełnić test i dowiedzieć się, jaką dosha się jest klik
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 08:08   #2623
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

W moim Rossmanie pojawił się nowy szampon Alterry, z kofeiną i biotyną do włosów wypadających widziałyście?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 08:08   #2624
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
A jakie z mydełek LF polecasz dla wrażliwej alergicznej skóry, chodzi mi o jakieś do ciała i jakieś ewentualnie do włosów. Ja jeszcze nigdy u nich nie zamawiałam. Miałam tylko próbkę od Anuli miodowego rumianku i bardzo fajne było . No może jeszcze sobie bym wzięła jakieś takie nawilżające, które najmniej napina skórę. Jest takie?



Kupię na bank ten olejek i sesę. Podejdę do helfów i się poradzę ale może rzeczywiście tą przeciwłupieżową....



Ja miałam kiedyś masło z mineral flowers. Bardzo fajne było. Dobrze wyważony balans między tłustością a wchłanianiem. Ale dziewczyny pisały, że chyba wycofali z Sephory. Zrobiłam sobie też sama kiedyś z masła shea i oleju kokosowego + witamina e.



Myślicie, że kocanka zadziała coś jak przetrę nią facjatę a po jakiś 2 h ją zmyję? W dzień z nią nie wytrzymam wśród ludzi a w nocy nie zasnę. Zostaje więc chwila wieczorem. Leży tak samotnie w czeluściach szafki ledwo co ruszona...
A ja mam jeszcze 1 całe masło mf schowane obecnie kończe żółte a czeka na mnie moje ukochane - zielone to najbardziej fantastyczne masła do ciała na świecie!

A mydła tuli próbowałaś? Kokosowe i kokosowo-jedwabne bardzo fajne pod kątem nawilżania. A kula mleko z miodem to po prostu cudeńko. Z lf mam teraz kleopatrę i też dobra.

Hydrolat kocankowy aż tak długo czujesz?
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 08:18   #2625
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość
o przypomniałyście mi. Naturalne szampony, oleje dobre przy łuszczycy a do tego muszą być dość tanie. jakieś propozycje?

kupiłam masełko Alterry. cóż zapach rzeczywiście szału nie robi. a do tego alkohol tak wysoko w składzie. Effa miałaś rację, że lepiej masło shea kupić...
Jesli chodzi o dzialanie to nie mam zastrzezen, ale zapach moglby byc ladniejszy poszukiwania masla/balsamu idealnego dalej w toku

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
iivii, evitka witam Wrocławianki i Ewy

Troszku mnie nie było, ale wracam do "świata żywych" i jak zwykle po prośbie - szukam peelingu enzymatycznego, takiego raczej łagodnego i nie kosztującego "połowy folwarku"... jakieś pomysły?
Witamy ja ze swojej strony moge polecic bromelanine jako peeling enzymatyczny mieszam z hydrolatem albo woda mineralna i siup na paszcze. Nic nie radzi sobie tak z suchymi skorkami jak bromelanina Czasem mieszam jeszcze z ekstraktem z papai, mango i truskawki po takim turbodoladowaniu twarz jest mocno napieta i rozswietlona
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 08:32   #2626
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Mydło wydaje się ciekawe, ale ma SLES w składzie (według podanego na KWC składu), jakoś po środku Ja używam mydeł z LF (lub Tuli się zdarza, mają 3 czy 4 fajne mydełka), bo są tanie i dobre (jak jabole, "tanie wino jest dobre, bo jest dobre i tanie" ). Mają króciutkie, ładne składy i dzięki temu nie martwię się, co może mnie uczulić z długaśnego składu na pół opakowania No i teraz chcę kupić marsylskie do higieny intymnej.

Sylveco mnie kusisz znów, podła jedna! Ten krem z betuliną do wymagających, suchych stóp dobry by był? Byłabym zadowolona z uniwersalnego kremu - do rąk i stóp na noc, na łokcie, do twarzy w razie przesuszu. Moim ideałem jest Avene Cold Cream, skład krótki, ale naturalny zamiennik by się przydał, żeby spróbować chociaż.
Jak najbardziej Sylveco jest godne polecenia i ceny niewygórowane. Krem do stópek wygląda bardzo fajnie, jest jeszcze jakiś drugi kremik, kuracja. Każdy suchar i wrażliwiec powinien wypróbować tą markę Ja używałam tego standardowego kremu z betuliną także do stóp i na prawde efekty przeszły moje oczekiwania. Jedynie do zapachu trzeba się przyzwyczaić, to po prostu naturalny zapach olejów, nie jest intensywny, ale dość specyficzny. Składy wszystkich produktów są podane na stronie producenta.

Co do tego mydła, to rzeczywiście, ale masz oko, umknęło mi, a byłam pewna, że przeczytałam skład dokładnie. Na szczęście SLES daleko w składzie, znikoma zawartość. Ech, nieraz opisy potrafią zaślepić.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 08:38   #2627
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
iivii, evitka witam Wrocławianki i Ewy

Troszku mnie nie było, ale wracam do "świata żywych" i jak zwykle po prośbie - szukam peelingu enzymatycznego, takiego raczej łagodnego i nie kosztującego "połowy folwarku"... jakieś pomysły?

Iivii, kredka dobrze radziła
Nie każdemu co prawda mydło podchodzi, ale warto by spróbować płynnego przejścia - szampon z silikonami-szampon bez silikonów - mydło
Może się okazać, że już po przejściu na naturalny szampon będzie ok, a po mydle tylko lepiej. Szampony z "ogólnodostępnych" ma przecie Babydream, Alterra i YR, a w sieci cała reszta

Z masełek polecam shea doprawione wybranym olejkiem eterycznym
Na marginesie... uważałabym na Starą Mydlarnię - trzeba dobrze doczytać składy, bo różne "niespodzianki" potrafią się trafić.
Witam kolejną Wrocławiankę . Miło, że jest nas kilka
Dzięki za wszystkie rady. Kupię jej w prezencie olejki z helfów, jakiś naturalny szampon i odżywkę i sprowadzę na dobrą drogę moją przyjaciółkę A później podrzucę mydełko

Co do peelingu enzymatycznego to ja mam ananasowy z BU i jest bardzo ok. Ja ogólnie wolę normalne ziarniste peelingi ale ze względu na cerę nie mogę używać. A ten z BU rzeczywiście oczyszcza buźkę ze zrogowaciałego naskórka i kosztuje 15,50 PLN. Wystarcza na długo. Edit: on właśnie ma bromelainę i papainę.

No właśnie w mydlarni nie widziałam nigdzie składów tych mixów i jakoś nieufnie podeszłam.

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiecie wczoraj odnalazłam w necie kosmetyki Pukka To firma, która produkuje moje ulubione herbatki (piję właśnie Morning Time ) Ceny w Polsce dosyć wysokie, na feelunique.com już przyjemniejsze klik . Na polskiej stronie można także wypełnić test i dowiedzieć się, jaką dosha się jest klik
Kurcze, trudno mi obiektywnie ocenić i odpowiedzieć na te pytania w teście hehehe

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
A ja mam jeszcze 1 całe masło mf schowane obecnie kończe żółte a czeka na mnie moje ukochane - zielone to najbardziej fantastyczne masła do ciała na świecie!

A mydła tuli próbowałaś? Kokosowe i kokosowo-jedwabne bardzo fajne pod kątem nawilżania. A kula mleko z miodem to po prostu cudeńko. Z lf mam teraz kleopatrę i też dobra.

Hydrolat kocankowy aż tak długo czujesz?
Masełka były boskie będę na nie jeszcze polować. Ja miałam tylko żółte a jak mówisz że zielone jeszcze lepsze to zaraz mi się szperacz internetowy włączy
Tuli nie próbowałam. W ogóle żadnych nie próbowałam oprócz tego twojego . Muszę nadrobić

Kocankę bardzo długo czuję. Położyłam się z nią spać kiedyś to całą noc czułam jak się przebudzałam i poduszkę musiałam od razu wyprać bo cała nią pachniała. Nie jest to może obrzydliwy zapach ale dla mnie przytłaczający. Obrzydliwe są algi ale je zmywam po 20 min wiec jestem w stanie wytrzymac. Dziś spirulinkę wymieszam chyba z jogurtem

Kurcze, Anula, nawet nie zdążyłam wypróbować tej henny. Jakoś czasu mi mało wieczorami...

Edytowane przez iivii
Czas edycji: 2012-05-08 o 08:41
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 09:06   #2628
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
W moim Rossmanie pojawił się nowy szampon Alterry, z kofeiną i biotyną do włosów wypadających widziałyście?
A który to Twój? Bo ja mam dwa: w Landzie i przy pl. Zbawiciela, ale w żadnym jeszcze nie widziałam.

Cytat:
Napisane przez evitka21 Pokaż wiadomość
No właśnie-jakie super masełko polecacie? do tej pory używałam masełka oliwkowego ziai i mi idealnie pasowało i szukam naturalnego godnego następcy. Leci do mnie czyste shea, ale jeszcze bym chciała coś pachnącego
hej jak nas trochę poczytasz, to odstawisz Ziaję całkowicie. Ich składy to niestety jedne z gorszych, jakie można spotkać... Nie szukaj też w Body Shopie, bo tamtejsze masła tylko ładnie pachną i wyglądają, ale nie przekłada się to na dobry skład.
Masło Shea jest bardzo fajne, najlepiej żeby było nierafinowane.
Ładnie pachnie ekologiczne masło żurawinowe z Biochemii Urody
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste

Edytowane przez Sicilia
Czas edycji: 2012-05-08 o 09:08
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 09:14   #2629
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość

Masełka były boskie będę na nie jeszcze polować. Ja miałam tylko żółte a jak mówisz że zielone jeszcze lepsze to zaraz mi się szperacz internetowy włączy
Tuli nie próbowałam. W ogóle żadnych nie próbowałam oprócz tego twojego . Muszę nadrobić

Kocankę bardzo długo czuję. Położyłam się z nią spać kiedyś to całą noc czułam jak się przebudzałam i poduszkę musiałam od razu wyprać bo cała nią pachniała. Nie jest to może obrzydliwy zapach ale dla mnie przytłaczający. Obrzydliwe są algi ale je zmywam po 20 min wiec jestem w stanie wytrzymac. Dziś spirulinkę wymieszam chyba z jogurtem

Kurcze, Anula, nawet nie zdążyłam wypróbować tej henny. Jakoś czasu mi mało wieczorami...
co do maseł mf - poluj na all
Jak Ty sie uchowałas nie znając mydeł lf i tuli w tuli można wziąć takie małe, okrągłe - świetne są ja zawsze po kilka rodzajów tych małych kupuję kule mleczno-miodowe tez są w wersji mini - no cudo
To faktycznie kiepsko z kocanką..... Ja tam lubię jej zapach
W weekend sobie nałoż hennę na pasemka, bo wieczory to faktycznie za krótkie.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-08, 09:23   #2630
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez Sicilia Pokaż wiadomość
A który to Twój? Bo ja mam dwa: w Landzie i przy pl. Zbawiciela, ale w żadnym jeszcze nie widziałam.
w Józefosławiu
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 09:25   #2631
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
w Józefosławiu
kotwilka z tego co pamietam zamawialas na iherb kosmetyki do wlosow Giovanni jak sie sprawuja??
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 09:28   #2632
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Tak na szybciutko bo zaraz jadę pozałatwiać kilka spraw w mieście Ew Melya i Wachlarzyka sorki jeśli kogoś pominęłam to z pośpiechu .

Tak jak Anulka przewidziała żółta poświata po cassi zniknęła po myciu . Włosy pięknie błyszczą jak na naturalną blondynkę i no powiem nieskromnie są ładne choc troche niesforne .
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (43,4 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (39,0 KB, 32 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (30,9 KB, 26 załadowań)

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2012-05-08 o 09:30
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 09:34   #2633
effa_j
Wtajemniczenie
 
Avatar effa_j
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 2 818
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Tak na szybciutko bo zaraz jadę pozałatwiać kilka spraw w mieście Ew Melya i Wachlarzyka sorki jeśli kogoś pominęłam to z pośpiechu .

Tak jak Anulka przewidziała żółta poświata po cassi zniknęła po myciu . Włosy pięknie błyszczą jak na naturalną blondynkę i no powiem nieskromnie są ładne choc troche niesforne .
no i widzisz jak pieknie chyba w takim razie tez sie zdecyduje na henne
effa_j jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 09:38   #2634
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
co do maseł mf - poluj na all
Jak Ty sie uchowałas nie znając mydeł lf i tuli w tuli można wziąć takie małe, okrągłe - świetne są ja zawsze po kilka rodzajów tych małych kupuję kule mleczno-miodowe tez są w wersji mini - no cudo
To faktycznie kiepsko z kocanką..... Ja tam lubię jej zapach
W weekend sobie nałoż hennę na pasemka, bo wieczory to faktycznie za krótkie.
anula, ja miałam kilka podejść do mydła (w ogóle) i jestem niemydłowa kostkowo.
akceptuję tylko mydła w płynie

Odwiedziłam ostatnio tk maxx i mają dostawę balsamów do ciała greenland z ecocert'em. mi bardzo pasuję te balsamy, mam 2 rodzaje. jednak ja kupowałam 150 ml i 250 ml za 11 zł.
a teraz są 100 ml za 19 zł i 150 ml za 16 zł
balsamy dr schellera po 9 zł, kremy natu...(nie pamiętam nazwy) po 11 zł.
a tak - to pustki z naturalnych

Do sklepu 'z miłości do natury" wciąż nie dotarły zapachy lavery i cała ta pachnąca seria, na ktorą czekam. pani zapewnia, że przyjdzie na dniach
ja czekam na 2 kremy do rąk pomarańcz oraz lemonka

---------- Dopisano o 10:38 ---------- Poprzedni post napisano o 10:36 ----------

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Tak na szybciutko bo zaraz jadę pozałatwiać kilka spraw w mieście Ew Melya i Wachlarzyka sorki jeśli kogoś pominęłam to z pośpiechu .

Tak jak Anulka przewidziała żółta poświata po cassi zniknęła po myciu . Włosy pięknie błyszczą jak na naturalną blondynkę i no powiem nieskromnie są ładne choc troche niesforne .
wloski boskie
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL

Edytowane przez beeets
Czas edycji: 2012-05-08 o 09:37
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 09:43   #2635
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Tak na szybciutko bo zaraz jadę pozałatwiać kilka spraw w mieście Ew Melya i Wachlarzyka sorki jeśli kogoś pominęłam to z pośpiechu .

Tak jak Anulka przewidziała żółta poświata po cassi zniknęła po myciu . Włosy pięknie błyszczą jak na naturalną blondynkę i no powiem nieskromnie są ładne choc troche niesforne .
wow! Grażynka włosiska przepięknie wyglądają
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 09:49   #2636
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
co do maseł mf - poluj na all
Jak Ty sie uchowałas nie znając mydeł lf i tuli w tuli można wziąć takie małe, okrągłe - świetne są ja zawsze po kilka rodzajów tych małych kupuję kule mleczno-miodowe tez są w wersji mini - no cudo
To faktycznie kiepsko z kocanką..... Ja tam lubię jej zapach
W weekend sobie nałoż hennę na pasemka, bo wieczory to faktycznie za krótkie.
Właśnie już upatrzyłam sobie mini wersje . Dzień Matki się zbliża wiec można miły mały dodatek do prezentu zrobić - mają ładne opakowania na 3 mydełka mini
Może ten weekend będzie sprzyjał na henne. Na długim za dużo się działo

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Tak na szybciutko bo zaraz jadę pozałatwiać kilka spraw w mieście Ew Melya i Wachlarzyka sorki jeśli kogoś pominęłam to z pośpiechu .

Tak jak Anulka przewidziała żółta poświata po cassi zniknęła po myciu . Włosy pięknie błyszczą jak na naturalną blondynkę i no powiem nieskromnie są ładne choc troche niesforne .
Pieknie

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
anula, ja miałam kilka podejść do mydła (w ogóle) i jestem niemydłowa kostkowo.
akceptuję tylko mydła w płynie

Odwiedziłam ostatnio tk maxx i mają dostawę balsamów do ciała greenland z ecocert'em. mi bardzo pasuję te balsamy, mam 2 rodzaje. jednak ja kupowałam 150 ml i 250 ml za 11 zł.
a teraz są 100 ml za 19 zł i 150 ml za 16 zł
balsamy dr schellera po 9 zł, kremy natu...(nie pamiętam nazwy) po 11 zł.
a tak - to pustki z naturalnych
11 zł... to tanio były... Ja kupiłam teraz lawendowy balsam za 16 zł. Chyba jeszcze coś dokupię bo jest bardzo fajny. Były też ciekawie wyglądające peelingi ale miały SLS
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 09:53   #2637
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość



11 zł... to tanio były... Ja kupiłam teraz lawendowy balsam za 16 zł. Chyba jeszcze coś dokupię bo jest bardzo fajny. Były też ciekawie wyglądające peelingi ale miały SLS
na greendland uważaj przy zakupie, bo nie wszystkie ich produkty mają Ecocert trzeba oglądać buteleczkę, zawsze na przodzie jest ten znaczek
ja kupuję tylko te z Ecocert
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 09:56   #2638
iivii
Raczkowanie
 
Avatar iivii
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 496
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez beeets Pokaż wiadomość
na greendland uważaj przy zakupie, bo nie wszystkie ich produkty mają Ecocert trzeba oglądać buteleczkę, zawsze na przodzie jest ten znaczek
ja kupuję tylko te z Ecocert
No ja właśnie w porę się zorientowałam. Jak zobaczyłam ekocerta na jednym to się rzuciłam na inne. Dopiero później dokładniej skład obczaiłam i odłożyłam na półkę
iivii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 10:22   #2639
beeets
Zakorzenienie
 
Avatar beeets
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: tam gdzie praca, pasja i przyszłość
Wiadomości: 8 388
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez iivii Pokaż wiadomość
No ja właśnie w porę się zorientowałam. Jak zobaczyłam ekocerta na jednym to się rzuciłam na inne. Dopiero później dokładniej skład obczaiłam i odłożyłam na półkę
ja te po 11 zł capnęłam 2 sztuki z ecocert i są to najlepsze balsamy, jakie miałam w życiu. zapach lemonki i jagody bardzo gęste, wydaje, wystarczy odrobinka na całe ciało.
ale już tych samych balsamów nie ma (gdyby były, to dałabym za nie nawet 16 czy 19 zł) i pewnie nie będzie jak szamponów australian organics.
zacznę omijać tk maxx przez to, że coś mi się spodoba i nigdzie już tego nie kupię i po co się tak napalać na jeden raz
__________________
Miłośniczka kosmetyków naturalnych i nietestowanych na zwierzętach

Jestem Naturalna Dusza
Podróże Duszy

Wybierz Zielone z CCL
beeets jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-08, 10:37   #2640
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ V

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Wiecie wczoraj odnalazłam w necie kosmetyki Pukka To firma, która produkuje moje ulubione herbatki (piję właśnie Morning Time ) Ceny w Polsce dosyć wysokie, na feelunique.com już przyjemniejsze klik . Na polskiej stronie można także wypełnić test i dowiedzieć się, jaką dosha się jest klik
jakie sklady!!!!!! tzn rzucilam sie na balansujacy, a tam zaraz po wodzie olejek z wiesiolka! i roza, baobaby... cudowne!!! chce!!!
http://www.feelunique.com/p/Pukka-Ay...Day-Cream-50ml
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:38.