Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy - Strona 18 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-01-21, 08:17   #511
nioniol
Raczkowanie
 
Avatar nioniol
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Właśnie , 2 -3 mycia i już nie widać nic...
Dlatego chciałabym namieszać w tych farbach ziołowych w proszku, kiedyś je stosowałam i kolor utrzymywał się o wiele dłużej. Muszę je tylko gdzieś kupić, bo tu w sklepach nie ma, pozostają mi więc internetowe.
2 torebki blond + 1 orzech laskowy =......zobaczymy.....
__________________
chcę być lepsza
nioniol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-21, 11:48   #512
lea88
Zakorzenienie
 
Avatar lea88
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 3 880
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Bo balsam jest spieralny, ale jest jeszcze z Venity odzywka ktora jest niezmywalna. MOze jej uzyj
lea88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-22, 20:41   #513
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Pytanie kolejne mam
Wykombinowałam taki mix
http://www.allegro.pl/item295718029_...ow_super_.html (taką henne w proszku) +sok z cytryny+ wax
teraz nie wiem czy kupic 2x złoty blond czy 1xzłoty blon i 1x miedz mam włosy do połowy ramion, dosc geste, wystarczy?
Zasypuje pytaniami bo sie nie znam i boje strasznie ze nie bede mogła do ludzi wyjsc
buziaki
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 07:19   #514
nioniol
Raczkowanie
 
Avatar nioniol
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Na włosy takiej długości wystarczy ci 100 g proszku (1 opak), tylko możesz zrobić rzadszy, bo w suche włosy wsiąka, a rzadszy się lepiej nakłada.
A co do koloru... z dodatkiem miedzianego możesz mieć delikatnie pomarańczowy/rudy połysk, więc jeżeli chcesz tylko pozłocić to myślę że złoty blond wystarczy. Ale pewnie i tak się zmyje - dla trwałego efektu powinnaś stosować systematycznie.
__________________
chcę być lepsza
nioniol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 08:41   #515
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez nioniol Pokaż wiadomość
Na włosy takiej długości wystarczy ci 100 g proszku (1 opak), tylko możesz zrobić rzadszy, bo w suche włosy wsiąka, a rzadszy się lepiej nakłada.
A co do koloru... z dodatkiem miedzianego możesz mieć delikatnie pomarańczowy/rudy połysk, więc jeżeli chcesz tylko pozłocić to myślę że złoty blond wystarczy. Ale pewnie i tak się zmyje - dla trwałego efektu powinnaś stosować systematycznie.
Dzieki wielkie za odzew
Zostane wiec przy złotym
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 15:40   #516
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez virtual_reality Pokaż wiadomość
Pytanie kolejne mam
Wykombinowałam taki mix
http://www.allegro.pl/item295718029_...ow_super_.html (taką henne w proszku) +sok z cytryny+ wax
teraz nie wiem czy kupic 2x złoty blond czy 1xzłoty blon i 1x miedz mam włosy do połowy ramion, dosc geste, wystarczy?
Zasypuje pytaniami bo sie nie znam i boje strasznie ze nie bede mogła do ludzi wyjsc
buziaki
Virtual, to jakie w końcu mają być te włosy: miodowe czy lekko miedziane ?
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-23, 17:59   #517
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez una creatura bella Pokaż wiadomość
Virtual, to jakie w końcu mają być te włosy: miodowe czy lekko miedziane ?
Coś pośrodku
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-26, 09:40   #518
Jezebeth
Wtajemniczenie
 
Avatar Jezebeth
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 417
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

a czy ktoras z pań może używała SIPA kolorku kasztanowego?
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1237041
Perfumowa wymiana, zapraszam
Jezebeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-27, 14:01   #519
Jezebeth
Wtajemniczenie
 
Avatar Jezebeth
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 417
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

hop hop
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1237041
Perfumowa wymiana, zapraszam
Jezebeth jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-28, 14:14   #520
Kurrra
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Witam, mam pytanie. Od kilku lat farbuje wlosy na rudo farbami chemicznymi, zaliczylam juz chyba wszytske odcienie rudego i jak narazie nie amm dosyc
Moj problem polega na tym ze od kilku miesiecy starsznie zaczely mi wypadac wlosy, walcze ztym ale niestety to dlugi proces. dla dobra moich wlosow postanowilam przestac je farbować. Niestety po 3 miesiecznej przerwie z odrostami i wyplowialym kolorem wygladalam tragicznie i nie wiedzialm co gorsze to czy wypadaja czy to jak wygladaja. Postanowilam wiec (pal licho)je przefarbowac znowu. Ich wyglad sie poprawil, nie byly juz takie matowe, ale cholernie duzo ich wylecialo w trakcie. Postanowilam wiec że koniec. Niestety znowu zaczynam wygladac jak nastroszony baran(krecone wlosy)i te paskudne mysie odrosty, pomyslalam ze sprubuje henne. Zastanwiam sie czy henna nie zwiekszy wypadania wlosow?doczytalam sie ze w pewien sposob"obciaza" wlosy. ale czy aż tak zeby powaznie zaszkodzic ?z natury mam dosc grube wlosy (teraz juz nie takie geste)
bede wdzieczna za podpowiedz
Kurrra jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-01-29, 10:25   #521
inkaska37
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 82
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ja mam nadzieje stać sie w przyszłym tygodniu posiadaczka oryginalnej hinduskiej chny, kiedys mialam taka ale ze była juz troche starawa (tak 20 lat lezala w szafce u mojej mamy) wiec w koncu ja wyrzucilam, jak tylko ja dostane od brata zafarbuje wlosy, tym razem postaram sie cierpliwie trzymac papke na wlosach , ciekawa jestem czy bedzie silniejsza od tych proszków ktore mozna dotsac w naszych drogeriach...
inkaska37 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-30, 10:58   #522
nioniol
Raczkowanie
 
Avatar nioniol
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 124
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Kurrra
henna na pewno nie spowoduje większego wypadania włosów, a wręcz stosowana systematycznie wzmocni je. Jeżeli nie boisz się rudego połysku (taki da na naturalnych włosach , nie zmieni radykalnie koloru), to warto spróbować. Henna może obciążyć i wysuszyć twoje włosy więc jednocześnie trzeba uzywać odżywek żeby nie uzyskać efektu pudla na głowie.
__________________
chcę być lepsza
nioniol jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 18:51   #523
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

juz kiedym pisałam o tym...
henna może spowodować nadmierne wypadanie włosów , jeżeli często sie ja stosuje, a szczególnie na włosy porowate, czy suche, ponieważ ten drobniutki proszek, osadza sie na losach i nie wypłukuje sie do koncha, tak wiec po pewnym czasie zatyka pory glosa, przez co włos nie oddycha , obumiera i wypada...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 19:09   #524
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
juz kiedym pisałam o tym...
henna może spowodować nadmierne wypadanie włosów , jeżeli często sie ja stosuje, a szczególnie na włosy porowate, czy suche, ponieważ ten drobniutki proszek, osadza sie na losach i nie wypłukuje sie do koncha, tak wiec po pewnym czasie zatyka pory glosa, przez co włos nie oddycha , obumiera i wypada...
żartujesz moje plany runęły w gruzach
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 19:40   #525
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

E tam , moje włosy po roku aplikowania henny wyglądają duuuuuużo lepiej , więc każdy kijek ma dwa końce Ja tam dalej będę farbować henną.
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-03, 20:05   #526
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ja powiedziałam ze macie przestac...to wasz wybor
ja widzialam juz wiele wlosow zrujnowanych henna
__________________
gaga

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2008-02-04 o 22:41
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 10:32   #527
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
ja powiedziałam ze macie przestaw...to wasz wybory
ja widzialam juz wielu wlosow zrujnowanych henna
zalezy tez od tego, jaki kto ma rodzaj wlosow, u mnie po hennie wygladaja wspaniale

czy ktos potrafilby mi odpowiedziec na zadane przeze mnie powyzej pytanie?
__________________
"Zważcie plemienia waszego przymioty; / Nie przeznaczono wam żyć jak zwierzęta, / Lecz poszukiwać i wiedzy, i cnoty..."
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 19:43   #528
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

ale wlosy rozjaśnione sa włosami porowatymi?...
jak poczytasz w watkach o tym jakie ma dziamanie i z czym nie wolno mieszać henny ..to powinnaś wywnioskować co i jak możną...archiwum nie gryzie..
poza tym stężenie barwnika ...on juz sie rozcieńczy....bo taki włos nie ma barwnika...
i chce przypomnieć ze na włosy farbowane henna nie wolno stosować żadnych środków chemicznych
i prosze darujcie sobie, odpowiedzi ..typu..ale ja stosuje itd...bo każdy ma inne mniemanie o tym jak ma wyglądać włos ładny, niektórym z was podoba sie wlany włos , który wygląda jak wata , tylko dlatego ze ma biały kolor itp...itd
pisze te info po to żeby ktos mógł sie zastanowić ,, czy moze mu zaszkodzić barwienie henna czy nie
poza tym , jeszcze jedna rada... jezeli barwi sie włosy często ..warto od czasu do czasu używać szamponu oczyszczajacego czego nie należy stosować przy farbowaniu innymi srodkami
poniewaz henna oblepia wlos..podkreślam, i po kazdym natepnym razie dopiero uzyskuje mocniejsza barwę..., a farba dostaje sie do środka włosa i i jej pigmenty mieszają sie z naturalnymi pigmentami włosa
__________________
gaga

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2008-02-04 o 22:41
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-04, 22:06   #529
Klementynka
Raczkowanie
 
Avatar Klementynka
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: herbaciarnia
Wiadomości: 268
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
ale wlosy rozjaśnione sa włosami porowatymi?...
jak poczytasz w watkach o tym jakie ma dziamanie i z czym nie wolno mieszać henny ..to powinnaś wywnioskować co i jak możną...archiwum nie gryzie..
poza tym stężenie barwnika ...on juz sie rozcieńczy....bo taki włos nie ma barwnika...
i chce przypomnieć ze na włosy farbowane henna nie wolno stosować żadnych środków chemicznych
i prosze darujcie sobie, odpowiedzi ..typu..ale ja stosuje itd...bo każdy ma inne mniemanie o tym jak ma wyglądać włos ładny, niektórym z was podoba sie wlany włos , który wygląda jak wata , tylko dlatego ze ma biały kolor itp...itd
pisze te info po to żeby ktos mógł sie zastanowić ,, czy moze mu zaszkodzić barwienie henna czy nie
poza tym , jeszcze jedna rada... jezeli barwi sie włosy często ..warto od czasu do czasu używać szamponu oczyszczajacego czego nie należy stosować przy farbowaniu innymi srodkami
poniewaz henna oblepia wlos..podkreślam, i po kazdym natepnym razie dopiero uzyskuje mocniejsza barwę..., a farba dostaje sie do środka włosa i i jej pigmenty mieszają sie z naturalnymi pigmentami włosa
ale mnie zdziwiałaś..
czyli dla włosów, których zdrowymi nazwać nie można, z dwojga złego i tak lepsza jest farba?
nigdy nie farbowałam włosów.. używałam jedynie szamponów 24m. czasami jak dorwałam hennę venity to sobie strzeliłam nią brąz. ale teraz to zgłupiałam całkiem..
dziękuję jednak bardzo za tą informację
__________________
ciuchy do oddania:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=872916

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2008-02-04 o 22:42
Klementynka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-02-04, 22:57   #530
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

http://zdrowie.helfy.pl/2007/10/henn...wienie-wlosow/
w tym artykule jest napisane prawie to, co che powiedziec...
i mowi sie tw nim o hennie naturalnej i tej naturalnej, ktora czesto jest mieszana z chemicznymi srodkami wspomagajacymi kolor, a ta juz nie jest taka zdrowa
ale nie zgadzym sie z punktem , ze jest swietna dla wlosow rozjasnianych...
oraz:HENNA JEST ORIENTALNĄ ROŚLINĄ (ŁAC. LAWSONIA BEZBRONNA) UŻYWANĄ DO BARWIENIA WŁOSÓW OD CZASÓW STAROŻYTNYCH. POZA TYM NAJWIĘCEJ BARWNIKA MAJĄ ROŚLINY W CIĄGU PIERWSZYCH PIĘCIU LAT WZROSTU. HENNA DOSKONALE NADAJE SIĘ DO FARBOWANIA WŁOSÓW TON W TON - BEZ RADYKALNYCH ZMIAN KOLORU. EFEKTOWNIE PREZENTUJE SIĘ NA WŁOSACH CIEMNOBLOND, BRĄZOWYCH, CZARNYCH. W ZALEŻNOŚCI OD WYBRANEGO ODCIENIA PRZYCIEMNIA I NADAJE CIEPŁE, RUDE, ZŁOTOBRĄZOWE, CZERWONAWE I KASZTANOWE REFLEKSY.
niestety Arabki i Hinduski np. nie mialy wlosow mytach chemichnymi szamponami...itp itd...
najlepiej wychodzi na wlosach naturalych..i nie mozna jej uzywac na nasze wlosy za czesto, sa owszem wyjatki od reguly...
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-05, 13:51   #531
virtual_reality
bzzzzzzz bzyczy prądzik w jej obwodach
 
Avatar virtual_reality
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 11 593
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
http://zdrowie.helfy.pl/2007/10/henn...wienie-wlosow/
w tym artykule jest napisane prawie to, co che powiedziec...
i mowi sie tw nim o hennie naturalnej i tej naturalnej, ktora czesto jest mieszana z chemicznymi srodkami wspomagajacymi kolor, a ta juz nie jest taka zdrowa
ale nie zgadzym sie z punktem , ze jest swietna dla wlosow rozjasnianych...
oraz:HENNA JEST ORIENTALNĄ ROŚLINĄ (ŁAC. LAWSONIA BEZBRONNA) UŻYWANĄ DO BARWIENIA WŁOSÓW OD CZASÓW STAROŻYTNYCH. POZA TYM NAJWIĘCEJ BARWNIKA MAJĄ ROŚLINY W CIĄGU PIERWSZYCH PIĘCIU LAT WZROSTU. HENNA DOSKONALE NADAJE SIĘ DO FARBOWANIA WŁOSÓW TON W TON - BEZ RADYKALNYCH ZMIAN KOLORU. EFEKTOWNIE PREZENTUJE SIĘ NA WŁOSACH CIEMNOBLOND, BRĄZOWYCH, CZARNYCH. W ZALEŻNOŚCI OD WYBRANEGO ODCIENIA PRZYCIEMNIA I NADAJE CIEPŁE, RUDE, ZŁOTOBRĄZOWE, CZERWONAWE I KASZTANOWE REFLEKSY.
niestety Arabki i Hinduski np. nie mialy wlosow mytach chemichnymi szamponami...itp itd...
najlepiej wychodzi na wlosach naturalych..i nie mozna jej uzywac na nasze wlosy za czesto, sa owszem wyjatki od reguly...
Gaga a ja mam pytanie
Moje włosy naturalny ciemny blond, nigdy nie farbowane, jedynie lekko rozjasniane rozjasniaczem w sprayu, chce im nadac jedynie refleksy, nie chce zmieniac calkowicie ich koloru, ewnetaulnie o pol tonu. Wypadaja mi bo dlugie sa i ciezkie. Bardzo sobie zaszkodze? Farba nie uzyskam takiego efektu a i tak farom jakos nie ufam, poradz mi cos
virtual_reality jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 11:34   #532
niegothlady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 62
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

czy ktoś może przypadkiem wie jakiego efektu mogę się po tym spodziewać??
http://www.helfy.pl/indygo-czarna-henna-naturalna mam ciemne niefarbowane włosy i chciałabym żeby były czarne..
niegothlady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 14:30   #533
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
juz kiedym pisałam o tym...
henna może spowodować nadmierne wypadanie włosów , jeżeli często sie ja stosuje, a szczególnie na włosy porowate, czy suche, ponieważ ten drobniutki proszek, osadza sie na losach i nie wypłukuje sie do koncha, tak wiec po pewnym czasie zatyka pory glosa, przez co włos nie oddycha , obumiera i wypada...
Gago, co masz na myśli pisząc o "porach" i "oddychaniu" włosów?

Przecież łodyga włosa, podobnie zresztą jak paznokcie, to martwa struktura .

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
ja powiedziałam ze macie przestac...to wasz wybor
ja widzialam juz wiele wlosow zrujnowanych henna
Czy to była henna naturalna, bez dodatkowych barwników? Szczerze wątpię.


Cytat:
Napisane przez niegothlady Pokaż wiadomość
czy ktoś może przypadkiem wie jakiego efektu mogę się po tym spodziewać??
http://www.helfy.pl/indygo-czarna-henna-naturalna mam ciemne niefarbowane włosy i chciałabym żeby były czarne..
Ciemne, tzn jakie?

Indygo zawiera niebieski barwnik, dlatego w czystej postaci nadaje się tylko do włosów czarnych, bądź bardzo ciemnych. Uzyskuje się w ten sposób granatowy połysk.

Jeśli chcesz uzyskać głęboką czerń, najlepiej będzie ufarbować włosy najpierw henną, a potem dopiero nałożyć indygo.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 15:13   #534
zsrr23
Raczkowanie
 
Avatar zsrr23
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 375
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Muszę przyznać, że poniższe wypowiedzi wprowadzają trochę zamieszania..Zdania są podzielone: henna wzmacnia włosy lub henna powoduje wypadanie włosów. Jak dla mnie zbyt wielkie rozbieżności.
Przydałby się jakiś chemik może rozwieje wątpliwości, jak to w końcu jest z tą henną.
Ciekawa jestem czy warto farbować henną
zsrr23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 16:36   #535
una creatura bella
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 2 144
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Chemik? Co chcesz wiedzieć?

Rozbieżności wynikają najprawdopodobniej z tego, że w tym wątku mylone są pojęcia.

Ja stoję na stanowisku, że henna, czyli sproszkowane liście rośliny Lawsonia Alba działa kondycjonująco na włosy i jest stosunkowo bezpieczną metodą koloryzacji (istnieje niewielkie ryzyko uczuleń, jak zresztą w przypadku wielu innych substancji).

Włosy zrujnować sobie można natomiast henną z dodatkiem soli metalicznych, czy innymi świństwami, jeśli nie zachowa się środków ostrożności. Zresztą, była już o tym mowa w wątku.
__________________
"...Nieosiągalność nigdy nie jest kontrargumentem przeciwko ideałowi, gdyż ideały są tylko drogowskazami, nigdy zaś celami..."
una creatura bella jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 20:51   #536
gosiala
Zadomowienie
 
Avatar gosiala
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 158
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Una creatura bella normalnie I LOVE YOU! Oczywiście bez żadnych podtekstów.Po niektórych wypowiedziach odechciało mi sie nawet pisać w tym wątku.....
__________________
szukam pomysłu na życie
gosiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 21:15   #537
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

una creatura bella... na temat porowotasci wlosa bylo juz wiele watkow, a jak ci to nie wystarczy , to wejdz w google (pory wlosa ...nie mylic z jarzyna )
henną z dodatkiem soli metalicznych, służy tez do rozjaśniania ...

nie bardzo mam ochotę na wykładanie lekcji o budowie wlosa itp....
bo tez to juz tu robilam...
pisze tez o tym , co wiem i co widzialam ...
ale wiecej juz nie mam ochoty, bo jak mniemam moje wyjaśnienia, czy wiadomości sa jakos dziwnie pojmowane
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 21:31   #538
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

virtual_reality, jezeli nie masz zbyt porowatych ...wlosow, mozesz zastosowac taka koloryzacje, ale nie powinnas tego zbat czesto powielac..dlaczego..o tym juz pisalam
ja osobiscie na wlosy lekko porowate przez co suche, polecam balsamy koloryzujace czy tonery bezamoniakowe, chocby Matrixa ,Welli czy Goldwelii
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-07, 21:40   #539
niegothlady
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 62
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Ciemne, tzn jakie?

Indygo zawiera niebieski barwnik, dlatego w czystej postaci nadaje się tylko do włosów czarnych, bądź bardzo ciemnych. Uzyskuje się w ten sposób granatowy połysk.

Jeśli chcesz uzyskać głęboką czerń, najlepiej będzie ufarbować włosy najpierw henną, a potem dopiero nałożyć indygo.[/quote]




Brązowe ale nie jakies super ciemne,czerń pewnie nie wyjdze,myślałam żeby zrobić mieszanke henny ,indygo oraz amla. Tylko boje sie rudości,zależy mi na zimnym kolorze a nie miałam pomysłu jak go uzyskać z naturalnej farby
niegothlady jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-02-08, 00:16   #540
LadyMadalena
Wtajemniczenie
 
Avatar LadyMadalena
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 145
Dot.: Wszystko o farbowaniu henną - wątek zbiorczy

Moim zdaniem henna wzmacnia a do tego daje piekny kolor. Ja mam rude od roku juz. I musze powiedziec ze firmy ktore produkuja henne sa rozne. Np ELD ktore stosowalam najpierw uwazam ze tylko mi je zniszczylo. Teraz sotsuje naturalna henne ze sklepu z zywnoscia i przyprawami indyjskimi na rogu kruczej i nowogrodzkiej w centrum warszawy i jestem nia zachwycona! Zupelnie inny zapach i inaczej sie ja rozprowadza. Mam jednak wrazenie ze te wszystkie srodki jak venita i eld sa strasznym swinstwie.
LadyMadalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:01.