Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II - wchodzisz na własną odpowiedzialność:D - Strona 61 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-10-13, 11:29   #1801
judge
Zadomowienie
 
Avatar judge
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 1 111
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Zupełnie nie rozumiem, dlaczego proponujesz nie łączyć olejów. Oczywiście warto testować je solo (kiedy coś zapycha albo bardzo służy, łatwo zidentyfikować delikwenta), ale kiedy mamy już ulubiony, łączenie jest bardzo pożyteczne (synergia działania). Oleje przecież zachowują swoje cenne właściwości w mieszankach. Zwłaszcza porzeczka ze względu na swój kolor świetnie się sprawdza właśnie w połączeniu z innym olejem. Wydaje mi się, że nie ma większego znaczenia, z którym olejem Olka ją wymiesza - byle odpowiadał cerze.

Naprawdę można swobodnie łączyć oleje? kurcze ale ze mnie ekspert jak z koziej..
Dziękuję za sprostowanie W takim bądz razie też od dzis zacznę je łączyć
__________________
dbam o włosy i skóre - naturalnie )
judge jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-13, 12:36   #1802
Sicilia
Zadomowienie
 
Avatar Sicilia
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 621
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez beliczek Pokaż wiadomość
Wymieszałam małą kropelkę olejku z codzienną porcją Diacnealu. Rano skóra była uspokojona, matowa, nawilżona. Myślę, że zrobię sobie arganową kurację
Bardzo mnie zaciekawiła ta mieszanina
Własnie się zastanawiałam, jak złagodzić działanie diacnealu, bo ostatnio z nim przesadziłam
Spróbuję Twojego sposobu, bo sam olejek arganowy już stosowałam (także na twarz). Mnie nie zapycha i bardzo go sobie chwalę. Mieszam go też z balsamem do ciała.
__________________
Reklama kosmetyków na mnie nie działa, dopiero lista składników

naturalnie proste
Sicilia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 11:33   #1803
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy wiecie, który z dwóch olejów jest komodogenny: migdałowy czy sezamowy? Kupiłam ostatnio olejek rossmanowy, w którym są tylko te dwa składniki i jeden z nich mnie zapchał...

---------- Dopisano o 12:33 ---------- Poprzedni post napisano o 12:30 ----------

Druga sprawa - nałożyłam sobie na godzinkę na twarz olejek lawendowy. Piszą, że jest to jeden z nielicznych olejków eterycznych(?), które można stosować bezpośrednio na skórę. Efekt taki, że mnie ściągnęło jak diabli, ale krostki trądzikowe zniknęły. Polecam chyba
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 12:03   #1804
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Znacie coś, co przyśpieszyłoby gojenie? Mam problem z plecami
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 12:23   #1805
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez klatka Pokaż wiadomość
Znacie coś, co przyśpieszyłoby gojenie? Mam problem z plecami
Tak, jest sporo rzeczy, które u mnie powodowały szybsze gojenie się ran:
- krem z lukrecją z Biochemii Urody
- olej tamanu
- hydrolaty, np. rozmarynowy, aloesowy
- zwykły krem oliwkowy ziaji
- zwykły krem rossmanna Babydream z nagietkiem i pantenolem
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 12:32   #1806
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Czy wiecie, który z dwóch olejów jest komodogenny: migdałowy czy sezamowy? Kupiłam ostatnio olejek rossmanowy, w którym są tylko te dwa składniki i jeden z nich mnie zapchał
Ja bym stawiała na migdałowy.


Cytat:
Napisane przez aggie82 Pokaż wiadomość
Druga sprawa - nałożyłam sobie na godzinkę na twarz olejek lawendowy.
Olejek lawendowy można stosować bezpośrednio na skórę, ale punktowo. Niebezpiecznie się bawisz
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-14, 13:20   #1807
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Olejek lawendowy można stosować bezpośrednio na skórę, ale punktowo. Niebezpiecznie się bawisz
OK, dzięki za przestrogę To prawda, że ręce od nakładania tego olejku mam do teraz takie jakieś dziwne Ściągnięte, z jakąś powłoką.

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 13:42 ----------

Jeszcze w temacie niebezpiecznych zabaw:
jakiś miesiąc temu zrobiłam sobie maseczkę trójalgową z mazideł, ale dodałam do niej otręby bokashi. Przetrzymałam na twarzy ok. 40 min. Dziwne było to, że w niedługim czasie po nałożeniu nagle poczułam mocne ściągnięcie i jakby podniesienie policzków i ujędrnienie twarzy. Ucieszyłam się, ale trzymałam nadal, po jakiejś pół godzinie znowu poczułam mocne ściągnięcie twarzy, tym razem do dołu, jakby policzki opadły. Szybko zmyłam maseczkę. Byłam czerwona jak burak, czerwony kolor zszedł po godzinie. Teraz patrze w lustro, policzki mam ciut opadnięte (niestety 29 lat), ale tak się zastanawiam czy aby nie bardziej od tego zabiegu, no i zastanawiam się czy nie powtórzyć, aby "naprawić" sytuację.

W necie znalazłam fragment:
"Otręby bokashi mogą mieć zbawienny wpływ na procesy odnowy komórkowej, poprzez zapobieganie występowaniu procesów gnilnych i chorobotwórczych na skórze. Mogą przyspieszać regenerację naskórka. Aktywne otręby otrzymywane są w procesie fermentacji z dodatkiem pożytecznych bakterii EM, podobnym do kiszenia kapusty."

aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-10-16, 18:56   #1808
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny proszę Was o pomoc i radę, zastanawiam się i głowię nad jakimś serum czy olejkiem z róży, ale chciałabym do róży dodać np Koenzym Q10 tak 1,5% czy np witamine E2-3% i coś mocno nawilżającego do przesuszonej skóry, może mocznik? Czy można te wszystkie składniki do olejku z róży dodać i wymieszać?Może macie jakieś propozycje, jak wykonać coś z róży, koenzymu Q10 i witaminą E + nawilżacze, ale które wybrać?
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-16, 22:01   #1809
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Oldzinka Pokaż wiadomość
Dziewczyny proszę Was o pomoc i radę, zastanawiam się i głowię nad jakimś serum czy olejkiem z róży, ale chciałabym do róży dodać np Koenzym Q10 tak 1,5% czy np witamine E2-3% i coś mocno nawilżającego do przesuszonej skóry, może mocznik? Czy można te wszystkie składniki do olejku z róży dodać i wymieszać?Może macie jakieś propozycje, jak wykonać coś z róży, koenzymu Q10 i witaminą E + nawilżacze, ale które wybrać?
Tu masz przepis na olejek:
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=323&Itemid=2
Można do niego dodać kilka kropelek witaminy E.
Takie olejowe serum (kilka kropli) możesz mieszać na dłoni z kwasem hialuronowym.
Mocznik nie połączy się z kwasem - możesz go ewentualnie dodać do kwasu hialuronowego.
__________________
Niezamienna_już_na_nic

Edytowane przez niezamienna_juz_na_nic
Czas edycji: 2010-10-16 o 22:02
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-17, 12:02   #1810
Oldzinka
Raczkowanie
 
Avatar Oldzinka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Lubelskie
Wiadomości: 232
GG do Oldzinka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cofnęłam się sporo wstecz poczytałam forum i zakupiłam olej z nasion malin z ZSK, ale ten naturalny bez żadnych drobinek i innych resztek pestek. Może troche ukoi moją skorę. Pozdrawiam
Oldzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 12:31   #1811
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez niezamienna_juz_na_nic Pokaż wiadomość
Aggie, ja nie Jugde, ale odpowiem: Q10 możesz spokojnie połączyć z retinolem i kwasem hialuronowym.
Powoli przystępuję do operacji utworzenia kremu. Mam składniki kremu z retinolem http://www.biochemiaurody.com/vademe...m%20renew.html oraz posiadam Q10 w proszku z mazideł, który należy rozpuścić w oleju. Zatem co robić:
1. rozpuścić Q10 w skwalanie lub oleju śliwkowym i wykonywać tak że najpierw hydrolat, potem oleje + Q10 + zagęstnik,
2. czy bazę kremu robić dokładnie tak jak w instrukcji, a Q10 dodać na samym końcu z jakąś dodatkową porcją oleju?

Druga wątpliwość: chyba mogę rozpuścić Q10 także w olejku Babydream fur Mama, jak myślicie?

Edytowane przez aggie82
Czas edycji: 2010-10-19 o 12:40
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-19, 13:08   #1812
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Ja bym najpierw rozpuściła Q10 w oleju, a potem dodała taką mieszankę do kremu wg przepisu.

Q10 możesz rozpuścić w dowolnym oleju - w Babydreamie też.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-19, 14:43   #1813
strawberka
Zakorzenienie
 
Avatar strawberka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 260
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

zdarzyło mi się jakieś 2 razy, nie pod rząd, zostawić rano HA i olej z nasion truskawki w łazience na cały dzień (i poszłam do pracy) jak myślicie, nie straciły swoich właściwości?
__________________
nadzieja umiera ostatnia....
strawberka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 08:26   #1814
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez strawberka Pokaż wiadomość
zdarzyło mi się jakieś 2 razy, nie pod rząd, zostawić rano HA i olej z nasion truskawki w łazience na cały dzień (i poszłam do pracy) jak myślicie, nie straciły swoich właściwości?
Myślę, że nic się nie stało, spokojnie.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 11:06   #1815
beliczek
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 3 310
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, pochwalę się. Ukręciłam ostatnio mus do ciała na bazie karite, oleju arganowego, masła złotego karite (kpangan) i oleju ze słodkich migdałów. Wyszedł puszysty, lekki (mimo że bez fazy wodnej), super szybko wchałaniający się. Uperfumowałam go labdanum, kadzidłem, paczulą i odrobiną cedru. I...mam teraz krem do ciała i rąk o zapachu "Black Caschmere".

OStatnio mam masę pracy i nie mam czasu zaglądać na wizaż

Zapytam Was o jedną rzecz. Dostatałam od p. Lidii z Mazideł próbkę oleju śliwkowego. Czy jako włąscicielka tłustej, łatwo zapychającej się skóry mogę zmieszać kropelkę tego oleju z codzienną porcją Diacnealu (Triacnealu)? Nie zrobię sobie krzywdy?
beliczek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 12:39   #1816
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Chciałabym do zrobionego kremu wykorzystać pudełko, które mam w domu. Czym je oczyścić, tak aby było sterylne i żadne bakterie nie spowodowały szybszego psucia kremu?
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 18:23   #1817
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Beliczku
Kropla oleju śliwkowego nie powinna zaszkodzić. Ja - tłustoskóra - dodaję go do olejku na dzień.

Aggie, wystarczy zwyczajnie umyć i przelać spirytusem.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 19:43   #1818
carolinascotties
Zakorzenienie
 
Avatar carolinascotties
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 8 447
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

w jednym ze starych watkow znalazlam -

dla szczególnie dociekliwych Wizażanek lista substancji o udowodnionym działaniu
KLIK

i kolejne strony, na ktorych mozna wyszpiegowac zapychaczy

pierwsza cyfra to stopien komedogennosci, a druga mozliwosc podraznienia (w skali 0-5)
http://www.dermaxime.com/acne-comedo...ngredients.htm


http://web.archive.org/web/200503080...ogenicity.html

przydatne tabelki -

http://www.zerozits.com/Articles/acnedetect.htm

http://www.soapnuts.com/noncomo.html
__________________
USZKO {*}

Toksyczny związek? https://youtu.be/5bw4jeTxHGA

Edytowane przez carolinascotties
Czas edycji: 2010-10-20 o 19:45
carolinascotties jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-20, 21:16   #1819
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Sorry za zawracanie d.., ale zabrałam się do robienia kremów i wykorzystywania tego co mam w lodówce. Żel hialuronowy (mam podwójny) jakoś z olejem mi nie podchodzi - na maxa ściąga mi twarz. Więc myślę, że może w postaci kremu sprawdziłby się lepiej. Mam kilka olei (z orzecha, z maliny, rossmana, carroten oil diadermy, masło jojoba, wkrótce kakaowe), 2 hydrolaty, Q10, ekstrakt z rozmarynu w proszku i konserwant. Nie mam żadnego emulgatora. Chciałabym ukręcić z pomocą tych cudów jakiś lekki i nawilżający krem na dzień pod filtr. Może coś polecicie? Emulgator to chyba tylko w Mazidłach, np. Polysorbate 80?
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-10-21, 12:30   #1820
niezamienna_juz_na_nic
Wtajemniczenie
 
Avatar niezamienna_juz_na_nic
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 319
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Aggie, możesz tez użyć bazy kremowej z EcoSpa albo ZSK.
Ja kiedyś z upodobaniem kręciłam krem na structure i imwitorze wg tego przepisu -
http://www.mazidla.com/index.php?opt...d=119&Itemid=2
byłam bardzo zadowolona.
__________________
Niezamienna_już_na_nic
niezamienna_juz_na_nic jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-22, 09:39   #1821
Ela84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Gryfino
Wiadomości: 16
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam serdecznie.Mam prośbę,uczę się na kosmetyczkę i niestety prace trzeba pisać,jednak internet ma to do siebie,że jest strasznie zaśmiecony i ciężko znaleźć jakiś konkret.Będę wdzięczna jeśli podrzuciłybyście jakieś linki o olejkach eterycznych i ich wpływie na skórę i przydatki.Z góry dziękuję
Ela84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-23, 18:17   #1822
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dziewczyny, chcę sobie zrobić olejek myjący - mam olej słonecznikowy i emulgator taki jak w olejku pomarańczowym z BU - czyli baza identyczna. Chciałabym do niego dodać olej kokosowy, bo na moją skórę działa genialnie, tylko mam problem - olej bardzo szybko tężeje - przed każdym użyciem na chwilę pod ciepłą wodę muszę go wstawić
I teraz pytane - czy w olejku myjącym (w połączeniu z innym olejem emulgatorem) też będzie tężał i jeśli tak, to co z tym zrobić???
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 13:06   #1823
klatka
Zakorzenienie
 
Avatar klatka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 10 084
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy betainę kokamidopropylową można używać solo do mycia twarzy?
__________________

klatka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 13:35   #1824
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Zadałam to pytanie na wątku mazidłowym, ale ponieważ zostało bez odpowiedzi jakiejkolwiek, to spróbuję jeszcze tutaj

Chciałabym zrobić sobie olejek 2% BHA wg przepisu mazidłowego: http://mazidla.com/index.php?option=...d=314&Itemid=2 ale z modyfikacją
Macerat kocankowy z BU, olej tamanu z BU i najchętniej pominęłabym ten olejowy rozmaryn i balsam copaiba, bo ich nie mam I teraz pytanie - jak wyrownać proporcje, aby stężenie BHA pozostało takie same? te dwa produkty sa podane w kroplach a nie w ml Lub ewentualnie czy mogę zastępczo dać olejek eteryczny rozmrynowy, czy to inna bajka?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 16:17   #1825
grazkako
Zadomowienie
 
Avatar grazkako
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: dolnośląskie
Wiadomości: 1 178
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez Ineso Pokaż wiadomość
Zadałam to pytanie na wątku mazidłowym, ale ponieważ zostało bez odpowiedzi jakiejkolwiek, to spróbuję jeszcze tutaj

Chciałabym zrobić sobie olejek 2% BHA wg przepisu mazidłowego: http://mazidla.com/index.php?option=...d=314&Itemid=2 ale z modyfikacją
Macerat kocankowy z BU, olej tamanu z BU i najchętniej pominęłabym ten olejowy rozmaryn i balsam copaiba, bo ich nie mam I teraz pytanie - jak wyrownać proporcje, aby stężenie BHA pozostało takie same? te dwa produkty sa podane w kroplach a nie w ml Lub ewentualnie czy mogę zastępczo dać olejek eteryczny rozmrynowy, czy to inna bajka?
Inesco jeśli chcesz zrobić to serum tylko z tych trzech składników to ich procentowa suma musi wynosić 100% :
Kwas salicylowy najważniejsze by w dalszym ciągu stanowił 2% całości
macerat z kocanki 88%
olej tamanu 10%
suma 100%

O zestawieniu maceratu i oleju oraz ekstrakcie sie nie wypowiem to temat dla wtajemniczonych olejomaniaczek
__________________

Edytowane przez grazkako
Czas edycji: 2010-10-24 o 16:22
grazkako jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-24, 19:27   #1826
amanka
Przyczajenie
 
Avatar amanka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 10
GG do amanka
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Wita kolejna olejomaniaczka

Od jakiegoś czasu stosuję oleje (głównie z orzecha włoskiego i jojoby) w serach z kwasem hialuronowym i oczyszczam skórę OCM. Kilka dni temu zamówiłam w Mazidłach następne: z róży piżmowej i konopny oraz emulgator PEG-7 aby zrobić olejek myjący. I zrobiłam go z tłoczonym na zimno olejem słonecznikowym, ale po zastosowaniu i spłukaniu wodą ciągle czuję olejową warstwę na twarzy. Przy OCM tego nie było i czułam się bardziej "czysto".
Robię zgodnie z zaleceniami: olejek na mokrą dłoń, po wymieszaniu powstaje biała emulsja, którą masuję suchą twarz.
Czy robię coś nie tak, czy powinnam się do tej "tłustości" przyzwyczaić?

I jeszcze coś. Oleje niby dobrze nawilżają (w połączeniu z kwasem hialuronowym), ale po pewnym czasie mam wrażenie ściągnięcia skóry twarzy, a pod dolną wargą, po obu stronach robią mi się suche placki. Czym mogę się bardziej nawilżyć? Mam mocznik - dodawać go do serum?
amanka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 14:15   #1827
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Dostałam próbkę magnesium stearate (stearynian magnezu) 5ml. Czy ukręcę krem z jego pomocą (jako emulgator)? Jak się do tego zabrać?
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 22:28   #1828
zarzyczka
Rozeznanie
 
Avatar zarzyczka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 537
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Witam!!
Mam pytanie i z góry przepraszam, jeśli pytam w złym miejscu.
Robiłam rok temu zakupy mazidłowe:
-kwas hialuronowy w żelu
-olej jojoba
-olej z pachnotki
-olej z wiesiołka
-hydrolaty - geraniowy i lawendowy
-olejek z drzewa herbacianego
-olejek rozmarynowy
-balsam copaiba

Używam tego niby regularnie, nie codziennie, raz na jakiś czas ale w większości te kosmetyki ciągle jeszcze mam. Wydajne I zastanawiam się, jak długo mogę ich jeszcze używać. Daty ważności nadrukowane na buteleczkach niestety się zupełnie poscierały a ja nie przewidziałam tego i nie spisałam ich nigdzie . I boję się, że przeterminowanym np olejem mogę sobie bardzo zaszkodzić. I teraz moje pytanie: co z tego mogę na bank wyrzucić, a co do czego jest szansa, że się jeszcze nadaje? Póki co wyczytałam, że olej jojoba jest bardzo trwały i prawie nie jełczeje, i że olej z pachnotki ma trwałość do 24 m-cy. A co do olejków? Kwas hialuronowy? Proszę o pomoc...
zarzyczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-25, 22:30   #1829
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Cytat:
Napisane przez grazkako Pokaż wiadomość
Inesco jeśli chcesz zrobić to serum tylko z tych trzech składników to ich procentowa suma musi wynosić 100% :
Kwas salicylowy najważniejsze by w dalszym ciągu stanowił 2% całości
macerat z kocanki 88%
olej tamanu 10%
suma 100%

O zestawieniu maceratu i oleju oraz ekstrakcie sie nie wypowiem to temat dla wtajemniczonych olejomaniaczek
dziękuję.

Matematyka mnie dobija
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-10-28, 15:43   #1830
aggie82
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 706
Dot.: Oleje, olejki, hydrolaty - ZBIORCZY CZ.II-wchodzisz na własną odpowiedzialność:

Czy jeśli chcę sobie zrobić olejek myjący z oleju i SLP to powinnam dodać konserwant? Pytam, bo w olejkach z BU jest wit. E.
W domu posiadam konserwant z BU, ale czaję się by kupić olejowy ekstrakt z rozmarynu. Który byłby lepszy i dlaczego?
aggie82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-06-23 14:14:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:16.