Kosmetyki M.A.C. cz. 4 - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-01-10, 18:10   #2371
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
"ja myślę że Ty wiesz o czym ja mówię"
No baa...pewnie, że wiem o czym mowa. Mam próbaska całkiem sporego i już widzę,że moja buźka go lubi ale nie kocha!!! hi hi hi ---- mam nadzieję, że teraz Ty mnie rozumiesz.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 19:11   #2372
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez nadi83 Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Kasią (jak zwykle chyba zresztą ), tylko dodam z własnych doświadczeń, że jeśli masz napigmentowane usta, to z Lusterków wybieraj raczej te intensywniejsze, bo inaczej mogą dawać tylko połysk (typu:bezbarwna pomadka).
Do zielonych oczu jak juz napisała Kasiulka fiolety, fiolety i jeszcze raz fiolety (odcieni jest tyyyle, że na pewno jakiś do siebie dobierzesz). Ja jeszcze lubię połączenie złota i czekoladowego brązu, kolory szarości (a właściwie taki odcień stalowo-srebrny). Moimi ostatnimi odkryciami są granaty (nigdy nie spodziewałam się, że moga tak fantastycznie "wybijać" odcień zielonej tęczówki) no i wspomniany przez Kasię róż (choć jeśli przy tym masz cerę z żółtymi tonami, to możesz miec jak jaefekt zmęczonych podrażnionych oczu, dlatego ważny jest dobrze dobrany korektor pod oczy.

Dlatego też chyba bym doradzała jednak poszukać czegoś ciemniejszego, konkretniejszego niż Angel.
Ooo złotko typu Woodwinked połączone z np matowym Handwritten
Ja tylko nie za bardzo mogę szarości ale to chyba zależy od mojego koloru skóry...
Ojjj taaaak granaty typu Contrast muszą wyglądać miodzio na zielonych oczach
Ja mam cerę z żółtymi tonami i róż jest u mnie jak najbardziej na miejscu ale właśnie przy dodaniu czarnej kreski i takiej wyrazistości przestaje to wyglądać jakby mnie coś uczuliło a zaczyna jak porządny makijaż haha dobrze dobrany korektor to też się zgadzam

---------- Dopisano o 20:11 ---------- Poprzedni post napisano o 19:28 ----------

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
będę miała nową 'dostawę' MACa wtedy zrobię fotki - wczoraj próbowałam zrobić zdjęcia cieni, ale średnio wyszły; jeszcze ich nie zgrałam, może coś się będzie nadawać; niech się już wiosna zrobi, bo brak światła mnie dobija - połowa rzeczy nie wychodzi na zdjęciach. A do tego koty podrapały mi całe dłonie i nie mam jak zrobić swatchy
Dzisiaj było piękne słońce i narobiłam słoczy róży ale jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
No baa...pewnie, że wiem o czym mowa. Mam próbaska całkiem sporego i już widzę,że moja buźka go lubi ale nie kocha!!! hi hi hi ---- mam nadzieję, że teraz Ty mnie rozumiesz.
kulek?
jasne że rozumiem, trzeba się polubić bo jak temperatura związku średnia to nie ma co inwestować
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 19:13   #2373
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

A ja dzięki uprzejmości Lemi wzbogaciłam się w kolejne cienie Maczka
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 19:22   #2374
dzinek
Wtajemniczenie
 
Avatar dzinek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: gdzie oczy poniosa
Wiadomości: 2 637
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość
Dzisiaj było piękne słońce i narobiłam słoczy róży ale jeszcze nie wiem co z tego wyjdzie
weki z rozy?
nie wazne co wyjdzie wrzucaj
__________________
I'm looking for a husband...

Zyje tym co czuje, z zycia biore to co mi smakuje,
szukam i znajduje, nie doluje kiedy mi brakuje

dzinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 19:46   #2375
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Hmm... Może zapytam jeszcze raz...
Jaki cień poleciłybyście jako pierwszy dla osoby, która do tej pory nie miała kontakty z MACowymi kosmetykami? Zamawiam stąd. Mam jasną cere z różowymi tonami, kolor oczu nieokreślony, włosy- jasny/średni blond. Chciała bym coś do codziennego makijażu oczu, preferuje brązy, fiolety i czasem ewn. jakieś mało szalone odcienie zieleni. Odpadają raczej cienie do rozświetlania, bo tych mam aż za dużo i maty...
Myślę nad Nocturnelle (ale podobno nie jest rewelacyjny), Dreammaker (ale wydaje się cieniem do rozświetlania), Mulch i Orb, chociaż wolała bym ograniczyć się na początek do jednego cienia.
Jakieś rady (poza przygotowaniem się na większe zakupy )?
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 19:54   #2376
agniecha4791
Zadomowienie
 
Avatar agniecha4791
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 1 564
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Hmm... Może zapytam jeszcze raz...
Jaki cień poleciłybyście jako pierwszy dla osoby, która do tej pory nie miała kontakty z MACowymi kosmetykami? Zamawiam stąd. Mam jasną cere z różowymi tonami, kolor oczu nieokreślony, włosy- jasny/średni blond. Chciała bym coś do codziennego makijażu oczu, preferuje brązy, fiolety i czasem ewn. jakieś mało szalone odcienie zieleni. Odpadają raczej cienie do rozświetlania, bo tych mam aż za dużo i maty...
Myślę nad Nocturnelle (ale podobno nie jest rewelacyjny), Dreammaker (ale wydaje się cieniem do rozświetlania), Mulch i Orb, chociaż wolała bym ograniczyć się na początek do jednego cienia.
Jakieś rady (poza przygotowaniem się na większe zakupy )?
To ja sugeruję Satin Toupe lub Shale - śliczne do codziennego makijażu.
Fajne kolory bo pasują prawie każdemu.
agniecha4791 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 20:15   #2377
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez agniecha4791 Pokaż wiadomość
To ja sugeruję Satin Toupe lub Shale - śliczne do codziennego makijażu.
Fajne kolory bo pasują prawie każdemu.
Myślałam nad Satin Toupe, bo chociaż na swatchach wygląda na zwykły, lekko perłowy brąz to podobno ma w sobie dużo innych odcieni. Z tym że na AllCosmeticsWholeSale go nie ma, a na początku chciała bym jednak kupić coś tam- wyjdzie względnie tanio, produkty są oryginalne i aktualnie jest tam otworzone zbiorowe zamówienie.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 20:39   #2378
myszeczka18lat
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka18lat
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 117
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

skasowane

Edytowane przez myszeczka18lat
Czas edycji: 2011-01-10 o 22:45
myszeczka18lat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 20:57   #2379
p4w
Zakorzenienie
 
Avatar p4w
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 15 045
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez myszeczka18lat Pokaż wiadomość
mam do sprzedania puder z MAC jeśli ktoś byłby zainteresowany...
http://allegro.pl/mac-sypki-puder-3d...407586173.html
a Mac w ogóle wypuścił taki puder
__________________
Tomuś - nasz skarb jest z nami od 29.06.2009



3220g 54 cm

------------------

p4w jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 21:01   #2380
oolong
Zakorzenienie
 
Avatar oolong
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 5 742
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez myszeczka18lat Pokaż wiadomość
mam do sprzedania puder z MAC jeśli ktoś byłby zainteresowany...
http://allegro.pl/mac-sypki-puder-3d...407586173.html
Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
a Mac w ogóle wypuścił taki puder
nie wygląda oryginalnie, ale może jestem uprzedzona, bo mam alergię na nicki w tym typie.... można to też nazwać podprogowym doświadczeniem - uwaga kłopoty
__________________
siabada

oolong jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 21:03   #2381
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Estella Pokaż wiadomość
109 albo 119zł

Tzn? Zatyka Ci pory? Ja bardzo lubię prasowane róże z MACa, Bourjois się ciężko nabiera na pędzel. Mają też kremowe róże, ale będę je dopiero testować
16 rose to jaki odcień?
Załączam zdjęcie, myślę, że całkiem dobrze oddaje kolor. Na pewno jest to ciepły odcień, taki właśnie różany .

A nie pasuje mi puder w takiej formie, bo mam dosyć suchą skórę na policzkach i wszelkie kosmetki w pudrze czy kamieniu, a szczególnie studio fix (podkład) MACa i właśnie wszelkie róże do policzków strasznie to podkreślają i ogólnie nawet jak wydaje mi się, że mam dość idealną cerę to po nałożeniu różu wydaje się po prostu brzydka, ciężko mi to opisać, na pewno nie jest taka gładka i jednolita, widać pory itp.

Właśnie dlatego się chciałam skusić na kremowy róż . Tylko żaden odcień nie rzucił mi się w oczy jako ten jedyny :P. Ale może jak się dokładnie przyjrzę to coś znajdę .

Btw. te róże w kremie są ogromne! Spodziewałam się z 5 razy mniejszych opakowań .
Cytat:
Napisane przez lemka Pokaż wiadomość
Estello, chciałam się zapytać, czy niedługo będziesz robiła sprawozdanie ze swoich Macowych zbiorów. Doczekać się nie mogę.



Mi się wydaje, że mineralny róż Dainty może Ci się spodobać.
Tylko on jest w kamieniu, prawda?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg bourjois-blush-roz-16-rose-coup-de-foudre-2-5g.jpg (35,5 KB, 11 załadowań)
__________________



XOXO
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 21:06   #2382
martiryb
Wtajemniczenie
 
Avatar martiryb
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 664
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez myszeczka18lat Pokaż wiadomość
mam do sprzedania puder z MAC jeśli ktoś byłby zainteresowany...
http://allegro.pl/mac-sypki-puder-3d...407586173.html
po 1 darmowa reklama na wizażu jest zabroniona!!!!
a po 2 musisz uważać nas za jakieś idiotki proponując zakup takiej tandetnej podróby!!!
__________________

mój blog

www.beautyness.pl



martiryb jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 21:09   #2383
winyl
Zakorzenienie
 
Avatar winyl
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Gdn
Wiadomości: 8 404
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez BrandNewName Pokaż wiadomość
Ja jestem z niego bardzo zadowolona - trwały, fajnie się rozprowadza. Ktoś kiedyś w tym wątku pisał że może wysuszać więc trzeba dobrze nawilżać. Jedyny jego minus to pompka ale mimo to jest mega wydajny.


Pędzlem 130 - nie żałuję ani jednej złotówki wydanej na tej pędzel!


Do mieszanej niby lepszy Blota, ja używam transparentnego P+P a Blota do poprawek w trakcie dnia. I tak jak Agniecha pisze - one są bardzo transparentne - ja jestem jasne NW15 a mam medium dark (jakoś tak głupio kupiłam) i też go nie widać. W MACu często używają MSF natural i też mi odpowiada.

Z płynnych radziłabym Pro Longweara (chociaż też może wysuszać) bo jak dla mnie to najlepszy podkład MACa obecnie. Satinfinish ma to do siebie że są cery które się z nim lubią a dla innych jest wręcz beznadziejny.
A jeszcze mogłabyś mi powiedzieć w jakiej cenie jest ten pędzel 130 (to ten ? http://www.maccosmetics.co.uk/produc...T_ID=PROD98283) ?
__________________



XOXO

Edytowane przez winyl
Czas edycji: 2011-01-10 o 21:11
winyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 21:23   #2384
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Hmm... Może zapytam jeszcze raz...
Jaki cień poleciłybyście jako pierwszy dla osoby, która do tej pory nie miała kontakty z MACowymi kosmetykami? Zamawiam stąd. Mam jasną cere z różowymi tonami, kolor oczu nieokreślony, włosy- jasny/średni blond. Chciała bym coś do codziennego makijażu oczu, preferuje brązy, fiolety i czasem ewn. jakieś mało szalone odcienie zieleni. Odpadają raczej cienie do rozświetlania, bo tych mam aż za dużo i maty...
Myślę nad Nocturnelle (ale podobno nie jest rewelacyjny), Dreammaker (ale wydaje się cieniem do rozświetlania), Mulch i Orb, chociaż wolała bym ograniczyć się na początek do jednego cienia.
Jakieś rady (poza przygotowaniem się na większe zakupy )?
Ja bym wzięła z tych co wymieniłaś Mulcha
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 21:39   #2385
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez p4w Pokaż wiadomość
a Mac w ogóle wypuścił taki puder
Oczywiście że nie wypuścił, jakieś jaja normalnie laska sobie robi... grrr

Cytat:
Napisane przez oolong Pokaż wiadomość
nie wygląda oryginalnie, ale może jestem uprzedzona, bo mam alergię na nicki w tym typie.... można to też nazwać podprogowym doświadczeniem - uwaga kłopoty
ahahah no co racja to racja... ale to była krótka przygoda z wizażem
Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
po 1 darmowa reklama na wizażu jest zabroniona!!!!
a po 2 musisz uważać nas za jakieś idiotki proponując zakup takiej tandetnej podróby!!!

trzeba być bardzo odważnym żeby tu wleźć i takie coś odwalać...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 21:46   #2386
martaboy
Zakorzenienie
 
Avatar martaboy
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 869
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez myszeczka18lat Pokaż wiadomość
mam do sprzedania puder z MAC jeśli ktoś byłby zainteresowany...
http://allegro.pl/mac-sypki-puder-3d...407586173.html
dooobre!!

Cytat:
Napisane przez kasiaj85 Pokaż wiadomość

trzeba być bardzo odważnym żeby tu wleźć i takie coś odwalać...
Ale mnie rozbawiła na koniec dnia ta Pani

Ja w ostatnim czasie molestuję mojego Pearlglida Blackline, nie mogę się od niego oderwać. Jest po prostu
__________________
Free to be
Blog

Strona z portfolio - makijażowo
martaboy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:06   #2387
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
Ja bym wzięła z tych co wymieniłaś Mulcha
Dziękuje.
Trochę mnie przeraża, że jest dość ciemny w opakowaniu, ale na swatchach wygląda nieco przyjaźniej... Nada się do zewnętrznego V z jakimś waniliowym matowym/drobinkowym cieniem na całej powiece? Albo na ruchomą powiekę przy ciemniejszym makijażu? Bo był polecany w wątku, więc wnioskuje, że jakością nie odbiega od innych cieni MACa (tak jak podobno część egzemplarzy Nocturnelle)...
Wiem, że męczę, ale już nie raz zawiodłam się na swatchach, a niestety nie mam możliwości nigdzie zobaczyć na żywo tych kolorów.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:20   #2388
Fiodoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 281
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

No dzień dobry, dobry wieczór wszystkim uzależnionym. miałam się tu nie pojawiać, zeby nie popaść całkowicie w szpony tego nałogu parszywego, no ale cóż, zajrzałam i jestem, eh
Fiodoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:29   #2389
biała_czekolada
Rozeznanie
 
Avatar biała_czekolada
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 595
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez martiryb Pokaż wiadomość
po 1 darmowa reklama na wizażu jest zabroniona!!!!
a po 2 musisz uważać nas za jakieś idiotki proponując zakup takiej tandetnej podróby!!!
Boze, i ktos to nawet kupil..i to nie tanio..normalnie sprawa dla prokuratora, coz, trzeba bedzie zglosic Allegro i powiadomic biednego nabywce
__________________
Oto para idealna,
on Amor, ona amoralna

S.J.Lec


http://www.przewodnikmp.pl/img-250120080253.png
biała_czekolada jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-01-10, 22:33   #2390
myszeczka18lat
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka18lat
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 117
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

wystawilam go bo tata przywiozl mi z Niemiec. napisalam na aukcji tak jak jest napisane na opakowaniu. jesli kogos obrazilam to z gory przepraszam.
myszeczka18lat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:38   #2391
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Dziękuje.
Trochę mnie przeraża, że jest dość ciemny w opakowaniu, ale na swatchach wygląda nieco przyjaźniej... Nada się do zewnętrznego V z jakimś waniliowym matowym/drobinkowym cieniem na całej powiece? Albo na ruchomą powiekę przy ciemniejszym makijażu? Bo był polecany w wątku, więc wnioskuje, że jakością nie odbiega od innych cieni MACa (tak jak podobno część egzemplarzy Nocturnelle)...
Wiem, że męczę, ale już nie raz zawiodłam się na swatchach, a niestety nie mam możliwości nigdzie zobaczyć na żywo tych kolorów.
http://brunettesheart.blogspot.com/2....html#comments tutaj jest mulch w akcji

ja niestety też mam felerny nocturnelle

---------- Dopisano o 23:38 ---------- Poprzedni post napisano o 23:38 ----------

Cytat:
Napisane przez myszeczka18lat Pokaż wiadomość
wystawilam go bo tata przywiozl mi z Niemiec. napisalam na aukcji tak jak jest napisane na opakowaniu. jesli kogos obrazilam to z gory przepraszam.
nie obraziłaś - tylko oszukałaś tego co kupił
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:40   #2392
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez biała_czekolada Pokaż wiadomość
Boze, i ktos to nawet kupil..i to nie tanio..normalnie sprawa dla prokuratora, coz, trzeba bedzie zglosic Allegro i powiadomic biednego nabywce
Allegro ma to głeboko gdzieś, w końcu pobierają prowizję... niewiele to da, a nabywcy nie powiadomisz bo allegro zastrzegło nazwy użytkowników... więc nawet nie można poinformować nabywcy jaki bubel kupił... żenada...
Cytat:
Napisane przez myszeczka18lat Pokaż wiadomość
wystawilam go bo tata przywiozl mi z Niemiec. napisalam na aukcji tak jak jest napisane na opakowaniu. jesli kogos obrazilam to z gory przepraszam.
w zasadzie za wystawianie podrób i sprzedawanie ich jako produktów firmowych powinna grozić policja i srogie kary... cisną się na usta różne komentarze.... powiem tylko tyle, na pewno tego nie kupił w salonie MACa. Może chciał dobrze, faceci się nie znają, ale to jest jakaś chińska podróba i nie miałabym sumienia wciskać tego ludziom, nawet za 5zł nie mówiąc o 45... a już sprzedaż tego jako oryginalnego produktu MACa to przesada...
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:49   #2393
myszeczka18lat
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka18lat
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 117
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

ale ja nie napisalam ze oryginal.. bo sama tego nie wiem, napisalam tak jak jest na opakowanium dlatego nawet dokladne zdjecie napisow zrobilam

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

mam tego na szczęście 2 sztuki tak więc tą jedną juz zostawie dla siebie. a tak na marginesie dziękuje za informacje o tym pudrze. nastepnym razem poprosze tatę ze zamiast kosmetykow lepiej niech mi coś innego przywiezie. post o zaproszeniu do kupna skasowany. jeszcze raz przepraszam
myszeczka18lat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:50   #2394
Szabik
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 541
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
http://brunettesheart.blogspot.com/2....html#comments tutaj jest mulch w akcji

ja niestety też mam felerny nocturnelle
Nie wiem czy to ten, którym jest zaznaczony zewnętrzny kącik czy załamanie powieki (bo wyglądają na dwa różne cienie, ale z opisu wynika że to ten sam ), ale oba mi się podobają. Więc zamawiam Mulch.
Lemirko, dziękuje bardzo za rady. Dam później znać, jak się spisze.
Szabik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:51   #2395
Lemirka
Zakorzenienie
 
Avatar Lemirka
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: miasto na W
Wiadomości: 4 991
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Szabik Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to ten, którym jest zaznaczony zewnętrzny kącik czy załamanie powieki (bo wyglądają na dwa różne cienie, ale z opisu wynika że to ten sam ), ale oba mi się podobają. Więc zamawiam Mulch.
Lemirko, dziękuje bardzo za rady. Dam później znać, jak się spisze.
Mam nadzieję, że Ci się spodoba ja też go zamierzam nabyć
Lemirka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 22:55   #2396
myszeczka18lat
Raczkowanie
 
Avatar myszeczka18lat
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 117
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

a cena pudru znalazla się stad http://www.ibutik.pl/ogloszenie/pude...-powder-206317 dlatego też wystawiłam go bo po co mi tyle pudru... http://allegro.pl/mac-puder-sypki-na...208246525.html ta osoba napisala ze 100 % oryginal... wiec to jest karalne...ja tego nie pisalam bo nie wiedzialam jak to z tym jest... ale dzięki Wam już wiem

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

znalazlam tez cos takiego... http://allegro.pl/mac-puder-sypki-na...208246525.html dlatego tym sie sugierowalam

Edytowane przez myszeczka18lat
Czas edycji: 2011-01-10 o 23:00
myszeczka18lat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 23:08   #2397
palina_malina
Rozeznanie
 
Avatar palina_malina
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Leeds, UK
Wiadomości: 580
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez myszeczka18lat Pokaż wiadomość
ale ja nie napisalam ze oryginal.. bo sama tego nie wiem, napisalam tak jak jest na opakowanium dlatego nawet dokladne zdjecie napisow zrobilam

---------- Dopisano o 23:49 ---------- Poprzedni post napisano o 23:42 ----------

mam tego na szczęście 2 sztuki tak więc tą jedną juz zostawie dla siebie. a tak na marginesie dziękuje za informacje o tym pudrze. nastepnym razem poprosze tatę ze zamiast kosmetykow lepiej niech mi coś innego przywiezie. post o zaproszeniu do kupna skasowany. jeszcze raz przepraszam
Wyprowadzę Cię z błędu: nie możesz się tłumaczyć tym, że nie napisałaś na aukcji, ze to orginał. W opisie aukcji było MAC! A jak Było MAC to ma być oryginalny MAC, bo nie ma innego. MAC jest jeden. Zacytuję:
,,Kodeks karny
art. 286
§ 1. Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mieniem za pomocą wprowadzenia jej w błąd albo wyzyskania błędu lub niezdolności do należytego pojmowania przedsiębranego działania, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. (...)
§ 3. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. (...)"
+
,,Prawo własności przemysłowej:
Art. 305. 1. Kto w celu wprowadzenia do obrotu oznacza towary podrobionym znakiem towarowym lub oznaczone takim znakiem towary wprowadza do obrotu,podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.
3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust.1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5." Znalazła bym jeszcze kilka innych paragrafów.

Przepraszam za offtp, ale jak widzę te paskudne podróbki to tak się we mnie coś gotuje aż. A później widzimy opinie na KWC: ,,po pudrze MAC wyskoczyły mi okropne wypryski na twarzy. nie polecam" (tak przykładowo). Nie chcę naskakiwać na Ciebie myszeczka18lat, ale obojętnie przejść nie mogę. nie powinnaś sprzedawać tego pudru, poinformuj kupującego, że okazał się nieorginalny i zapytaj czy nadal go chce, jeżeli tak to wporządku: wie co kupuje, ale jeżeli nie to zostaw go dla siebie, chociaż używania nie polecam, ale to osobna kwestia na dłuższy wywód. Tak więc, nie miej do mnie żalu, ale przemyśl sprawę.
palina_malina jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 23:11   #2398
Corii
👸🏼 Barbie 💜 M.A.C
 
Avatar Corii
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Holodeck
Wiadomości: 68 534
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez Lemirka Pokaż wiadomość
ja niestety też mam felerny nocturnelle [COLOR="Silver"]
Zaintrygowana Waszymi opiniami o Nocturnelle pomacałam swoją - wszystko z nią ok, super napigmentowana, dobrze sie nakłada, nie ma żadnych wad.
Myślę, że to musza być chyba co niektóre egzemplarze trefne, tylko czemu Ja tak mam z jednym cieniem z wymianki, np Hepcat - strasznie się nakłada i pigmentacja ledwo ledwo, ale to w tym wypadku lata zrobiły swoje, bo on jest z 2007 roku :/
__________________

Live long and prosper
🖖🏻
Corii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 23:11   #2399
kasiaj85
Moderator
 
Avatar kasiaj85
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.
Wiadomości: 9 403
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

Cytat:
Napisane przez myszeczka18lat Pokaż wiadomość
a cena pudru znalazla się stad http://www.ibutik.pl/ogloszenie/pude...-powder-206317 dlatego też wystawiłam go bo po co mi tyle pudru... http://allegro.pl/mac-puder-sypki-na...208246525.html ta osoba napisala ze 100 % oryginal... wiec to jest karalne...ja tego nie pisalam bo nie wiedzialam jak to z tym jest... ale dzięki Wam już wiem

---------- Dopisano o 23:55 ---------- Poprzedni post napisano o 23:53 ----------

znalazlam tez cos takiego... http://allegro.pl/mac-puder-sypki-na...208246525.html dlatego tym sie sugierowalam
To, znalazłaś podobne podróbki, no to nie do końca musi świadczyć o tym, że bezkarnie można wystawiać swoją...
Nie pojawia się taki puder ani w ofercie MACa, ani na żadnej z wiarygodnych zagranicznych stron. MAC nie miał w swojej ofercie takiego produktu a jeśli nie masz pewności co do jego oryginalności to trzeba było to zaznaczyć w opisie aukcji... i najlepiej w tytule...
A allegro akurat nie jest wiarygodnym źródłem wiedzy o oryginalności kosmetyków MAC bo 85% tam sprzedawanych rzeczy to podróbki.
__________________
MAC addict Lush & China Glaze lover!

Mój beauty blog
kasiaj85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-01-10, 23:24   #2400
Fiodoria
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 281
Dot.: Kosmetyki M.A.C. cz. 4

kasiaj85- powiem Ci, że Twemu blogowi mówię zdecydowane tak, będę zaglądać
Fiodoria jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:22.