"sprawdzenie" co się chce robić w życiu... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-02, 17:45   #1
superstarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 49

"sprawdzenie" co się chce robić w życiu...


hej
ostatnio spotkałam się z opinią koleżanki, która powiedziała, że ona nie wie na jakie studia chce iść i co w ogóle powinna robić w życiu, a nie chce wybierać studiów a szybko i bez przekonania, dlatego póki co robi sobie przerwę (raz by na nie zarobić, a dwa by się dowiedzieć co chce studiować).
Z tych powodów zdecydowała się na administrację w cosinusie, dała sobie rok na określenie czy to ją kręci.
W sumie tak z dystansu myślę, że nawet coś w tym jest bo wybierając coś na szybko, bo trzeba... z reguły kończy się rzuceniem studiów po roku-dwóch, stratę czasu i rozpoczynanie od początku - jeśli ktoś ma ty6le samozaparcia:S
superstarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 18:02   #2
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 16 387
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez superstarr Pokaż wiadomość
hej
ostatnio spotkałam się z opinią koleżanki, która powiedziała, że ona nie wie na jakie studia chce iść i co w ogóle powinna robić w życiu, a nie chce wybierać studiów a szybko i bez przekonania, dlatego póki co robi sobie przerwę (raz by na nie zarobić, a dwa by się dowiedzieć co chce studiować).
Z tych powodów zdecydowała się na administrację w cosinusie, dała sobie rok na określenie czy to ją kręci.
W sumie tak z dystansu myślę, że nawet coś w tym jest bo wybierając coś na szybko, bo trzeba... z reguły kończy się rzuceniem studiów po roku-dwóch, stratę czasu i rozpoczynanie od początku - jeśli ktoś ma ty6le samozaparcia:S
i...czemu ma sluzyc en wątek?
f36f09c64670dbbf8506d7b7195631196fb4f2ce_65c2c8198d77a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-02, 19:08   #3
Bunia_P
Rozeznanie
 
Avatar Bunia_P
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 537
GG do Bunia_P
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez superstarr Pokaż wiadomość
hej
ostatnio spotkałam się z opinią koleżanki, która powiedziała, że ona nie wie na jakie studia chce iść i co w ogóle powinna robić w życiu, a nie chce wybierać studiów a szybko i bez przekonania, dlatego póki co robi sobie przerwę (raz by na nie zarobić, a dwa by się dowiedzieć co chce studiować).
Z tych powodów zdecydowała się na administrację w cosinusie, dała sobie rok na określenie czy to ją kręci.
W sumie tak z dystansu myślę, że nawet coś w tym jest bo wybierając coś na szybko, bo trzeba... z reguły kończy się rzuceniem studiów po roku-dwóch, stratę czasu i rozpoczynanie od początku - jeśli ktoś ma ty6le samozaparcia:S
Ja też nie wiem co chce studiować, liczę że może mnie później oświeci teraz jeszcze matura
__________________
"Skoro nie można się cofnąć, trzeba znaleźć najlepszy sposób, by pójść naprzód."

— Paulo Coelho

Bunia_P jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 09:14   #4
sloncet
Raczkowanie
 
Avatar sloncet
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 218
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

I tak na prawdę koleżanka dobrze robi. Ja sama zrobiłam sobie rok przerwy po liceum i ani trochę tego nie żałuję - po prostu musiałam się upewnić czy to co chcę robić w życiu jest na tym na pewno Pamiętam jak koleżanki z liceum uważały że głupio robię i wogóle a później przyznawały mi rację bo albo co roku były na pierwszym roku ale kończyły dany kierunek tylko dlatego że nie chciały się wycofać z raz podjętej decyzji.
__________________

Don't blink!
sloncet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 17:03   #5
malamila
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 94
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez sloncet Pokaż wiadomość
I tak na prawdę koleżanka dobrze robi. Ja sama zrobiłam sobie rok przerwy po liceum i ani trochę tego nie żałuję - po prostu musiałam się upewnić czy to co chcę robić w życiu jest na tym na pewno Pamiętam jak koleżanki z liceum uważały że głupio robię i wogóle a później przyznawały mi rację bo albo co roku były na pierwszym roku ale kończyły dany kierunek tylko dlatego że nie chciały się wycofać z raz podjętej decyzji.
no ja tez czuje, ze w tym jest sporo0 racji, jednak ja miałabym przeczucie ze wbrew pozorom czekając, trace rok, jednak z drugiej strony jeśli bym źle strzeliła-mogłabym stracić o wiele wiecej czasu
malamila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 18:15   #6
lolli_pop
Zakorzenienie
 
Avatar lolli_pop
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 3 362
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Witajcie

Obecnie jestem na drugim roku filologii polskiej. Wiem, że to jest coś, w czym się spełniam i do czego w 100% się nadaję. Ale moja droga do tego była zawiła, oj, zawiła...

Maturę zdawałam trzy lata temu. Moim ówczesnym marzeniem była psychologia.

Niestety nie poszło mi "wystarczająco" i nie dostałam się na uczelnie, na które składałam podania.

Postanowiłam odczekać rok aby poprawić maturę i raz jeszcze próbować się tam dostać, ale moja rodzina była absolutnie przeciwna temu, żebym się nie uczyła. Dla nich byłam z tego powodu czarną owcą, bo wszyscy w mojej rodzinie są wykształceni, a nie wierzyli, że jeśli zacznę pracę to będę chciała jeszcze później wrócić na studia.

Wysyłali mnie ZA WSZELKĄ CENĘ na kosmetologię - bo akurat umiałam robić manicure, zdobić paznokcie, malowałam kilka dziewczyn na ich śluby, studniówki itd. Tyle ze to było coś, czego absolutnie nie chciałabym robić przez całe życie. Chwilami miałam jednak wrażenie że nie mam w tej sprawie nic do powiedzenia.
Ale zawzięłam się i postawiłam im. Dniami pracowałam, wieczorami się uczyłam. Po roku poprawiłam maturę o całe - uwaga - 2%

I jakoś tak wyszło że prócz psychologii złożyłam podanie na polonistykę i kiedy dziwnym trafem dostałam się na oba kierunki wybrałam filologię właśnie, co nawet by mi do głowy nie przyszło rok wcześniej.

Dlatego każdemu, kto ma jakiekolwiek wątpliwości, polecam odczekać rok. Jeśli ktoś będzie chciał iść na studia to pójdzie, rok wcześniej czy później, a zapewniam, że te kilkanaście miesięcy może przysporzyć bardzo dużo dojrzałości niezbędnej do podejmowania - jak by nie patrzeć - ważnych życiowych decyzji.
lolli_pop jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-03, 20:20   #7
GgochaA
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 1 420
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

.

Edytowane przez GgochaA
Czas edycji: 2014-02-02 o 23:40
GgochaA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-12-03, 21:06   #8
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 14:39   #9
Anna Wiktoria
Rozeznanie
 
Avatar Anna Wiktoria
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 765
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

no tak. znam kilka przypadków moich znajomych, którzy zrezygnowali po 1 roku. ja w sumie też miałam ochotę bo studioję oficjalnie turystykę a tak na prawdę to z turystyką niewiele miało wspólnego. ale rok przerwy to dla mnie też nie za dobry pomysł. no chyba ze tak jak koleżanka wyp[ełnic to nauką czegoś innego. bo po roku przerwy od nauki nie chce się wracać do studiowania.
__________________
Odchudzam się z Vitalią -> 25 kg do zrzucenia!
Początek 1 lipca 2016 r.
Pozostało do zrzucenia -> 9 kg
Anna Wiktoria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 14:41   #10
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Ja uważam, że lepiej ten rok poczekać, poszukać czegoś co Cię interesuje i wtedy złożyć papiery. Ja jestem modelowym przykładem - poszłam na studia, żeby iść - skończyłam licencjat i nic z tego nie mam oprócz papierka. Dopiero na ostatnim roku studiów wpadałam na kierunek, który mnie zainteresował i dziś mogę powiedzieć, że uczę się z przyjemnością... więc chyba lepiej dłużej się zastanawiać, ale z pozytywnym skutkiem
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-06, 18:55   #11
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Moim zdaniem jeśli nie udało się dostać na jeden w z wymarzonych kierunków, to nie ma co iść na byle co, gdyż jeśli nas to zupełnie nie interesuje, to jest spora możliwość, ze z tego zrezygnujemy. Chociaż jeśli choć trochę nam sie podoba, to można spróbowac - a nóż może to będzie to

Jednak rzadko kiedy spotykam się z założeniem, ze po maturze robie sobie rok przerwy. Zazwyczaj ludzie startują na studia, a jeśli się nie dostaną, to poprawiają maturę itp. Przez rok można wiele przemyśleć, dojrzeć do podjęcia właściwej decyzji, czegoś się nauczyć, zarobić pieniądze. W końcu to tylko krótki okres, w porównaniu do całego naszego życia, a studiowanie to nie wyścigi. Lepiej skończyć coś, co się lubi, niż tkwić na jakimś kierunku tylko dlatego, że się już zaczęło i "co pomyślą inni, jak zrezygnuję".
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-07, 13:42   #12
Rok_sana
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 5
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Bardzo mądrze robi. Prawda jest taka, że na studiach rok nie jest taką dużą różnicą, a może miec ogromny wpływ na Twoją przyszłość. Co innego, gdy jesteś już pewna tego, co chcesz robić w przyszłości. wtedy nie musisz się zatsanawiać. Ale jeżeli wybierasz jakiś kierunek tylko dlatego, bo chcesz coś skończyć, to nie jest to chyba najlepsze rozwiązanie...
Rok_sana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 13:51   #13
amelka99
Raczkowanie
 
Avatar amelka99
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 400
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Ja jestem takim przykładem, o którym mówi doriska. Miałam ochotę na rok przerwy, bo nie wiedziałam co mnie tak naprawdę interesuje. Powstrzymywał mnie 'głos rozsądku', że jednak ciężko będzie wrócić, znajomi będą gadać, sama będę miała wątpliwości, czy dobrze zrobiłam...i wiem, ze nie miałam odwagi. Szkoda, że nigdy się nie dowiem, jak to by było jednak zrobić ten rok przerwy. Czy jestem zadowolona ze studiów? Sama nie wiem...są momenty,że się cieszę, wiadomo, poznałam fajnych ludzi, nie mam wrażenia, że nic nie robię...ale tak głęboko czuję, że nie jestem gotowa na studia. I przy tym intensywnym trybie życia ( muszę się uczyć praktycznie cały czas ) nie mam czasu na zastanowienie się nad swoją przyszłością. Rok upłynie i dalej będę tkwiła w tym samym punkcie.
Ech, zawsze mi po głowie takie czarne myśli krążą
__________________
o d c h u d z a n i e
ć w i c z e n i a
b e z s ł o d y c z y 8/20
poszerzam horyzonty

'And those who were seen dancing were thought to be insane by those who could not hear the music.'
F. Nietzsche
amelka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 14:18   #14
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez amelka99 Pokaż wiadomość
Czy jestem zadowolona ze studiów? Sama nie wiem...są momenty,że się cieszę, wiadomo, poznałam fajnych ludzi, nie mam wrażenia, że nic nie robię...ale tak głęboko czuję, że nie jestem gotowa na studia.
Mam to samo, choć ja to nawet z nikim się za specjalnie nie zakolegowałam i szczerze jakoś nie mam na to chęci.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-07, 20:49   #15
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez superstarr Pokaż wiadomość
hej
ostatnio spotkałam się z opinią koleżanki, która powiedziała, że ona nie wie na jakie studia chce iść i co w ogóle powinna robić w życiu, a nie chce wybierać studiów a szybko i bez przekonania, dlatego póki co robi sobie przerwę (raz by na nie zarobić, a dwa by się dowiedzieć co chce studiować).
Z tych powodów zdecydowała się na administrację w cosinusie, dała sobie rok na określenie czy to ją kręci.
W sumie tak z dystansu myślę, że nawet coś w tym jest bo wybierając coś na szybko, bo trzeba... z reguły kończy się rzuceniem studiów po roku-dwóch, stratę czasu i rozpoczynanie od początku - jeśli ktoś ma ty6le samozaparcia:S
Trochę to bez sensu,za przeproszeniem koleżanka dała sobie rok by zastanowić się co chce studiować czyli faktycznie straciła ten rok, ponieważ załóżmy po roku wolnego namyśli się na jakiś kierunek,to wcale nie gwarantuje ,że pójdzie tam studiować i nie zrezygnuje po roku,ponieważ często nasze wyobrażenia o studiach na jakimś kierunku bardzo różnią się od rzeczywistości,a gdyby postudiowała coś rok to mogłaby stwierdzić ze to napewnojest lub nie jest jej kierunek.
Co do kasy na studia-często można dostać stypendium naukowe,socjalne, dorobić ,nie trzeba roku by na studia zarobić-bo idąc takim tokiem myślenia to po roku trzeba brać urlop dziekański aby zarobić na drugi rok studiów.
Moim zdaniem twoja koleżanka nie chce studiować(może leniwa jest poprostu a może boi się ,że sobie finansowo nie poradzi ) i szuka usprawiedliwienia. Mało oryginalnie.

---------- Dopisano o 21:49 ---------- Poprzedni post napisano o 21:35 ----------

Cytat:
Napisane przez amelka99 Pokaż wiadomość
Ja jestem takim przykładem, o którym mówi doriska. Miałam ochotę na rok przerwy, bo nie wiedziałam co mnie tak naprawdę interesuje. Powstrzymywał mnie 'głos rozsądku', że jednak ciężko będzie wrócić, znajomi będą gadać, sama będę miała wątpliwości, czy dobrze zrobiłam...i wiem, ze nie miałam odwagi. Szkoda, że nigdy się nie dowiem, jak to by było jednak zrobić ten rok przerwy. Czy jestem zadowolona ze studiów? Sama nie wiem...są momenty,że się cieszę, wiadomo, poznałam fajnych ludzi, nie mam wrażenia, że nic nie robię...ale tak głęboko czuję, że nie jestem gotowa na studia. I przy tym intensywnym trybie życia ( muszę się uczyć praktycznie cały czas ) nie mam czasu na zastanowienie się nad swoją przyszłością. Rok upłynie i dalej będę tkwiła w tym samym punkcie.
Ech, zawsze mi po głowie takie czarne myśli krążą
Moim zdaniem dobrze że nie zrobiłaś przerwy,ja zrobiłam(można powiedzieć nie za bardzo z własnej woli,zaszłam w ciążę,myślałam,że sobie poradzę ,ale okazało się że nie) Trudno było wrócić przede wszystkim dla tego że wróciłam na 3 rok,do zupełnie nieznajomych ludzi,oni mieli już swoje układy/przyjaźnie,wiedzieli kto jak się uczy /od kogo mogli pożyczyć notatki a od kogo nie,mieli swoje drogi informacji (na przykład jak odwoływano lekcje lub przenoszono na inny termin dzwonili do siebie,do mnie takie info często nie docierały,z tego powodu musiałam umawiać się później z profesorami indywidualnie) było bardzo trudno,ze mną wróciły jeszcze 2 dziewczyny z innych roczników i zrezygnowały.Mi pomogło jeszcze to że miałam dobry kontakt z ludźmi ze swojej starej grupy- poznosili mi notatki ,pomogli trochę jakoś poszło.
Ale to tylko moje doświadczenie ,może inni mają lżej nie wiem,ja bym 2 raz nie chciała przez to przechodzić.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 11:38   #16
Perelka_00
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 20
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez amelka99 Pokaż wiadomość
ale tak głęboko czuję, że nie jestem gotowa na studia.
Mam to samo. Po prostu czuje, że za wcześniej skończyłam szkołę. Brakuje mi liceum. Wiem, dziwnie to brzmi, ale z tęsknotą przypominam sobie różne historie z szkoły.
Perelka_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 15:23   #17
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Mimo wszystko nie ma to jak lata w LO, dla mnie studia to nie to samo.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-08, 17:06   #18
superstarr
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 49
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Mimo wszystko nie ma to jak lata w LO, dla mnie studia to nie to samo.
hehehe tak tęsknicie, nieraz spotkałam się z opinią, że w policealnej panuje własnie licealny klimat- bo jest legitka, sprawdziany i dziennik
superstarr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 14:47   #19
dzbanek do kawy
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 502
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

W tym roku piszę maturę i chciałabym studiować prawo a potem otworzyć sobie drugi kierunek jak politologia czy historia.
Oczywiście moi rodzice by chcieli bym studiowała coś ścisłego ale w końcu im wytłumaczyłam, że po prostu bym się męczyła na jakiejś farmacji, stomatologii czy medycyny.
Zdaję sobie również sprawę, że ciężko jest w dzisiejszych czasach osobom po studiach humanistycznych.

Również najchętniej bym sobie zrobiła rok przerwy po maturze... Ale tylko po to by wreszcie odpocząć
Czytałam, że to nazywa się "gap year". W tym czasie ludzie najczęściej wyjeżdżają za granicę pracować i dokładnie przemyśleć co chcą robić w przyszłości. Uważam, że to jest nawet rozsądny pomysł bo skoro ktoś ma iść na studia dla samego studiowania. Bez sensu.
dzbanek do kawy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-12-09, 16:55   #20
paula7191
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 60
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Myślę,że lepiej zrobić sobie przerwę i się zastanowić.Moge doradzić na własnym przykładzie. W tym roku zdawałam mature. Marzyłam o studiach na kierunku: archeologia. Niestety, nasłuchałam się opini innych i zrezygnowałam z tego na rzecz Uniwersytetu Przyrodniczego. Jak się okazało,to był sły wybór i nie wiedziałam co dalej zrobić. Zrezygnowałam, znalazłam fajną pracę i zamierzam uczyć się zaocznie. Zawsze można zapisać się doo szkoły językowej, żeby nie tracić czasu a język zawsze warto podszkolić lub wybrać się na kursy żeby sprawdzić co cie interesuje.
__________________
How I am strong
You gave me all
You gave all you had and now I am home
paula7191 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-09, 20:35   #21
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez paula7191 Pokaż wiadomość
Myślę,że lepiej zrobić sobie przerwę i się zastanowić.Moge doradzić na własnym przykładzie. W tym roku zdawałam mature. Marzyłam o studiach na kierunku: archeologia. Niestety, nasłuchałam się opini innych i zrezygnowałam z tego na rzecz Uniwersytetu Przyrodniczego. Jak się okazało,to był sły wybór i nie wiedziałam co dalej zrobić. Zrezygnowałam, znalazłam fajną pracę i zamierzam uczyć się zaocznie. Zawsze można zapisać się doo szkoły językowej, żeby nie tracić czasu a język zawsze warto podszkolić lub wybrać się na kursy żeby sprawdzić co cie interesuje.
Też chcę to zrobić, ale potem wrócić do nauki w trybie dziennym. Nie ma sensu tkwić w czymś, co nam zupełnie nie pasuje.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie

Edytowane przez doriiska
Czas edycji: 2010-12-09 o 20:36
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 17:42   #22
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Też chcę to zrobić, ale potem wrócić do nauki w trybie dziennym. Nie ma sensu tkwić w czymś, co nam zupełnie nie pasuje.
całą sobą się pod tym podpisuje!!! a jeśli międzyczasie będę miała okazje sprawdzenia się w jakimś innym rejonie jak kosmetyka, ekonomia a może florystka - zawsze zobaczę jak mi ten rejon podejdzie. A jak coś odpadnie, będę siedziała, ze ie ma sensu o tym myśleć- chociaż na pierwszy rzut oka wydawało by sie to czymś ciekawym
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-11, 19:01   #23
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez my dee Pokaż wiadomość
całą sobą się pod tym podpisuje!!! a jeśli międzyczasie będę miała okazje sprawdzenia się w jakimś innym rejonie jak kosmetyka, ekonomia a może florystka - zawsze zobaczę jak mi ten rejon podejdzie. A jak coś odpadnie, będę siedziała, ze ie ma sensu o tym myśleć- chociaż na pierwszy rzut oka wydawało by sie to czymś ciekawym
A na obecną chwilę uczysz się czy studiujesz i właśnie rezygnujesz z jakiegoś kierunku?
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 11:19   #24
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
A na obecną chwilę uczysz się czy studiujesz i właśnie rezygnujesz z jakiegoś kierunku?

pisałam hipotetycznie rozważając różne warianty możliwości sprawdzenia się i określenia kierunku - bo przecież nic przy tym nie stracę, a dowiem się do czego się nie nadaję, a co mi się podoba
Ja obecnie uczę się na kosmetyce.

Edytowane przez my dee
Czas edycji: 2010-12-12 o 11:22
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-12, 14:04   #25
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez my dee Pokaż wiadomość
pisałam hipotetycznie rozważając różne warianty możliwości sprawdzenia się i określenia kierunku - bo przecież nic przy tym nie stracę, a dowiem się do czego się nie nadaję, a co mi się podoba
Ja obecnie uczę się na kosmetyce.
Pewnie - warto próbować nowych rzeczy a ja obecnie stawiam na naukę angielskiego, w końcu język zawsze się przyda. No i pracę.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 17:21   #26
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Pewnie - warto próbować nowych rzeczy a ja obecnie stawiam na naukę angielskiego, w końcu język zawsze się przyda. No i pracę.
jasne, ze tak-obecnie język ang to podstawa, niestety takie są realia rynku pracy. Dlatego jeśli się nie ma kasy na kurs- niestety to kosztuje, warto się pokręcić bo czasem są szkolenia z UP czy nawet przy policealnej są organizowane dodatkowe fakultety z obcego języka
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-20, 19:08   #27
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez my dee Pokaż wiadomość
jasne, ze tak-obecnie język ang to podstawa, niestety takie są realia rynku pracy. Dlatego jeśli się nie ma kasy na kurs- niestety to kosztuje, warto się pokręcić bo czasem są szkolenia z UP czy nawet przy policealnej są organizowane dodatkowe fakultety z obcego języka
Jak na razie uczę się sama z bardzo fajnej książki, bo dopiero zaczynam swoją przygodę z tym językiem. Niemiecki umiem, ale angielski..
Może od nowego roku załatwie sobie prywatne lekcje, a od października pójdę na kurs - jeśli będę miała czas na studiach

Choć teraz też bardzo zależy mi na pracy, nawet dla zabicia czasu.
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 10:26   #28
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Jak na razie uczę się sama z bardzo fajnej książki, bo dopiero zaczynam swoją przygodę z tym językiem. Niemiecki umiem, ale angielski..
Może od nowego roku załatwie sobie prywatne lekcje, a od października pójdę na kurs - jeśli będę miała czas na studiach

Choć teraz też bardzo zależy mi na pracy, nawet dla zabicia czasu.
zależy ci na pracy??? to pracujesz, studiujesz i ciągniesz policealna? czy coś pokręciłam:S
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-21, 15:47   #29
doriiska
Zakorzenienie
 
Avatar doriiska
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 222
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez my dee Pokaż wiadomość
zależy ci na pracy??? to pracujesz, studiujesz i ciągniesz policealna? czy coś pokręciłam:S
Zrezygnowałam ze studiów, dlatego zależy mi na pracy poza tym nawet w LO czy na początku studiowania też pracowałam. A do policealnej nigdy nie chodziłam ;p
__________________
nie można być szczęśliwym spoglądając wciąż za siebie
doriiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-27, 11:23   #30
my dee
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zbyt często sie przenoszę by deklarować się na jedno miast o;)
Wiadomości: 254
Dot.: "sprawdzenie" co się chce robić w życiu...

Cytat:
Napisane przez doriiska Pokaż wiadomość
Zrezygnowałam ze studiów, dlatego zależy mi na pracy poza tym nawet w LO czy na początku studiowania też pracowałam. A do policealnej nigdy nie chodziłam ;p
a nie myślałaś aby skończyć edukacje- nie wiem wrócić na studia, albo chociaż własnie coś pokminić z ta policealna by mieć jako takie kompletne wykształcenie?
Ja własnie dlatego jestem na kosmetyce- plan B nie jest zły a że cosinus jest za free
my dee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:00.