APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-13, 14:19   #151
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez gosiula Pokaż wiadomość
Mam drut retencyjny na górze i na dole.I -jesli z dolnym nie dzieje sie nic ,to z góra jest porażka.
Raz- tydzień po przykelejeniu odkleił mi sie .Chyba za mocno coś ugryzłam.
A teraz po miesiącu pękł mi między dwójka i trójką i jest co prawda przyklejony ,a le jakby w dwóch kawałkach.
Generalnie noszenie stałej retencji dla mnie jest o wiele wygodniejsze niz ruchomy aparat a,le z górą nie jest łatwo.
Ja nie moge nosić ruchomoego bo w nocy męczę się strasznie . Ślinie ,pluję ,katorga normalnie .
Dlatego poprosiłam o stały ,ale chyba trzeba jednak góre zdjąć. A szkoda.
A jak to wygląda w przypadku górnych zębów? Tzn chodzi mi o to czy np bardzi się sepleni?

Ja dziś ide do orto na wyciski, a za tydzień zdjejmuję aparat.



Już po wizycie Wklejam to co napisałam już w innym temacie o aparatkach

Dziś orto zaproponowała mi dwie opcje retencji: pierwsza to ta klasyczna (wszyscy wiemy jaka) a druga opcja to reatiner Osamu - słyszałyscie coś o takiej formie retencji? Przyznam szczerze, że perspektywa normalnego mówienia i nie ślinienia się w nocy jest bardzo kusząca. Cena także nie jest wysoka, jeden łuk to 500 zł (a tradycyjny 400zł) także w kwestiach finansowych tez nie ma dużej różnicy Mam tydzień do namysłu. Heeeelllpp

Aparat wygląda tak:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg a_osamu_gross.jpg (6,3 KB, 137 załadowań)
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2011-04-13 o 17:04
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 18:31   #152
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez anioolek20 Pokaż wiadomość
hej, jest ktos kto ma przyklejony drucik zarowno na dolnych jak i na gornych zębach? ja osobiscie mam naklejony taki drucik tylko na dole. nosze go juz prawie 3 lata ( jestem z niego bardzo zadowolona, poniewaz zeby mi sie wogole nie skrzywiły). na gorze mam płytke i tu juz widze ze zeby nie sa takie jak były, poprzesuwały sie i to sporo. chce namowic orto zeby mi nakleiła drucik takze na gore. i tu moje pytanie? czy one dobrze trzymaja gorne zeby? nie odklejaja sie? ( słyszalam ze na gorze jest problem z odklejaniem). boje sie ze go nakleje ale bedzie za słaby i nie utrzyma mi zębow

musisz najpierw się dowiedzieć, czy taka retencja jest u Ciebie możliwa - nie u każdego jest i z jakichś powodów orto nie zaproponowała Ci... ja bardzo chciałam ale dolne zęby by mi zagryzały drucik, nawet teraz ponownie się zastanawialiśmy w gabinecie i niestety nie da rady
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-13, 20:23   #153
anioolek20
Raczkowanie
 
Avatar anioolek20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 57
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Ejli Pokaż wiadomość
musisz najpierw się dowiedzieć, czy taka retencja jest u Ciebie możliwa - nie u każdego jest i z jakichś powodów orto nie zaproponowała Ci... ja bardzo chciałam ale dolne zęby by mi zagryzały drucik, nawet teraz ponownie się zastanawialiśmy w gabinecie i niestety nie da rady
kurcze, całkiem zapomniałam jeszcze o tym, ze tak jak piszesz moze nie byc miejsca na gorny drucik. i u mnie tak chyba było. ehhh. musze poczekac na wizyte i sie wszystkiego dowiedziec od orto. zobaczymy co mi powie. ostatnio nawet wspomniała cos ze mi załozy znowu aparat na kilka miesiecy, zeby je z powrotem podprostowac ale nie wyobrazam sobie ze bede pozniej znowu musiała zakładac ta płytke pod która mi sie zęby przesuwaja potrzebuje jakiegos innego sposobu na leczenie retencyjne...
__________________

anioolek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 12:39   #154
gosiula
Rozeznanie
 
Avatar gosiula
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 926
GG do gosiula
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Przy stałym aparacie retencyjnym nie seplenie wogóle . nie przeszkadza mi on i nie czuje ,ze mam założony.
Jak zamknę buzię to dolne żeby nie dotykają mi do górnego drutu ,wiec miejsca było dosyć .
Aha -ja za retencje płaciłam śmieszne pieniądze -150 zł za ruchomy aparat( 2 łuki) ,a później za stałe druty nie płaciłam nic.
Dlatego jak piszecie o kosztach 500 ,czy 600 zł to robię wielkie oczy.
gosiula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:07   #155
madl.
Raczkowanie
 
Avatar madl.
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 42
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
A jak to wygląda w przypadku górnych zębów? Tzn chodzi mi o to czy np bardzi się sepleni?

Ja dziś ide do orto na wyciski, a za tydzień zdjejmuję aparat.



Już po wizycie Wklejam to co napisałam już w innym temacie o aparatkach

Dziś orto zaproponowała mi dwie opcje retencji: pierwsza to ta klasyczna (wszyscy wiemy jaka) a druga opcja to reatiner Osamu - słyszałyscie coś o takiej formie retencji? Przyznam szczerze, że perspektywa normalnego mówienia i nie ślinienia się w nocy jest bardzo kusząca. Cena także nie jest wysoka, jeden łuk to 500 zł (a tradycyjny 400zł) także w kwestiach finansowych tez nie ma dużej różnicy Mam tydzień do namysłu. Heeeelllpp

Aparat wygląda tak:
Ja mam właśnie taka plastkiową płytke, płaciłam za nią 500zł i na początku miałam nosić po 12h, teraz tylko na noc. Nosze już dłuuugo, bo jakoś z rok, ale jestem bardzo zadowolona bo nic się nie poprzesuwało
Tylko że teraz już po roku jest mocno zniszczona, ten plastik zaczyna już pękać,... jutro mam wizytę, i mam nadzieje że nie będe musiała płacić za kolejną.

Ale dziewczyny mam takie pytanie. Inny dentysta usunął mi ósemkę, bo podobno była tak zniszczona że nie było co ratować.. I teraz się boje że mogą się zeby poprzesuwać... nie wiecie co w takiej sytuacji?

A i jeszcze ta plastikowa płytka jest ponoć najlepsza jeżeli ma się krzywe zęby na dole - bo wtedy ona nie pozwala im przestawiać tych u góry
__________________
Ta o wiele za krótka spódniczka była o wiele za długo za krótka! c.ch.

Edytowane przez madl.
Czas edycji: 2011-04-14 o 15:09 Powód: dopisek
madl. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 15:09   #156
Ejli
Zadomowienie
 
Avatar Ejli
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 842
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez anioolek20 Pokaż wiadomość
kurcze, całkiem zapomniałam jeszcze o tym, ze tak jak piszesz moze nie byc miejsca na gorny drucik. i u mnie tak chyba było. ehhh. musze poczekac na wizyte i sie wszystkiego dowiedziec od orto. zobaczymy co mi powie. ostatnio nawet wspomniała cos ze mi załozy znowu aparat na kilka miesiecy, zeby je z powrotem podprostowac ale nie wyobrazam sobie ze bede pozniej znowu musiała zakładac ta płytke pod która mi sie zęby przesuwaja potrzebuje jakiegos innego sposobu na leczenie retencyjne...
ja bardzo żałuję, że się drucik nie zmieścił...
i szczerze mówiąc sama chętnie bym znowu założyła aparat żeby naprawić cofnięte dwójki... ale nie mam tyle pieniędzy i głupio by mi było prosić rodziców po tym ile kasy wydali na moje leczenie orto.

Cytat:
Napisane przez gosiula Pokaż wiadomość
Przy stałym aparacie retencyjnym nie seplenie wogóle . nie przeszkadza mi on i nie czuje ,ze mam założony.
Jak zamknę buzię to dolne żeby nie dotykają mi do górnego drutu ,wiec miejsca było dosyć .
Aha -ja za retencje płaciłam śmieszne pieniądze -150 zł za ruchomy aparat( 2 łuki) ,a później za stałe druty nie płaciłam nic.
Dlatego jak piszecie o kosztach 500 ,czy 600 zł to robię wielkie oczy.
właśnie wiem, moje koleżanki też miały druciki za darmo albo za stówę... ja za dwa łuki retencji płaciłam 900 . to naprawdę dużo :/.
__________________
Ogrody opuściły swoje drzewa

I'm going slightly mad
Ejli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-14, 20:48   #157
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez madl. Pokaż wiadomość
Ja mam właśnie taka plastkiową płytke, płaciłam za nią 500zł i na początku miałam nosić po 12h, teraz tylko na noc. Nosze już dłuuugo, bo jakoś z rok, ale jestem bardzo zadowolona bo nic się nie poprzesuwało
Tylko że teraz już po roku jest mocno zniszczona, ten plastik zaczyna już pękać,... jutro mam wizytę, i mam nadzieje że nie będe musiała płacić za kolejną.

Ale dziewczyny mam takie pytanie. Inny dentysta usunął mi ósemkę, bo podobno była tak zniszczona że nie było co ratować.. I teraz się boje że mogą się zeby poprzesuwać... nie wiecie co w takiej sytuacji?

A i jeszcze ta plastikowa płytka jest ponoć najlepsza jeżeli ma się krzywe zęby na dole - bo wtedy ona nie pozwala im przestawiać tych u góry
Fajnie, że napisałaś, ale ja mam jeszcze parę pytań odnośnie tego aparatu

1. Jak w ogóle czujesz się podczas noszenia takiego aparatu, jest jakiś dyskomfort m.in w mówieniu itp? Bo rozumiem, że Osamu masz na górnych i dolnych zębach?
2. Jak u Ciebie wyglądało to wszystko? Tzn kiedy dostałaś ten retainer? Bo mi orto tłumaczyła, że jednego dnia zdjemuje mi mój stały aparat i robi wyciski na "gołych" zębach, a na drugi dzień przychodze odebrać i założyć retainer osamu (czyli od momentu zdjęcia stałego przez ok. dobę na zębach nie mam nic)

I koniecznie napisz czy będziesz musiała płacić za nowe płytki

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedzi na moje pytania W przyszłą środę u mnie to wszystko się zacznie
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2011-04-14 o 20:50
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-04-14, 23:37   #158
madl.
Raczkowanie
 
Avatar madl.
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 42
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ja też przez dobe nie miałam nic na zębach, bo właśnie na podstawie wycisków był robiony- i spokojnie,w tym czasie nic się nie stanie.

Jak ściągniesz aparat to będziesz miała uczucie ''dużo miejsca w buzi'' (pierwsze przejechanie językiem po zębach, bezcenne!), więc noszenie go to naprawde już mały dyskonfort - mojego prawie nie było widać (do teraz kiedy jest zniszczony już troche..), i nie sepleniłam. Ale żeby mimo wszystko nie popadać w przesadyzm nosiłam tylko w domu, a jak jednego dnia np. tylko 8h, to drugiego starałam się dłużej. Aha, i nie można w nim jeść, jedynie pić (ale najlepiej wode, bo inne płyny czasami go zabarwiają, albo wchodzą w szczeliny i weź to człowieku potem domyj szczoteczka...)

A mam go tylko na górnych zębach - dolnych nie miałam prostowanych, i tam właśnie mam takie wystające jedynki, które mogłyby te u góry psuć.
I nie wiem jak u Ciebie, ale ja mam problem z zagryzaniem mocno szczęki jak śpie, to podobno np. ze stresu albo sposobu spania. I widze że w miejscach gdzie plastik styka się z zębami dolnymi jest mocno wytarty. Ale to nic mu nie szkodzi, a zębom pomaga, bo inaczej to one by się ścierały.

I zaznaczam, że nie jestem specjalistą w temacie, a amatorką - tyle wydałam na te zęby, że musze zawsze otro wypytać, żeby było ok
__________________
Ta o wiele za krótka spódniczka była o wiele za długo za krótka! c.ch.
madl. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-15, 09:47   #159
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez madl. Pokaż wiadomość
Ja też przez dobe nie miałam nic na zębach, bo właśnie na podstawie wycisków był robiony- i spokojnie,w tym czasie nic się nie stanie.

Jak ściągniesz aparat to będziesz miała uczucie ''dużo miejsca w buzi'' (pierwsze przejechanie językiem po zębach, bezcenne!), więc noszenie go to naprawde już mały dyskonfort - mojego prawie nie było widać (do teraz kiedy jest zniszczony już troche..), i nie sepleniłam. Ale żeby mimo wszystko nie popadać w przesadyzm nosiłam tylko w domu, a jak jednego dnia np. tylko 8h, to drugiego starałam się dłużej. Aha, i nie można w nim jeść, jedynie pić (ale najlepiej wode, bo inne płyny czasami go zabarwiają, albo wchodzą w szczeliny i weź to człowieku potem domyj szczoteczka...)

A mam go tylko na górnych zębach - dolnych nie miałam prostowanych, i tam właśnie mam takie wystające jedynki, które mogłyby te u góry psuć.
I nie wiem jak u Ciebie, ale ja mam problem z zagryzaniem mocno szczęki jak śpie, to podobno np. ze stresu albo sposobu spania. I widze że w miejscach gdzie plastik styka się z zębami dolnymi jest mocno wytarty. Ale to nic mu nie szkodzi, a zębom pomaga, bo inaczej to one by się ścierały.

I zaznaczam, że nie jestem specjalistą w temacie, a amatorką - tyle wydałam na te zęby, że musze zawsze otro wypytać, żeby było ok
Dzięki bardzo za odp

Ja miałam problem z zagryzaniem szczęki przed aparatem przez krzywy zgryz, a teraz już nie mam z tym problemów
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 13:30   #160
Martikka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Witam,
Mam dziewczyny do Was pytanie. Będę wdzięczna za odpowiedź..Otóż jestem przed założeniem aparatu ortodontycznego, mam mieć już robiony wycisk na najbliższej wizycie u ortodonty, ale przez przypadek natknęłam się na takie forum na stronie medSOS, w którym wiele osób po zdjeciu aparatu wypowiada się negatywnie, że są później skutki uboczne noszenia aparatu, takie jak: cofanie się dziąseł, parodontoza wywołana zewnętrznymi czynnikami, właśnie przez ten aparat, odsłanianie się szyjek zębowych, wypowiadała się nawet jedna dziewczyna, że zęby zaczeły jej się rozlatywać!!!, inni że zęby zaczeły się ruszać i że obawiają się gryźć cokolwiek twardszego żeby nie wypadły :/
Sama teraz nie wiem co robić, już się zdecydowałam na założenie (wiem, że późno, mam 25 lat, ale ważne ze jednak się przemogłam) a tu nagle dowiaduję się tylu negatywnych skutków noszenia aparatu!
Wydam mnóstwo pieniędzy na samo leczenie ortodontyczne, a co jeśli zacznę mieć później tyle problemów o których wspominają ludzie..teraz się zwyczajnie boję tego założyć, ale mam bardzo krzywe zęby i naprawdę nie wiem co robić Doradźcie coś, czy ktoś miał podobne doświadczenia? Albo slyszał o takich przypadkach?
Martikka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 13:54   #161
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Martikka85 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam dziewczyny do Was pytanie. Będę wdzięczna za odpowiedź..Otóż jestem przed założeniem aparatu ortodontycznego, mam mieć już robiony wycisk na najbliższej wizycie u ortodonty, ale przez przypadek natknęłam się na takie forum na stronie medSOS, w którym wiele osób po zdjeciu aparatu wypowiada się negatywnie, że są później skutki uboczne noszenia aparatu, takie jak: cofanie się dziąseł, parodontoza wywołana zewnętrznymi czynnikami, właśnie przez ten aparat, odsłanianie się szyjek zębowych, wypowiadała się nawet jedna dziewczyna, że zęby zaczeły jej się rozlatywać!!!, inni że zęby zaczeły się ruszać i że obawiają się gryźć cokolwiek twardszego żeby nie wypadły :/
Sama teraz nie wiem co robić, już się zdecydowałam na założenie (wiem, że późno, mam 25 lat, ale ważne ze jednak się przemogłam) a tu nagle dowiaduję się tylu negatywnych skutków noszenia aparatu!
Wydam mnóstwo pieniędzy na samo leczenie ortodontyczne, a co jeśli zacznę mieć później tyle problemów o których wspominają ludzie..teraz się zwyczajnie boję tego założyć, ale mam bardzo krzywe zęby i naprawdę nie wiem co robić Doradźcie coś, czy ktoś miał podobne doświadczenia? Albo slyszał o takich przypadkach?
Mi szyjki zębowe zaczeły się odsłaniać przed założeniem aparatu i to one zmotywowały mnie do jego założenia, akurat one odsłaniały mi się na czwórkach, które potem musiałam usunąć teraz jest ok. Nie wiem to zależy jak te zęby są leczone, może od orto. Ja jestem bardzo zadowolona i znam przypadki (moje znajome) gdzie po zdjęciu nic się złego nie dzieje, wręcz przeciwnie - zeby dalej są idelane.

Btw, mi periodontolog polecił stosować płyn do płukania elmex (zielony) i żel (raz w tygodniu)tej samej firmy (pomarańczowy) . Ogólnie nic nie miał do moich dziąseł.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać


Edytowane przez Lady in Blue
Czas edycji: 2011-04-19 o 14:02
Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-04-19, 18:07   #162
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Martikka85 Pokaż wiadomość
Witam,
Mam dziewczyny do Was pytanie. Będę wdzięczna za odpowiedź..Otóż jestem przed założeniem aparatu ortodontycznego, mam mieć już robiony wycisk na najbliższej wizycie u ortodonty, ale przez przypadek natknęłam się na takie forum na stronie medSOS, w którym wiele osób po zdjeciu aparatu wypowiada się negatywnie, że są później skutki uboczne noszenia aparatu, takie jak: cofanie się dziąseł, parodontoza wywołana zewnętrznymi czynnikami, właśnie przez ten aparat, odsłanianie się szyjek zębowych, wypowiadała się nawet jedna dziewczyna, że zęby zaczeły jej się rozlatywać!!!, inni że zęby zaczeły się ruszać i że obawiają się gryźć cokolwiek twardszego żeby nie wypadły :/
Sama teraz nie wiem co robić, już się zdecydowałam na założenie (wiem, że późno, mam 25 lat, ale ważne ze jednak się przemogłam) a tu nagle dowiaduję się tylu negatywnych skutków noszenia aparatu!
Wydam mnóstwo pieniędzy na samo leczenie ortodontyczne, a co jeśli zacznę mieć później tyle problemów o których wspominają ludzie..teraz się zwyczajnie boję tego założyć, ale mam bardzo krzywe zęby i naprawdę nie wiem co robić Doradźcie coś, czy ktoś miał podobne doświadczenia? Albo slyszał o takich przypadkach?
paradontoza, odsłanianie się szyjek to są m.in. skutki krzywego zgryzu i braku korekcji aparatem ortodontycznym. nigdy nie słyszałam, żeby sam aparat miał wywoływać takie skutki. Wielu moich znajomych nosiło aparat i wszyscy są zadowoleni. Ja również, a ściągnęłam go 8 miesięcy temu.

Co do twojego wieku to wcale nie jest późno, ludzie zakładają aparaty w znacznie późniejszym wieku - przykład: moja sąsiadka mająca 55 lat
__________________
- 2022 28

Edytowane przez Joan1987
Czas edycji: 2011-04-19 o 18:09
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-20, 11:39   #163
Martikka85
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 16
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Dziękuję za odpowiedzi! uspokoiłyście mnie trochę Wiem, też wcześniej nigdy nie słyszałam o żadnych takich skutkach ubocznych, dopiero na tamtym forum.
Skoro piszecie, że ani Wy ani znajomi nie mieli takich problemow..może odsetek takich przypadków jest bardzo niewielki. Pewnie najbardziej winny jest zły ortodonta, źle prowadzone leczenie..I dlatego później mogą być takie skutki.
Martikka85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 13:34   #164
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Nie dlugo sciagam aparat, w maju ide na wyciski do retinera. Przeraza mnie cena 800zl za 2 luki! to prawie drugi aparat! Moje pyt brzmi ile czasu w ciagu doby nosi sie retiner? Nie wyobrazam sobie wyjsc z tym do ludzi.. praca itd..

Czy ktos byl w takiej syt, ze np zmienial miejsce zamieszkania i orto? Nie bylo problemu? Nie dlugo zmieniam miasto i nie bede jezdzic do obecnego. Czekam tylko na sciagniecie aparatu i retencje. A nie moge zostawic zebów samych sobie.. co robic?!
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 14:58   #165
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Nie dlugo sciagam aparat, w maju ide na wyciski do retinera. Przeraza mnie cena 800zl za 2 luki! to prawie drugi aparat! Moje pyt brzmi ile czasu w ciagu doby nosi sie retiner? Nie wyobrazam sobie wyjsc z tym do ludzi.. praca itd..

Czy ktos byl w takiej syt, ze np zmienial miejsce zamieszkania i orto? Nie bylo problemu? Nie dlugo zmieniam miasto i nie bede jezdzic do obecnego. Czekam tylko na sciagniecie aparatu i retencje. A nie moge zostawic zebów samych sobie.. co robic?!
Mój retainer osamu kosztował 1000 zł, zdecydowałam się na ten, bo ten tradycyjny (u mnie też miałby kosztować 800 zł) to za drogi wydatek jak na kawałek płytki z drutem (na górne zęby) i kawałek drucika (na dolne zęby) Retencyjny przez pierwsze 3 miesiące nosi się jak najwięcej - im więcej, tym lepiej - czyli prawie cały czas, oczywiście nie licząc posiłków czy kawy. Ja po tygodniu z retencyjnym jestem już przyzwyczajona i nie mam obaw, żeby wyjśc tak do ludzi
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 15:01   #166
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ja mam ciagly kontakt z ludzmi.. to odpada.. I moja orto robi tylko te tradycyjne retinery..
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-29, 15:11   #167
Lady in Blue
Zakorzenienie
 
Avatar Lady in Blue
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Neverland
Wiadomości: 5 651
Unhappy Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Ja mam ciagly kontakt z ludzmi.. to odpada.. I moja orto robi tylko te tradycyjne retinery..
Przez pierwsze 3 miesiące musisz go nosić jak najwięcej, więc musisz się też przez ten okres przemęczyć, innej rady nie ma. Mój kolega przez to, że olał sprawę z reteinerem musiał od nowa zbierac kase na aparat bo jego zęby wróciły do stanu pierwotnego.
__________________
Cytat:
Napisane przez WhiteCherry Pokaż wiadomość
mnie jedynie rozwala zawsze taki pogląd - wszędzie na zachodzie jest świetnie, krainy mlekiem i miodem płynące, tolerancja i dobry gust w każdej dzielnicy, a w tej Polsce to sam zaścianek i ludzi na Vogue'a nie stać

Lady in Blue jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 14:28   #168
madl.
Raczkowanie
 
Avatar madl.
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 42
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Lady in Blue Pokaż wiadomość
Przez pierwsze 3 miesiące musisz go nosić jak najwięcej, więc musisz się też przez ten okres przemęczyć, innej rady nie ma. Mój kolega przez to, że olał sprawę z reteinerem musiał od nowa zbierac kase na aparat bo jego zęby wróciły do stanu pierwotnego.
Zgadzam się - absolutnie nie możesz tego lekceważyć, tylko się przemęczyć..
Bo może nic Ci się nie stanie, ale co będzie jak zęby się znowu skrzywią? Nie warto
Powodzenia!
__________________
Ta o wiele za krótka spódniczka była o wiele za długo za krótka! c.ch.
madl. jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-30, 17:19   #169
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Pogadam z orto jak ona to widzi.. mam wymagajace zajecie i nie moge seplenic w rozmowach z ludzmi ..nie w pracy.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-07, 09:16   #170
Zysko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Ja również miałam aparat stały na górę i na dół. Ortodontka założyła mi retainer na góre i na dół (podłużny drucik). Tego w ogóle nie czuc ponieważ jest to małe i jest wzdłuż zebów, nic nie odstaje. Oprócz tego nosze aparat wyjmowany ale tylko na noc.
To jest tak że po zdjęciu aparatu stałego , trzeba nosic aparat ruchomy na dzien ale tylko na jakis czas, potem juz tylko na noc. Ja nie nosilam w dzien bo mi to zabardzo przeszkadzało ;p Ale nic mi sie nie skrzywiło , także POLECAM
Zysko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-09, 19:55   #171
anioolek20
Raczkowanie
 
Avatar anioolek20
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: De
Wiadomości: 57
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Zysko Pokaż wiadomość
Ja również miałam aparat stały na górę i na dół. Ortodontka założyła mi retainer na góre i na dół (podłużny drucik). Tego w ogóle nie czuc ponieważ jest to małe i jest wzdłuż zebów, nic nie odstaje. Oprócz tego nosze aparat wyjmowany ale tylko na noc.
To jest tak że po zdjęciu aparatu stałego , trzeba nosic aparat ruchomy na dzien ale tylko na jakis czas, potem juz tylko na noc. Ja nie nosilam w dzien bo mi to zabardzo przeszkadzało ;p Ale nic mi sie nie skrzywiło , także POLECAM
a jak wygląda ten retainer który nosisz na noc?
__________________

anioolek20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-18, 14:35   #172
olkiusz24
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez Zysko Pokaż wiadomość
Ja również miałam aparat stały na górę i na dół. Ortodontka założyła mi retainer na góre i na dół (podłużny drucik). Tego w ogóle nie czuc ponieważ jest to małe i jest wzdłuż zebów, nic nie odstaje. Oprócz tego nosze aparat wyjmowany ale tylko na noc.
To jest tak że po zdjęciu aparatu stałego , trzeba nosic aparat ruchomy na dzien ale tylko na jakis czas, potem juz tylko na noc. Ja nie nosilam w dzien bo mi to zabardzo przeszkadzało ;p Ale nic mi sie nie skrzywiło , także POLECAM
Ja też mam takie dwa druciki (stały retainer) i podobnie na noc zakładam płytke (standardowy ruchomy). Ale mam straszny problem z górnym drucikiem odkleja się i orto powiedziała, że trzeba ściągnąć! A noszę dopiero 3 miesiące...Miałam diastemę i słyszałam, że przy tej wadzie retainer trzeba nosić dłużej, bo istnieje większe ryzyko rozsunięcia zębów...Co o tym myslicie? HELP
olkiusz24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-19, 15:33   #173
bangbangbang_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 72
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Witam, jestem tu nowa : ))
Moja orto po zakonczeniu leczenia chce mi dac T4A.
http://www.myoresearch.com/cms/pictu...4a/t4a_web.gif

Czy któraś z Was nosi ten aparacik jako retencję?
bangbangbang_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-25, 23:03   #174
NinaSimone
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 9 218
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Mam pyt czy ktos tu ma retencje w kolorze liliowym? Wiem, wiem upierdliwa jestem. Bylam dzis na wyciskach i orto zapomniala mnie zapytac o kolor. Zadzwonila do mnie i w ciemno wybralam wlasnie taki.. liliowy. Teraz mysle czy jest bardziej rózowy czy fioletowy. Chcialabym uniknac rozu.. zle mi sie kojarzy- ze sztuczna szczeka.
NinaSimone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-29, 13:44   #175
paula1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 85
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

dziewczyny troche mnie wystraszylyscie, przeczytalam wasze wypowiedzi i wszystkie prawie pisza ze im sie te wady wrocily? tyle noszenia aparatu na marne? ech. ja po zdjeciu aparatu mialam robione wyciski na zeby i po dwoch godzinach odebralam plastikowa nakladke w dokladnej formie moich zebow i mam ja nosic 12 godzin dziennie. za dwa tygodnie dostane dodatkowo druciki ktore zostana na wewnetrznej stronie zebow na dole i gorze umocowane. Chwilowo na przezroczysta nakladka mi nie przeszkadza wogole nawet w wymowie i nosze ja troche wiecej niz 12 godzin na dzien, troszke nawet ze strachu oby mi sie nic nie poprzesuwalo. pozdrawiam.






http://www.eltz.info/festsitzender-uk-retainer-01.jpg


http://www.eltz.info/fesitzender-retainer.jpg
paula1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-05-30, 12:05   #176
paula1980
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 85
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cytat:
Napisane przez bangbangbang_ Pokaż wiadomość
Witam, jestem tu nowa : ))
Moja orto po zakonczeniu leczenia chce mi dac T4A.
http://www.myoresearch.com/cms/pictu...4a/t4a_web.gif

Czy któraś z Was nosi ten aparacik jako retencję?
To jest retencja, ktora ci wade jeszcze koryguje, wiec w sumie jest to nawet proponowane osobom ktore maja lekkie wady i po regularnym noszeniu wady potrafia sie skorygowac.
pozdrawiam
paula1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-21, 20:41   #177
Aisza21
Wtajemniczenie
 
Avatar Aisza21
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 2 980
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Cześć dziewczyny!

Mam nadzieje ,że wątek nie umarł,bo mam pytanie. Moja orto nie chce mi założyć tego podklejanego drucika na górny luk,twierdząc,że mi wypadnie ,bo go ,,zgryzę" dolnymi zębami. Będę miała jedynie płytkę retencyją ,którą będę musiała nosić na początku całą dobę . Ja jednak wolałabym nosić ten aparat ruchomy krócej , bo nie chcę go nosić w pracy chociaż , a mieć ten drucik podklejony. I tu pytanie: Czy orto ma mi prawo odmówić?
Aisza21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-06-22, 21:46   #178
nina333
Raczkowanie
 
Avatar nina333
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 40
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

Aisza21, ortodontka podała Ci dobry argument, dlaczego nie chce zalożyć Ci podklejanego drucika. Najwidoczniej tak zagryzasz zęby, że drucik najzwyczajniej w świecie nie utrzyma się na Twoich zębach, bo będziesz na niego nagryzała. W dzień jesteś w stanie nad tym zapanować, ale w nocy już nie. Oczywiście może Ci go założyć, ale będzie się to wiązało z większymi kosztami- za każdym razem kiedy go "wygryziesz" będziesz musiała zakładać go jeszcze raz.
nina333 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-07, 22:28   #179
kelevra1902
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 2
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

...

Edytowane przez kelevra1902
Czas edycji: 2013-08-24 o 23:01
kelevra1902 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-08, 10:23   #180
Joan1987
Wtajemniczenie
 
Avatar Joan1987
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 2 948
Dot.: APARATY RETENCYJNE/leczenie retencyjne

co do pyt. 1 to Ci nie pomogę, bo faktycznie to pytanie do orto
co do pyt. 2 to cena nie jest specjalnie zawyżona, ja za swoją retencję też płaciłam 700 zł, zależne jest to od rodzaju płytek. Co ortodonta to inne leczenie
__________________
- 2022 28
Joan1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-01-15 19:07:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:13.