Moja historia z ŁZS -AZS - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-05-12, 12:50   #1
vista3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 3

Moja historia z ŁZS -AZS


Witam

Jak stwierdził u mnie dermatolog około 8 lat temu leczę się na Atopowe zapalenie skóry i tak od 8 lat korzystam z tych samych leków
a mianowicie, Protopic na twarz i Oliprox szampon do włosów. Moim zdaniem to nie jest AZS tylko ŁZS, stadium jaki miałem na początku
bardzo się zmienił po około 3 miesiącach zażywania tych leków łupież przy krótkich włosach mam tyllko z tyłu i na czubku głowy, twarz
to czoło, policzki, nos - płatki w kącikach. Moim zdaniem wszystko zaczęło się od szpitala miałem kolkę nerkową, powiększoną nerkę
leżałem w szpitalu 2 tygodnie, byłem na lekach moczopędnych, przeciwbólowych, gorączka itdp, to osłabiło mój organizm i dostałem łzs.

Ostatnio coraz więcej poświęcam temu czas łzs, myślałem że przejdzie mi to samo lecz tak nie jest, jak przerwie leczenie powraca na nowo. Również mam problemy z oczami okulista stwierdził że mam zapalenie brzegów Meiboma, to również pojawiło mi się bardzo
dawno temu, lecz nie zwracałem na to uwagi myślałem że przy łzs tak jest. Byłem również u areologa miałem badania lecz nie mam
żadnej alergii na czynniki zewnętrzne czy wewnętrzne np. pokarm. Z rodzinny nikt nie choruje na łzs czy azs.

Jeśli chodzi o twarz i skórę, to: na twarzy mam czerwone policzki, takie fałdy na skórze i otwarte pory ( jakby igłą były przebite) nieraz pojawiają mi się czerwone bardzo wypukłe miejsca zazwyczaj niedaleko oka na policzku
na nosie w kącikach mam czerwone i widać żyłki, na czole pojawiają mi się plamy zazwyczaj 4-5 nie dużej wielkości są wypukłe jakby
trochę opuchła mi w tym miejscu skóra, policzki również mi puchną. W brwiach pojawia się łupież. Na głowie łupież mam na czubku głowy w strone plecy około 7 cm i stan zapalny, również łupież pojawia się jak mam dłuższe włosy w okolicach baków.

Mam 22 lat mężczyzna

Czy to jest AZS czy ŁZS ?

Czy to może być nużeniec ?
vista3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 13:34   #2
vista3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 3
Dot.: Moja historia z ŁZS -AZS

Pod mikroskopem moja skóra wygląda tak, co to są te czarne bąble
na twarzy ? W załączniku zdjęcia
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Mon May 14 13-55-47.jpg (49,7 KB, 19 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Mon May 14 13-56-14.jpg (80,1 KB, 15 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg Mon May 14 13-56-24.jpg (63,3 KB, 15 załadowań)
vista3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-15, 12:57   #3
vista3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-05
Wiadomości: 3
Dot.: Moja historia z ŁZS -AZS

Proszę o usunięcie tematu
vista3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-14, 13:59   #4
karinakarina111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 4
Dot.: Moja historia z ŁZS -AZS

Z pewnością przy atopowym zapaleniu skóry przyda się emulsja emolium https://www.apteka-melissa.pl/produk...-400-ml,2.html, która złagodzi podrażnienia oraz wzmocni naturalną barierę lipidową. U mnie się sprawdza, a również mam wrażliwą i delikatną skórę. Jednak uważam, że u Ciebie jeszcze wizyta z dermatologiem jest konieczna.
karinakarina111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-19, 22:10   #5
girl.of.glass
Raczkowanie
 
Avatar girl.of.glass
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 122
Dot.: Moja historia z ŁZS -AZS

@gojnik dzięki za Twoje rady, a jak dokładnie piłaś te zioła? po jakim czasie poczułaś poprawę?
girl.of.glass jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-19 23:10:42


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:16.