"wymywanie się" koloru - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-04-29, 21:08   #1
Szattinka
Rozeznanie
 
Avatar Szattinka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 645

"wymywanie się" koloru


Na wstępie chciaąłm zaznaczyć, że jestem cąłkowicie zielona jeśli chodzi o farbowanie włosów, dlatego moje pytanie moze się wydawać głupie.
Co to znaczy, że farba się z włosów wymywa? Czytając KWC natrafiłam na takie i podobne słowa w stosunku do farb do włosów. Czy to znacza, że po pewnym czasie kolor całkowicie zejdzie mi z włosów np. mając naturalny brąz, a potem farbując na czarno, kolor mi się spłucze i będę mieć znów mój naturalny kolor?
Szattinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-29, 21:13   #2
annfas
Zakorzenienie
 
Avatar annfas
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 4 436
Dot.: "wymywanie się" koloru

tu chodzi o to ze na poczatku kolor po farbowaniu jest mocniejszy od tego jaki sobie wybraliśmy, z czasem przy myciu kolor sie po prostu spłukuje, ale tylko troche, zmywa sie ta farba, ktora nie wniknęła we włosa, tylko była na jego powierzchni. To z reszta można zauważyć przy myciu włosów. Np. szmponetki z założenia wogóle nie wnikają w strukture włosa (ale tylko z założenia) i kolor po kilku myciach powinien całkowicie zniknąć. Inaczej jest z farbami. Te wnikaja w strukture włosa, chociaz nigdy nie dzieje sie to w 100% bo to jest niemożliwe, dlatego część farby sie wypłukuje
__________________

Always look on the bright side of life...
annfas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 09:55   #3
Balbinna
Raczkowanie
 
Avatar Balbinna
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 218
Dot.: "wymywanie się" koloru

Z tego co wiem wiekszosc dziewczyn narzeka ze kolor sie wyplukuje a ja sie z tego czesto ciesze nie raz zrobie sobie za mocny kolor ale juz po kilku myciach ten kolor tak nie razi (chodzi mi o ciemne farby).
Balbinna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-04-30, 10:13   #4
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: "wymywanie się" koloru

Cytat:
Napisane przez Szattinka
Na wstępie chciaąłm zaznaczyć, że jestem cąłkowicie zielona jeśli chodzi o farbowanie włosów, dlatego moje pytanie moze się wydawać głupie.
Co to znaczy, że farba się z włosów wymywa? Czytając KWC natrafiłam na takie i podobne słowa w stosunku do farb do włosów. Czy to znacza, że po pewnym czasie kolor całkowicie zejdzie mi z włosów np. mając naturalny brąz, a potem farbując na czarno, kolor mi się spłucze i będę mieć znów mój naturalny kolor?
Wypłukują się chyba wszystkie kolory oprócz czarnego - po nim pozostaje tylko dekoloryzacja lub czekanie na odrosty.
Z brązami też trzeba uważać - kolor niby się wypłucze, ale pozostają miedziano-rudawe refleksy i powrót do naturalnego koloru bez przebłysków jest trudny.
__________________
Wymiana kosmetyczna:

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post55596361
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:02.