Proszę pomocy! Blizna po regulacji brwi - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-22, 10:11   #1
oto_hanna
Przyczajenie
 
Avatar oto_hanna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Unhappy

Proszę pomocy! Blizna po regulacji brwi


Witam serdecznie.
Jestem załamana. Dwa tygodnie kosmetyczka zrobił mi regulację brwi. Tych rutynowych zabiegów miałam w życiu kilkanaście i nie wiązały się szczególnymi emocjami . do czasu...
Kosmetyczka korzystała z wosku. Niestety zbyt mocno nagrzała wosk i nad połową linii łukowej brwi wypaliła mi skórę. Po zabiegu czułam pieczenie ale poza lekkim zaczerwienieniem wyglądało okej więc nie robiłam rabanu. Dramat zaczął się kilka godzin po. Następnego dnia zrobił się duży strup. Teraz strup wygoił się ale została wklęsła blizna na 2 cm i głębokość około 2-3 mm (widoczna gołym okiem z oddali)!
Jestem załamana. Smaruję to contratubexem.

Co zrobić kochane?
Zadzwonić tam i opowiedzieć o tym? Czy powinnam to zgłosić tuż po zabiegu i teraz na późno? A może któraś z Was to przerabiała i contratubex pomógł?

Pierwszy raz zdarzyło mi się coś takiego.
Proszę POMÓŻCIE!
oto_hanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 10:54   #2
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Proszę pomocy! Blizna po regulacji brwi

Oczywiście, że powinnaś to zgłosić. No i niestety, ale obawiam się, że to Ci już zostanie. Mam kilka malutkich blizn po oparzeniach, a to od lokówki, a to od prostownicy, od gorącego garnka i niestety zostały, na szczęście w niewidocznych miejscach. Najlepiej idź tam i pokaż jaka Ci pamiątka została. Nie wiem czy w takiej sytuacji możesz żądać jakiegoś zadośćuczynienia, ale podejrzewam, że tak, bądź stanowcza.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 11:34   #3
oto_hanna
Przyczajenie
 
Avatar oto_hanna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Proszę pomocy! Blizna po regulacji brwi

Dziękuję melleczka za szybką odpowiedź.
Do głowy by mi nie przyszło , że kosmetyczka może tak oszpecić człowieka mimo banalnej czynności. To tak jakby pójść do fryzjera i następnego dnia stracić połowę włosów na głowię ponieważ dobrali toksyczny płyn zamiast odżywki.
Masakra! I najgorsze jest to, że nie ma jak tego udowodnić.
oto_hanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 14:49   #4
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 1 354
Dot.: Proszę pomocy! Blizna po regulacji brwi

Cytat:
Napisane przez oto_hanna Pokaż wiadomość
Dziękuję melleczka za szybką odpowiedź.
Do głowy by mi nie przyszło , że kosmetyczka może tak oszpecić człowieka mimo banalnej czynności. To tak jakby pójść do fryzjera i następnego dnia stracić połowę włosów na głowię ponieważ dobrali toksyczny płyn zamiast odżywki.
Masakra! I najgorsze jest to, że nie ma jak tego udowodnić.
Nie masz paragonu ? W salonie nie ma kamer ? Z tego, co kojarzę w moim otoczeniu, to tego typu akcje (trwałe oszpecenie) kończą się w sądzie
Miluchova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 23:26   #5
allmode
Wtajemniczenie
 
Avatar allmode
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 2 736
Dot.: Proszę pomocy! Blizna po regulacji brwi

Źle zrobiłaś, bo trzeba było iść jeszcze tego samego dnia, jak tylko pojawiło się oparzenie. Minęły dwa tygodnie - równie dobrze mogłaś przecież nabawić się oparzenia w wyniku innych zabiegów albo np. wypadku w kuchni, prawda? Takie w tym momencie byłoby pewnie tłumaczenie zakładu, gdzie wykonywalaś regulację brwi.

Co do blizny - nie wiem, to zapewne zależy od skóry, głębokości oparzenia itp. Ja oparzyłam się kilka razy w zyciu dość poważnie i nie mam blizn. Smaruj contratubexem, możesz też smarować alantanem plus. Blizna jest świeża, może się ładnie zagoić.
allmode jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 13:49   #6
oto_hanna
Przyczajenie
 
Avatar oto_hanna
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 5
Dot.: Proszę pomocy! Blizna po regulacji brwi

Tak, zdecydowanie popełniłam błąd, że nie zrobiłam tam na miejscu karczemnej awantury. Teraz masz babo placek - ale smaruję contratubexem i po nałożeniu podkładu blizna jest niewidoczna.
Dwa tygodnie stresu i natrętnego patrzenia w lustro w cenie regulacji brwi - genialnie.
Pozostaje pytanie: czy za tyle stresu warto płacić? Wszystkim moim znajomym będę stanowczo odradzać ten salon. Zobaczymy jeszcze czy szanowna pani kosmetyczka przyzna się do swojego dzieła - wybieram się do nich w grudniu.

Dziewczyny czy Wam zdarzyło się coś takiego po wosku?
Może to ryzyko jest wpisane w ten zabieg?
Ja chyba więcej się nie skuszę.
oto_hanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-25, 19:59   #7
Sylwia_pk
Raczkowanie
 
Avatar Sylwia_pk
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 46
Dot.: Proszę pomocy! Blizna po regulacji brwi

Takie "ryzyko" absolutnie nie jest wpisane w ten zabieg. Po żadnym zabiegu kosmetycznym nie powinny zostawać blizny. Mi nigdy nie zdarzyło się zrobić komuś takiego "numeru" ani też mi nikt nie zrobił. Szkoda, że nie zgłosiłaś się do niej tego samego dnia lub następnego. Ale myślę, że i tak powinnaś do niej iść i pokazać jaką masz pamiątkę. Regulacja brwi woskiem jest mniej bolesna od tej normalnej tradycyjnej, o ile ktoś jest profesjonalny i potrafi wykonać to dobrze

Pozdrawiam, a na spłycenie blizny polecam peelingi, będą złuszczać naskórek i wyrównywać koloryt blizny z otaczającą skórą.
Sylwia_pk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:53.