Onycholiza? Eveline Total Action - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-28, 16:00   #1
JowitaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6

Onycholiza? Eveline Total Action


Witam Drogie Wizazanki

Od jakiegos roku jak nie dluzej (oczywiscie z przerwami) stosuje odzywke Eveline Total Action pomimo kilku(set) negatywnych opinii, ktore o niej slyszalam.
Nigdy nie bylo zadnych problemow, az do wczoraj... Otoz pomalowalam paznokcie: rano dwie warstwy odzywki, po czym wieczorem doszlam do wniosku, ze trzeba wyprobowac nowy lakier i nalozylam dodatkowe dwie warstwy kolorowej emalii. Wieczorem maly paluszek mnie troche bolal, ale myslalam, ze cos mi pod niego weszlo, co u mnie sie czesto zdarza . Rano obudzilam sie z lekkim bolem owego palca (lekki bol w znaczeniu boli, jak dotkne cos palcem, uczucie podobne do tego jakie mam kiedy czasami cos mi wejdzie pod pazura), wiec zmylam lakier. Lekkie przerazenie: paznokiec rozowy/jasno czerwony.

I w tym miejscu moje pytanie: czy to sa poczatki onycholizy? Czy moze cos innego? Odzywke uzywam naprawde bardzo czesto, bo ratuje moje paznokcie, ktore przez 15 lat byly katowane obgryzaniem. To jest juz chyba moje 6 opakowanie i nigdy nic takiego nie mialo miejsca.

Kolejne pytanie: jezeli to jest onycholiza to jak ja 'powstrzymac'?
JowitaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 06:06   #2
Oddity
Raczkowanie
 
Avatar Oddity
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Weil am Rhein
Wiadomości: 209
Dot.: Onycholiza? Eveline Total Action

Idź do dermatologa, tak będzie najlepiej. Jak się czuje Twój palec dziś?Na 100% nie uraziłaś się jakoś?
Oddity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 06:36   #3
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Onycholiza? Eveline Total Action

jesli to onycholiza to jedynym sposobem aby to powstrzymac jest odstawienie odzywki i zastosowanie olejku z drzewa herbacianego. zawarty w odzywce formaldehyd silnie oddzialuje na plytke. Gdy plytka jest oslabiona wplyw formaldehydu jest jeszce wiekszy.
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 13:05   #4
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Onycholiza? Eveline Total Action

Podepnę się i zapytam: jak zwalczyć onycholizę która powstała prawdopodobnie w wyniku urazu kilka lat temu?
Spiłowanie raczej nie wchodzi w grę bo 'biała' część to więcej niż połowa paznokcia...

Wstawiam zdjęcie, chory i zdrowy paznokieć
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg photo.jpg (120,0 KB, 263 załadowań)
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 18:02   #5
JowitaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Onycholiza? Eveline Total Action

Na chwile obecna nie ma mnie w Polsce wiec do dermatologa nie mam jak sie wybrac.
Odstawilam odzywke i z braku czego innego namietnie smaruje paznokiec olejkiem rycynowym i na szczescie juz nie boli. Dalej jest lekko czerwony,minimalnie ciemniejszy od reszty, ale to juz nie ta razaca fuksja jaka byla ostatnio.
Mam duze watpliwosci czy to aby na pewno przez ta odzywke, bo stosuje ja od dawna...chociaz tym razem podczas jej nakladania niechcacy wlalo mi sie troche pod paznokiec (gotowanie obiadu&malowanie paznokci).
_basia: tak sie wystraszylam, ze to onycholiza i czytalam, szukalam i jedyne co wyszperalam to: mozna lykac antybiotyki (przepisane przez dermatologa, maja za zadanie rozszerzyc naczynka) albo w ekstremalnych przypadkach chirurgiczne zrywanie paznokcia.

Dzieki za rady
JowitaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 00:02   #6
_basia
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 1 751
Dot.: Onycholiza? Eveline Total Action

Cytat:
Napisane przez JowitaM Pokaż wiadomość
Na chwile obecna nie ma mnie w Polsce wiec do dermatologa nie mam jak sie wybrac.
Odstawilam odzywke i z braku czego innego namietnie smaruje paznokiec olejkiem rycynowym i na szczescie juz nie boli. Dalej jest lekko czerwony,minimalnie ciemniejszy od reszty, ale to juz nie ta razaca fuksja jaka byla ostatnio.
Mam duze watpliwosci czy to aby na pewno przez ta odzywke, bo stosuje ja od dawna...chociaz tym razem podczas jej nakladania niechcacy wlalo mi sie troche pod paznokiec (gotowanie obiadu&malowanie paznokci).
_basia: tak sie wystraszylam, ze to onycholiza i czytalam, szukalam i jedyne co wyszperalam to: mozna lykac antybiotyki (przepisane przez dermatologa, maja za zadanie rozszerzyc naczynka) albo w ekstremalnych przypadkach chirurgiczne zrywanie paznokcia.

Dzieki za rady
A wiesz może jakie np. antybiotyki można łykać?
Kiedyś miałam przepisany ORUNGAL, ale nie zauważyłam poprawy

Zrywanie odpada, ja bardzo boję się takich rzeczy
_basia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 06:38   #7
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Onycholiza? Eveline Total Action

głupota z tymi antybiotykami, antybiotyki sa po to zeby zwalczac infekcje bakteryjne i nic wspolnego nie maja z rozszerzeniem naczyn
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-04, 11:59   #8
Catherine1980
Rozeznanie
 
Avatar Catherine1980
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 740
Dot.: Onycholiza? Eveline Total Action

Szkoda męczyć wątrobę lekami i antybiotykami tym bardziej że poprawa po tym jest nikła.

Spiłować tyle ile się da. Skoro jedna z dziewczyn tutaj ma pół paznokcia zaatakowanego to spiłowac tyle na ile jest w stanie się zdecydować i do dermatologa po receptę na LOCERYL lakier.
W zestawie jest lakier, patyczek do nakładania lakieru oraz jednorazowe pilniczki i chusteczki.
Lakier niestety dośc drogi ale skuteczny. W porówaniu z cenami leków nie jest jeszcze najgorzej.

Zanim zaczełam go używac podczytałam opinie na innych wątkach.
Catherine1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 14:44   #9
JowitaM
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 6
Dot.: Onycholiza? Eveline Total Action

Antybiotyki tutaj nie pomaga, jak cos to te tabletki o ktorych pisalam, ale to wszystko na recepte wiec nie obejdzie sie bez wizyty u dermatologa.
Wyczytalam, ze jedyby 'domowy' sposob to pilowanie/scinanie paznokci az do tego rozowego i czekanie az urosnie...co w Twoim przypadku bylolby trudne
JowitaM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:53.