Alergia na roztocza - odczulanie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-29, 10:56   #1
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923

Alergia na roztocza - odczulanie?


Szukam osob z alergia na roztocza, bo sobie niezbyt z moja radzę. Zakładałam juz chyba o tym watki, ale nie umiem ich z telefonu znaleźć :x

Ogółem to podobno mam alergie i prawdopodobnie na roztocza (na testach wychodzi jako b. Slaba alergia). Jestem po dwóch operacjach nosa (prostowanie przegrody, wypalanie małżowin nosowych). Obecnie biorę jakies tabletki na alergie oraz takie krople do nosa (flixonase, nie wiem czy sa w pl). Tylko ze ja nie cierpię straszliwie kropli i mam spory problem z zapominaniem o lekach (przypomina mi sie po 3 dniach jak mi wracają objawy).
I mam pytanie bo sie na tym nie znam. Czy stosuje sie odczulanie w takim przypadku jak moim? U osob dorosłych? Lekarze chyba myślą ze po prostu bede sobie żarła leki za równowartość 80 zł miesiecznie do końca zycia i problem z głowy ale jakos mi sie to nie widzi...czy sa jakies sposoby na walkę z alergia? Mam takie same objawy przez cały rok.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 11:14   #2
natasza91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 105
Dot.: Alergia na roztocza - odczulanie?

Cytat:
Napisane przez Sunnivaa Pokaż wiadomość
Szukam osob z alergia na roztocza, bo sobie niezbyt z moja radzę. Zakładałam juz chyba o tym watki, ale nie umiem ich z telefonu znaleźć :x

Ogółem to podobno mam alergie i prawdopodobnie na roztocza (na testach wychodzi jako b. Slaba alergia). Jestem po dwóch operacjach nosa (prostowanie przegrody, wypalanie małżowin nosowych). Obecnie biorę jakies tabletki na alergie oraz takie krople do nosa (flixonase, nie wiem czy sa w pl). Tylko ze ja nie cierpię straszliwie kropli i mam spory problem z zapominaniem o lekach (przypomina mi sie po 3 dniach jak mi wracają objawy).
I mam pytanie bo sie na tym nie znam. Czy stosuje sie odczulanie w takim przypadku jak moim? U osob dorosłych? Lekarze chyba myślą ze po prostu bede sobie żarła leki za równowartość 80 zł miesiecznie do końca zycia i problem z głowy ale jakos mi sie to nie widzi...czy sa jakies sposoby na walkę z alergia? Mam takie same objawy przez cały rok.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jak to słaba alergia to chyba bez sensu, ja miałam kilka lat temu robione testy i wyszły mi roztocza (6/10) i lekarka powiedziała, że bez sensu robić odczulanie. Brałam leki, obecnie objawy alergiczne mam napadowo, raz na jakiś czas ale jak już mam to bardzo duże, np. rok temu po długotrwałej w moim odczuciu ekspozycji na kurz (praca dorywcza w zakurzonym miejscu) to mi spuchły zatoki i kanaliki w uchu, tak, że mnie trochę ogłuszyło. Zrobiłam wtedy testy drugi raz i alergia na roztocza wyszła 1/10. Za to wyszła mi lekka alergia na drzewa i chwasty, co wcześniej mi nie wyszło w ogóle.

Alergia to dla mnie jest trochę czarna magia, nie trafiłam na dobrego alergologa, ostatni na moje pytanie, czemu mi "zniknęła" ta alergia na roztocza to tylko coś mruknął pod nosem i nic nie wyjaśnił. Jak mi coś dolega to już wolę pójść do laryngologa po leki. obecnie jak mi się pojawia jakiś katar czy kaszel to biorę po prostu zyrtec albo psikam krople (mi pomaga fanipos) i jest ok.
natasza91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 11:48   #3
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Alergia na roztocza - odczulanie?

Wyjaśnię: wychodzi mi słaba alergia w testach, lecza mnie na nią bo chyba juz skończyły sie im opcje. Mam zdiagnozowane przewlekłe zapalenie zatok szczękowych, nosowych i klinowych. Nie pamietam reszty ale cos tam z niedrożnymi kanałami itd. Itp.
Ja objawy mam bardzo silne. Bez leków nie oddycham przez nos, zapach juz w większości straciłam po operacjach (w czasie brania leków jestem w stanie wyczuć zapach np. Papierosów i inne dosyc mocne zapachy. Bez leków nie czuje nic totalnie), zubożył mi sie także zmysł smaku. Jak jest gorzej (ogółem bez leków katar mam cały czas + napady cięższych objawów co jakis czas, czasem raz w msc czasem 2 razy w tygodniu) to nie jestem w stanie funkcjonować, zużywam ok. 100-150 chusteczek dziennie, oczy mi łzawią, mega mnie to osłabia, szumi mi głośno w uszach (dźwięk przesypywania wiadra piasku ) itd. Ostatnio także co jakis czas bola mnie uszy "w srodku" i sie zatykają. I to w czasie brania leków, czyli jak nie mam kataru. Strasznie denerwujące uczucie ;D
Ja juz nie wiem co robic, alergia na roztocza wydaje mi sie z deka wymówka (zmiana otocznia, kraju, wyposażenia pokoju, przebywanie w sterylnie czystym miejscu np. W szpitalu - nic nie wpływa na intensywnosc objawów) ale juz cała resztę przerobiłam i nie wiem co dalej.



Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 19:09   #4
sandrita22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 45
Dot.: Alergia na roztocza - odczulanie?

Mój syn ma alergię m.in. na roztocza i był odczulany biorezonansem. jak na razie napadów nie ma chociaż za krótko może od zabiegu żeby stwierdzić. Był odczulany na mix traw bo miał bardzo silną alergię i muszę przyznać, że jak ręką odjął, zero łzawienia, kataru, bólu.
sandrita22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 19:30   #5
NajDobrymir72
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 9
Dot.: Alergia na roztocza - odczulanie?

W walce z roztoczami najważniejsza jest profilaktyka. Do usuwania brudu i kurzu należy używać wilgotnej ściereczki, często odkurzać odkurzaczem zaopatrzonym w specjalne filtry. Nie rób tego samodzielnie. Zalecane jest ograniczenie ilości roślin w pokojach i całkowite usunięcie ich z sypialni... niestety, to upierdliwa dolegliwość...
NajDobrymir72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 20:01   #6
Sunnivaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 923
Dot.: Alergia na roztocza - odczulanie?

Nie mam żadnych roślin w domu. Jak juz mówiłam - takie rzeczy nie wpływają na moj katar. Nie mam tak ze jak wejdę do zakurzonego magazynu i wytrzepie 3 letni dywan to dostane ataku kataru. Ataki kataru to ja mam kilkudniowe i moge miec silne objawy w szpitalu, u lekarza, w samolocie, w domu itd. Wszędzie.
Swoją droga - ja nie mam odkurzacza. Wynajmuje pokoj, puste panele to tyle co zmiotka je przelecę. Sprzątaczka co sprząta dom używa odkurzacza. No ale u mnie w ogole nie ma dywanów, zasłon ani nic z tych rzeczy wiec cos takiego odpada.


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

---------- Dopisano o 20:01 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

A i co do profilaktyki - moje ataki rozpoczeły sie i przez 2 lata pogarszały gdy mieszkałam z mama. Moja mama jest lekka pedantka. Wszystkie dywany, kanapy itd były często prane profesjonalnym odkurzaczem parowym (czy jakos tak) i kurzu to u mnie nie było.

Nie wiem wiec czy ja w ogole mam ta alegie na roztocza. Lekarze mówią "pewnie alergia. I skoro nie na pyłki i nie na zwierzęta to pewnie na roztocza". Takie "diagnozowanie"


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________
Blog bylej juz au pair w UK http://au-pair-uk.blogspot.com
#
Sunnivaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-07-09, 11:05   #7
Kolorowa_Kredka87
Raczkowanie
 
Avatar Kolorowa_Kredka87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 224
Dot.: Alergia na roztocza - odczulanie?

u mnie to jest tak, że chyba przeszłam już wszystkie możliwe badania i testy, na koniec rozkładając ręce pani powiedziała, że muszę z tym żyć i jedyne co może mi zaoferować to łagodzenie objawów alergii lekami. no i tak sobie łykam jak mnie ataki nachodzą, żyję. ale długo męczyłam się z doborem właściwych tabletek, bo to też nie tak hop siup
Kolorowa_Kredka87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-11, 15:57   #8
agucha87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Alergia na roztocza - odczulanie?

Przede wszystkim unikaj kurzu- jak wyżej. Kup odkurzacz ze specjalnym filtrem dla alergików i jak najczęściej go używaj , wymień poduszki na poduszki syntetyczne itp. Pamiętaj, że niektóre krople do nosa mogą powodować swego rodzaju uzależnienie- po kilku dniach stosowania nos się przyzwyczaja i po odstawieniu katar pojawia się mimo braku choroby czy alergii- nie wiem jakich kropel używasz?

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2015-12-14 o 13:50 Powód: link
agucha87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 08:30   #9
Sondrina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 4 888
Dot.: Alergia na roztocza - odczulanie?

Odczulanie to jedno, a eliminacja alergenów drugie. W zeszłym roku dopadła mnie alergia na kurz. Od tamtej pory ciągle kicham i drapię się w pracy. W domu na szczęście nie mam tego problemu, już dawno pozbyłam się dywanów. Zastanawiam się, jak sprzątać wersalkę. Myślałam o Allergoff Spray, można go wygrać w internecie na jednym z portali alergicznych. Zastanawiam się, czy jest on skuteczny. Jego opis brzmi dość niezwykle i budzi moją nieufność.
Sondrina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-07-07, 14:12   #10
semelchen
Raczkowanie
 
Avatar semelchen
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 63
Dot.: Alergia na roztocza - odczulanie?

Najlepiej skonsultuj sytuacje z alergologiem czy jest sens sie odczulac. Ja akurat juz kiedys przeszlam odczulanie na trawy etc i obecnie prawie w ogole nie mam alergii w okresie pylenia. W przyszlym roku planuje odczulac sie na roztocza. Z tego co wiem przy roztoczach to akurat na wiosne/lato chodzi sie na odczulanie, bo w zimie ma sie najwiecej do czynienia z kurzem. Dodatkowo sa dwie opcje odczulania. Albo normalne zastrzyki (chyba refundowane), albo mozesz sama brac krople i nie musisz chodzic do lekarza, jednak musisz z nim skonsultowac dawke (krople nie sa refundowane i sa zarazem drogie).

Robilas testy na alergie pokarmowe? One tez sie moga objawiac katarem etc. Testy ktore wykazaly alergie na roztocza to byly testy naskorkowe czy z krwi?

Edytowane przez semelchen
Czas edycji: 2016-07-07 o 14:20
semelchen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-07-07 15:12:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.