Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty! Zbiorczy - Strona 6 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-08, 15:23   #151
forumkowiczka
Zadomowienie
 
Avatar forumkowiczka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 059
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

YAZ-Wrocław, Pasaż Grunwaldzki, apteka doz-39,99
__________________
,,Wiesz Prosiaczku...miłość jest wtedy, kiedy kogoś lubimy...za bardzo"
forumkowiczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-08, 22:32   #152
krowa_bez_mleka
Zakorzenienie
 
Avatar krowa_bez_mleka
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 3 085
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

Yasmin, Toruń
Apteka przy bumarze
32,5 (!)
__________________
gdy chcę się napić to piję
a kiedy senna to leżę
świętem radości jest życie
kiedy chcę grzeszyć to grzeszę
krowa_bez_mleka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-11, 12:08   #153
pomaranczkav
Raczkowanie
 
Avatar pomaranczkav
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 316
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

novynette w Łodzi? gdzie najtaniej?
__________________
twoje ręce mogą sprawić, że czyjeś serce zabije na nowo.

uwielbiam to uczucie, kiedy mówiąc głupek, myślę "Boże jak ja GO kocham"

"ty nie jesteś kobietą, ty jesteś wyzwaniem"

Edytowane przez pomaranczkav
Czas edycji: 2010-01-12 o 14:59
pomaranczkav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 17:03   #154
oczarowana
Zadomowienie
 
Avatar oczarowana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Keczupowo
Wiadomości: 1 512
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

YAZ Toruń gdzie najtaniej?
oczarowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-09, 17:39   #155
pomaranczkav
Raczkowanie
 
Avatar pomaranczkav
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 316
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

ja mam pytanko takie... jak składam zamówienie na stronie ☠☠☠☠☠☠☠ to w ciągu ilu dni muszę odebrać ? to będzie jakos napisane potem ? ;> i zapłacę po tej cenie, która jest tutaj na stronie a nie po tej po ile są w aptece tak? i co w aptece sie mowi? ze było zamówienie przez internet ?;>
__________________
twoje ręce mogą sprawić, że czyjeś serce zabije na nowo.

uwielbiam to uczucie, kiedy mówiąc głupek, myślę "Boże jak ja GO kocham"

"ty nie jesteś kobietą, ty jesteś wyzwaniem"
pomaranczkav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 09:19   #156
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

Cytat:
Napisane przez pomaranczkav Pokaż wiadomość
ja mam pytanko takie... jak składam zamówienie na stronie ☠☠☠☠☠☠☠ to w ciągu ilu dni muszę odebrać ? to będzie jakos napisane potem ? ;> i zapłacę po tej cenie, która jest tutaj na stronie a nie po tej po ile są w aptece tak? i co w aptece sie mowi? ze było zamówienie przez internet ?;>
Masz 7 dni na odebranie zamówienia. Płacisz po cenie z netu. w aptece normalnie powiedz,że przyszłaś po zamówienie na nazwisko X



Gdzie w B-stoku tanio kupić Yasminelle? Na doz-ie już ponad 40zł.
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 10:10   #157
Black Rainbow
Zadomowienie
 
Avatar Black Rainbow
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 1 641
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

Ja chciałam tylko powiedzieć, że nie zawsze doz ma najtańsze pigułki. Jeśli się nie mieszka w bardzo dużym mieście, to warto się przejść po kilku aptekach i zapytać (czasem te w centrum mają tańsze leki, niż małe osiedlowe apteki) Ja w mojej mieścinie kupuję Yasminelle za 34,99 pln, a to znacznie taniej, niż w dozie.

Pytając o cenę, zapytajcie czy cena jest mniej więcej stała, bo ja raz się przejechałam. Robiłam jakieś zakupy, a że miałam przy sobie receptę na 3 opakowania Novynette (brałam przed Yasminelle) stwierdziłam, że sobie przy okazji wykupię. Poszłam do apteki, gdzie mieli najtaniej, dałam receptę, szykuję pieniądze (tam były zawsze po 23 złote, czyli 69 za 3 opakowania), a tu pani mi mówi 90 złotych Sprowadzili z jakiejś drogiej hurtowni i były po 30 zeta. Wkurzyłam się

Dodam, że ja swoje pigułki kupuję w sieci aptek "Gemini" (to nie jest reklama!), sprawdźcie czy w Waszym mieście jej nie ma.
Black Rainbow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 14:35   #158
pomaranczkav
Raczkowanie
 
Avatar pomaranczkav
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 316
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

Cytat:
Napisane przez Black Rainbow Pokaż wiadomość
Ja chciałam tylko powiedzieć, że nie zawsze doz ma najtańsze pigułki. Jeśli się nie mieszka w bardzo dużym mieście, to warto się przejść po kilku aptekach i zapytać (czasem te w centrum mają tańsze leki, niż małe osiedlowe apteki) Ja w mojej mieścinie kupuję Yasminelle za 34,99 pln, a to znacznie taniej, niż w dozie.

Pytając o cenę, zapytajcie czy cena jest mniej więcej stała, bo ja raz się przejechałam. Robiłam jakieś zakupy, a że miałam przy sobie receptę na 3 opakowania Novynette (brałam przed Yasminelle) stwierdziłam, że sobie przy okazji wykupię. Poszłam do apteki, gdzie mieli najtaniej, dałam receptę, szykuję pieniądze (tam były zawsze po 23 złote, czyli 69 za 3 opakowania), a tu pani mi mówi 90 złotych Sprowadzili z jakiejś drogiej hurtowni i były po 30 zeta. Wkurzyłam się

Dodam, że ja swoje pigułki kupuję w sieci aptek "Gemini" (to nie jest reklama!), sprawdźcie czy w Waszym mieście jej nie ma.


no na stronie doz-u są po 23zł... a ja nigdzie indziej w Łodzi taniej nie znalazłam.. więc chyba się skusze.. tylko męczy mnie jedno.. bo ja właśnie potrzebuje od zamowienia w ciagu 2dni zeby mi przywieźli bo inaczej nie będe miała jak odebrać bo mam ferie od studiów.. więc chyba w tym miesiacu jeszcze sobie daruje i zaplace normalnie a dopiero potem będe kombinować ze stronka ;D
__________________
twoje ręce mogą sprawić, że czyjeś serce zabije na nowo.

uwielbiam to uczucie, kiedy mówiąc głupek, myślę "Boże jak ja GO kocham"

"ty nie jesteś kobietą, ty jesteś wyzwaniem"
pomaranczkav jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-10, 14:45   #159
mloda14_14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 46
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

W Zielonej Górze, najtaniej, YAZ jest w aptece 112 na przeciwko Hermesa. Jedno opakowanie kosztuje 39,95zł...

Ktoś wie gdzie mogę znaleźć je taniej?

I gdzie jest najtańszy YAZ w centrum Wrocławia lub Częstochowy?
mloda14_14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-17, 22:25   #160
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

Dziewczyny, czy któraś z was kupuje tabletki w aptece Hygieia w Krakowie na Boh. Września? 16 stycznia kupiłam tabletki Yasminelle za 35zł, a 16 lutego już za 42zł, i zastanawia mnie, czy one tak podrożały, czy to od czegoś zależy.. Wkrzyłam się strasznie, bo przez całe miasto jechałam tylko po to, żeby tabletki taniej kupić..
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 18:26   #161
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

Cytat:
Napisane przez Neciak89 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was kupuje tabletki w aptece Hygieia w Krakowie na Boh. Września? 16 stycznia kupiłam tabletki Yasminelle za 35zł, a 16 lutego już za 42zł, i zastanawia mnie, czy one tak podrożały, czy to od czegoś zależy.. Wkrzyłam się strasznie, bo przez całe miasto jechałam tylko po to, żeby tabletki taniej kupić..
Wydaje mi się,że podrożały ogólnie bo w moim mieście w aptekach ceny za Yasminelle też wzrosły :/
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 18:36   #162
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Wydaje mi się,że podrożały ogólnie bo w moim mieście w aptekach ceny za Yasminelle też wzrosły :/
Wiesz, w innych aptekach podrożały o 2-3zł, a tu różnica jest aż 7miu i to mnie bardzo dziwi..
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-19, 13:44   #163
AnikZgr
Wtajemniczenie
 
Avatar AnikZgr
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Zgierz/ Łódź
Wiadomości: 2 976
Wink Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

prawda. yasminelle podrożał ;|
za opakowanie płacę 34.90
w Zgierzu ,w aptece Kwiaty Polskie.
__________________
Zapuszczam włosy
obecnie; 65 cm (1.02.2013)
cel : 65 cm zdrowych włosów



Buty
AnikZgr jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 18:03   #164
ines1307
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 4
gdzie w Częstochowie kupię najtaniej Yasmin??

witam.
gdzie najtaniej kupię w Częstochowie Yasmin?
Taniej niż 37zł, bo kupowałam w ''zielonej aptece'' Medicus..
Proszę o odp.
Pozdrawiam.
ines1307 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-03, 22:13   #165
agusiamyszka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 2 255
Dot.: gdzie w Częstochowie kupię najtaniej Yasmin??

najlepiej jest sie przejsc. ja zaopatruje sie w aptece jagielonczykach, bo mieszkam w poblizu i wydaje mi sie ze jest tam tanio dawno nie kupowalam anty wiec nie wiem
agusiamyszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 06:31   #166
woda destylowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: gdzie w Częstochowie kupię najtaniej Yasmin??

Nie wiem, czy Yasmin to w ogóle dobry pomysł. Kiedyś brałam, również Yasminelle etc. Wszystko było okej, ale powodował spory cellulit. Poza tym przeczytałam taki artykuł:
Zabójcza antykoncepcja
Martin Kotynek
Od 2001 roku w Niemczech zmarło w zagadkowych okolicznościach siedem kobiet. Wszystkie zażywały pigułki antykoncepcyjne nowej generacji z grupy produktów "Yasmin", wyprodukowane przez koncern farmaceutyczny Bayer Schering Pharma.
Rano, zaraz po przebudzeniu Felicitas Rohrer nakuwa opuszek palca, aby zmierzyć poziom cukru. Potem zakłada pończochę ortopedyczną na obrzmiałą lewą nogę, mości chorą kończynę na poduszce i zabiera się do śniadania. Prawie cały dzień Felicitas spędza na zabiegach drenażu limfatycznego, leczeniu blizn pooperacyjnych i wizytach u różnych specjalistów. Wieczorem zażywa kolejną baterię leków. Felicitas Rohrer nie jest bynajmniej schorowaną staruszką – ma dopiero 25 lat.


Młoda kobieta przypuszcza, że jej kłopoty zaczęły się wówczas, gdy postanowiła zabezpieczyć się przed niechcianą ciążą. Przez dziesięć miesięcy zażywała pigułki antykoncepcyjne Yasminelle aż pewnego dnia straciła przytomność i zapadła w śmierć kliniczną. Jej serce przestało bić na około dwadzieścia minut. Felicitas nigdy by się nie obudziła, gdyby lekarze z Freiburga nie rozcięli jej klatki piersiowej, nie podłączyli do płuco-serca i nie usunęli z żył trzech skrzepów wielkości pięści.

Dzisiaj Felicitas Rohrer paraliżuje strach, gdy przyśpiesza kroku albo wykonuje gwałtowny ruch. Boi się nawrotu choroby. Pamięta czasy, kiedy nocą budził ją straszliwy ból, jakby jej piersi przygniatał ogromny ciężar. Dziewczyna obawia się, że w lewej nodze powstanie nowy zakrzep, oderwie się od ściany naczynia, podąży w kierunku serca, zamknie przepływ krwi w naczyniach płucnych i doprowadzi do zatoru tętnicy. Felicitas truchleje na samą myśl o tym, że nie będzie w stanie złapać powietrza, wpadnie w zapaść, a niedotleniony mózg dozna nieodwracalnych szkód. Jednym słowem jej życiu towarzyszy wszechobecny strach.

Producentem pigułki antykoncepcyjnej Yasminelle jest koncern farmaceutyczny Bayer Schering Pharma, produkujący także tabletki Yasmin i Yaz. Wszystkie trzy preparaty zawierają te same składniki. Jenapharm, spółka-córka koncernu Bayer produkuje podobne pigułki antykoncepcyjne sprzedawane pod nazwą Aida i Petibelle. Dyrekcja koncernu uważa, że historia Felicitas Rohrer jest tragicznym, lecz odosobnionym przypadkiem. Bayer twierdzi, że traktuje poważnie każdą informację dotyczącą skutków ubocznych zażywania produktów koncernu i stara się wyjaśnić wszystkie wątpliwości wspólnie z niemieckim Federalnym Instytutem Leków i Produktów Medycznych. W przypadku Felicitas Rohrer postępowanie wyjaśniające nie zostało jeszcze zakończone.

Czy rzeczywiście Felicitas Rohrer jest "tragicznym, lecz odosobnionym przypadkiem?". Według informacji Federalnego Instytutu Leków i Produktów Medycznych tabletki Yasmin pojawiły się na rynku niemieckim w 2000 roku. Od tego czasu zmarło siedem kobiet zażywających tę pigułkę antykoncepcyjną. Do pierwszego zgonu doszło w 2001 roku. Cztery kobiety zażywały Yasmin, dwie Aidę a jedna Petibelle. W trzech przypadkach przyczyną zgonu była choroba zakrzepowo-zatorowa. Urzędnicy prowadzący dochodzenie uznali za prawdopodobne, że "zator wywołały pigułki antykoncepcyjne". W tym samym czasie w Niemczech zmarło 18 osób stosujących hormonalne preparaty antykoncepcyjne innych firm. Natomiast według niemieckich kontrolerów, monitorujących działanie leków dopuszczonych do sprzedaży pięć rodzajów pigułek, produkowanych przez koncern Bayer i spółkę zależną spowodowało wystąpienie groźnych skutków ubocznych w 130 przypadkach.

Nagła zapaść

Niepokojące informacje dochodzą z innych państw, w których dopuszczono do sprzedaży pigułki z grupy produktów "Yasmin". W Szwajcarii zmarła we wrześniu na chorobę zakrzepowo-zatorową 21-letnia Yvonne. Według informacji szwajcarskiego Instytutu Kontroli Leków – Swissmedic dziewczyna zażywała od dziesięciu miesięcy pigułki antykoncepcyjne Yaz. Dwa lata temu stwierdzono u 16-letniej Céline zator tętnicy płucnej. W następstwie zatrzymania oddechu i pracy serca, doszło do niedotlenienia i uszkodzenia mózgu. Zdrowa jak ryba Szwajcarka została inwalidką i jest zdana na opiekę najbliższych do końca życia. Okazało się, że Céline zażywała tabletkę antykoncepcyjną Yasmin. Tymczasem już dwa lata po wypuszczeniu pigułki na rynek, ośrodek Lareb (The Netherland Pharmacovigilance Centre) monitorujący niepożądane działania leków, poinformował o zgonie pewnej 17-latki. Dziewczyna zmarła na chorobę zakrzepowo-zatorową po sześciu miesiącach zażywania pigułki antykoncepcyjnej Yasmin.

Bayer Schering Pharma uważa, że doniesienia lekarzy, pacjentów, czy urzędników nie są na tyle miarodajne, aby "podjąć badania kliniczne nad ryzykiem towarzyszącym zażywaniu preparatów". Koncern zasłania się "względami metodologicznymi". Istotnie, nie można wykluczyć, że lekarze zwracają większą uwagę na działania uboczne tabletek Yasmin, Yasminelle i Yaz, ponieważ od niedawna pojawiły się na rynku. Ponadto w większości przypadków nie dowiedziono metodami naukowymi, że poszczególne pigułki antykoncepcyjne były bezpośrednią przyczyną zgonów lub źródłem wystąpienia groźnych powikłań.

Mimo to ekspertów zaniepokoiły wyniki dwóch badań, przeprowadzonych przez naukowców z Danii i Holandii, opublikowane w sierpniu tego roku. Dotychczas panowało powszechne przekonanie, że ryzyko wystąpienia zakrzepicy, czyli utworzenia zatoru w naczyniach krwionośnych jest niewielkie w przypadku zażywania pigułek antykoncepcyjnych Yasmin. Sądzono, że ryzyko związane z jej stosowaniem jest porównywalne ze starszymi pigułkami tzw. drugiej generacji. Zawierają one hormon levonorgestrel i są uważane za bezpieczne dla zdrowia. Natomiast Yasmin jest pierwszą na świecie doustną tabletką antykoncepcyjną zawierającą innowacyjny składnik drospirenon, hormon pochodny progesteronu, naturalnego hormonu występującego w organizmie każdej kobiety. Drospirenon ogranicza niepożądane efekty uboczne związane z zażywaniem hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych.

Trzeba jednak pamiętać, że badania potwierdzające bezpieczeństwo pigułek antykoncepcyjnych Bayer Schering Pharma, powstały na zlecenie samego koncernu. Tymczasem niezależni naukowcy z Danii i Holandii przeprowadzili własne badania kliniczne i doszli do odmiennych wniosków. Otóż według naukowców duńskich u kobiet zażywających pigułki Yasmin dwukrotnie wzrasta ryzyko powstania zakrzepicy niż w przypadku kobiet sięgających po starsze preparaty antykoncepcyjne z tzw. drugiej generacji. Naukowcy holenderscy poinformowali o podobnych spostrzeżeniach i w raporcie zalecali wyraźnie korzystanie z tabletek drugiej generacji. Koncern Bayer krytykuje „niedociągnięcia metodologiczne” obydwu badań, opublikowanych w sierpniu na łamach renomowanego czasopisma medycznego "British Medical Journal". Według niemieckiego producenta owe niedociągnięcia "stawiają pod znakiem zapytania ważność wyników przeprowadzonych badań".

- Jest rzeczą powszechnie znaną, że hormonalne tabletki antykoncepcyjne zwiększają ryzyko wystąpienia zakrzepicy żylnej i zatorowości płucnej u kobiet - mówi Bernhardt Sachs z Federalnego Instytutu Leków i Produktów Medycznych (Bfarm), odpowiedzialnego za ocenę produktów farmaceutycznych. Urzędnik przyznaje, że w przeszłości okazało się, iż niektóre tabletki antykoncepcyjne dostępne na rynku zwiększają ryzyko wystąpienia zakrzepicy. Dlatego też unijne organy regulacyjne do spraw leków skrupulatnie sprawdzają doniesienia na temat działania pigułek Yasmin. Również Rada Narodowa Szwajcarii poleciła Instytutowi Kontroli Leków zebranie informacji na temat wszystkich przypadków zakrzepic u kobiet zażywających pigułki hormonalne należące do grupy produktów "Yasmin". Niektóre organizacje, jak stowarzyszenie "Przeciwko Niebezpieczeństwom Bayera" (Coordination gegen Bayer-Gefahren) domagają się natychmiastowego wycofania z rynku hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych Yasmin, Yasminelle i Yaz.

Póki co niemieccy urzędnicy z Federalnego Instytutu Leków i Produktów Medycznych nie uważają za konieczne, aby wycofać pigułki ze sprzedaży. Wkrótce można się spodziewać, że instytucje unijne podejmą w tej sprawie stosowną decyzję. Być może w przyszłości Bayer będzie musiał dokładniej informować o podwyższonym ryzyku wystąpienia zakrzepicy w ulotkach dołączonych do tabletek lub w fachowych biuletynach adresowanych do lekarzy. Na razie koncern nie widzi powodu do podjęcia tego rodzaju kroków.

Zwodnicze reklamy

W USA, gdzie pacjenci nie mają specjalnych oporów przed ciąganiem koncernów farmaceutycznych po sądach, grupa kobiet oskarżyła Bayer, że świadomie ukrywał ryzyko wystąpienia groźnych powikłań. Jak na razie do amerykańskich sądów wpłynęło 129 pozwów, dotyczących działania pigułek Yasmin i Yaz. Już na początku tego roku Bayer miał kłopoty z amerykańskim wymiarem sprawiedliwości odnośnie powyższych preparatów. Amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności (FDA) przysłała koncernowi upomnienie w sprawie dwóch reklam telewizyjnych, które wprowadzały widzów w błąd. Kontrolerzy FDA doszli do wniosku, że w spotach niewłaściwie rozłożono akcenty reklamowe - zbyt mocno podkreślano skuteczność hormonalnych tabletek antykoncepcyjnych, a jednocześnie pomniejszano możliwość wystąpienia groźnych powikłań. Amerykańska Agencja ds. Leków i Żywności uznała za nadużycie fakt, że pigułki polecano jako lek na inne dolegliwości, choć tabletki nie miały w tym zakresie stosownej akceptacji FDA. W lutym tego roku Bayer zgodził się wyasyngnować dodatkową sumę 20 milionów dolarów na wprowadzenie poprawek do kampanii reklamowej. Ponadto niemiecki koncern farmaceutyczny musi w przyszłości przedkładać do akceptacji FDA nowe spoty reklamowe tabletek Yaz.

Bayer Schering Pharma prowadzi intensywną kampanię reklamową innowacyjnych pigułek antykoncepcyjnych także w Niemczech. W ubiegłym roku koncern sprzedał na całym świecie pigułki nowej generacji o wartości 1,22 miliardów euro. Felicitas Rohrer opowiada, że Yasminelle przepisała jej pani ginekolog. Lekarz przekonywała, że preparat "poprawia cerę" i prowadzi "do redukcji wagi". - I tak wpadłam w pułapkę tych argumentów - opowiada młoda kobieta. Bernhardt Sachs dodaje, że Federalny Instytut Leków i Produktów Medycznych nie dysponuje żadnymi badaniami klinicznymi, potwierdzającymi, iż kobiety zażywające pigułki z grupy "Yasmin" w "widoczny sposób tracą na wadze". Jednak pochlebne uwagi lekarzy na temat tabletek zachęcają młode kobiety do kupna produktów Bayera. Nie bez znaczenia są drobne upominki, fundowane przez koncern farmaceutyczny. Felicitas Roher otrzymała od swojej lekarki modne, srebrne puzderko z lusterkiem i pędzelkiem do makijażu. Rohrer uważała, że to świetny pomysł.

Teraz młoda kobieta próbuje stawić czoła skutkom choroby. Jeszcze nie tak dawno studiowała weterynarię w trybie przyspieszonym, zakładała młodzieżową przybudówkę Zielonych, protestowała przeciwko skrajnie prawicowej partii Republikanów, pisała eseje do jednej z lokalnych gazet i wygrała turniej tenisa ziemnego. Felicitas Rohrer nadal patrzy z nadzieją w przyszłość, choć ciągle jest bardzo słaba. Nabiera coraz większej pewności, że jej zdrowie podkopały tabletki antykoncepcyjne.
SHAPE \* MERGEFORMAT
Źródło: Süddeutsche Zeitung
woda destylowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 08:07   #167
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: gdzie w Częstochowie kupię najtaniej Yasmin??

Woda destylowana to chyba napiła się wczoraj za dużo wody ognistej, że takie bzdury wypisuje
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 10:04   #168
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: gdzie w Częstochowie kupię najtaniej Yasmin??

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Woda destylowana to chyba napiła się wczoraj za dużo wody ognistej, że takie bzdury wypisuje
Chciało Ci się czytać? Bo jak zauważyłam wall of text anty tabletkowy to podziękowałam ;p
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 17:15   #169
Solak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 126
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

Wrocław
Logest- apteka Lege Artis na Joannitów (ale mają też inne apteki we Wrocławiu, więc chyba cena w nich taka sama) 29zł
Koleżanka kupuje tam Yasminelle i twierdzi, że jest taniej niż w innych aptekach ale ceny ni znam
Solak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-04, 23:36   #170
woda destylowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: gdzie w Częstochowie kupię najtaniej Yasmin??

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Woda destylowana to chyba napiła się wczoraj za dużo wody ognistej, że takie bzdury wypisuje

Nie za bardzo rozumiem, dlaczego mnie obrażasz. Jeśli ktoś jest kretynem, to na pewno nie ja. Zacytowałam jedynie artykuł. Nie jest mojego autorstwa. Możesz z niego zrobić użytek, ale też możesz nawet nie czytać. Ot, co. Na pewno jesteś najmądrzejsza, znam takie ech...
woda destylowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-04, 23:38   #171
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: gdzie w Częstochowie kupię najtaniej Yasmin??

Cytat:
Napisane przez woda destylowana Pokaż wiadomość
Nie za bardzo rozumiem, dlaczego mnie obrażasz. Jeśli ktoś jest kretynem, to na pewno nie ja. Zacytowałam jedynie artykuł. Nie jest mojego autorstwa. Możesz z niego zrobić użytek, ale też możesz nawet nie czytać. Ot, co. Na pewno jesteś najmądrzejsza, znam takie ech...
Kolejna obrażalska xD
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 00:41   #172
Garadiela
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: czestochowa
Wiadomości: 1 687
Dot.: gdzie w Częstochowie kupię najtaniej Yasmin??

te apteki z pomaranczowo niebieskim krzyzkiem sa bardzo tanie wiec tam spróbuj
A do jakiego gina chodzisz bo szukam normalnego lekarza
Garadiela jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 07:40   #173
ewelline
Zadomowienie
 
Avatar ewelline
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Na końcu świata
Wiadomości: 1 530
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty!

ERVA 45 zl
ewelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 07:56   #174
Diablica z Tasmanii
Zakorzenienie
 
Avatar Diablica z Tasmanii
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: z zielonej łąki:)
Wiadomości: 3 503
Dot.: gdzie w Częstochowie kupię najtaniej Yasmin??

Cytat:
Napisane przez woda destylowana Pokaż wiadomość
Nie za bardzo rozumiem, dlaczego mnie obrażasz. Jeśli ktoś jest kretynem, to na pewno nie ja. Zacytowałam jedynie artykuł. Nie jest mojego autorstwa. Możesz z niego zrobić użytek, ale też możesz nawet nie czytać. Ot, co. Na pewno jesteś najmądrzejsza, znam takie ech...
Raz: nie obrażam Ciebie
Dwa: nie napisałam, że jesteś kretynką
Trzy:nie uważam siebie za panią mądralińska

Nie rozumiem po co wkleiłaś ten artykuł, skoro dziewczyna pytała się gdzie może najtaniej kupić tabsy , a więc zdecydowała się na te tabletki, była u lekarza, została przebadana, może pytała jakie są skutki uboczne.
__________________
...gdyby tak człowieka skrzyżować z kotem,
człowiekowi wyszłoby to na dobre, ale kotu by z pewnością zaszkodziło...

Mark Twain
Diablica z Tasmanii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 13:11   #175
oczarowana
Zadomowienie
 
Avatar oczarowana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Keczupowo
Wiadomości: 1 512
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty! Zbiorczy

Yaz,Toruń apteka z sieci Apteka Tak Dla Zdrowia 32zł!
oczarowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 17:11   #176
Nescca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 24
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty! Zbiorczy

Szczecinek - "Apteka na schodkach" ul. Wyszyńskiego 18, tel. 0943720367
Evra 45 zł (najtaniej w mieście, wszędzie od 49-57zł)
Yasmin - 39 zł

Apteka "Nova-Centrum" ul. Boh. Warszawy 43 tel. 0943723446
Evra - 49zł
Yasmin - 42,90

Apteka "Przy Ratuszu" Pl. Wolności 18D tel. 0943723596
Evra - 49,99
__________________
Nescca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 06:23   #177
woda destylowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3
Dot.: gdzie w Częstochowie kupię najtaniej Yasmin??

Cytat:
Napisane przez Diablica z Tasmanii Pokaż wiadomość
Raz: nie obrażam Ciebie
Dwa: nie napisałam, że jesteś kretynką
Trzy:nie uważam siebie za panią mądralińska

Nie rozumiem po co wkleiłaś ten artykuł, skoro dziewczyna pytała się gdzie może najtaniej kupić tabsy , a więc zdecydowała się na te tabletki, była u lekarza, została przebadana, może pytała jakie są skutki uboczne.
Bo być może, zanim kupi, przeczyta i zdecyduje się na inne tabletki. To, że ktoś się na coś zdecydował, nie znaczy, że nie można mu odradzić, a polecić czegoś innego. Ja z tabletek Yasmin zrezygnowałam i przeszłam na inne. Skoro czytam kolejny (bo wcześniej też się na takie opinie natknęłam) artykuł, który skłania mnie co najmniej do zastanowienia się, mogę o nim powiedzieć innym. Lekarze chętnie przepisują te właśnie tabletki, przedstawiciele medyczni firmy Bayer są chyba skuteczni. Ale to nie znaczy, żebym nie miała własnego rozumu. Nie jestem obrażalska, ale lubię, gdy rozmowa przebiega jednak na odpowiednim poziomie. Pozdrawiam, spadam z forum, które dostarcza tylu negatywnych emocji.
woda destylowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-10, 17:58   #178
agaccia18
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 1
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty! Zbiorczy

Hej A gdzie w Krakowie można kupić najtaniej novynette?
No i mam jeszcze pytanko..zaczne brać dopiero pierwsze opakowanie i mam wątpliwości co do czasu brania tabletek. Nalezy je brać codziennie o tej samej porze(ja mam zamiar zażywać je rano o 8)..więc jeśli dostanę okres po południu albo wieczorem to mam wziąć pierwszą tabletke, a kolejnego dnia już moge brać o stałej porze czyli o 8, czy jeśli dostane okres np. koło 16 to musze już tak brać przez kolejne opkowania? Proszę o odpowiedź. Z góry dziękuje
agaccia18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 18:57   #179
Aerith
Organizatorka
 
Avatar Aerith
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 5 924
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty! Zbiorczy

Cytat:
Napisane przez oczarowana Pokaż wiadomość
Yaz,Toruń apteka z sieci Apteka Tak Dla Zdrowia 32zł!
moge spytac, gdzie ta apteka jest?
__________________
zakupy
rozliczenia

zamówienia zagraniczne




Nie wiesz, nie wiesz, nie rozumiesz nic.
Aerith jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-13, 20:18   #180
oczarowana
Zadomowienie
 
Avatar oczarowana
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Keczupowo
Wiadomości: 1 512
Dot.: Gdzie i za ile? - ceny tabletek i plastrów anty! Zbiorczy

Grudziądzka 79,dawne centrum BUmar
oczarowana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-12-06 15:31:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:32.