Kosmetyki mineralne dla laika - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-03-16, 12:30   #1
Yubi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74

Kosmetyki mineralne dla laika


Cześć!
Czy ktoś potrafiłby mi wytłumaczyć dość łopatologicznie, czym różnią się kosmetyki mineralne od "zwykłych"? Mam możliwość bardzo taniego kupienia róży i zastanawiam się, czy warto zainwestować.
Dzieki z góry!
Yubi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-16, 16:05   #2
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Kosmetyki mineralne dla laika

Cześć
Kosmetyki mineralne różnią się od konwencjonalnych składem. Zawierają minerały, a co ważniejsze nie zawierają substancji, które zapychają, podrażniają i nie dają skórze oddychać (alkohole, silikony, itd).
Odpowiednio dobrane są tak samo trwałe, jak dobre płynne podkłady i nie dają na twarzy efektu "tapety".

Przykładowo tu masz skład podkładu mineralnego polskiej firmy: Mica, Titanium Dioxide, Zinc Oxide, Iron Oxides

A tu standardowego podkładu dostępnego w drogeriach: Aqua (Water), Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Propylene Glycol, Methyl Methacrylate Crosspolymer, PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Sodium Chloride, Isononyl Isononanoate, PEG-10 Dimethicone, Zinc PCA, Silica, Phenoxyethanol, Tocopheryl Acetate, Caprylyl Methicone, Disteardimonium Hectorite, Lysolecithin, Chlorphenesin, Dimethicone, Crosspolymer, PEG/PPG-19/19 Dimethicone, Parfum (Fragrance), Cassia Angustiflia Seed Polysaccharide, Alcohol Denat., Lauroyl Lysine, Disodium EDTA, Alpha-Isomethyl Ionone, Amyl Cinnamal, Gossypium Herbaceum (Cotton) Extract, Triethoxycaprylylsilane, Methicone, Tocopherol, [+/-(May Contain): Mica, CI 77007 (Ultramarines), CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide), CI 77288 (Chromium Oxide Greens), CI 77742 (Manganese Violet)]. 13BMT007-2A.

Obydwa malują i to bardzo dobrze

Musisz uważać, bo producent może nazwać kosmetyk mineralnym, jeśli ma standardowy skład, a minerał jest tylko dodatkiem (takie kosmetyki można np. kupić w Aldim).
Niektóre kosmetyki mineralne źle wyglądają na cerze suchej (podkreślają skórki i rozszerzone pory), inne ważą się na cerze tłustej. Musisz poszukać infomacji w internecie albo kupić jakieś próbki i sprawdzić na sobie.
Nie wiem,czy warto inwestować w róż mineralny, jeśli ogólnie nie jesteś zainteresowana minerałami. Jeśli użyjesz go na normalny podkład, to nic Ci nie przyjdzie z jego "mineralności". Z drugiej strony to może być Twój pierwszy mineralny kosmetyk, dzięki któremu sięgniesz po więcej
Ja używam podkładu i pudru mineralnego, a róż mam "zwykły", bo używany w niewielkich ilościach i na niewielkiej partii twarzy nie robi mi krzywdy
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 16:57   #3
Yubi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 74
Dot.: Kosmetyki mineralne dla laika

Dzięki wielkie. Najpierw sięgnę po próbki
Yubi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-04-06, 19:19   #4
chabrymakiistokrotki
tak sobie tutaj siedzę :)
 
Avatar chabrymakiistokrotki
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 081
Dot.: Kosmetyki mineralne dla laika

Nie ma za co. Trzymam kciuki, żebyś znalazła coś dla siebie - nie wszyscy lubią minerały
Jeszcze dodam coś, o czym zapomniałam: baza pod makijaż. Nie pod każdy podkład nadaje się taka sama baza, a minerały są specyficzne, bo mają sypką konsystencję. Dlatego u niektórych minerały się nie sprawdzają - nie umieją przygotować pod nie twarzy.
Nie wiem czy wszyscy, ale wielu producentów minerałów sprzedaje również bazy dedykowane minerałom. Ja nie mam problemów z cerą, więc mnie jako baza spokojnie wystarcza jakiś lekki krem na dzień, używam brzozowego i nagietkowego Sylveco, często nakładam mineralny podkład na jedynie stonizowaną skórę. Zeszłego lata używałam serum z kwasem hialuronowym i silikonami - też było dobrze.
__________________
Kto by pomyślał, że naturalne piękno jest tak drogie w utrzymaniu?

pinterest: https://pl.pinterest.com/grazagrazyna/

Edytowane przez chabrymakiistokrotki
Czas edycji: 2017-04-06 o 19:26
chabrymakiistokrotki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-04-06 20:19:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:34.