co na sucha skore latem? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-04-23, 11:56   #1
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109

co na sucha skore latem?


Witam Pania doktor i dziewczyny.

Potrzebuje porady w sprawie nawilzania i natluszczania skory latem. Mam bardzo wrazliwa i sucha skore, przez kilka lat zima uzywam Lipobase, od niedawna jeszcze Elo-baze i Clobaze, ale to tluste, ciezkie kremy. Zima sprawdzaly sie swietnie, bo mialam na twarzy kolderke chroniaca od wiatru i mrozu, ale jest coraz cieplej - mysle, ze takie kremy beda za ciezkie, a i buzia sie po nich niezle blyszczy w sloncu.
Poszukuje wiec kosmetyku, ktory zastapi mi te kremy latem. Kiedys w aptekach byla moja ulubiona emulsja Crelobase, ale juz nigdzie nie moge jej znalezc, czy wyprodukowano moze jakis nowy jej odpowiednik lub czy jest w patekach cos o podobnym zastosowaniu lub skladzie? Oczywiscie zadne sterydy na recepte nie wchodza w gre. Prosze tez o niepolecanie mi kosmetykow, bo przetestowalam na sobie znaczna ich wiekszosc, zwlaszcza tych z apteki, od Iwostinu przez La Roche, Vichy, Avene po Physiogel, lecz uwazam, ze jednak kremy stricte apteczne sa od tych kosmetykow skuteczniejsze.
Czekam na propozycje, pozdrawiam wszystkie suche pyszczki!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-23, 11:56   #2
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
co na sucha skore latem?

Witam Pania doktor i dziewczyny.

Potrzebuje porady w sprawie nawilzania i natluszczania skory latem. Mam bardzo wrazliwa i sucha skore, przez kilka lat zima uzywam Lipobase, od niedawna jeszcze Elo-baze i Clobaze, ale to tluste, ciezkie kremy. Zima sprawdzaly sie swietnie, bo mialam na twarzy kolderke chroniaca od wiatru i mrozu, ale jest coraz cieplej - mysle, ze takie kremy beda za ciezkie, a i buzia sie po nich niezle blyszczy w sloncu.
Poszukuje wiec kosmetyku, ktory zastapi mi te kremy latem. Kiedys w aptekach byla moja ulubiona emulsja Crelobase, ale juz nigdzie nie moge jej znalezc, czy wyprodukowano moze jakis nowy jej odpowiednik lub czy jest w patekach cos o podobnym zastosowaniu lub skladzie? Oczywiscie zadne sterydy na recepte nie wchodza w gre. Prosze tez o niepolecanie mi kosmetykow, bo przetestowalam na sobie znaczna ich wiekszosc, zwlaszcza tych z apteki, od Iwostinu przez La Roche, Vichy, Avene po Physiogel, lecz uwazam, ze jednak kremy stricte apteczne sa od tych kosmetykow skuteczniejsze.
Czekam na propozycje, pozdrawiam wszystkie suche pyszczki!
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-24, 09:10   #3
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: co na sucha skore latem?

halo? Up up
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-04-24, 09:10   #4
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Re: co na sucha skore latem?

halo? Up up
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-06, 07:14   #5
lkasia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: kraków
Wiadomości: 69
GG do lkasia
Dot.: Re: co na sucha skore latem?

A nie próbowałaś oliwek dla dzieci JOHNSON & JOHNSON... stosuje sie je na mokra skore i podobno niezle nawilzaja..
lkasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 12:39   #6
Yasmin
Raczkowanie
 
Avatar Yasmin
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Yasmin
Dot.: Re: co na sucha skore latem?

Mimbi, mam ten sam problem Zima jakos sobie tez radze tlustymi specyfikami, ale lato to tragedia. Oliwka i to johsona to najgorsze swinstwo ( dla mojej cery).
Uzywam teraz ( od 2 miesiecy) kosmetykow la roche, ale skora juz sie przyzwyczaila, i efekt jest praktycznie zaden. Tez szukam deliakatnej emulsji.
A wiesz, moze taka masc robiona na recepte, smaruje nia buze mojemu rocznemu synkowi. Bardzo szybko sie wchlania, nawilza i zmiekcza skore. Ale przyznam, ze jeszcze nie smarowalam swojego suchego pysia.
Yasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 12:42   #7
Yasmin
Raczkowanie
 
Avatar Yasmin
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 480
GG do Yasmin
Cool Dot.: co na sucha skore latem?

Przydaloby sie, zeby byla jakas ochrona przed promieniami slonecznymi.
Mimbi, a uzywalas moze juz nowej seri SVR do atropowej skory???
Yasmin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-05-08, 13:57   #8
mimbi
Zakorzenienie
 
Avatar mimbi
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 5 109
Dot.: co na sucha skore latem?

Na razie mam robiony krem natluszczajaco - nawilzajacy, ktory jednak nie sprawdza sie w 100%, bo nie daje rady w miejscach, w ktorych stosuje Zineryt (silnie sucha skora z tradzikiem KOSZMAR), wiec noca wracam do tlustosci, ale nadal szukam.
Z tych z filtrami najlepszy byl Iwostin silnie nawilzajacy, z tym, ze on sie jakos tak glupio rozwarstwial - od warstwy kremu odchodzila woda (?). No ale przynajmniej nie zapychal mnie tak jak Toleriane czy Physiogel.
Nowych SVR nie uzywalam, myslicie ze warto?
mimbi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-08, 17:46   #9
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: co na sucha skore latem?

na dzień- np. anthelios xl 60+
na noc może być to, co dotychczas, czyli clobaza, lipobase itd
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 17:30   #10
malgorzata321654
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 13
Dot.: co na sucha skore latem?

a stosowałaś odżywkę nanobase?jest chyba najlepsza na skórę przesuszoną po solariach i kąpielach słonecznych. wystarczy stosować raz dziennie.po niej skóra jest bardziej sprężysta i delikatna. polecana jest zwłaszcza do skóry bardzo odwodnionej,no i dużo dużo wody do picia no i oczywiście nie przesadzac ze słońcem.
malgorzata321654 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-06-01, 17:35   #11
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: co na sucha skore latem?

Może używaj na noc maści z wit.A?
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:07.