Mój problem - trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-13, 09:58   #1
Tomhawk1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4

Mój problem - trądzik


Witam wszystkich.
Mój problem a mianowicie trądzik, zaczął się jakieś 4 lata temu. Ni z tego ni z tamtego zaczeły pojawiać się różowe krosty, ale jak to w tym wieku nie przejąłem się tym bo okres dojrzewania. Po pół roku poszedłem z tym do pierwszego dermatologa, który zalecił leczenie: tetranysal + epiduo.
Po paru tygodniach była widoczna poprawa.. Przez rok taka terapia i było o niebo lepiej, bo praktycznie nic na twarzy ale przeciez nie mozna leczyc sie caly czas antybiotykiem.
Więc zmieniłem dermatologa. Następny, zaczynał od robionych maści, przez żele z antybiotykami itp.. Poprawa lekka była ale skóra się przyzwyczaiła no i klapa. Więc po nastepnym roku zmieniłem znowu lekarza.
Obecnie pani dermatolog zaleca ciągle jakieś kremy, tabletki itd. A poprawy brak.

Ogólnie to tak:
-miałem mase kremów, żeli, tabletek, robionych maści efekt był albo go nie było
-syfy wychodzą dosłownie wszędzie:
na twarzy szczególnie po goleniu, na szyji, plecach nawet na pupie
-początkowo są to bolące krosty w których jest później ropa i które ciężko później schodzą

Ma ktoś jakieś porady, sugestie? Bardzo prosze o pomoc..
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg yyy.jpg (64,6 KB, 69 załadowań)
Tomhawk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 12:15   #2
drama_queen20
Przyczajenie
 
Avatar drama_queen20
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 8
Dot.: Mój problem - trądzik

Może zasugerowałbyś dermatologowi,żeby przepisał Ci izotek? to dość silny antybiotyk,ale w większości przypadków bardzo skuteczny.Leczenie jest ciężkie i trzeba być cierpliwym,ale myślę,że gra jest warta świeczki Poza tym 'jesteś tym,ci jesz'-musisz także zwrócić uwagę na dietę,ostre przyprawy i słodycze.Sama jako nastolatka miałam trądzik,teraz już zostało parę pojedynczych krostek Powodzenia w walce z tym ustrojstwem!
__________________
you talkin' to me?
drama_queen20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 12:32   #3
Lolecek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 29
Dot.: Mój problem - trądzik

Mi pomógł następujący sposób: kupiłam pokrzywę, bratek (fiołek trójbarwny) i zieloną herbatę, wyłącznie w sypkiej formie. Piłam raz dziennie napar w dużym kubku /po łyżeczce każdego ziela/. Dołączyłam do tego kolagen, ja akurat miałam liofilizowany ColaFit, który zażywałam na stawy, ale zauważyłam, że pomaga również na cerę. No i PRZEDE WSZYSTKIM piłam bardzo dużo wody mineralniej niegazowanej, obecnie to mój zdrowy nawyk. Tobie też polecam - płukaj się

Z takich dodatkowych niekonwencjonalnych aczkolwiek zdrowych sposobów na poprawienie wyglądu skóry - siemie lniane czy olej lniany.
Lolecek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-13, 12:56   #4
Tomhawk1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Mój problem - trądzik

w sumie o izoteku dużo czytamłem i myslałem.. ale skutki uboczne które mogą wystąpić odsuneły mnie od tego pomysłu.

co do pokrzywy to ostatnim czasem piłem przez 2 tygodnie suszoną, zbieraną jeszcze latem..
czy efekty jakies były.
oczyszczenie organizmu w jakims stopniu na pewno bo częsta lazienka itd
coś raz na czas sie pojawiło to wiadome.
Tomhawk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 10:09   #5
Alinka1968
Przyczajenie
 
Avatar Alinka1968
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 6
Dot.: Mój problem - trądzik

Izotek to nie jest antybiotyk to retinoid - vide: izotretionina Zapewnie szczególnie odstraszające są skutki uboczne - prowadzi do upośledzenia metabolizmu mózgu, zwłaszcza neuroprzekaźnika dopaminy - efekt depresja, bywa także np. zaburzenia erekcji itp. Myślę, że pomimo odstraszających skutków ubocznych to skuteczny lek, pod jednym warunkiem, terapia jest przepisana i kontrolowana przez dobrego dermatologa. To nie oznacza, że rekomenduję Ci ten lek - proponuję skonsultować się z lekarzem, wiem wiem byłeś już u kilku... ja też zanim trafiłam do dobrego dermatologa - specjalisty w temacie trądziku, byłam u kilku innych i dopiero wizyta u dr Gębskiej uświadomiła mi, że nie podchodziłam do swojego problemu kompleksowo. W tej chwili są inne dodatkowe możliwości skojarzenia terapii lekami np z naświetlaniem. Z tego co widzę to trzeba się tym zająć pilnie ponieważ mogą zostać Ci blizny po trądziku co w tej chwili również da się korygować (laser frakcyjny) ale po co sobie utrudniać życie i tracić niepotrzebnie kasę.
__________________
organizacja imprez
Alinka1968 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 13:06   #6
maarrrta
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 1
Smile Dot.: Mój problem - trądzik

cześć od 5 lAT MAM PROBLEM Z TRĄDZIKIEM,lecz są to pojedyncze krosty. W ciągu ostatniego miesiąca moja twarz znacznie się pgorszyła,więc udałam się do dermatologa. Przepisała mi antybiotyk Tetralysal,żel Normaclin oraz żel do mycia twarzy Physiogel. Mam pytanie czy ktoś stosował podobne połączenie i jakie są wasze wrażenia?
Pozdrawiam.
maarrrta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-14, 13:46   #7
Tomhawk1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 4
Dot.: Mój problem - trądzik

ja z doświadczenia moge powiedzieć tyle, że zazwyczaj jest tak póki jest antybiotyk to stan twarzy sie polepsza.
ale niech ktoś inny się też wypowie
Tomhawk1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:19.