Wrastające paznokcie pytanie do Doktora - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-10-05, 11:30   #61
kasia:(:(:(
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

ale mi sie nie wrasta naturalnie tylko kiedyś zle obcięłam paznokcia wycielam brzegi i od tego sie zaczeło klamry jak bedzie potrzeba napewno załoze tylko czy odrosnie mi normalnie czy i tak sie bedzie wrastał bo teraz to juz nie wiem ?
kasia:(:(:( jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-10-06, 18:35   #62
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Ja wprawdzie nie miałam żadnej klamry, ale za każym razem paznokieć wrasta tak samo...
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 13:13   #63
patkat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Witam. Nie rozumiem dlaczego większość ludzi ktorzy mają problem z wrastającymi paznokciami od razu udają się do chirurga?.Z doświadczenia wiem że lekarze zaproponują jako jedyną skuteczną metodę zerwanie paznokcia. Jestem kosmetyczką z ponad 10 letnim stażem i już wielu osobom ulżylam w cierpieniach zwiazanych zwrastającymi paznokciami. Proponuję udać sie do dobrej kosmetyczki która nakleji klamrę.Gwarantuję że jest to praktycznie bezbolesna metoda, która przynosi pozytywne efekty. Czego nie mogę powiedziec o metodzie preferowanej przez lekarzy.
patkat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-02-29, 15:22   #64
kakabisu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

witam !!

mam ogromny problem

mam wrastające paznokcie w stadium dośc ciezkim tzn dużo dzikiego miesa wrośnietego w skóre tak że aż zasłania cały kąt paznokcia i bok, ciezko sie do niego dostać jesli to w ogóle możliwe

czy mimo to nadaje sie na klamerki??
nie boli mnie nic, tylko jak dotykam

obecnie staram sie wyleczyc je z ropowej infekcji wiecz mocze w rivanolu i wodzie +szare mydło. Bo wiem ze onfekcje ropy można zmniejszyć.

Chirurg mnie najpierw o...olił że tak późno przszłam do niego, a po drugie stwierdził że nie da sie nic z nim zrobić a jedynie zerwać paznokcie.

Help me(((!!
kakabisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 09:08   #65
patkat
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Witam.
w swojej praktyce zawodowej tylko raz nie moglam pomóc osobie, która miała wrosnięty paznokieć. Niestety osoba ta zwlekała tak długo że stan zapalny i przerosnięta skóra uniemożliwiła mi założenie klamry. Ale był to tylko jeden przypadek. Jeżeli nie masz stanu zapalnego wału paznokciowego i bez wiekszych problemów możesz dotykać paznokieć i palec to moze warto wybrac się do kosmetyczki, która zakłada klamry. specjalistka stwierdzi czy jest Ci wstanie pomóc.
patkat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-03-03, 11:30   #66
kakabisu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 104
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

droga patkat

przecież wyraźnie napisałam, że mam infekcje i mam za dużo dzikiego miesa, nie rozumiem więc po co o to pytasz//

z twojej odpowiedzi wynika więc że klamry nie beda mi w stanie pomoc((
kakabisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-07, 23:01   #67
myonlyhope
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 105
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

moze i pozno, ale podbije ten wątek.
mowie to do WSZYSTKICH, ktorzy maja problem wrastajacych paznokci.
sama naczytalam sie glupot i mitów na temat zabiegu i z łzami w oczach poszłam na zabieg, bałam sie cholernie bólu, spać w nocy przed zabiegiem nie mogłam, bo ludzie okropne rzeczy wypisywali na roznych forach.

Zabieg NIC NIE BOLI! owszem, znieczulenie to lekki ból, ale KILKUNASTO SEKUNDOWY!
po zabiegu nie zazylam ANI JEDNEJ tabletki przeciwbolowej.
ciesze sie, ze sie na ten zabieg zdecydowalam, bo teraz nic mnie nie boli! przed zabiegiem ledwo co adidasy ubieralam, nie wspominając o jakis zgrabniejszych butkach!
A i ja poszlam do chirurga chyba w ostatniej chwili, bo juz mialam tak potwornie wrosniety paznokiec, i ogromny kawal dzikiego mięcha naokoło.

Teraz, po 4 dniach ja normalnie chodze, w kazdych butach,bezbolesnie zmieniam opatrunki.

I proszE! wszyscy, którzy są przed zabiegiem! nie martwcie sie! to naprawde nie jest takie strasznie!
Pozdrawiam
myonlyhope jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-06-10, 10:00   #68
gercia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-11
Wiadomości: 107
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Ja polecam też mimo wszysto wizytę u kosmetyczki ,która zajmuje się wrastającymi paznokciami.Nie jest ich wiele ,ale można znleźć,są klamry,rurki i inne sposoby.Kosmetyczka sama Ci powie czy jest z tym w stanie coś zrobić czy tylko chirurg pomoże.Spróbować nie zaszkodzi.Ja miałam takie klamry-są naprawdę skuteczne.
gercia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-10, 14:44   #69
Rybulka
Zakorzenienie
 
Avatar Rybulka
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 5 032
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Cytat:
Napisane przez myonlyhope Pokaż wiadomość
moze i pozno, ale podbije ten wątek.
mowie to do WSZYSTKICH, ktorzy maja problem wrastajacych paznokci.
sama naczytalam sie glupot i mitów na temat zabiegu i z łzami w oczach poszłam na zabieg, bałam sie cholernie bólu, spać w nocy przed zabiegiem nie mogłam, bo ludzie okropne rzeczy wypisywali na roznych forach.

Zabieg NIC NIE BOLI! owszem, znieczulenie to lekki ból, ale KILKUNASTO SEKUNDOWY!
po zabiegu nie zazylam ANI JEDNEJ tabletki przeciwbolowej.
ciesze sie, ze sie na ten zabieg zdecydowalam, bo teraz nic mnie nie boli! przed zabiegiem ledwo co adidasy ubieralam, nie wspominając o jakis zgrabniejszych butkach!
A i ja poszlam do chirurga chyba w ostatniej chwili, bo juz mialam tak potwornie wrosniety paznokiec, i ogromny kawal dzikiego mięcha naokoło.

Teraz, po 4 dniach ja normalnie chodze, w kazdych butach,bezbolesnie zmieniam opatrunki.

I proszE! wszyscy, którzy są przed zabiegiem! nie martwcie sie! to naprawde nie jest takie strasznie!
Pozdrawiam
Ja zabiegu się nie bałam, ale i tak po czterech latach od jego wykonania, ciągle paznokieć mi wrasta i sama go sobie wycinam, co do najprzyjemniejszych rzeczy nie należy
Rybulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-06-27, 22:38   #70
kanabisu
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 36
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

witam serdecznie

mam pytanie do osoby kompetntnej, wątpię żeby ktoś wcześniej poruszył ten temat.

otóz nie mozna mi załozyć klamer na wrastajace paznokcie, gdyz sa za miękkie i pęka mi paznokiec gdy się zaklada drucik klamerki zatem narazie nosze tylko tamponady

Chcialabym sie dowiedziec, czy jest taka szansa ze w ogole klamry beda niepotrzebne i paznokiec "zgodnie" z ulozeniem tamponady sam nabierze wlasciwego toku rosniecia?? dodam ze wrasta mniej wiecej w polowie, czyli nie od poczatku walu paznokciowego

jesli bede powiedzmy wkladala tamponade gleboko pod paznokiec, to czy nie powinno byc tak, ze tamponada podwazy paznokiec i nada mu wlasciwy tor rosniecia??

prosze o odpowiedz jesli ktos z was wie
kanabisu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-11-14, 18:30   #71
kasia:(:(:(
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 4
Thumbs up Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

hej to znowu ja udałam się na zabieg ze znieczuleniem miejscowym strasznie się bałam ale w sumie nie bolało a zabieg trwał 2 minuty to dzikie mięso mi zeszło w ciągu hm.. 2-3 dni paznokieć mi się już nie wrasta a odrósł cały tylko jak ścisnę po bokach to cos tam czuje a tak jest wszystko ok u mnie w mieście w tychach nie ma kosmetyczki która klamry zakłada długo szukałam ale narazie nie mam takiej potrzeby pozdrawiam wszystkich z tym problemem i z własnego doświadczenia pisze NIE BÓJCIE SIE ZABIEGU ON NIC NIE BOLI a pomaga od razu
kasia:(:(:( jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-02-03, 13:17   #72
devided
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Witam.
Niestety mam pewne (przykre) doświadczenia związane z wrastającym paznokciem. Miałam 3 zabiegi. Ostatni był jakieś 4 lata temu i wspominam go najgorzej.
Po skończonym zabiegu lekarz kazał mi sobie pójść, więc chcąc zejść z "łóżka" spuściłam nogi i w ciągu dosłownie sekundy cały bandarz zrobił się czerwony od krwii, zaproponowałam zmianę, ale lekarz powiedział, że to nic nie szkodzi. Zeszłam z łóżka i chyba ze stresu... zemdlałam. A później wracałam do domu autobusem nie mając miejsca siedzącego, ponieważ starszym paniom wracającym z tesco zmęczyły się reklamówki.
Później przez jakieś 1,5 tygodnia codziennie jeżdżenie na zmianę opatrunku. Przez pierwszych parę dni (około 4-5 dni) leciało mi mnóstwo krwi przez co opatrunek się przyklejał, a przy zmianie opatrunku, mimo iż był on polany wodą utlenioną nie odklejał się i był "zrywany" razem ze strupem. Teraz moje paznokcie są krzywe, bardzo łamliwe i mam okropne blizny.

Niestety wiem, że znowu muszę się udać na zabieg, ale wciąż to odwlekam... Znowu zakryte, uciskające buty i znowu zaczyna się paskudzić... Czy ktoś z was wie, gdzie dokładnie można wykonać taki zabieg pod narkozą prywatnie?
devided jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-09, 09:57   #73
Dandadu
Przyczajenie
 
Avatar Dandadu
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastający paznokieć

Też musiałam przejść przez zabieg, bo męczyłam się z wrastającym paznokciem baardzo długo. Najpierw miałam klamrę założoną przez kosmetyczkę, ale po kilku miesiącach paznokieć zaczął znowu wrastać. Problemu pozbyłam się dopiero po zabiegu w Clinica Dermatologica w Gdańsku. Gdybym wiedziała to odrazu umówiłabym się na ten zabieg
__________________
Jest to los zwykłych nowych prawd, że powstają jako herezje, a kończą się jako przesądy.
Dandadu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 07:36   #74
Aldona122
Przyczajenie
 
Avatar Aldona122
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Ja też bardzo długo męczyłam się z wrastającym paznokciem i zamiast pójść odrazu do lekarza na zabieg to chodziam po kosmetyczkach, gdzie to był mój największy błąd. założyła mi klamrę ale nie pomogła mi ostatecznie, bo paznokieć zaczął znowu wrastać. Teraz jestem jakieś pół roku roku po zabiegu w Clinica Dermatologica w Gdańsku. Byłam u dr Michajłowskiego i od tego czasu paznokieć ładnie wyrósł
__________________
Dobro czy zło jako takie są równie rzadkie, jak czysta czerń czy biel w przyrodzie
Aldona122 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-04-05, 09:16   #75
Pattisunny
Przyczajenie
 
Avatar Pattisunny
 
Zarejestrowany: 2018-04
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 2
Dot.: Wrastające paznokcie.

Ja miałam zakładane klamry i niewiele mi to pomogło ;/. Co prawda jakiś czas miałam spokój ale jak paznokieć zaczął już bardziej rosnąć o znowu zaczął mi wrastać i nie chcę już iść zakładać kolejny raz klamry bo to tylko strata pieniędzy i czasu. Znacie jakieś kliniki w okolicach Trójmiasta gdzie dobrze wykonują takie zabiegi? Słyszałam, że w Clinica Cosmetologica jest dobry lekarz i zastanawiam się czy iść do niego ale wolałabym, żeby ktoś potwierdził
Pattisunny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-12-03, 10:30   #76
Lilka85i
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-12
Wiadomości: 1
Dot.: Wrastające paznokcie pytanie do Doktora

Hej. Ja borykałam się z problemem przez ponad rok. Już myślałam, że również będę musiała mieć usuwany paznokieć u chirurga. W końcu jednak trafiłam do Przychodni Leczenia Ran i Pielęgnacji Stóp Centrum Stopy w Łodzi. Tam założono mi tamponady i po paru miesiącach problem zniknął. Nie było nawet potrzeby zakładania klamer.Naprawdę polecam. Mam nadzieję, że ta informacja komus pomoże
Lilka85i jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-03 11:30:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:45.