OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby) - Strona 19 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-29, 03:48   #541
Kicia28
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Ciudad de Panama
Wiadomości: 58
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

No to u mnie wszystko zostalo "odlozone na pozniej". Zlapalam jakiegos wrednego wirusa : 40°c goraczki, wymioty i biegunka . Co bylo do wyczyszczenia to wyczysclo , jestem lekka i zwiewna i kilka kg mniej ...
powodzenia pozostalym
Kicia28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-22, 19:54   #542
g4via
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 2
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Hop, hop.. jest tu jeszcze ktoś? Bo mam zamiar od jutra zacząć tę dietę i mam dwa pytanka.
Ile kupic jablek by wycisnąc z nich 2,5 litra soku?
Jeśli chodzi o warzywką.. mogą to być takie mrożone, tylko zamiast wrzucac je na patelnie można je ugotowac na parze?
g4via jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-09, 11:30   #543
Arcydiakon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 177
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

O szałwi chia można znaleźć dużo informacji na moim blogu.
Arcydiakon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-08, 22:18   #544
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

No to może ja się podzielę swoim doświadczeniem, w ramach ostrzeżenia...
Miałam ostatnio problemy z zaparciami, nie jakieś straszne, ale jednak, zawsze też miałam problemy z wągrami itp. więc naczytałam sie jak to można się oczyścić. Robiłam koktajle błonnikowe, ale nie działały... w sumie to spowodowały u mnie jeszcze gorsze zaparcie... no to trafiłam na tą "dietkę". Efekt? 2 doby zwijania się z bólu, wizyta u lekarza, leki na uspokojenie jelit i wątroby... koszmar... ten ból z lewej strony promieniujący w całe nogi i plecy to jedna z najgorszych rzeczy jakie mnie spotkały w życiu... Już po dniu kefirowym lekko mnie bolał brzuch, ale uznałam że tak powinno być, ale po 1,5l soku (tu podejrzewam głównego winowajce bo taki świeży sok jest bardzo mocny i żracy na śluzówkę) dnia następnego stwierdziłam że robi się źle i przerwałam dietę... do wieczora jeszcze mnie troszkę pobolewało, ale w nocy zaczął się koszmar...
Nie wiem czemu tak to na mnie zadziałało, nie miałam nigdy wielkich problemów, ostre czy tłuste jedzenie mi nie szkodziło, stara nie jestem...
W każdym razie juz w tym momencie odczuwam dużą poprawe, ale przez najbliższe kilka dni/tygodni muszę bardzo uważać na to, co jem, unikać wszystkiego co może zaszkodzić... obym tylko nie nabawiła się jakiegoś zespołu jelita wrażliwego...
Tak więc ostrzegam, może wam się wydawać, że jesteście zdrowe, a to tylko kefirek i soczek. Ale nigdy nie wiadomo, jak organizm zareaguje, efekty mogą być naprawde paskudne.

ps. A jeśli ktoś to robi dla "kilku kg mniej", jak to tutaj widzę, to już serio głupota, przecież tłuszczu od tego nie stracicie...

Edytowane przez Kalakiria
Czas edycji: 2014-03-08 o 22:21
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-18, 09:03   #545
malypeszek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 443
Dot.: Dieta oczywszczająca jelita

Chciałam zacząć te oczyszczanie, ale wpis powyżej mnie zdemotywował. W sumie o ile kefir wydaje się być ok to zastanawia mnie kwestia tego soku jabłkowego na żołądek, czy aby na pewno nie podrażnia śluzówki. Chociaż spotkałam się też z czymś takim, że i tak środowisko żołądka jest dość silnie kwasowe, więc sok z jabłek niewiele robi. Na razie się wstrzymam ze stosowaniem tego oczyszczenia, może częściej będę pijać kefir
malypeszek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:09   #546
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Question jak porzadnie przeczyscic jelita domowymi sposobami

jak mozna przeczyscic jelito domowymi sposobami ?
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-24, 21:49   #547
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: jak porzadnie przeczyscic jelita domowymi sposobami

Zjeść coś nieświeżego, zepsutego?
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-24, 22:48   #548
Aaniol_apokalipsy
Wtajemniczenie
 
Avatar Aaniol_apokalipsy
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Mazowieckie
Wiadomości: 2 073
Dot.: jak porzadnie przeczyscic jelita domowymi sposobami

Jeśli chodzi o wywołanie wypróżnienia niezawodny jest olej rycynowy.
__________________
,,Jestem Panią swojego życia i sumienia....
Twojego też będę..."
Aaniol_apokalipsy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 07:38   #549
moolly
Raczkowanie
 
Avatar moolly
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: somewhere
Wiadomości: 467
Dot.: jak porzadnie przeczyscic jelita domowymi sposobami

Mi na myśl przychodzi lewatywa, ale nie wiem czy az tak chcesz sie przeczyścić.
__________________
Kocham
staram się
http://s5.suwaczek.com/201202053438.png

Stressed depressed
But well dressed
moolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 16:11   #550
supriseapple
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 138
Dot.: jak porzadnie przeczyscic jelita domowymi sposobami

ludzie co wy mi piszecie ...
chodzi mi o naturalne przeczyszczenie jelita typu kefir z musli czy cos takiego a nie kurde lewatywa czy przymusowe wymioty
supriseapple jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-25, 16:12   #551
patisia123
Zakorzenienie
 
Avatar patisia123
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 742
Dot.: jak porzadnie przeczyscic jelita domowymi sposobami

Jakieś suszone śliwki może?
patisia123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-27, 23:22   #552
Jelizawieta
Rozeznanie
 
Avatar Jelizawieta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 870
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Dziewczyny doradźcie czy kefir ma być 0%czy bardziej tłusty? No i co z tą wodą . Można pić czy nie? Z góry dzięki

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jelizawieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 12:36   #553
Diya
Raczkowanie
 
Avatar Diya
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 219
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Ogólnie nigdy nie poleca się produktów mlecznych 0%,często mają więcej węglowodanów co jest niekorzystne. Także lepiej już jeść te "procentowe", gdyż przy udziale tłuszczu wchłaniają się witaminy ADEK
No i jeśli zależy Ci na oczyszczaniu to też bardziej polecany jest półtłusty nabiał,bo jest najmniej przetworzony

Edytowane przez Diya
Czas edycji: 2014-03-28 o 12:52
Diya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-28, 15:09   #554
Jelizawieta
Rozeznanie
 
Avatar Jelizawieta
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 870
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Dzięki za pomoc! Buzka

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jelizawieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-19, 21:18   #555
Mondziax
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 8
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Tak czytam o tym waszym oczyszczaniu, że chyba sama zastosuję, ale to już w weekend majowy bo więcej czasu Jednego się boję ostatnio strasznie spadł mi metabolizm i nie chciałabym żeby było jeszcze gorzej... Jak to jest?
Co do samej diety to uważam, że nie powinna szkodzić, sama kiedyś byłam na Dukanie i dużo wtedy kefirków jadłam i super zadziałało na moje jelita początkowo zatwardzenie ale szybko wyregulowało, tak samo warzywa czy soki i owoce które akurat potrafię kilka litrów wypić (właśnie jabłka czy pomarańcze) więc nie będzie tak źle Trzymajcie kciuki!
Mondziax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-16, 12:34   #556
elwirak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Ja oczyszczam jelita za pomocą proszku zasadowego. I uważam że to jest najlepszy, najszybszy i najbardziej skuteczny sposób. Zresztą moje koleżanki które też go spróbowały uważają podobnie.
elwirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-18, 20:52   #557
poshh
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 1 096
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Cytat:
Napisane przez elwirak Pokaż wiadomość
Ja oczyszczam jelita za pomocą proszku zasadowego. I uważam że to jest najlepszy, najszybszy i najbardziej skuteczny sposób. Zresztą moje koleżanki które też go spróbowały uważają podobnie.
normalnie w aptece można go kupić?
poshh jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-19, 12:17   #558
elwirak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 2
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Tak. Można go normalnie kupić w aptece. Chociaż jak kupuję przez internet bo wtedy taniej wychodzi.
elwirak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-25, 14:34   #559
Sapphiere_Alice
Raczkowanie
 
Avatar Sapphiere_Alice
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 353
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Oczyszczając jelita uważajcie na błonnik, u niektórych tak jak ktoś pisał wyżej może dojść do silnego podrażnienia jelit a wtedy bóle i skurcze pełną parą.. ja praktycznie w ogóle nie mogę błonnika. A od siebie dodam (oczywiście nie polecam tego!) ,że jeśli ktoś miał mieć badanie -kolonoskopię to doskonale wie co to prawdziwe oczyszczenie jelit ; ) 3-4 dni diety płynnej o samych kisielach, herbatach, a po 3 dniach Fortrans-silny środek przeczyszczający -dzień z głowy spędzony w kibelku i parę kg mniej. Ja od czasu kolonoskopii przytyć nie mogę.

A z diet oczyszczających jelita to polecane jest dużo owoców i warzyw. Oprócz tego z domowych sposobów zawsze przeczyszczająco działał na mnie sok z kapusty kiszonej, nadmiar ogórków kiszonych, sporo śliwek.. itp
__________________
''Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga czasu. Czas i tak upłynie''

Zapuszczam naturalne włosy ;p

Wprowadzam wiele zmian!
Sapphiere_Alice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-26, 17:17   #560
Ewv
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 1
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Rozmawiałam z przyjaciółką, która jest lekarzem patomorfologiem i wykonuje sekcje zwłok. Opowiadała mi, że kiedyś u osoby ważącej powyżej 160 kg, w jelicie grubym odkryto 18 kg złogów. Niektóre były tak twarde, że nie udało się ich rozbić nawet młotkiem.

Czytałam na forum,że wiele osób nie wierzy w to co pisze prof. Tombak ,że taka ilość złogów może znajdować się w ludzkich jelitach.
Kiedyś też podważano słowa Tombaka, że w wątrobie są "kamienie", a teraz zostało to naukowo udowodnione.

Jestem dużą fankom Tombaka i uważam za bardzo krzywdzące to co pisze się na temat tego,że jego książki są pseudonaukowe. Czy słowa "ruch to życie", "soki źródłem zdrowia" , "konserwanty w pożywieniu szkodzą" czy też "bieganie jest zdrowe"itp. przeczą nauce ??!

Osobiście stosuje się do wielu rad napisanych w jego książkach... biegam, oczyszczam regularnie jelito grube, zwracam uwagę na to co jem. Po przez wprowadzenie tych rzeczy do mojego życia, czuje,że zmieniło się ono na lepsze.
Ewv jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-01, 11:19   #561
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

no to masz dowód na istnieje kamieni kałowych i na to, że organizm sam nie jest w stanie ich wszystkich usunąć. trzeba samemu o to zadbać.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-29, 08:58   #562
pospolita_rzecz
Raczkowanie
 
Avatar pospolita_rzecz
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 62
Arrow Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Hej Dziewczyny
Zajrzałam do tego wątku, ponieważ mam zamiar zrobić porządek ze swoją dietą. Choć moja waga "trzyma się" w normie, od pewnego czasu widzę, że mam coraz mniej mięśni - a coraz więcej tłuszczu.

Doskonale zdaję sobie sprawę, skąd to się wzięło - to kwestia zasiedzenia (siedząca praca + zaniedbanie uprawiania sportu) i alkoholu. Mniej więcej rok temu zaczęłam praktykować wieczorne piwkowanie, z mylnym założeniem, że przecież butelka piwka wieczorem mi nie zaszkodzi. Przecież w Niemczech też często pije się piwo, nawet w przerwie w pracy. Nie zrozumcie mnie źle - nie mam problemu z upijaniem się, tylko z nawykiem (albo już nałogiem) otwierania tej jednej butelki 7% mocarza wieczorem.

Zabrałam się na nowo za uprawianie sportu.
Czuję jednak, jakby coś "we mnie siedziało".
Trudno to określić, mam wrażenie, jakby moje jelita były zapchane, a cała jama brzuszna jest jakaś "ciężka".

Nie, nie jestem w ciąży

Próbuję przeglądać wątki tutaj i znaleźć jakiś sensowny zestaw - na początek coś na oczyszczenie, a później lekka, bezmięsna dieta odpowiednia dla osoby, która chce się pozbyć nadmiaru tkanki tłuszczowej.
Ważę 55kg, mam 164cm wzrostu - więc nie jestem otyła... ale przeszkadza mi "mięsień piwny", który na własne życzenie sobie wyhodowałam.

Na forum jest masa, masa różnych porad - i trochę trudno się w nich połapać, tzn. wyłuskać komplet informacji.

Nie czekam na poradę, tylko jakoś miałam ochotę się tu wygadać chyba pomyślę nad skorzystaniem z profesjonalnej porady dietetyka, bo gubię się w chaosie na forach i stronach o jedzeniu

Pozdrowienia
__________________

Ludzie są jak morze, czasem łagodni i przyjaźni, czasem burzliwi i zdradliwi.
Przede wszystkim to jednak tylko woda.


- Albert Einstein -


pospolita_rzecz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-02-28, 07:33   #563
10lady_makbet
Przyczajenie
 
Avatar 10lady_makbet
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 3
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Dziewczyny naprawdę nie wiem jak możecie wytrzymać na takiej diecie 3 dni :P. Też kiedyś bardzo chciałam spróbować, ale zostałam przy ziołach i teraz mam świetne zioła Fibra Vitale. Piję je regularnie od kilku tygodni i czuję się o wiele lepiej niż wcześniej, bo zioła te zapobiegają powstawaniu złogów jelitowych
__________________
Pamiętaj: niczego nie daje pogrążanie się w marzeniach i zapominanie o życiu
10lady_makbet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 09:47   #564
IwonaFizjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Jelito grube jak najbardziej należy oczyszczać natomiast domowe sposoby nie są wystarczające.
Pomóc tutaj może zabieg hydrokolonoterapii, czyli płukanie okrężnicy wodą. Zabieg przeprowadzony w placówce medycznej pod okiem specjalisty jest nieinwazyjny i bezbolesny. Pozwala usunąć z jelita zalegające kamienie kałowe, złogi, toksyny, drożdżaki i pasożyty. Wszystko to zaburza naszą mikroflorę oraz prowadzi do różnych dolegliwości takich jak zaparcia, wzdęcia czy biegunki co w konsekwencji doprowadzi do rozwoju chorób cywilizacyjnych. Kto miał ten zabieg sam wie ile ciekawych i kolorowych rzeczy schodzi. Nawet młode osoby, które wypróżniają się regularnie mają sporo zalegających produktów, które z czasem ulegają fermentacji, procesom gnilnym i zatruwają nas od środka, upośledzają proces wchłaniania i odżywiana komórek w naszym organizmie.
Zabieg ten poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego poprzez pobudzenie motoryki jelit oraz sprzyjanie odbudowaniu prawidłowej flory bakteryjnej. Zapobiega wchłanianiu z jelita grubego do krwi toksyn i szkodliwych substancji, które mogą powodować problemy takie jak alergie, nieświeży oddech czy trądzik. Powodzenia
IwonaFizjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-22, 12:09   #565
CzarnaMamba666
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2017-11
Wiadomości: 24
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Ja na oczyszczenie jelit nie robie specjalnej diety tylko biore inteste.. ona zawiera maslan sodu wiec poprawia perystaltyke jelit a dzieki kwasowi maslowemu wspomaga regeneracje nablonka przewodu pokarmowego... do tego codziennie rano pije wode z cytryna i imbirem naczczo od wielu wielu lat
CzarnaMamba666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-05-14, 15:13   #566
Denwer455
Raczkowanie
 
Avatar Denwer455
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Jaworzno
Wiadomości: 147
GG do Denwer455
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Można przygotować sobie herbatę ziołową oczyszczająca jelita:

liście senesu 10 g
kora kruszyny 20 g
kwiat bzu czarnego 10 g
kwiat nagietka lekarskiego 10 g
korzeń lukrecji 20 g
ziele dziurawca 20 g
ziele melisy 50 g

Łyżkę ziół zalać 1 szklanką wrzątku i gotować 2 minuty. Odstawić na 10-15 minut. Pić 1 szklankę przed śniadaniem, obiadem i po kolacji.
__________________
Kodeks pracy i prawo ogólnie - http://kodekspracy.blogspot.com/
Denwer455 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-09-26, 11:30   #567
Paullaa1sz
Przyczajenie
 
Avatar Paullaa1sz
 
Zarejestrowany: 2018-09
Wiadomości: 8
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Cytat:
Napisane przez 10lady_makbet Pokaż wiadomość
Dziewczyny naprawdę nie wiem jak możecie wytrzymać na takiej diecie 3 dni :P. Też kiedyś bardzo chciałam spróbować, ale zostałam przy ziołach i teraz mam świetne zioła Fibra Vitale. Piję je regularnie od kilku tygodni i czuję się o wiele lepiej niż wcześniej, bo zioła te zapobiegają powstawaniu złogów jelitowych

Pytałam o nie w zielarskim, ale pani nie znała tego, masz do tego też jakąś dietę? bo chyba same zioła nie pomogą w oczyszczaniu jelit
Paullaa1sz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 11:26   #568
Zbijamywage
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 8
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Jestem zwolennikiem ziół, które wspomagają oczyszczanie. Szczerze powiedziawszy dieta z pierwszej strony wydaje mi się ogromnym problemem dla wrażliwego żołądka. Nad wspomnianymi rośliny często "pochylam się" na moim blogu
__________________
Mój blog o bezpiecznym odchudzaniu: http://zbijamywage.pl/
Zbijamywage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-07, 14:25   #569
KatarzynaAgata1
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Cytat:
Napisane przez Tereskaa Pokaż wiadomość
Zasłyszałam od kogoś o diecie oczyszczającej jelita. Ponoć oczyszcza tak skutecznie jelita jak gotowe preparaty służące do oczyszczania, a kosztujące niebotyczne pieniądze
Jestem w pierwszym z trzech dni tej diety, a wygląda ona tak:

Przez pierwszy dzień wypijamy 2,5 litra kefiru w sześciu dozach i zagryzamy ten kefir sucharkami razowymi. Nie jemy i nie pijemy nic więcej.

Drugiego dnia wypijamy 2 - 2,5 litra soku ze świeżo wyciśniętych jabłek w sześciu dozach i zagryzamy razowymi sucharkami. Nie pijemy i nie jemy nic więcej.

Trzeciego dnia jemy gotowane warzywa ( buraki, marchew, ziemniaki), a także ogórki kiszone i kapustę kiszoną i zagryzamy te warzywka razowymi sucharami. Nie jemy nic poza tym. Możemy pić wodę mineralną niegazowaną.

Po tym czasie nasze jelita powinny się oczyścić na tyle by zacząć prawidłowo funkcjonować
Aktualnie jestem po pierwszym kubku (400 ml) kefiru i czterech sucharkach razowych przeraża mnie trochę te 6 doz kefiru po 400 ml ale to w końcu tylko jeden dzień Jutro będą jabłuszka
To tak na poważnie?! A jakie są efekty?
KatarzynaAgata1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-10-08, 09:43   #570
IwonaFizjo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: OCZYSZCZANIE JELIT - dieta oczyszczająca jelita (Wasze sposoby)

Jelito grube jak najbardziej należy oczyszczać natomiast domowe sposoby nie są wystarczające.
Pomóc tutaj może zabieg hydrokolonoterapii, czyli płukanie okrężnicy wodą. Zabieg przeprowadzony w placówce medycznej pod okiem specjalisty jest nieinwazyjny i bezbolesny. Pozwala usunąć z jelita zalegające kamienie kałowe, złogi, toksyny, drożdżaki i pasożyty. Wszystko to zaburza naszą mikroflorę oraz prowadzi do różnych dolegliwości takich jak zaparcia, wzdęcia czy biegunki co w konsekwencji doprowadzi do rozwoju chorób cywilizacyjnych. Kto miał ten zabieg sam wie ile ciekawych i kolorowych rzeczy schodzi. Nawet młode osoby, które wypróżniają się regularnie mają sporo zalegających produktów, które z czasem ulegają fermentacji, procesom gnilnym i zatruwają nas od środka, upośledzają proces wchłaniania i odżywiana komórek w naszym organizmie.
Zabieg ten poprawia funkcjonowanie przewodu pokarmowego poprzez pobudzenie motoryki jelit oraz sprzyjanie odbudowaniu prawidłowej flory bakteryjnej. Zapobiega wchłanianiu z jelita grubego do krwi toksyn i szkodliwych substancji, które mogą powodować problemy takie jak alergie, nieświeży oddech czy trądzik. Powodzenia
IwonaFizjo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-10-12 16:26:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:03.