mój okropny tyłek... prosze o poradę! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-07-04, 17:03   #1
niemampomyslu111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 64
GG do niemampomyslu111
Unhappy

mój okropny tyłek... prosze o poradę!


Kolejny wstydliwy temat... niestety muszę się poradzić bo już wariuję ...
Jako dojrzewająca nastolatka byłam nadmiernie owłosiona. Włosy miałam nawet na całej pupie, na dodatek bardzo ciemne i dosyć długie (nie jestem brunetką). Bardzo się tego wstydziłam i głupia postanowiłam je zgolić... teraz już parę lat męczę się z tym problemem. Tyłek mam cholernie szorstki (partner ma 100x gładszy co doprowadza mnie do rozpaczy ;(), wstydzę się tego cholernie, kiedy partner chce mnie pogłaskać po pupie,nie daję się bo wiem,że jak pogłaszcze mnie pod włos to chyba ucieknie gdzie pieprz rośnie.Nie mówię mu o tym, że golę cały tyłek, chyba zapadłabym się pod ziemię, o ile już się nie zapadłam pisząc to.Po goleniu moja skóra wygląda przerażająco. Cholernie podrażniona, wyskakują czerwone krosty, chyba już sobie wyobrażacie jakie to musi być obrzydliwe,nie pomagają pianki,żele... mam szorstki,zaczerwieniony tyłek... mam dosyć golenia się. Próbowałam nie raz depilacji cukrowej i nie wychodzi, o wosku nie ma mowy bo mam bardzo delikatną i wrażliwą skórę, kiedyś uszkodziłam sobie przez to skórę na nodze i do dziś mam ślady,na laser mnie nie stać.

Co mam zrobić?? mam iść do dermatologa , lekarza badającego hormony a może ginekologa? czy zażywanie konkretnych leków doprowadzi do zniknięcia tego owłosienia? niestety boję się,że nic to nie da bo ruszyłam te włosy maszynką do golenia i teraz są 100razy gorsze pomóżcie, liczę na wyrozumiałość i dobrą poradę ...
niemampomyslu111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 17:36   #2
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 9 304
Dot.: mój okropny tyłek... prosze o poradę!

id do endokrynologa-lekarza od hormonów. On zbada ich poziom i pewnie przepisze jakieś leki, ale nie wiem jakie będą tego efekty
9b13fa772a089c950fe653392ec6a155eb1c8e79_603597153b11b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 17:53   #3
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: mój okropny tyłek... prosze o poradę!

Koniecznie do endokrynologa.Kiedyś oglądalam rozmowy w toku i tam właśnie byly kobiety,ktore mialy ten sam problem,ale jeszcze gorzej bo one miały owlosienie na calej twarzy i wiem,ze usuwały je laserowo i podobno to przynosi najlepsze rezultaty.
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 18:18   #4
niemampomyslu111
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 64
GG do niemampomyslu111
Dot.: mój okropny tyłek... prosze o poradę!

Ja niestety jako bardzo młoda dziewczyna wstydziłam się powiedzieć mamie,ze coś jest nie tak... teraz mam 19 lat, przestałam dojrzewać ale problem jest. Czy do endokrynologa potrzeba mieć skierowanie? czy wystarczy jeśli powiem lekarzowi rodzinnemu, że chcę zbadać poziom hormonów?

ostatnio dwie osoby powiedziały mi, że mam ciemne wąsy i włoski na brodzie .... byłam załamana, myślałam,że tego aż tak nie widać ale mimo wszystko rozmawiając z ludźmi zawsze odruchowo próbowałam zakryć twarz.... przestałam nawet chodzić do mcdonalda, kfc, jeść kebaby,pić słodkie napoje. Czytałam, że także złe odżywianie wpływa na owłosienie, ale to nic nie pomogło. Jest tak samo jak wcześniej. Poradziłam się mamy a ona stwierdziła, że nie mam się czym przejmować, że mi to przejdzie, bo jeszcze jestem młoda, że to kilka głupich włosków, których nie widać i żebym w żadnym wypadku nie brała hormonów jeśli lekarz mi przepisze (mama miała raka piersi, miała operację i jest teraz przewrażliwiona na punkcie hormonów...)

Edytowane przez niemampomyslu111
Czas edycji: 2010-07-04 o 18:26
niemampomyslu111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 19:04   #5
lubiecukierki
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 579
Dot.: mój okropny tyłek... prosze o poradę!

Ja kiedyś dawno temu mialam często takie bolące krosty na brodzie,bole brzu.cha w trakcie okresu i inne taki,a teraz wszystko ustało odkąd biorę tabletki.Ja wiem napewno są jakieś skutki uboczne,ale ja juz biorę 10lat i jak narazie jestem zdrowa a wrecz czuję się lepiej niż przed.Napewno trzeba skonsultowac to z lekarzem.
lubiecukierki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 12:25   #6
Lola90
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 1 137
Dot.: mój okropny tyłek... prosze o poradę!

a możesz podać nazwę tych tabletek ?;> i u jakiego lekarza bylaś ?
__________________
.
.

moja SZAFA

.
.
Lola90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 14:23   #7
karolynka90
Zakorzenienie
 
Avatar karolynka90
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 12 542
Dot.: mój okropny tyłek... prosze o poradę!

Oj, szybciutko do endokrynologa.
__________________
Welcome to Earth
https://www.youtube.com/watch?v=p_abkDLAF5Q
karolynka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.