Wspólna nauka języka włoskiego. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Nauka języków obcych - kącik językowy

Notka

Nauka języków obcych - kącik językowy Nauka języków obcych - kącik językowy, to miejsce wymiany informacji o kursach, podręcznikach, materiałach i ciekawostkach językowych. Dołącz.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-23, 13:31   #1
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112

turbo nauka języka włoskiego :)


mam nadzieję, że mnie nie zjecie z powodu założenia nowego wątku

planuję pojechać na Erazmusa, wybór był w zasadzie między Hiszpanią a Włochami. Wybrałam to drugie. I teraz pojawia się kwestia nauczenia języka kraju, do którego się wybieram. Bardzo ambitne, ale planuję ogarnąć ten język w rok. No, przynajmniej do poziomu B2 muszę dojść
I teraz pytanie - jakie książki polecacie do gramatyki, jakieś ciekawe słownictwo, nauka wymowy? Na kurs językowy oczywiście pójdę, ale to za mało. Jakieś rady odnośnie nauki? Fajne triki na zapamiętywanie słówek?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 13:43   #2
201605170931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-10
Wiadomości: 1 490
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Dużo daje czytanie książek w danym języku, wiem że jeśli chodzi o angielski to wydaje takie wydawnictwo Oxford, ale coś podobnego powinno znaleźć się i po włosku
201605170931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 14:19   #3
Stokrotek90
Wtajemniczenie
 
Avatar Stokrotek90
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Dziki Wschód
Wiadomości: 2 303
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Najlepiej dowiedzieć się w szkołach językowych jakie podręczniki polecają. B2 w rok bez niczyjej pomocy? Hm Wysoko mierzysz, to dobrze... jednak ja bym postawiła na połączenie metod - może intensywny wakacyjny kurs, a potem będzie Ci łatwiej pociągnąć to samej?
P.S. Też niedługo jadę na Erasmusa, z tą różnicą, że do Turcji, ale na szczęście mam wykładowy angielski
__________________
Stokrotek90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 16:36   #4
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

ja sie wloskiego uczylam grupo ponad 10 lat temu ,mialam wtedy swietne ksiazki do gramatyki ,nie wiem czy jeszcze sa ,ale niestety nie pamietam autora

ja czytalam wlsokie gazety,zaznaczalam sobie rozne smieszne,czy interesujace slowka,albo robilam sobie liste slow ktore uwazalam za najpotrzebniejsze,najbard ziej uzyteczne ,pochlanialam slownik .... ogladalam wloskie filmy.

Musze dodac,ze we wloszech w kazdym regionie,ba! w kazdym miescie mowi sie innym dialektem z innym akcentem,wiec nie licz na to ,ze wszystcy beda mowic do Ciebie pieknym ksiazkowym jezykiem wloskim,bo to sie rzadko zdarza.... jedna osobe bedziesz rozumiala ,inna nie.... bo beda mialy zupelnie inny akcent,beda mowic dialektem,badz wtracac slowa w dialekcie ,uzywac slownictwa potocznego,pozatym wlosi mowia bardzo szybko.... duuuzo pracy Cie czeka,ale dasz rade (moze nie w rok) ale dasz,wloski w sumie nie jest trudny.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 17:56   #5
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

oczywiscie, ze czytac zamierzam w tym jezyku, filmy tez bede ogladac, ale najpierw musze miec jakies podstawy
duzym ulatwieniem moze byc to, ze mam w rodzinie Wlochow i jest szansa chociazby na krotkie wakacje u nich
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 18:07   #6
Olivvek
Zadomowienie
 
Avatar Olivvek
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Bydgoszczy wiejskie okolice :)
Wiadomości: 1 326
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Kurczę, a chciałam Ci poradzić samotny wyjazd do Włoch jak nie miałam do kogo szczęk otworzyć we własnym języku to się w miesiąc nauczyłam na tyle, żeby wyjść i pogadać po ichniemu
Przed kolejnym wyjazdem ściągałam na kompika programy do słówek i gramatyki chyba też, przyjemnie mi się tak uczyło
__________________
Przeniosłam się na nowe konto
Olivvek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 19:41   #7
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Niestety muszę Cię zmartwić - w rok się na B2 raczej na pewno języka nie nauczysz... tym bardziej sama. Chyba, że masz super zdolności językowe. Ale jak najbardziej próbuj - nawet jak dojdziesz do dobrego B1 - czego się nauczysz, to Twoje.
Bardziej od oglądania włoskich filmów polecam oglądanie włoskich programów informacyjnych i słuchanie radia - wymaga to troszkę więcej wysiłku, ale efekty są lepsze.
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-23, 19:54   #8
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

kolega doszedl w pol roku do poziomu b2 z hiszpanskiego to ja nie dam rady?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 20:46   #9
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
kolega doszedl w pol roku do poziomu b2 z hiszpanskiego to ja nie dam rady?
wloski jest trudniejszy
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 21:06   #10
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

wedlug mnie poziomy sa porownywalne. i w hiszpanskim jest chyba wiecej czasow/trybow, czy jak to sie tam zwie...
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 21:38   #11
Charmain
Zakorzenienie
 
Avatar Charmain
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Hl.m. Praha
Wiadomości: 24 166
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Do słówek polecam profesora Marco, dużo mi to dało
Do tego filmy, piosenki oczywiście (może Eros nie jest zbyt miły dla ucha, ale wg mnie jest dobry do tłumaczenia).
Mając tylko 1.5 godziny tygodniowo i przykładając się do włoskiego średnio na pierwszym roku, pod koniec potrafiłam już sporo powiedzieć, głównie ze względu na language meetings na które chodziłam i musiałam tam mówić- super sprawa, polecam jeśli jest coś takiego u Ciebie

Dużo dało mi to, że moja lektorka dużo bazowała na dialogach, które ja z uporem maniaka przepisywałam po milion razy (najlepiej słówek, zwrotów uczę się przepisując je) i potem jakoś automatycznie gdy musiałam coś powiedzieć to odtwarzały mi się i nie miałam problemów z mówieniem.
Charmain jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-23, 21:59   #12
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Ja się w liceum uczyłam z Nuovo Progetto Italiano i całkiem przyjemna była ta książka
Jakby co, to mam w domu II część + płytę (stan idealny)
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 23:32   #13
WhySoSerious
multitasking ninja
 
Avatar WhySoSerious
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Arrakis
Wiadomości: 1 405
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
kolega doszedl w pol roku do poziomu b2 z hiszpanskiego to ja nie dam rady?
Sorry, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć Zdał może DELE B2, że to wie, czy po prostu sam sobie stwierdził: "o, przerobiłem podręcznik do B2 to mam B2"?
No, chyba że jest językowym geniuszem albo te pół roku spędził w kraju hiszpańskojęzycznym
Ale próbuj - a nuż się uda.
__________________
If the doors of perception were cleansed every thing would appear to man as it is, Infinite.
WhySoSerious jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-23, 23:44   #14
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez WhySoSerious Pokaż wiadomość
Sorry, ale jakoś trudno mi w to uwierzyć Zdał może DELE B2, że to wie, czy po prostu sam sobie stwierdził: "o, przerobiłem podręcznik do B2 to mam B2"?
No, chyba że jest językowym geniuszem albo te pół roku spędził w kraju hiszpańskojęzycznym
Ale próbuj - a nuż się uda.
ma kontakt z erazmusami na codzien. slyszalam, jak z nimi nawija przez telefon zmuszal ich, zeby pisali do niego po hiszpansku, a nie angielsku a do tego zdal test na poziomie b2, bo to byl ostateczny warunek, zeby dostac sie na erazmusa.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 02:53   #15
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
wedlug mnie poziomy sa porownywalne. i w hiszpanskim jest chyba wiecej czasow/trybow, czy jak to sie tam zwie...
mozesz mi wierzyc jest trudniejszy,mowie biegle jednym i drugim
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 09:57   #16
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

a pod jakim wzgledem trudniejszy?
Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
mozesz mi wierzyc jest trudniejszy,mowie biegle jednym i drugim
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-24, 11:54   #17
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a pod jakim wzgledem trudniejszy?
pod wzgledem gramatyki
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 08:33   #18
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Ja się w liceum uczyłam z Nuovo Progetto Italiano i całkiem przyjemna była ta książka
Jakby co, to mam w domu II część + płytę (stan idealny)
zapomnialam odpisac.
ten podrecznik znalazlam na chomikuj czy jak to sie tam nazywa :P tyle, ze bez plyty
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-26, 10:35   #19
bezcukrowa27
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Scotland
Wiadomości: 129
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Ja nauczyłam sie wloskiego w rok, mieszkając we Wloszech i pracując z Włochami. Byłam skazana na to by mówić. Inaczej ciężko jest sie nauczyć. Możesz nauczyć sie podstaw , ale jest też coś takiego jak mowa potoczna..a to tylko na miejscu. Mieszkałam 6 lat w Italli, w każdym regionie język jest nieco odmienny czasami oni sami siebie nie rozumieją
__________________


Gdyby wszystko przepadło, a on jeden pozostał, to i ja istniałabym nadal. Ale gdyby wszystko zostało, a on zniknął, wszechświat byłby dla mnie obcy i straszny, nie miałabym z nim po prostu nic wspólnego.”




10 maj 2011

bezcukrowa27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-28, 09:40   #20
porakly
Raczkowanie
 
Avatar porakly
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 38
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

A w jakich rejonach są te 'najdziwniejsze; odmiany włoskiego?

To znaczy, dialekty?

Czy to naprawdę aż takie straszne??
Ja właśnie mam niedlugo (przez wakacje) zacząć chodzić na kurs + samodzielnie się uczyć. Daję sobie rok, żeby dojść do a2, bo w tym czasie uczę się jeszcze francuza

wszelkie rady mile widziane

(przepraszam, ze wtrącam sie w twój wątek, skazana )
__________________
(częściej się wczytuję, niż odpowiadam)

http://www.boston.com/bigpicture/201...m.html?camp=fb
porakly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 09:44   #21
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

spoko, spoko
ja sie nastawiam na intensywna nauke jednego jezyka, coby nie lapac kilku srok za ogon no i bede miec masakrycznie ciezki rok akademicki, wiec nic wiecej nie wcisne.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-28, 14:50   #22
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez porakly Pokaż wiadomość
A w jakich rejonach są te 'najdziwniejsze; odmiany włoskiego?

To znaczy, dialekty?

Czy to naprawdę aż takie straszne??
Ja właśnie mam niedlugo (przez wakacje) zacząć chodzić na kurs + samodzielnie się uczyć. Daję sobie rok, żeby dojść do a2, bo w tym czasie uczę się jeszcze francuza

wszelkie rady mile widziane

(przepraszam, ze wtrącam sie w twój wątek, skazana )

w KAZDYM regionie,co ja mowie miescie ! mowi sie innym dialektem ,ktory czesto jest praktycznie osobnym jezykiem ,wiec na codzien ludzie miedzy soba mowia w dialekcie,nie po wlosku,oczywiscie nie wszystcy i nie wszedzie,pozatym w kazdym regione jest zupelnie inny akcent,niektore sa ciezko zrozumiale zwlaszcza dla osoby slabo lub srednio znajacej jezyk.

najbardziej skaplikowanym dialektem,ktory praktycznie mozna nazwac osobnym jezykiem jest dialekt neapolitanski,na Sardenii rowniez ,we Florencji ,dialekt sycylijki i w regionie Puglia....

mieszkalam w Rzymie przez kilka lat i mowie bieglie dialektem rzymskim z oblesnym rzymskim akcentem ,ale akurat ten dialekt jest prosty i strasznie zabawny ale najpier trzeba umiec dobrze mowic po wlosku ,bo inaczej to nie ma sensu.

teraz mieszkam kolo Neapolu od roku i czasem nie rozumiem co do mnie w dialekcie mowia zwlaszcza starsze osoby,poprostu ani w zab nie da sie zrozumiec,ale starszych osob czesto nie rozumieja nawet mlodzi neapolitanczycy haha

jak nauczysz sie wloskiego i pojedziesz np. do rzymu,albo tam sie nauczysz jezyka,to jak potem pojedziesz do Mediolanu to mozesz miec problem ze zrozumienien ich ,wlosi czasem nie rozumieja sie medzy soba
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-07, 22:24   #23
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Ja aktualnie jestem w trakcie projektu "Włoski w rok" (szczegóły na moim blogu), kończy się pod koniec września, aktualnie jestem mniej-więcej na B1, mam problemy z wypowiadaniem się i pisaniem ale kiedy czytam jakiś tekst to większość rozumiem tak więc da się to zrobić
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 20:58   #24
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
kolega doszedl w pol roku do poziomu b2 z hiszpanskiego to ja nie dam rady?
jasne że się da kwestia samozaparcia.
Osobiście jesli masz czas i kasę, to polecam wyjazd na kurs językowy do Włoch. zrobiłam tak rok temu z hiszpańskim, znałam tylko podstawowe zwroty typu cześć, do widzenia i trochę słówek w stylu, ręka, noga, czerwony, jajko, słońce, impreza. Test napisałam na A2.2 (nie wiem jak? ) i do takiej grupy trafiłam. Byłam w naprawdę dobrej szkole, tempo nauki zawrotne, mała miejscowość, żadnych Polaków, pierwszy tydzień- nie rozumiałam nic, drugi- zaczynałam rozumieć jakieś pojedyncze słowa jak do mnie mówiono, 3 tydzień- rozumiałam sens rozmów i mogłam coś wtrącić, ostatni tydzień- swobodna rozmowa Ale faktycznie, miałam 4h dziennie zajęć +2 h po południu wykładów nt. kultury krajów hiszpańskojęzycznych + kontakt z hiszpańskim 24h/dobę. Naprawde polecam, najszybszy i najprostszy sposób.
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 22:24   #25
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
jasne że się da kwestia samozaparcia.
Osobiście jesli masz czas i kasę, to polecam wyjazd na kurs językowy do Włoch. zrobiłam tak rok temu z hiszpańskim, znałam tylko podstawowe zwroty typu cześć, do widzenia i trochę słówek w stylu, ręka, noga, czerwony, jajko, słońce, impreza. Test napisałam na A2.2 (nie wiem jak? ) i do takiej grupy trafiłam. Byłam w naprawdę dobrej szkole, tempo nauki zawrotne, mała miejscowość, żadnych Polaków, pierwszy tydzień- nie rozumiałam nic, drugi- zaczynałam rozumieć jakieś pojedyncze słowa jak do mnie mówiono, 3 tydzień- rozumiałam sens rozmów i mogłam coś wtrącić, ostatni tydzień- swobodna rozmowa Ale faktycznie, miałam 4h dziennie zajęć +2 h po południu wykładów nt. kultury krajów hiszpańskojęzycznych + kontakt z hiszpańskim 24h/dobę. Naprawde polecam, najszybszy i najprostszy sposób.
po 3 tygodniach na pewno nie nauczysz sie swobodnie rozmawiac po wlosku chyba ,ze to sa rozmowy w stylu ,jak sie masz ? ,co u ciebie itp. itd.
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-08, 23:28   #26
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez porakly Pokaż wiadomość
A w jakich rejonach są te 'najdziwniejsze; odmiany włoskiego?

To znaczy, dialekty?

Czy to naprawdę aż takie straszne??


(przepraszam, ze wtrącam sie w twój wątek, skazana )
Z tego co ja widze to w miaastach zazwyczaj sie mowi po wlosku bo jest wieksza roznorodnosc ludzi tzn. Pochodzacych z roznych miejsc.
Ja np. Mieszkam w gorach i dialekt zaczelam szybko rozumiec bo przypomina hiszpanski.
Mieszkam na wsi i tu praktycznie wszyscy sa miejscowi i mowi sie w dialekcie ale jak juz pojade do trento to wiekszosc ludzi rozmawia po wlosku.
Mam duzo znajomych na Sardynii i jak slucham jak mowia w dialekcie to ledwo moge zrozumiec kontekst rozmowy.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 00:40   #27
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
po 3 tygodniach na pewno nie nauczysz sie swobodnie rozmawiac po wlosku chyba ,ze to sa rozmowy w stylu ,jak sie masz ? ,co u ciebie itp. itd.

Nie wiem na ile swobodnie, ale nie mam na myśli super znajomości języka tylko poziom b1-b2. Z hiszpańskim się da, sama jestem tego przykładem, mówiłam z błędami, ale swobodności w wyrażaniu swoich mysli to mi nie brakowało Nie uczyłam się włoskiego, ale będąc w Rzymie jakiś czas temu mogłam bez większych problemów dogadać się z Włochami mówiąc do nich po hiszpańsku, oni odpowiadali po włosku i jakoś to leciało...

A jeszcze mi się przypomniało, że mam przecież koleżankę, która wyjechała na Erasmusa do Włoch, jest teraz od roku w Ferrarze, robiła tam 3 rok medycyny, zdawała egzaminy po włosku.... po pół roku nauki. Fakt, miała prywatne lekcje przez ten czas i przygotowywała się solidnie, ale to już nie byle jaka terminologia
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 01:47   #28
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Nie wiem na ile swobodnie, ale nie mam na myśli super znajomości języka tylko poziom b1-b2. Z hiszpańskim się da, sama jestem tego przykładem, mówiłam z błędami, ale swobodności w wyrażaniu swoich mysli to mi nie brakowało Nie uczyłam się włoskiego, ale będąc w Rzymie jakiś czas temu mogłam bez większych problemów dogadać się z Włochami mówiąc do nich po hiszpańsku, oni odpowiadali po włosku i jakoś to leciało...

A jeszcze mi się przypomniało, że mam przecież koleżankę, która wyjechała na Erasmusa do Włoch, jest teraz od roku w Ferrarze, robiła tam 3 rok medycyny, zdawała egzaminy po włosku.... po pół roku nauki. Fakt, miała prywatne lekcje przez ten czas i przygotowywała się solidnie, ale to już nie byle jaka terminologia
to jest fizycznie niemozlowe nauczyc sie jezyka w 3 tygodnie tak,zeby swobodnie w nim rozmawiac

wlosi sredno rozumieja hiszpanski choc jest bardzo do wloskiego podoby no chyba,ze ktos kto sie go uczyl .... ja od 10 lat pracuje w turystyce i wiem,ze nie bardzo dziala mowienie do hiszpanow po wlosku czy do wlochow po hiszpansku no chyba,ze trafialam zawsze na jakis leniwych umyslowo ... chociaz znajac wczesniej wloski nauka hiszpanskiego byla 100 razy latwiejsza.

a co do kolezanki ,no jak miala pol roku na wykucie materialu po wlosku jezyk obcy to nie same slowa,ale przedewszystkim gramatyka tej trzeba sie uczyc znaczniej dluzej nic 3 tygodnie czy pol roku zeby moc sie swobodnie porozumiewac
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 14:20   #29
Maggie_90
Wtajemniczenie
 
Avatar Maggie_90
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Z Internetu :)
Wiadomości: 2 306
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
to jest fizycznie niemozlowe nauczyc sie jezyka w 3 tygodnie tak,zeby swobodnie w nim rozmawiac
Ty uważasz, że nie, ja jestem przykładem, że się da po 4 tygodniach Chyba że mamy inne definicje swobodnej rozmowy Przecież nie chodzi tu o mówienie poprawne we wszystkich czasach i subjuntivo, tylko SWOBODNĄ rozmowę na tematy związane z życiem codziennym, szkołą, pracą

Cytat:
wlosi sredno rozumieja hiszpanski choc jest bardzo do wloskiego podoby no chyba,ze ktos kto sie go uczyl .... ja od 10 lat pracuje w turystyce i wiem,ze nie bardzo dziala mowienie do hiszpanow po wlosku czy do wlochow po hiszpansku no chyba,ze trafialam zawsze na jakis leniwych umyslowo ... chociaz znajac wczesniej wloski nauka hiszpanskiego byla 100 razy latwiejsza.

no to z moich doswiadczeń wyszło tak, że Włosi mój hiszpański rozumieli, ale ja ich włoskiego mało co ;D porównałabym to jak do rozmowy Polaka z Czechem Albo po prostu miałam szczęście, a jechałam stopem i na szczęscie żadnych wpadek nie było

a co do kolezanki ,no jak miala pol roku na wykucie materialu po wlosku jezyk obcy to nie same slowa,ale przedewszystkim gramatyka tej trzeba sie uczyc znaczniej dluzej nic 3 tygodnie czy pol roku zeby moc sie swobodnie porozumiewac

pół roku uczyła się włoskiego od podstaw, później pojechała na Erasmusa, a na dokładne wykucie np. patofizjologii to i rok w ojczystym języku może być za mało więc tu nie o wykucie słówek chodzi a zrozumienie mechanizmów, bo rok ma zaliczony normalnie i na 4 wraca do Polski. A egzaminy też początkowo miała zdawać w Polsce, ale.... okazało się, że nie ma takiej potrzeby, bo we Włoszech spokojnie dała radę

Więc nie mów, że sie nie da, nie każdy mógłby tak zrobić, ale kiedy jest kilka sprzyjających czynników to jak najbardziej jest to mozliwe
Tak BTW to mam do Ciebie pytanie i zaraz wysyłam PW
__________________
Zapraszam na mój wątek wymiankowy- książki

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...6#post47604606
Maggie_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-10, 16:21   #30
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: turbo nauka języka włoskiego :)

Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
Ty uważasz, że nie, ja jestem przykładem, że się da po 4 tygodniach Chyba że mamy inne definicje swobodnej rozmowy Przecież nie chodzi tu o mówienie poprawne we wszystkich czasach i subjuntivo, tylko SWOBODNĄ rozmowę na tematy związane z życiem codziennym, szkołą, pracą
to chyba jestes jakims fenomenem lingwistycznym,bo jak zyje nigdy nie spotkalam sie z czyms takim nie wiedzialam,ze po 3 czy 4 tygodniowym kursie mozne juz swobodnie rozmawiac
i obcykalas sobie cala gramatyke i slownictwo w 3 tygodnie ?




Cytat:
Napisane przez Maggie_90 Pokaż wiadomość
no to z moich doswiadczeń wyszło tak, że Włosi mój hiszpański rozumieli, ale ja ich włoskiego mało co ;D porównałabym to jak do rozmowy Polaka z Czechem Albo po prostu miałam szczęście, a jechałam stopem i na szczęscie żadnych wpadek nie było

a co do kolezanki ,no jak miala pol roku na wykucie materialu po wlosku jezyk obcy to nie same slowa,ale przedewszystkim gramatyka tej trzeba sie uczyc znaczniej dluzej nic 3 tygodnie czy pol roku zeby moc sie swobodnie porozumiewac

pół roku uczyła się włoskiego od podstaw, później pojechała na Erasmusa, a na dokładne wykucie np. patofizjologii to i rok w ojczystym języku może być za mało więc tu nie o wykucie słówek chodzi a zrozumienie mechanizmów, bo rok ma zaliczony normalnie i na 4 wraca do Polski. A egzaminy też początkowo miała zdawać w Polsce, ale.... okazało się, że nie ma takiej potrzeby, bo we Włoszech spokojnie dała radę

Więc nie mów, że sie nie da, nie każdy mógłby tak zrobić, ale kiedy jest kilka sprzyjających czynników to jak najbardziej jest to mozliwe
Tak BTW to mam do Ciebie pytanie i zaraz wysyłam PW
ciekawe to co mowisz,bo ja znam cala mase ludzi ,ktorzy mieszkaja we wloszech od roku 2 czy 3 czy naweyt wiecej i jakos nie bardzo swobodnie im ta rozmowa wychodzi ....

zeby moc swobodnie rozmawiac ,trzeba znac bardzo dobrze gramatyke i miec bardzo duzy zasob slownictwa,wybacz,ale w 3 tygodnie to nie jest mozliwe
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Nauka języków obcych - kącik językowy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-05-14 11:12:55


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:16.