Chłopaka szuka pomocy.... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Rękodzieło: szydełkowanie, biżuteria DIY, makramy i inne > Druty, igła i szydełko

Notka

Druty, igła i szydełko Forum dla miłośników drutów, szydełka i igły. Tu dowiesz się jak ozdobić spodnie, na jaki kolor pofarbować koszulkę oraz jak uratować zniszczony sweter.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-08-26, 06:01   #1
kkarol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4

Chłopak szuka pomocy....


Witam wszystkich maniaków robótek ręcznych
Jestem tu nowy i nie wiem jak się do Was zwrócić z prośbą o pomoc. Może zacznę od tego, iż pochodzę z trójmiasta i chciałbym wykonać samodzielnie '' takie coś '' http://show.7ya.ru/private.aspx?RubrID=75977 dla mojej KOCHANEJ kobiety.
Problem w tym, że nie potrafię się do tego zabrać. Jestem kompletnie zielony. Nie mam do kogo zwrócić się o pomoc ani o radę.
Drodzy użytkownicy jeśli ktoś jest z trójmiasta i chętnie udzielił mi wskazówek jak zrobić '' to coś'' to byłbym bardzo zobowiązany. Jestem w stanie, oczywiście zapłacić za udzielenie mi rad. Mogę zaprosić do siebie do domu, bądź spotkać się gdzieś w centrum. Cokolwiek byleby zrobić to samemu. Moja kobieta ma urodziny 29 IX więc mam miesiąc czasu na zrobienie tego.
Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam.
kkarol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 08:16   #2
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: Chłopak szuka pomocy....

Co prawda nie jestem z Trójmiasta, ale może będe mogła pomóc. Na poczatek radzę przejść się po pasmanteriach i poszukać kanwy z gotowym wzorem tego misia. Sądzę, że jako początkującemu będzie Ci wtedy łatwiej haftować. Poza tym na kanwach z nadrukiem od razu są podane kolory i ich numery. Co do samego haftowania, to osobiście nie mogę Ci pokazać, ale może ta strona będzie Tobie pomocna http://www.haftowanie.kadan.pl/info_haft.htm
Aha, i jeśli mogę coś poradzić to zanim zaczniesz hatować misia, poćwicz sobie gdzieś z boczku nim nie nabierzesz wprawy
Pozdrawiam serdecznie
Haima
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 10:11   #3
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Chłopak szuka pomocy....

kkarol, czy w grę wchodzi tylko haftowanie? bo podobny obrazek mozna zrobić tez jakąś inna techniką, namalować albo coś
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 15:40   #4
kkarol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4
Dot.: Chłopaka szuka pomocy....

Generalnie w grę wchodzi haftowanie. Chciałbym aby to była rzecz trwała, którą można ze sobą zawsze zabrać. Aby zawsze mogła mieć ''coś'' ode mnie przy sobie. A taką rzeczą byłoby zrobienie haftu. Dlatego malowanie odpada. Może macie, drodzy użytkownicy, coś innego do zaproponowania?
kkarol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 15:41   #5
kkarol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4
Dot.: Chłopak szuka pomocy....

Serdecznie dziękuję Hanwa za udzielenie rad. Pozdrawiam gorąco
kkarol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-26, 15:50   #6
martuko
Wtajemniczenie
 
Avatar martuko
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 140
Dot.: Chłopak szuka pomocy....

hmmm karol, ale taki obrazek wyhaftowany to nie wiem czy się da przy sobie, tez najlepiej będzie wyglądal oprawiony...chyba że zrobisz z niego okładkę na jakiś fajny notes, ale to można i namalować według tego samego schematu co do krzyżykow. Trochę na wyrost te moje propozycje gdybyś przypadkiem stwierdził,że nie dasz rady Jednak krzyżykowany obrazek zrobiony przez faceta to naprawdę COŚ, masz rację, i na pewno zrobi wrażenie
zajrzyj sobie do wątkow na górze, albo poszukaj przez google kurs haftu krzyżykowego powinny być obrazki jak prowadzić igłę i inne wskazówki które mogą Ci bardzo pomoc Powodzenia

ps:tu http://www.haftowanie.kadan.pl/info_haft.htm masz kursik jak robić krzyżyki
a może wolalbyś takiego misia http://hafciki.pl/tiki-browse_image....0&imageId=1846 ???
martuko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 08:53   #7
haima
Rozeznanie
 
Avatar haima
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 576
GG do haima
Dot.: Chłopak szuka pomocy....

Hanwa? Chyba Haima
Zgadzam się z Martuko, że taki obrazek to lepiej jest oprawić i postawić na biurku lub powiesić na ścianie. Nosząc go cały czas przy sobie można go zniszczyć, a szkoda by było Twojej pracy. Pomysł z notesem jest całkiem fajny Możesz np. zrobić coś takiego http://www.wylegarnia.pl/sklep/ekspozycja.php?id=1274 albo zamiast wycinać misia, ładnie przykleić wyhatowany obrazek
haima jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-08-27, 17:29   #8
kinolec
Zadomowienie
 
Avatar kinolec
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: wlkp
Wiadomości: 1 000
Talking Dot.: Chłopaka szuka pomocy....

Boże jaka ja dzis aktywan....uwazam to za bardzo oryginalny pomysł jak juz dojdziesz do wprawy z tym hafcikiem to mozesz zrobic go na 1/4 kratki(biedne nasze oczeta) i z niego np bryloczek wtedy masz gwarancje ze bedzie miał go zawsze przy sobie a haftowanie nie jest skomplikowane dlatego tez zachecam cie do wysiłku i powodzenia a jak bedziesz potrzebował rady w trakcie pracy słuze oczywiscie pomoca...
__________________
de gustibus non est disputandum
kinolec jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-27, 17:49   #9
Aeterna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 10 112
Dot.: Chłopaka szuka pomocy....

Hm, no najwększy problem z drukiem z wzoru, skoro konkretnie chcesz wyhaftować to.
Trzeba mieć po prostu wzorek na szmatce (odbity) i haftować jak leci.
No wiem, łatwo powiedzieć.


Możesz go też np. namalować farbami aktylowymi na tkaninie, rysunek będzie bardzo trwały, zapewniam.
Możesz też. np. kupić jej niedrogą koszulkę, zwykły, gładki T-shirt i namalowac jakiś obraz, obrazek - akrylami na niej właśnie (akryle to farby do tkanin, dostępne w sklepach plastycznych).


No ale, przyznaję - haft krzyżykowy z rąk (własnego) faceta - to jest dopiero prezent, faktycznie, wrażenie robi - jak najbardziej
__________________
Laska maga ma na czubku gałkę..!
[sigpic][/sigpic]
Nikomu nie przeszkadzam, nikogo nie ruszam, reperuję prymus...
Aeterna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-08-29, 05:36   #10
kkarol
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 4
Dot.: Chłopaka szuka pomocy....

Wszystkim Wam bardzo, bardzo dziękuję. Od jutra zaczynam szukać pasmanteri w trójmieście i postaram się tam znaleźć taki wzorek. Będzie mi napewno ciężko ale z Waszą pomocą na forum jakoś sobie poradzę.
Pozdrawiam i życzę miłego dnia
kkarol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Druty, igła i szydełko


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:40.