"Szczelność" perfum - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-10-28, 23:12   #1
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697

"Szczelność" perfum


Kupiłam dzisiaj w Sephorze perfumy Zastanowiła mnie pewna sprawa: zazwyczaj przy pierwszym "psiknięciu" z buteleczki nic nie leci - oznacza to, że perfumy są szczelnie zapakowane. Tym razem (spotkało mnie to drugi raz, kiedyś przy Kenzo) przed pierwszym użyciem flakonik już delikatnie pachniał, natomiast już przy pierwszym pryśnięciu leciały perfumy. Czy oznacza to, że nie są szczelne i będą szybciej wietrzeć? Na szczęście - nieszczęście to tylko 30 ml... Dodam, że nie mam wątpliwości co do ich oryginalności (swego czasu któraś z dziewczyn pisała o podróbach z Sephory). Acha, urocza pani sprzedawczyni posługiwała się naszym ulubionym wyrazem na forum - czyli... ten "perfum"
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 09:06   #2
roztoczanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 165
Dot.: "Szczelność" perfum

Witam!
Powiem szczerze, że zawsze, gdy rozpoczynam używanie nowego flakonu muszę 2-3 razy nacisnąć dozownik, aby wydobyć pierwszą porcję, no i nigdy atomizer nieużywanego zapachu nie pachnie. To niemożliwe, żeby pachniał A kartonik był zapakowany w folię???
roztoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 11:23   #3
Aga_ta22
Raczkowanie
 
Avatar Aga_ta22
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 136
Dot.: "Szczelność" perfum

Cześć!! Bardzo dziwne jest to co napisałaś.... Kupowałam perfumy i w Sephorze i na allegro ale zawsze za pierwszym razem trzeba było kilka razy psiknąć żeby zeszło powietrze i dopiero za 2 albo nawet 3 razem leciały perfumy... Zawsze wydawało mi się że te dwa pierwsze psiknięcia "na sucho" świadczą o tym że perfumy nie były używane ale teraz to zgłupiałam, nie wiem co o tym myśleć.... pozdrawiam!
Aga_ta22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 12:24   #4
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: "Szczelność" perfum

Nie dziwię się, że cię to niepokoi, bo mnie też by to zastanowiło! Perfumy jesli są nowe i nieużywane powinny mieć w atomizerze powietrze, czyli 2-3 puste psikinięcia i pojawia się "prysk" perfum. Słusznie zauważają dziewczyny.

A czy Twoje perfumy były zapakowane szczelnie, jak z folią? MOże są jeskieś wadliwe? Jakie to perfumy?
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 13:46   #5
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: "Szczelność" perfum

Perfumy nie były w folii - bowiem to zestaw świąteczny w pudełku. Już zdradzam sekret - to L'Instant Guerlain. Testuję je już 3 dzień i w zasadzie nie mam żadnych zastrzeżeń - zapach i trwałość - w porządku. Zastanowiło mnie jedynie to psiknięcie, pierwsze i już pachnące. To samo spotkało mnie w te wakacje - kupiłam Kenzo na lotnisku w Zagrzebiu i od razu poleciała strużka perfum, a nie mgiełka. :/ Rówież do Kenzo nie mam zastrzeżeń - pachną tak, jak powinny, tylko ta strużka... Acha, tak samo leci z L'Instant. Niestety paragon wyrzuciłam.
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 13:58   #6
roztoczanka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-04
Wiadomości: 165
Dot.: "Szczelność" perfum

No to wszystko jasne!!! Nie mam wątpliwości, co oryginalności perfum, kupionych w Sephorze, po prostu ktoś juz prysnął z flakonika, który kupiłaś. Nie był zabezpieczony folią, więc każdy miał do niego dostęp... Najpewniej zrobił to jakiś klient. Niestety dużą część takich wandalistycznych aktów w perfumeriach samoobsługowych czynią bezmyślni pseudoklienci. Ale podsumowując - nie martw się! Masz piękne, oryginalne perfumy, i zapewne w cenie wody jeszcze jakieś miniatury. Na pewno ubytek wody z flakonu jest znikomy. Pozdrawiam
roztoczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-10-30, 14:09   #7
gosiunia22
Zadomowienie
 
Avatar gosiunia22
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 697
Dot.: "Szczelność" perfum

Cytat:
Napisane przez roztoczanka
Masz piękne, oryginalne perfumy, i zapewne w cenie wody jeszcze jakieś miniatury.
Dziękuję bardzo W zestawie jest uroczy balsam do ciała. Tylko, że klient - wandal raczej nie miał do nich dostępu - były zapakowane w pudełko "prezentowe", do tego wygrzebałam je z dna półki. No a te Kenzo, które kupiłam na lotnisku, były w folii, a też pachniały na dzień dobry Ech, chyba prześladuje mnie jakiś perfumowy chochlik
gosiunia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:18.