Dwa kierunki jednocześnie - prawo i filologia - UŁ - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-23, 17:27   #1
trustmyrage
Przyczajenie
 
Avatar trustmyrage
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraszew
Wiadomości: 2
GG do trustmyrage Send a message via Skype™ to trustmyrage

Dwa kierunki jednocześnie - prawo i filologia - UŁ


Hej,
Słuchajcie tak mnie ostatnio natchnęło - jak to jest z tymi dwoma kierunkami (chodzi mi głównie o UŁ) - opłaca się?
Obecnie studiuję prawo na UŁ i chciałabym od przyszłego roku zapisać się na filologię francuską. Tylko szczerze powiedziawszy nie mam pojęcia czy to się w ogóle opłaca.
Poza tym nie za bardzo orientuję się jakie są wymogi: średnia, coś? Czy po prostu się rejestruję i kombinuję z planem by mi się jak najlepiej ułożył?
Jeśli liczy się średnia to jaka (bo nie powiem, ale przez zdrowie i wieczną bezsenność semestr pierwszy skopałam ze średnią )
Jest tu może ktoś kto studiuje prawo i drugi kierunek? Jeśli tak to da się to pogodzić jakoś?
(Od razu mówię, że kurs odpada, zależy mi na dość intensywnej nauce języka, a pieniędzy na kurs z taką intensywnością niestety brak - zresztą gdzie w Łodzi dobrze nauczą francuskiego - nie mam pojęcia).
trustmyrage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 17:33   #2
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: Dwa kierunki jednocześnie - prawo i filologia - UŁ

bierzesz udział w rekrutacji jak na pierwsze studia. Średnia może być ważna gdybyś chciała indywidualny tok studiów.
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 18:43   #3
201604130936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 16 501
Dot.: Dwa kierunki jednocześnie - prawo i filologia - UŁ

Studiuje prawo i drugi kierunek. Da sie. Co do reszty. Plz. To wszystko jest na stronie uczelni. Czasem, np u mnie, jesli masz odpowiednio wysoka średnia i chcesz zacząć drugi kierunek, za zgoda jednego i drugiego dziekana możesz nie brać udzialu w rekrutacji. Możesz tez się normalnie rekrutowac jesli nie masz wysokiej średniej lub po prostu masz taki kaprys.

Edytowane przez 201604130936
Czas edycji: 2015-03-23 o 19:15
201604130936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 19:12   #4
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: Dwa kierunki jednocześnie - prawo i filologia - UŁ

Spokojnie na UŁ nie musisz mieć żadnej zgody, średniej, po prostu się rejestrujesz i jak masz odpowiednią ilość punktów to studiujesz

Odniosę się jeszcze do kwestii kursów vs. studia. Jeżeli zależy ci na nauce języka samego w sobie to mimo to celowałbym w kurs niż w studia, gdzie się ma masę "niejęzykowych" przedmiotów literatury, łaciny, gramatyki, poetyki i inne cuda, które sprawiają, że czasami aż odechciewa się studiować.

Co prawda nie prawo, ale robię dwa kierunki gdzie drugi to filo i żyję i mam się dobrze.

Co do IOSa wiem, że nie każdy wydział się zgadza na niego, chociaż na filo z reguły idą na rękę jak jest kilka grup i starczą dobre powody niż średnia. Przynajmniej u nas tak to wyglądało.
__________________
And we danced
And we cried
And we laughed
And had a really, really, really good time
Take my hand, let's have a blast
And remember this moment for the rest of our lives

Edytowane przez maacieek
Czas edycji: 2015-03-23 o 19:14
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 20:44   #5
FrankieGoesToHLWD
Raczkowanie
 
Avatar FrankieGoesToHLWD
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 212
Dot.: Dwa kierunki jednocześnie - prawo i filologia - UŁ

Filologię studiowałam, a prawo studiuję. Nie będzie na pewno łatwo, wydaje mi się, że IOS na filo będzie koniecznością, bo tam rejestrujesz się do konkretnej grupy i masz z góry narzucony plan (oczywiście ten, który wybierzesz, jednak najczęściej mija się on z logiką i użytecznością - okienka po 4 godziny itd), więc może być ciężko pogodzić zajęcia na wpia i filologii. Dobrze wnioskuję, że jesteś na pierwszym roku prawa? To też się dobrze zastanów, bo przepaść między 1 a 2 rokiem jest dość spora, to już nie są egzaminy typu logika, do której uczysz się jedną noc. Jeśli jednak czujesz się na siłach, to pewnie, czemu nie! Trzeba korzystać z tego, że drugi kierunek jest darmowy. Jeżeli jednak chcesz iść na filologię, głównie po to, żeby się nauczyć języka, to nie jest chyba najlepszy pomysł, bo praktyczna nauka to jedno, ale jest jeszcze mnóstwo innych bzdetów, które niestety trzeba zaliczać. A co do średniej... to nie wiem jak inni, u mnie na filologii szczytem marzeń były 3, na prawie można lecieć na dużo lepszych ocenach, no ale to musisz zacząć walczyć z bezsennością
FrankieGoesToHLWD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-23, 21:00   #6
historyjka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 33
Dot.: Dwa kierunki jednocześnie - prawo i filologia - UŁ

Hej Co prawda nie studiuję prawa, ale dosyć pokrewny do niego kierunek - administrację, ale od października też zamierzam iść na filologię romańską. Mam nadzieję, że da się to pogodzić przy dużej dozie samozaparcia, uporu i cięzkiej pracy.


Kilka dni nawet zakładałam na wizażu o tym wątek i dostałam duuużo bardzo pomocnych rad
historyjka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-03-24, 14:33   #7
trustmyrage
Przyczajenie
 
Avatar trustmyrage
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraszew
Wiadomości: 2
GG do trustmyrage Send a message via Skype™ to trustmyrage
Dot.: Dwa kierunki jednocześnie - prawo i filologia - UŁ

Dzięki wam wielkie, jeszcze to sobie przemyślę, mam czas. Najwyżej się zapiszę na filo i jak zobaczę, że nie wyrabiam to dam sobie spokój, przecież nic nie tracę

Jeśli zaś chodzi o naukę na kursach - serio poddałam się w szukaniu jakiegoś świetnego, zresztą ceny za intensywny potrafią być powalające, a i czasami te filologiczne bzdety wydają się miłą odskocznią (i tak nocami nie śpię - mogę czytać! ) i czymś czego brakuje mi na kursach (może to jakieś zboczenie, ale wałkowanie poezji i literatury jest relaksujące)

Wiem, że przepaść pomiędzy 1 a 2 rokiem jest ogromna, jednak mam nadzieję, że przy dobrym rozplanowaniu jakoś to będzie.
trustmyrage jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-25, 16:51   #8
FrankieGoesToHLWD
Raczkowanie
 
Avatar FrankieGoesToHLWD
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 212
Dot.: Dwa kierunki jednocześnie - prawo i filologia - UŁ

Jasne, dobra organizacja czasu to podstawa! Pewnie, że dasz radę, a jeśli się okaże, że nie wyrabiasz, to zrezygnujesz z jednego i tyle - nic nie tracisz, a potem będziesz żałować, że nie spróbowałaś
FrankieGoesToHLWD jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-03-25 17:51:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:26.