Krwawienie z odstawienia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-09-02, 16:26   #1
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586

Krwawienie z odstawienia.


Dziewczyny, mam do Was pytanie
Wiele z Was pisze, że odkąd bierze tabletki antykoncepcyjne, krwawienia są bardzo małe i bezbolesne, zupełnie inne niż miesiączka. Stąd moje pytanie: czy zawsze tak jest?
Przyznam, że jakoś ja tego zbytnio nie doświadczam, moje są dosyć obfite i czasem też trochę boli, faktycznie może i mniej, niż okres, ale jednak.
I czy to w jakikolwiek sposób świadczy o tym, że tabletki mogą być źle dobrane? Żadnych skutków ubocznych po nich nie odczuwam, biorę Yasminelle.

Jak to jest u Was?
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 19:04   #2
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Krwawienie z odstawienia.

Nie ja biorąc Yaz miałam w kratkę - raz leciutkie dosłownie plamienia/raz krwawienia.
Teraz przy Microgynonie jest to unormowane - 1dzień plamienie, dwa kolejne krwawienie i trzecie to plamienie.
A co do bólu - przy pierwszych tabletkach to umierałam dosłownie... a teraz tylko pobolewa mnie brzuch tylko pierwszego dnia.
Jeśli miałabyś źle dobrane tabletki to miałabyś skutki uboczne - ja tak miałam w przypadku tych pierwszych.
__________________


"Prawdziwa miłość to akt całkowitego oddania."
~ Paulo Coelho
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-02, 22:00   #3
Ina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 159
Dot.: Krwawienie z odstawienia.

Miałam podobnie. Jak nie brałam tabletek to miałam 6 dni i umierałam z bólu przez pierwsze 3 dni.

Odkąd biorę tabletki, mam mniej obfite ale skromne to one też nie są, a boli tyci mniej niż bolało. Tylko tyle, że trwają krócej Bo jakieś 4 dni

Wszystko zależy od organizmu
Ina87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-03, 09:37   #4
_lato
Rozeznanie
 
Avatar _lato
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 619
Dot.: Krwawienie z odstawienia.

Ja biorę Yasminelle i powiem, że na poczatku brania miałam lekkie krwawienie, teraz zaś mam dość obfite. Także od każdej zależy to indywidualnie, nie jest powiedziane, że każda kobieta ma mieć lekkie krwawienia.
__________________

_lato jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-09-04, 17:48   #5
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: Krwawienie z odstawienia.

Niekiedy z czasem krwawienia z odstawienia stają się bardziej bolesne tzn tak jakby tabletki mniej działały ale nie w sensie antykoncepsyjnym tylko łagodzącym na miesiączki. Zdaje się,że na tabletkach starszych generacji są bardziej bezbolesne - trzeba by tu zrobic sondę - ale nie spotkałam się by na nich ktoś narzekał na jakiekolwiek nieprzyjemne odczucia...

---------- Dopisano o 17:48 ---------- Poprzedni post napisano o 17:45 ----------

Sterszych generacji czyli zasadniczo z0,035 mikrog etynyloestradiolu i często z lewonorgestrelem itp
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:36.