Rozpadające się ręce - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-05-15, 13:33   #1
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Unhappy

Rozpadające się ręce


Nigdy nie mialam problemu ze skora dloni, zawsze kremowalam, dbalam...Dwa dni temu zaczelo dziac sie cos dziwnego W wewnetrznej czesci lewej dloni skora zrobila mi sie strasznie sucha i zaczela schodzic i to tak nietypowo, nie tak jakby schodzila po opalaniu. Robi mi sie tak tylko rano, po jakis dwoch godzinach ( kiedy intensywniej niz zwykle smaruje dlonie kremem do rak ), a potem dolegliwosc znika. Wykluczam to ze moglby mnie uczulic jakis kosmetyk typu krem do rak czy balsam do ciala bo tylko na tej lewej dloni dzieje mi sie cos takiego, reszta ciala jest wporzadq. Pani Beatko i Wizazanki bardzo prosze o jakas diagnoze...
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 19:04   #2
Justy
Zakorzenienie
 
Avatar Justy
 
Zarejestrowany: 2002-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 763
Dot.: Rozpadające się ręce

być może to alergia kontaktowa (wyprysk kontaktowy). jeśli nie pozbędziesz sie tego przy pomocy kremów- pokaż sie dermatologowi.
Justy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 19:48   #3
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Rozpadające się ręce

nie mam pojecia co to moze byc, ale mi na wszystkie problemy z wysuszona skora dloni pomaga olejek kokosowy. Kupujesz w sloiczku, jest konsystencji bardzo scislej, ale jak troche uskrobiesz i polozysz na cieplej dloni ot sie plynny robi. Wsmaruj to sobie wieczorkiem w sporej ilosci. Troche sie klei ale mi zawsze doraznie pomaga. Powodzenia
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-15, 19:54   #4
maja_s
Rozeznanie
 
Avatar maja_s
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Kalisz
Wiadomości: 801
GG do maja_s Wyślij wiadomość przez MSN do maja_s Send a message via Skype™ to maja_s
Dot.: Rozpadające się ręce

czesc! moja kolezanka dzisiaj pokazala mi swoja dlon i rany julek taka sama dolegliwosc wystapila u niej co u Ciebie destiny. Ja rowniez ostatnio mam bardzo suche rece ale raczej wierzchnia strone. Nie umiem poradzic co to moze byc, pewnie alergia. Pozdrawiam papa
maja_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 13:54   #5
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Rozpadające się ręce

Lalesiu, chodzi Ci o taki zwykly olejek kokosowy jaki sie kupuje np do aromaterapii czy cus? Widzialam kiedys cala szybe takich olejkow po 12 czy 6 ml. Mam sobie ta raczke owinac jakas rekawiczka czy cus?
Co do pozostalych odpowiedzi to co to jest ta alergia kontaktowa? Ja raczej nie mam alergii chociaz moze...
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 20:17   #6
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Rozpadające się ręce

nie, to raczej nie ma za duzo wspolnego z tymi olejkami do aromaterapii (w zasadzie tylko nazwe) sprzedaja ta w sloiczkach, takich sporych, jak od miodu. Jest to biale cialo stale (ale pojechalam chemiczna terminologia ), twarde i musisz tego sobie ze sloichka wyskrobac i polozyc na cieple dlonie. Po chwili zrobi sie oleiste a wtedy wsmarowujesz w lapki. Swietnie nawilza
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-05-16, 22:04   #7
happygirl
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 614
Dot.: Rozpadające się ręce

Cytat:
Napisane przez destiny666
Nigdy nie mialam problemu ze skora dloni, zawsze kremowalam, dbalam...Dwa dni temu zaczelo dziac sie cos dziwnego W wewnetrznej czesci lewej dloni skora zrobila mi sie strasznie sucha i zaczela schodzic i to tak nietypowo, nie tak jakby schodzila po opalaniu. Robi mi sie tak tylko rano, po jakis dwoch godzinach ( kiedy intensywniej niz zwykle smaruje dlonie kremem do rak ), a potem dolegliwosc znika. Wykluczam to ze moglby mnie uczulic jakis kosmetyk typu krem do rak czy balsam do ciala bo tylko na tej lewej dloni dzieje mi sie cos takiego, reszta ciala jest wporzadq. Pani Beatko i Wizazanki bardzo prosze o jakas diagnoze...
niom, to moze byc cos powaznego - tez kiedys tak mialam. poszlam do dermatologa i zapisal mi jakas strasznie mocno skoncentrowana masc - pomoglo, ale jak czytalam ulotke az sie przestraszylam - kilka razy pisali, zeby w zadnym wypadku nie stosowac bez zalecenia lekarskiego i nigdy nie zwiekszac dawki. jakas konska byla
happygirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:24.