Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II - Strona 65 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-28, 14:44   #1921
alexa93
Raczkowanie
 
Avatar alexa93
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 34
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Nati02 Pokaż wiadomość
Najprościej zrób po prostu 30ml-podziel i będziesz miała proporcje
Tonik powinnaś zużyć po 2tygodniach trzymania w lodówce. Jeśli będziesz używać tylko na twarz to nawet 30ml na 2 tyg to za dużo.
Robi się go bardzo prosto i szybko więc spróbuj zrobić najpierw mniejszą ilość, sprawdź na ile je masz, a później zrób więcej jeśli będzie potrzeba
Ale mi chodzi o peeling kwasowy. Jego sie stosuje wlasnie co tydzien, czyli musze zrobic proporcje na 4 uzycia bo miesiac ma 4 tyg zazwyczaj..i nie wiem ile tego..
__________________
Nie mow rzeczy, w ktore sam nie wierzysz.
alexa93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 19:50   #1922
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny co radzicie z tymi gulami? Odstawić migdała czy zmienić stężenie? Ostatni peeling robiłam ponad tydzień temu. Nie wiem czy zrobić go ponownie czy poczekać aż te gule zejdą? A tak na marginesie znacie jakiś szybki sposób na pozbycie się tych gul? Wygląda to strasznie
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 13:51   #1923
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny co radzicie z tymi gulami? Odstawić migdała czy zmienić stężenie? Ostatni peeling robiłam ponad tydzień temu. Nie wiem czy zrobić go ponownie czy poczekać aż te gule zejdą? A tak na marginesie znacie jakiś szybki sposób na pozbycie się tych gul? Wygląda to strasznie
Mi rozwój i wogóle powstawanie zachamowal acnederm
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:32   #1924
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Mam pytanie. Prawie tydzień temu byłam na mikrodermabrazji + kwasie migdałowym w stężeniu 30%. Troszkę się łuszczyłam w okolicy nosa, tak to nic nie było widać. Prawie zniknęły mi też niegojące się ranki, które nie chciały się usunąć Moja skóra zaczęła się trochę mniej przetłuszczać, jednak jak próbuję wycisnąć łój na nosie to oczywiście zalega Zastanawiam się, czy mikrodermabrazja nie powinna rozwiązać tego problemu, choćby na trochę? Nie używam zapychających kosmetyków. Co sądzicie o wykonaniu oczyszczania manualnego? Czy podczas takiego zabiegu robiona jest parówka (mam naczynka)?
Od czego zacząć zabawę z kwasami w domu? Ten migdałek niewiele mi pomógł, mam dosyć grubą skórę, choć na policzkach niebywale wrażliwą.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 19:42   #1925
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Mam pytanie. Prawie tydzień temu byłam na mikrodermabrazji + kwasie migdałowym w stężeniu 30%. Troszkę się łuszczyłam w okolicy nosa, tak to nic nie było widać. Prawie zniknęły mi też niegojące się ranki, które nie chciały się usunąć Moja skóra zaczęła się trochę mniej przetłuszczać, jednak jak próbuję wycisnąć łój na nosie to oczywiście zalega Zastanawiam się, czy mikrodermabrazja nie powinna rozwiązać tego problemu, choćby na trochę? Nie używam zapychających kosmetyków. Co sądzicie o wykonaniu oczyszczania manualnego? Czy podczas takiego zabiegu robiona jest parówka (mam naczynka)?
Od czego zacząć zabawę z kwasami w domu? Ten migdałek niewiele mi pomógł, mam dosyć grubą skórę, choć na policzkach niebywale wrażliwą.
Twarz jest rozpulchniana wapozonem. Oczyszczanie manualne jest pomocne, ale dobrze wykonane. Kwasy BHA podobno penetrują w mieszku, wnikają przez sebum, oczyszczają pory ale nie wiem czy można je stosowac przy poszerzonych naczynkach- tu polecane są kwasy PHA. Zaczyna się od toników, kremów z jak najnizszymi stezeniami do codziennego stosowania.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 20:00   #1926
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Mi rozwój i wogóle powstawanie zachamowal acnederm

Czyli nie przerywać peelingów i kwasić się dalej oraz używać równocześnie AcneDerm?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-29, 20:14   #1927
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Czyli nie przerywać peelingów i kwasić się dalej oraz używać równocześnie AcneDerm?
Nie wiem, napisalam co mi pomoglo tylko Mozliwe, ze to jest "oczyszczanie" się skóry, albo po prostu Ci nie słuzy migdał... Poczekaj na dalsze wypowiedzi wizazanek Co do łączenia- kwasy podobno łączyć można.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-10-29 o 20:18
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-31, 19:43   #1928
pawica
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Radom
Wiadomości: 64
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Witam ,
jestem już po 6 peelingu salicylowym na spirytusie, robię je co tydzień.
Zaczęłam od 5 %, później 15%, 20%,25%,25% i 27%.
Nie chcę stosować stężenia powyżej 30%, ale widzę, że to w okolicy 25% działa na mnie coraz mniej.
Zwykle po 3, 4 dniach już byłam złuszczona (z wyjątkiem pierwszych 5% po których drobne skórki pojawiły się dopiero po tyg.), teraz po 4 dniach dopiero zaczęłam. Byłam niecierpliwa i zdarłam sobie od razu ta skórkę, chyba za szybko, bo pod spodem widać, że skóra jeszcze nie odrosła.
Jak to jest, że poprzednim razem szybko zrzucałam skórę, a pod spodem już była świeża, a tym razem kiedy trwa to zdecydowanie dłużej pod spodem jestem jeszcze niezregenerowana?
Czyżbym wyczerpała swój limit odrastających naskórków ?

Właściwie nawet jestem zadowolona, zaskórniki zamknięte znikneły, zostały tylko nieliczne, można je policzyć na palcach jednej ręki, a otwarte- czarne kropki nadal są. Jest szansa, że jednak się ich pozbędę, bo mam wrażenie, że od 3 peelingu już się nawet nie rozjaśniają ?
pawica jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 20:15   #1929
Maverick_1979
Przyczajenie
 
Avatar Maverick_1979
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
Dziewczyny co radzicie z tymi gulami? Odstawić migdała czy zmienić stężenie? Ostatni peeling robiłam ponad tydzień temu. Nie wiem czy zrobić go ponownie czy poczekać aż te gule zejdą? A tak na marginesie znacie jakiś szybki sposób na pozbycie się tych gul? Wygląda to strasznie
U mnie dość podobnie. Ogólnie uwielbiam migdała, bo pięknie wygładza i wyrównuje koloryt, ale raz na jakiś czas po którymś z zabiegów zaczyna mnie dość mocno wysypywać. Nie mam większych problemów z cerą więc o oczyszczaniu raczej nie może być mowy. Wtedy sięgam po Jessnera. Kwas, który z powodzeniem można nakładać samemu w domu a zrobiony w aptece kosztuje grosze i starcza na rok. Zabieg nim w gabinecie to koszt ok 150zl. Jedyny minus, że nie można go stosować latem. Ale za to pięknie reguluje pracę gruczołów i skóra przestaje się przetłuszczać. I nie ma mowy o żadnych wypryskach. Jeśli już jakieś są to Jessner cudownie się ich pozbywa.
Maverick_1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-31, 22:59   #1930
zywieczdroj
Zakorzenienie
 
Avatar zywieczdroj
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 11 439
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Maverick_1979 Pokaż wiadomość
U mnie dość podobnie. Ogólnie uwielbiam migdała, bo pięknie wygładza i wyrównuje koloryt, ale raz na jakiś czas po którymś z zabiegów zaczyna mnie dość mocno wysypywać. Nie mam większych problemów z cerą więc o oczyszczaniu raczej nie może być mowy. Wtedy sięgam po Jessnera. Kwas, który z powodzeniem można nakładać samemu w domu a zrobiony w aptece kosztuje grosze i starcza na rok. Zabieg nim w gabinecie to koszt ok 150zl. Jedyny minus, że nie można go stosować latem. Ale za to pięknie reguluje pracę gruczołów i skóra przestaje się przetłuszczać. I nie ma mowy o żadnych wypryskach. Jeśli już jakieś są to Jessner cudownie się ich pozbywa.
On jest dostępny w każdej aptece? Idę i mówię, że chcę kwas jessnera czy to się składa z jakichś składników, które trzeba kupować pojedynczo?
zywieczdroj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 07:15   #1931
Maverick_1979
Przyczajenie
 
Avatar Maverick_1979
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 13
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez zywieczdroj Pokaż wiadomość
On jest dostępny w każdej aptece? Idę i mówię, że chcę kwas jessnera czy to się składa z jakichś składników, które trzeba kupować pojedynczo?

Jest na receptę. Ja nie miałam problemu, żeby dostać ją u lekarza. Nie wiem, może w aptece zgodzą się zrobić go i bez.

Liquor Jessner’i
Resorcinum 14,0
Acidum salicylicum 14,0
Acidum lacticum 14,0
Spiritus Vini ad 100,0

Tak dałam mojemu lekarzowi. Tak wpisał na recepcie. Zapłaciłam ok 18zł za buteleczkę.
Maverick_1979 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-01, 17:29   #1932
cinnamon cookie
Raczkowanie
 
Avatar cinnamon cookie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Varmia & Masuria
Wiadomości: 209
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Maverick_1979 Pokaż wiadomość
Jest na receptę. Ja nie miałam problemu, żeby dostać ją u lekarza. Nie wiem, może w aptece zgodzą się zrobić go i bez.

Liquor Jessner’i
Resorcinum 14,0
Acidum salicylicum 14,0
Acidum lacticum 14,0
Spiritus Vini ad 100,0

Tak dałam mojemu lekarzowi. Tak wpisał na recepcie. Zapłaciłam ok 18zł za buteleczkę.
Brzmi ciekawie
__________________
... Amore Qui Merentur ...

O szczęście trzeba walczyć każdego dnia!
(o długie włosy też)
cinnamon cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 15:54   #1933
dagmarka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 10
kwasy na plecy

Przeczytałam już kilka wątków o kwasach ale jakoś nadal nie do końca wiem co zastosować Chciałabym spróbować kwasów na plecy na których miałam trądzik a teraz sporo blizn i przebarwień oraz zaskórniki. Nigdy nie próbowałam robić czegoś takiego na plecach na twarzy miałam tylko kwas migdałowy i żadnych innych doświadczeń w tym temacie. Znalazłam w sklepie:
kwas glikolowy 70%
kwas kojowy
kwas mlekowy 80%
kwas salicylowy
kwas owocowy AHA 50%
kwas migdałowy
Czy zacząć od toniku i przygotować skórę do dalszych zabiegów?
Czy to nie jest zbyt duża powierzchnia, bo przecież przez skórę absorbujemy część substancji? Dodam że jestem dość gruboskórna, nie jakiś tam nadwrażliwiec. Doradźcie coś proszę.
dagmarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 18:39   #1934
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Jaką substancją można zmniejszyć ph? Taką ogólnodostępną jak np. soda...

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2013-11-09 o 20:25
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-09, 20:42   #1935
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Jaką substancją można zmniejszyć ph? Taką ogólnodostępną jak np. soda...
kwasek cytrynowy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 11:39   #1936
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
kwasek cytrynowy
dziekuje
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 11:34   #1937
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Czy do dezynfekcji butelek na tonik zamiast spirytusu można uzyć wódki, czy jej działanie będzie za słabe?
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 15:10   #1938
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Jaką substancją można zmniejszyć ph? Taką ogólnodostępną jak np. soda...
Wodorowęglan sodu jest zasadą, nie obniża pH, tylko je podnosi. A w jakim celu chcesz obniżać pH? Na potrzeby peelingu wystarczy go nie podnosić, będzie odpowiednio niskie bez żadnych kombinacji. Jeśli idzie o kosmetyki z kwasami do regularnego stosowania, pH podnosimy, nie obniżamy. Zajrzyj do pierwszego posta.

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Czy do dezynfekcji butelek na tonik zamiast spirytusu można uzyć wódki, czy jej działanie będzie za słabe?
Za słabe. Optymalne stężenie etanolu to ok. 70%, czyli spirytus warto rozcieńczyć.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-11-12 o 15:13
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 15:21   #1939
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Wodorowęglan sodu jest zasadą, nie obniża pH, tylko je podnosi. A w jakim celu chcesz obniżać pH? Na potrzeby peelingu wystarczy go nie podnosić, będzie odpowiednio niskie bez żadnych kombinacji. Jeśli idzie o kosmetyki z kwasami do regularnego stosowania, pH podnosimy, nie obniżamy. Zajrzyj do pierwszego posta.

Za słabe. Optymalne stężenie etanolu to ok. 70%, czyli spirytus warto rozcieńczyć.
Wiem, wiem tylko tak podałam sodę przykładowo, że chcę coś ogólnodostępnego do obniżenia Myślałam, że będe musiała regulować je (zaniżać albo zawyżać) przy toniku, ale rozumiem juz, ze przy toniku się podnosi tylko. Dziekuję za odpowiedzi
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-12, 15:29   #1940
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Myślałam, że będe musiała regulować je (zaniżać albo zawyżać) przy toniku, ale rozumiem juz, ze przy toniku się podnosi tylko.
Jak będziesz dodawać zasadę małymi porcjami i mierzyć pH albo dodawać w przepisowej ilości podanej w recepturze, nie będzie potrzeby obniżania pH za pomocą dodatkowych kwasów.
__________________
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 15:38   #1941
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Jak będziesz dodawać zasadę małymi porcjami i mierzyć pH albo dodawać w przepisowej ilości podanej w recepturze, nie będzie potrzeby obniżania pH za pomocą dodatkowych kwasów.
Dziekuje za pomoc Będę mierzyła i dodawała małymi porcjami bo w recepturze nic nie ma o ilości (chodzi o tonik 5% z kwasem hialuronowym).
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 20:01   #1942
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dziewczyny, mam pytanie. Jak technicznie nakładać kwas na twarz, skoro ma on konsystencję wodnistą? Pędzelek u mnie nie zdaje egzaminu, gdyż za dużo wchłania, a jak dotykam twarzy to ścieka, nie chciałabym go sobie wlać do oczu. Czy mogę to zrobić wacikiem w rękawiczce? Macie jakieś inne pomysły?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 20:14   #1943
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Peeling na bazie kwasu migdalowego jest nalepszy dla skory wrazliwej, tak?

Wlasnie sie zastanawiam czy zamiast glikolu nie powinnam stosowac kwasu migdalowego....lub mlekowego.....


Jaka jest roznica dzialania kwasu migdalowego a mlekowego?

Zdazylam sie juz zorietntowac ze glikol jest najlepszy do cery mieszanej, a kwas salicylowy do cery tlusetej-tradzikowej.
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 21:12   #1944
zapaałka
Zakorzenienie
 
Avatar zapaałka
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 5 805
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Jak technicznie nakładać kwas na twarz, skoro ma on konsystencję wodnistą? Pędzelek u mnie nie zdaje egzaminu, gdyż za dużo wchłania, a jak dotykam twarzy to ścieka, nie chciałabym go sobie wlać do oczu. Czy mogę to zrobić wacikiem w rękawiczce? Macie jakieś inne pomysły?
Ja nakładam kwas dokładnie tak jak napisałaś, wacik maczam w roztworze i smaruję skórę, a jeśli chcę przysuszyć pojedyncze zmiany używam patyczków kosmetycznych. Obowiązkowo w rękawiczkach - nienawidzę tego uczucia jakie zostaje na opuszkach, jeśli ich nie użyję
__________________
WYMIANKA: kosmetyki, ubrania, WISHlista.
zapaałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-12, 22:08   #1945
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam pytanie. Jak technicznie nakładać kwas na twarz, skoro ma on konsystencję wodnistą? Pędzelek u mnie nie zdaje egzaminu, gdyż za dużo wchłania, a jak dotykam twarzy to ścieka, nie chciałabym go sobie wlać do oczu. Czy mogę to zrobić wacikiem w rękawiczce? Macie jakieś inne pomysły?
tak jest wodnisty, ja nakładam wacikiem
Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość

Jaka jest roznica dzialania kwasu migdalowego a mlekowego?

Zdazylam sie juz zorietntowac ze glikol jest najlepszy do cery mieszanej, a kwas salicylowy do cery tlusetej-tradzikowej.
ja na swojej skórze nie widziałam zbyt duzej roznicy
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 10:22   #1946
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

ciekawi mnie dlaczego wybieracie migdalowy kwas?

co mozna nim osiagnac?

dlaczego nie inne kwasy?
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 10:44   #1947
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez viki79 Pokaż wiadomość
Peeling na bazie kwasu migdalowego jest nalepszy dla skory wrazliwej, tak?

Wlasnie sie zastanawiam czy zamiast glikolu nie powinnam stosowac kwasu migdalowego....lub mlekowego.....


Jaka jest roznica dzialania kwasu migdalowego a mlekowego?

Zdazylam sie juz zorietntowac ze glikol jest najlepszy do cery mieszanej, a kwas salicylowy do cery tlusetej-tradzikowej.
Kwas migdałowy jest mniej drażniący niż kwas mlekowy czy glikolowy, ma też ograniczoną rozpuszczalność, dzięki czemu jest bezpieczniejszy w zastosowaniach domowych. Kwas migdałowy wyróżnia się spośród AHA tym, że ma powinowactwo do tłuszczów i większe możliwości penetrowania mieszków włosowo-łojowych. Ponadto ma właściwości antybakteryjne. Dlatego właśnie migdał obok kwasu salicylowego jest szczególnie polecany do cery zanieczyszczonej, również wrażliwej. Przy cerze mniej wrażliwej stosuje się najczęściej kwas glikolowy, który ze względu na małą cząsteczkę ma największą zdolność penetracji naskórka i pozwala na silniejsze złuszczanie. Oczywiście w peelingach domowych można z powodzeniem stosować różne kwasy.

O zastosowaniu i właściwościach kw. migdałowego:
http://www.dermservice.com.pl/e-ency...kwas-migdalowy.
__________________

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2013-11-13 o 10:46
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 12:14   #1948
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Ja zrobiłam małą głupotę. Używałam effeclar k na brodę i wzięłam się za tonik z kw mlekowym. Effeclar odstawiłam, ale skóra przecierana 10% w miejscu stosowania kremu została mocno wysuszona i podrażniona. Także nawet zwykły tonik zrobił gapie kuku

Do wprawionych dziewczyn mam pytanie. Do tej pory robiłam kwas migdałowy a w tym chcę zrobić serię mlekowym a potem (po kilku tygodniach) serię migdałowym. Jest sens?
Na razie zaprawiam twarz tonikiem mlekowym 10%
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 13:08   #1949
viki79
Zakorzenienie
 
Avatar viki79
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 7 296
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Kwas migdałowy jest mniej drażniący niż kwas mlekowy czy glikolowy, ma też ograniczoną rozpuszczalność, dzięki czemu jest bezpieczniejszy w zastosowaniach domowych. Kwas migdałowy wyróżnia się spośród AHA tym, że ma powinowactwo do tłuszczów i większe możliwości penetrowania mieszków włosowo-łojowych. Ponadto ma właściwości antybakteryjne. Dlatego właśnie migdał obok kwasu salicylowego jest szczególnie polecany do cery zanieczyszczonej, również wrażliwej. Przy cerze mniej wrażliwej stosuje się najczęściej kwas glikolowy, który ze względu na małą cząsteczkę ma największą zdolność penetracji naskórka i pozwala na silniejsze złuszczanie. Oczywiście w peelingach domowych można z powodzeniem stosować różne kwasy.

O zastosowaniu i właściwościach kw. migdałowego:
http://www.dermservice.com.pl/e-ency...kwas-migdalowy.
dziekuje, wszystko jasne. czyli pozostane przy glikolu i mlekowym.

a jaka jest roznica miedzy glikolowym a mlekowym? czym sie od siebie roznia w efekcie jaki maja na skore?
__________________






viki79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-13, 16:34   #1950
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Peeling migdałowy i inne peelingi kwasowe - wymiana doświadczeń - CZĘŚĆ II

Dzięki dziewczyny. Mam wrażenie, że przez to nakładanie pędzlem jakoś niekoniecznie równomiernie to nałożyłam, w piątek spróbuję wacikiem.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-11-17 21:36:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:55.