Czy to ma naprawdę aż takie znaczenie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-19, 20:43   #1
Gorzałka
Rozeznanie
 
Avatar Gorzałka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: autostopem przez galaktykę ;)
Wiadomości: 984

Czy to ma naprawdę aż takie znaczenie?


Od pewnego czasu zastanawiam sie nad pewna kwestia.
Mianiowice czy naprawde az tak duze znaczenie w odchudzaniu i negatywne skutki w pilnowaniu wagi ma to, ze np. na cala miche salatki dodam pol zylki majonezu, czasem do np. gotowanych warzyw dodam szczypte cukru, uzyje mleka 3,5 zamiast o,5, od czasu do czasu zjem zbozowy wafelek itp, itd.
Sa to takie male rzeczy ktore czasem pomagaja mi wytrwac na diecie. Co myslicie?
Gorzałka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 21:19   #2
mircia14
Zakorzenienie
 
Avatar mircia14
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Śląsk ;)
Wiadomości: 8 817
Dot.: Czy to ma naprawdę aż takie znaczenie?

Ostatnio tak mnie to zastanawia.. Ja z kolei mam tak, że jak poćwiczę to mówię sobie: w nagrodę mogę zjeść dwie kostki czekolady/kawałek ciasta czy garść chipsów. Ale zaraz potem włącza mi się lampka: ale jeśli nie zjem tej słodkości to efekty będą lepsze. I jakoś się powstrzymuję.
Ogólnie mówi się, że dietę należy stosować w 90% - to 10% należy do nas. Moim zdaniem raz na jakiś czas można sobie pozwolić na małą przyjemność
mircia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 21:43   #3
Mgiełka91
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: Centrum
Wiadomości: 1 674
Dot.: Czy to ma naprawdę aż takie znaczenie?

Bez przesady, nie ma co popadać w skrajności

Ja pamiętam, że jak byłam na diecie, to jadłam na kolację sałatkę warzywną z majonezem i mimo tego chudłam Myślę, że ta łyżeczka cukru do herbaty(codziennie!) też jakoś znacząco nie wpłynie na efekty diety.

Grunt, to nie załamywać się po jednej wpadce, a dalej kontynuować odchudzanie Poza tym, jak już wspomniała mircia14, możliwe jest odstępstwo 10%.
Mgiełka91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:04   #4
kolorowatecza
Zakorzenienie
 
Avatar kolorowatecza
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 4 244
Dot.: Czy to ma naprawdę aż takie znaczenie?

Polecam : http://www.sfd.pl/Oszukane_posiłki_l...ą-t315747.html

Swoją drogą sądzę, że nie mają ogromnego znaczenia. Ale zależy to od osoby. Bo jedna ulegnie chwili słabości i zje ten pasek czy dwa czekolady i dalej będzie na diecie, a inna (np. ja) stwierdzi, że jest beznadziejna, złamała zasady i brzydko mówiąc "wali to" bo i tak się nie uda.

Aczkolwiek stosowanie mleka codziennie 3,2 zamiast 0,5, czy majonez na codziennej kanapce naprawdę dostarczają sporo kalorii. Sęk w kaloriach tkwi w szczegółach. Można zjeść białą bułkę posmarowaną grubo masłem z tłustym boczkiem, albo bułkę razową z ziarnem, bez masła z szynką drobiową lub białym serem. Co jest zdrowsze? Więc moim zdaniem dieta i nawyki żywieniowe to szczegóły dnia codziennego, z których czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy
__________________
Jesteś architektem moich snów, projektantem uśmiechu, wynalazcą szczęścia


cel na ten rok - rzucić palenie. Raz na zawsze!
kolorowatecza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:14   #5
malcownaaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: Czy to ma naprawdę aż takie znaczenie?

dokłądnie tak, dieta to sposób na życie, a nie miesieczna kuracja, tak powinno być. Nikt z nas nie zrezygnuje na całe życie ze słosyczy, chleba, makaronów na całe życie, bo tak się nie da, daltego trzeba wszytsko robić z głową, i racjonalnie zmieniać nawyki żywieniowe, a nie miesiąc nie ejśc sodyczy a potem sie na nie rzucić, to nie ma sensu. Dlatego uważam że raz na jakiś czas można sobie na jakis grzech pozwolić. Jesli chodzi konkretnie o Twoje pytania, to jesli ten majonez, cukier czy tłuste mleko zdarzają sie codziennie, to bedzie miało wpływ na przebieg osdchudzania, lecz jesli to sa sporadyczne sytuacje, możesz sobie pozwolić.
pomyśl a moze z czasem wygrasz ze swoimi pokusami i zamias słodzić pokochasz herbatę bez cukru ? a sałatkę z majonezem zamienisz na taką z oliwa z oliwek ? pomysl nad tym
__________________
4 marca: 58 kg ----> CEL 1: 7 marca 57kg ---> CEL 2: 1 kwietnia 53 kg ---> CEL3: 17 kwietnia 50 kg
malcownaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 22:39   #6
Sherrie
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 774
Dot.: Czy to ma naprawdę aż takie znaczenie?

poza tym chudniemy od niedoboru kalorii, analogicznie od nadmiaru tyjemy
ale tez mowi sie ze "inne" sa kalorie np z czekolady a inne z kalafiora

moim zdaniem czasem i na diecie mozna sobie pozwolic na ciastko czy majonez. wszystko ma "jakas" wartosc odzywcza,witaminy czy zwiazki mineralne. jednych potrzebujemy wiecej innych mniej
inna kwestia jest taka, ze niektorym pomaga takie odstepstwo- zaspokoi potrzebe zjedzenia np slodkiego i pozniej nie ma napadow, nie przesadza z grzeszkami w ciagu dalszych dni diety.
z reszta moim zdaniem urozmaicona, zbilansowana dieta nawet z drobnymi odstepstwami od zasad to smaczna dieta na ktorej dluzej wytrwamy i nauczymy sie zdrowych nawykow nie rezygnujac z chwil przyjemnosci w postaci linijki czekolady, wafelka, salatki z dodatkiem majonezu (zawsze mozna sie "usprawiedliwic" i wybrac ten z omega 3 i 6 )


edit :

fajny ten artykul

Edytowane przez Sherrie
Czas edycji: 2010-03-19 o 22:41
Sherrie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-19, 23:37   #7
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy to ma naprawdę aż takie znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu zastanawiam sie nad pewna kwestia.
Mianiowice czy naprawde az tak duze znaczenie w odchudzaniu i negatywne skutki w pilnowaniu wagi ma to, ze np. na cala miche salatki dodam pol zylki majonezu, czasem do np. gotowanych warzyw dodam szczypte cukru, uzyje mleka 3,5 zamiast o,5, od czasu do czasu zjem zbozowy wafelek itp, itd.
Sa to takie male rzeczy ktore czasem pomagaja mi wytrwac na diecie. Co myslicie?
Nie, to nie powinno zaszkodzic.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-20, 08:33   #8
eyo
Zakorzenienie
 
Avatar eyo
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 16 988
Dot.: Czy to ma naprawdę aż takie znaczenie?

Cytat:
Napisane przez Gorzałka Pokaż wiadomość
Od pewnego czasu zastanawiam sie nad pewna kwestia.
Mianiowice czy naprawde az tak duze znaczenie w odchudzaniu i negatywne skutki w pilnowaniu wagi ma to, ze np. na cala miche salatki dodam pol zylki majonezu, czasem do np. gotowanych warzyw dodam szczypte cukru, uzyje mleka 3,5 zamiast o,5, od czasu do czasu zjem zbozowy wafelek itp, itd.
Sa to takie male rzeczy ktore czasem pomagaja mi wytrwac na diecie. Co myslicie?
moim zdaniem pojedyńcze grzeszki nie zaszkodzą

ale ja z własnego doświadczenia mogą ci powiedzieć tyle : po pierwsyz tygodniu diety, jak dostawiłam słodycze i fast foody ( czyli moje zmory ) odkryłam, że połowa mojego pozostałego jadłospisu to właśnie takie odstępstwa
a to łyżeczka cukru do herbaty (bo nie zaszkodzi)
a to masełko na bułeczke ( bo nie zaszkodzi)
a to jakiś owocowy sztuczny jogurcik ( bo co mi sie po nim stanie)
a to majonezik na szyneczkę
... lista jest długa

więc dla świętego spokoju wolę to wszystko posłać w kąt
__________________
...

Prędzej czy później cmentarze są pełne wszystkich.

15.02.2017 ♥
eyo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:36.