Upławy u dwunastolatki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-08-16, 08:15   #1
Paulinka2061
Przyczajenie
 
Avatar Paulinka2061
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Świdnik, Lubelskie
Wiadomości: 8
Smile

Upławy u dwunastolatki


Dzień dobry.
Mam problem z upławami.Są one koloru żółtego,mają nieprzyjemny zapach i jak je mam to mnie piecze i swędzi.Proszę o pomoc. Mam 12 lat. Z góry dziękuję
Paulinka2061 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 09:29   #2
Lia89
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 3 017
Dot.: Upławy u dwunastolatki

Marsz do ginekologa? Nie pomożemy Ci przecież przez forum (a tym bardziej nie wypiszemy leków). Powiedz mamie co Ci dolega, a ona sama już się tym zajmie. Przynajmniej tak było w moim przypadku, bo też wylądowałam pierwszy raz u ginekologa w wieku 12 lat z powodu grzybicy.
Lia89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 09:33   #3
Eldo_rado
amor vincit omnia
 
Avatar Eldo_rado
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 20 156
Dot.: Upławy u dwunastolatki

to może być (i prawdopodobnie jest!) infekcja. jak najszybciej zgłoś się do lekarza.
Eldo_rado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 12:24   #4
Sherezada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 337
Dot.: Upławy u dwunastolatki

pogadaj o tym z mamą i idźcie do lekarza
Sherezada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-16, 20:10   #5
HotterThanFire
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 12 065
Dot.: Upławy u dwunastolatki

mimo ze masz 12 lat, mozesz miec infekcje, wystarczy nie zrobic w publicznym wc na malysza czy usiasc na czyms brudnym idz z mama do gina (moze Cie zbadac mimo ze jestes dziewica i nie ma sie co bac) zapisze lek i bedzie ok./

---------- Dopisano o 20:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

kup sobie tez plyn do higieny intymnej intima zielona specjalna przeciwgrzybicza (co prawda to nie leczy, ale nie zaszkodzi)
HotterThanFire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-17, 07:58   #6
Paulinka2061
Przyczajenie
 
Avatar Paulinka2061
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Świdnik, Lubelskie
Wiadomości: 8
Dot.: Upławy u dwunastolatki

mam w domu ten płyn inti ma
Paulinka2061 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 11:57   #7
flybird
BAN stały
 
Avatar flybird
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 3 039
Dot.: Upławy u dwunastolatki

cytuję z artykułu z "Przewodnika lekarza": "W dalszych okresach rozwoju dziecka, aż do pokwitania, ma charakter ostrego zapalenia, rzadziej przewlekłego, a u dziewczynek po 10-12 roku życia przypomina grzybicę u kobiet.". także w takim wieku prawdopodobnie grzybicę się leczy tak samo jak u dorosłych kobiet - czyli powinnaś dostać jakieś globulki dopochwowe a może nawet do tego płynu do higieny możesz dokupić lacibios femina. ale w pierwszej kolejności powiedz mamie i idźcie razem do ginekologa
flybird jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-18, 12:14   #8
wiewioreczka24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 37
Dot.: Upławy u dwunastolatki

Bez wizyty u lekarza się nie obejdzie, powiedz mamie dokładnie to co tu napisałaś ona na pewno będzie wiedzieć jak Ci pomóc, nie ma co się wstydzić. Żeby złagodzić swędzenie możesz sobie zaaplikować Provag żel ale nie poprzestawaj na tym bo nie leczena infekcja jest groźna dal zdrowia

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

mam wrażenie że od jakiś kilku lat ilość kobiet borykających się z problemem infekcji jest coraz więcej, może jest to spowodowane coraz większą chemizacją żywności, bo przeciez nie brakiem higieny która jest teraz napewno większa niż kiedyś. Dziwne to jest
wiewioreczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 13:26   #9
Asisianka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 367
Dot.: Upławy u dwunastolatki

Cytat:
Napisane przez wiewioreczka24 Pokaż wiadomość
Bez wizyty u lekarza się nie obejdzie, powiedz mamie dokładnie to co tu napisałaś ona na pewno będzie wiedzieć jak Ci pomóc, nie ma co się wstydzić. Żeby złagodzić swędzenie możesz sobie zaaplikować Provag żel ale nie poprzestawaj na tym bo nie leczena infekcja jest groźna dal zdrowia

---------- Dopisano o 12:14 ---------- Poprzedni post napisano o 12:12 ----------

mam wrażenie że od jakiś kilku lat ilość kobiet borykających się z problemem infekcji jest coraz więcej, może jest to spowodowane coraz większą chemizacją żywności, bo przeciez nie brakiem higieny która jest teraz napewno większa niż kiedyś. Dziwne to jest
A ja myślę, że infekcji jest tyle samo tylko, że teraz swobodniej się o tym mów. Kiedyś o "takich" rzeczach się nic nie mówiło, ukrywało problem.... Całe szczęście się to zmienia.
Asisianka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 16:32   #10
xkasiullax
Raczkowanie
 
Avatar xkasiullax
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 167
Dot.: Upławy u dwunastolatki

najlepszy do higieny intymnej jest Lactacyd Femina
xkasiullax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-18, 23:30   #11
Anetka9
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 248
Dot.: Upławy u dwunastolatki

najlepiej jak porozmawiasz o tym z mamą i razem pójdziecie do lekarza, nie ma co zwlekać i męczyć się z infekcją. Bez recepty w aptece możesz dostać lactovaginal-wkłada się go do pochwy-najlepiej na noc, provag żel albo clotrimazol na złagodzenie pieczenia/swędzenia. Jednak najpierw pogadaj z mamą-może sama stosuje te laki i macie je w domu.
Anetka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-23, 14:25   #12
wojtalak
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 24
Dot.: Upławy u dwunastolatki

zdecydowanie do lekarza, to może być poczatek infekcji ktora później może wpłynąć na cały rozwój twoich dróg rodnych. to wiek baaardzo istotny dla twojego rozwoju jako kobiety. nie wolno ci teraz niczego lekceważyć. mama chocby najukochańsza nie zastąpi lekarza i badań.
wojtalak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-23, 21:53   #13
pauleta89
Wtajemniczenie
 
Avatar pauleta89
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 985
Dot.: Upławy u dwunastolatki

Do lekarza obowiązkowo, bo potem może się z tego porobić jeszcze gorzej. To zapewne infekcja- może grzybek albo drożdż. Dodatkowo dziewczyny dobrze polecają płyny do higieny intymnej jakieś farmakologiczne -apteczne np. PlivaFem. Ale mamie powiedz ona doradzi Ci najlepiej
__________________
Zapuszczam włosy: 40 cm-->95 cm!

Od 11 marca 2015-wege-kierowca




pauleta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-24, 17:19   #14
wiewioreczka24
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 37
Dot.: Upławy u dwunastolatki

Może i racja że teraz kobiety częsciej o tym mówią i się nie wsydzą bo niby czego, choroba jak każda inna.
wiewioreczka24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-28, 14:07   #15
pestka28
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 23
Dot.: Upławy u dwunastolatki

Paulinka - idź do lekarza (możesz z mamą), jesteś młoda, więc pewnie się wstydzisz, ale nie ma czego, nie będzie tak źle jak Ci się wydaje. Środki z apteki, np. prowag żel czy jakieś tabletki mogą Ci doraźnie pomóc, ale jeśli masz jakąś poważniejszą infekcję, to lepiej zapytać lekarza. Uważaj na basen, jezioro, toalety publiczne itp. Podstawowe środki ostrożności trzeba zachować.
pestka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 07:12   #16
Paulinka2061
Przyczajenie
 
Avatar Paulinka2061
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Świdnik, Lubelskie
Wiadomości: 8
Dot.: Upławy u dwunastolatki

Kurcze jak powiedziałam mamie to powiedziała że do lekarza to ja mam sama iść a u nas w mieście to są same prywatne a tak to jeden jest na nfz ale z tym na nfz to chyba z rodzicem trzeba iść ale to jest mojej mamy ginekolog
Paulinka2061 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-30, 13:06   #17
tusinka1988
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 33
Dot.: Upławy u dwunastolatki

jesli twojej mamy ginekolog to nawet lepiej bo osoba sprawdzona. nie masz sie co bac. kazdego kiedys czeka pierwsza wizyta jak przelamiesz lody to potem bedzie latwiej, bedziesz chodzic jak do zwyklego lekarza. ginekolodzy nie jedno widzieli, to dla nich praca a nie mozliwosc poogladania i zrodla podniety
tak jak inne kolezanki uwazam ze mozesz miec jakas infekcje ,ewentualnie uplawy. ze swojej strony polecam ci podmywanie sie rano i wieczorem jakims zelem do higieny intymnej oraz np lacibios femine czy provag. no i przede wszystkim idz do lekarza.nie masz sie czego bac !
tusinka1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-31, 12:40   #18
pauleta89
Wtajemniczenie
 
Avatar pauleta89
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 985
Dot.: Upławy u dwunastolatki

Najlepiej wybierz się i dowiedz czy trzeba z mamą czy nie Wg mnie raczej trzeba bo jesteś niepełnoletnia:| A czemu mama każe Ci iść samej??Powinna Cię pokierować i wesprzeć- pierwsza wizyta u ginekologa dla dziewczyny w Twoim wieku to duże przeżycie i całkiem nowe doświadczenie, ważne żeby ktoś Cię poprowadził. Ja byłam niepełnoletnia i byłam z mamą Ale lekarz po pewnym czasie ją wyprosił i pytania typu czy współżyłam zadawał bez niej Tak samo jak z badaniem i nie było przy mnie żadnej pielęgniarki, aczkolwiek mama musiała zgodę wyrazić czy może lekarz obejrzeć okolice intymne bo badać mnie nie chciał, z tego powodu że byłam jeszcze dziewicą. Poproś mamę, powinna wg mnie Cię wesprzeć i pomóc
__________________
Zapuszczam włosy: 40 cm-->95 cm!

Od 11 marca 2015-wege-kierowca




pauleta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-01, 10:44   #19
Paulinka2061
Przyczajenie
 
Avatar Paulinka2061
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Świdnik, Lubelskie
Wiadomości: 8
Dot.: Upławy u dwunastolatki

mama mi każe iść samej bo dla niej ginekolog to drażliwy temat wiecie co ja zadzwonie tam i sie spytam jak to jest a moze bede mogla sama iść ale u mnie bedzie badanie czy nie ??
Paulinka2061 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-09-02, 15:30   #20
pauleta89
Wtajemniczenie
 
Avatar pauleta89
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 985
Dot.: Upławy u dwunastolatki

No może najlepiej zadzwoń Dowiesz się co i jak Dla mamy drażliwy temat? Szkoda bo było by Ci dużo raźniej gdybyś mogła liczyć na pomoc doświadczonej kobiety Badanie zależy od lekarza i w sumie od tego co Ci jest Ja byłam i stwierdził że obejrzy powierzchownie bez badania głębszego, z tego względu że byłam dziewicą i mówił że stan zapalny będzie widział przy zajrzeniu płytko bez użycia wziernika. Czy będzie Ciebie badał? Jeżeli jesteś dziewicą możliwe że zrobi to samo co u mnie Dawniej wielu lekarzy stosowało badanie przez odbyt ale z tego co wiem teraz robi to bardzo niewielu Myślę że najlepiej iść i wypytać A może jakaś starsza koleżanka, która jest dziewicą była badana u tego lekarza i Ci powie jaki ten lekarz jest
__________________
Zapuszczam włosy: 40 cm-->95 cm!

Od 11 marca 2015-wege-kierowca




pauleta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-03, 16:02   #21
Paulinka2061
Przyczajenie
 
Avatar Paulinka2061
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Świdnik, Lubelskie
Wiadomości: 8
Dot.: Upławy u dwunastolatki

nie nie była badana
Paulinka2061 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-09-04, 13:47   #22
pauleta89
Wtajemniczenie
 
Avatar pauleta89
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Kielce
Wiadomości: 2 985
Dot.: Upławy u dwunastolatki

Więc Ciebie też nie powinien Możliwe że same objawy powiedzą mu co jest i powierzchowny rzut okiem na narządy wystarczy Zapewne to jakaś infekcja może drożdże ale to wszystko da się wyleczyć
__________________
Zapuszczam włosy: 40 cm-->95 cm!

Od 11 marca 2015-wege-kierowca




pauleta89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:01.