krem pod oczy Vichy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-06-29, 08:04   #1
edyta_maria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5

krem pod oczy Vichy


szukam kremu do twarzy oraz pod oczy firmy vichy, jednak jest tak duży wybór, że za bardzo nie wiem na jaki powinnam się zdecydować. Mam 29 lat i poszukuję czegoś co redukuje drobne zmarszczki i dobrze nawilża ponieważ mam suchą cerę. Te kosmetyki sprzedawane są w aptekach, jednak do tej pory żadna z pań "aptekarek" nie potrafiła mi doradzić, one same za bardzo nie wiedzą, jakie to są kremy, w związku z tym kieruję pytanie: na jaki krem powinnam się zdecydować?
edyta_maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 10:14   #2
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: krem vichy

A czemu akurat Vichy? Wśród Wizażanek Vichy nie cieszy się szczególnym powodzeniem. Moim zdaniem, jeżeli chcesz naprawdę nawilżyć cerę to byłoby lepiej rozejrzeć się wśród kosmetyków La Roche Posay. Też apteczna firma i naprawdę dobra. Znakomicie nawilżają kremy z serii Hydraphase, w tym ten pod oczy. Te drobne zmarszczki masz pewnie z przesuszenia skóry, więc Hydraphase powinno Ci pomóc. Pozdrawiam
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 11:06   #3
AnnaŁ
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 262
Dot.: krem vichy

Dla mnie nie ma lepszego kremu niż termal fix 1 Vichy ,a prztestowałam ich masę zanim na niego trafiłam. Zresztą ma wysoką ocenę na KWC.
Po jego stosowaniu mam ślicznie wygładzoną cerę,aksamitną w dotyku i co ważne krem nie zapycha porów.Miałam przesuszoną twarz z drobnymi zmarszczkami i ten krem ją uratował.
AnnaŁ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 11:57   #4
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: krem vichy

A mnie z kolei Thermal Fix w ogóle nie pasuje, o wiele bardziej lubiłam Thermal S, który został przez Thermal Fix zastąpiony. Co cera to inne wrażenia...
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 14:03   #5
edyta_maria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5
Dot.: krem vichy

Co do kremów La Roche Posay - to aptekarka poinformowała mnie, że to są raczej kremy lecznicze a nie do używania ich przez dłuższy czas.
edyta_maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 18:33   #6
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: krem vichy

W takim razie była, delikatnie mówiąc, niedoinformowana . A co one mają leczyć? Jakie składniki lecznicze zawierają? Nie przesadzajmy, to tylko kosmetyki, a to że są sprzedawane w aptekach to tylko i wyłącznie chwyt marketingowy. Znam tę firmę bardzo dobrze, bo często kupuję ich produkty, używam ich i zapewniam, że nie ma w nich nic takiego, co by usprawiedliwiało tego typu stwierdzenia. Przedzieram się też często przez składy i mogę też dodać, że nie ma w nich nic takiego, czego nie byłoby w innych kosmetykach, np. tych z drogerii, poza może wodą termalną z La Roche Posay. Nie daj sobie wtykać takich głupot droga Edyto! To takie same zwykłe kosmetyki, jak każde inne - poza tym, że świetne jakościowo. Pozdrawiam serdecznie
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 18:58   #7
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: krem vichy

Cytat:
Napisane przez edyta_maria
Co do kremów La Roche Posay - to aptekarka poinformowała mnie, że to są raczej kremy lecznicze a nie do używania ich przez dłuższy czas.
A to by mi sie zgadzalo bo na poczatku hydraphase xl dzialal na mnie straszenie intensywnie, wrecz jak lekarswo a teraz, po wypapraniu polowy opakowanka nie widze efektow przy kolejnych aplikacjach a moja skora jest nadal miejscami bardzo przesuszona
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-06-29, 19:34   #8
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: krem vichy

Lalesiu, to nie musi świadczyć o tym, że krem Ci zaszkodził, bo za długo go używasz. Prędzej bym pomyślała, że po prostu nie do końca jest dobrze dobrany. Może Twoja skóra potrzebuje czegoś więcej niż intensywnego nawilżenia (jeżeli jest sucha, to nawet na pewo potrzebuje, cery suche wolą kremy odżywcze, a nie nawilżające), a ten krem jest przeznaczony do cery odwodnionej i niczego poza nawilżeniem Ci nie zapewni. Rozejrzyj się za czymś bardziej odżywczym.
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-29, 22:32   #9
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: krem vichy

Cytat:
Napisane przez nan
Lalesiu, to nie musi świadczyć o tym, że krem Ci zaszkodził, bo za długo go używasz. Prędzej bym pomyślała, że po prostu nie do końca jest dobrze dobrany. Może Twoja skóra potrzebuje czegoś więcej niż intensywnego nawilżenia (jeżeli jest sucha, to nawet na pewo potrzebuje, cery suche wolą kremy odżywcze, a nie nawilżające), a ten krem jest przeznaczony do cery odwodnionej i niczego poza nawilżeniem Ci nie zapewni. Rozejrzyj się za czymś bardziej odżywczym.
No w tym rzecz ze ja sie rozgladam i rozgladam juz pare lat i nie moge znalezc niczego co w pelni zaspokoi potrzeby mojej buzki myslalam ze wreszczie LRP da sobie rade a tu nie moze masz jakas propozycje w zanadrzu
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-06-30, 08:42   #10
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: krem vichy

Z typowo odżywczych: Vichy Nutrilogie 2 (kocham ten krem), Pharmaceris N Nutri Capilaridil (mnie podpasował bardzo, ale to kwestia indywidualna). A próbowałaś słynnej Nanobase na noc? Konsystencja przedziwna, ale w rzeczywiście ciężkich przypadkach pomaga. Mycie twarzy łagodnymi środkami myjącymi (to już zdaje się przerabiałyśmy , rano nawet nie musisz myć buźki, wystarczy przetrzeć ją tonikiem (jest to proponowany przez Basię Kwiatkowską sposób dla wysuszonych). No i nie opalaj się dziewczyno, bo to wściekle wysusza skórę
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-07-01, 07:19   #11
edyta_maria
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5
Dot.: krem pod oczy Vichy

Do "nan"

Używałaś La Roche Posay, jak tak to jaki?
Dużo wesz na temat kremów, można wiedzieć, gdzie nabyłaś tą wiedzę??? Pozdr.
edyta_maria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-07-01, 08:08   #12
nan
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 467
Dot.: krem pod oczy Vichy

Droga Edyto, nie jestem ani kosmetyczką, ani dermatologiem, ani nikim takim. Wiedzę nabywam (jest to proces ciągły, im więcej się uczę tym mam wrażenie, że wiem mniej, bo więcej pytań się pojawia od mądrzejszych od siebie, tj. na Wizażu, od Basi Kwiatkowskiej, biochemika, która jest tak miła, że dzieli się swoją wiedzą z chętnymi na swoim forum Biochemia Urody, czytam co mi w ręce wpadnie (polecam np. książkę pań Bosackiej i Noszczyk "Cena urody" - panie odkładmują tam mnóstwo marketingowych głupot, które nam wciskają producenci kosmetyków), a poza tym jestem maniacką użytkowniczką różnych mazideł i opieram się też na własnych doświadczeniach.

La Roche Posay bardzo lubię: jeżeli szukasz dobrego kremu pod oczka, to mogę z czystym sumieniem polecić Ci Hydraphase Yeux, jest to krem stricte nawilżający (i to mocno), więc na drobne zmarszczki pod oczkami (zapewne spowodowane przesuszeniem) powinien Ci pomóc. Mnie on bardzo odpowiadał. Niezła też na takie problemy jest maseczka pod oczy marki Oceanic, jest bardziej odżywcza niż krem LRP, więc może nawet byłaby odpowiedniejsza jako kuracja (ale tylko na noc, na dzień jest za tłusta). Ja zresztą rzadko używam oddzielnych kremów pod oczy - zwykle smaruję się tymi samymi co do twarzy i większość się do tego nadaje, nawet dla mnie, mimo, że oczy mam wrażliwe. Rozważ więc i taką opcję. Pozdrawiam serdecznie
nan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:55.