Wysypka przy podnieceniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-02-07, 18:21   #1
adia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachpomorskie
Wiadomości: 78

Wysypka przy podnieceniu


Witajcie

mam dość nietypowy i przykry problem;/ Już jakieś 2 lata temu zauważyłam po igraszkasz w łóżku, że pojawiają mi się takie czerwone krostki po wewnętrznej części łokci i przedramionach..były małe i w sumie było ich mało, nie swędziały, nie były regularne (tzn. nie pojawiały się po każdym razie). Od jakiegoś roku pojawiały się już częściej, swędzące, w większej ilości i w sumie nie zależnie czy dochodziło do kontaktu cielesnego z partnerem (więc uczulenie na spermę czy ślinę odpada). Od ostatniego półrocza to mam te krostki nie tylko na przedramionach ale też na wewnętrznej stronie ud i nieraz na szyi, delocie i twarzy:/ Strasznie swędzą, i nie schodzą tak jak wcześniej po pół h od silnego podniecenia, tylko utrzymują się kilka godzin;/ Nawet jak sama się doprowadzę do silniejszego podniecenia to się takie coś pojawia;/ Zaznaczę także, że w żadnym przypadku nigdy nie pojawiły się te krostki na zewnętrznych narządach płciowych.

Dlatego mam prośbę jeśli ktokolwiek spotkał się z czymś podobnym to niech napisze, niewiem do kogo z tym iść..czy do gina czy dermatologa?
adia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:26   #2
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: Wysypka przy podnieceniu

Dermatolog.
Czy po wysiłku również pojawiają się podobne zmiany??
__________________
My..

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.."
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-07, 19:45   #3
adia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachpomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Wysypka przy podnieceniu

W sumie jak teraz się zastanowię to tak. Ostatnio jak grałam w piłkę halową to mi takie coś wyskoczyło, ale nie aż tak dużo. W sumie nie skojarzyłam nawet. Nie było tak mocno ale swędziało.
adia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 01:02   #4
Gusia2010
Przyczajenie
 
Avatar Gusia2010
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 6
Dot.: Wysypka przy podnieceniu

Mam podobny problem, ale nie wiem czy ma to związek z podnieceniem. Zdarzyło mi się to po raz pierwszy jak dotykała moja skóra skóry mojego narzeczonego np. przy pocałunku czy przytulaniu. Natomiast tak od ostatnich około 2 tygodni pojawia się i znika - wysypka? pokrzywka? - na moim ciele ale pojawia się tylko jak zaczynam się drapać. Po prostu moja skóra zaczyna swędzieć i nie mogę się opanować. Nie wiem z czym to skojarzyć, czy to kosmetyki, czy pora dnia czy kurz w mieszkaniu, nic mi konkretnego do głowy nie przychodzi. czasem bardzo często swędzą stopy albo szyja...., możliwe jest uczulenia na ..przegrzanie? gdy jest za ciepło? Ostatnio jest zimno i w domu się grzeje, więc to mi się wydaje realne, ale sama nie wiem. Chociaż nie dawno czytałam o kimś kto ma uczulenie na ..wodę!!!! Pomóżcie Wisażystki
Gusia2010 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 14:01   #5
dr_ka
Rozeznanie
 
Avatar dr_ka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Ziemia Obiecana
Wiadomości: 775
Dot.: Wysypka przy podnieceniu

Być może jest to pokrzywka cholinergiczna. Dermatolog ci pomoże.
__________________
My..

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.."
dr_ka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-08, 16:31   #6
adia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachpomorskie
Wiadomości: 78
Dot.: Wysypka przy podnieceniu

Dziękuję

Po pierwszej odp. wpisywałam w google wysypka po wysiłku i mi m.in. takie hasło wyskakiwało, ale nie byłam pewna czy to to.
adia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:40.