Proszę o pomoc w doborze sukni ślubnej - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ślubny wizerunek

Notka

Ślubny wizerunek Ślubny wizerunek jest dla ciebie ważny? Zadaj pytanie na temat sukni ślubnej, makijażu, fryzury oraz dodatków ślubnych. Czuj się wyjątkowo w tym dniu.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-10-20, 11:53   #1
joanita89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11

Proszę o pomoc w doborze sukni ślubnej


Witam, czy pomożecie mi wybrać odpowiednią suknię ślubną? Niestety rodzina nie jest pomocna w tej sferze a panie z salonów sukni ślubnych często kierują się głównie chęcią sprzedaży, dlatego sama nie wiem w czym będę wyglądać dobrze. Ogólny zarys sukni - rustykalna, boho, lekka, bez nadmiaru ozdób, do niej wianek. Wolałabym uniknąć krępujących dodatków jak sztywny gorset czy koło.
Pierwszy problem - buty, nie mogę nosić obcasów. Jaki typ sukni pasuje do płaskiego obuwia typu eleganckie sandałki/baleriny na bardzo płaskim obcasie? Przymierzane jak dotąd suknie nie miały tej lekkości i nie płynęły jak wtedy gdy są założone do obcasów. Na jakiej wysokości od ziemi powinna się suknia kończyć w takim przypadku żeby ładnie się układała przy chodzeniu, dodawała wzrostu bo nie dodadzą go obcasy? Czy w takim przypadku można pójść w stylizację retro i wybrać krótszą suknię typu tea lenght (przykład: https://cdn.shopify.com/s/files/1/12...g?v=1477804067) czy do tego typu sukni konieczne są obcasy żeby łydka dobrze wyglądała?
Kolejny problem to szerokie ramiona i mały biust. Jestem przeciętna, raczej szczupła, mam 169 wzrostu, miseczka B. Jaka góra sukni będzie tu pasować? Wolałabym suknię zabudowaną na plecach i dekolcie, z koronkową góra i może małym rękawkiem, ale czy taki typ pasuje przy szerokich ramionach czy dodatkowo je poszerza? Jak dodać sobie kobiecej figury jeśli nie chce się mocno modelującego gorsetu?
Wiem że suknia powinna mi się przede wszystkim podobać, ale nie chcę też wyglądać jak niezgrabny karakan w sukni która pięknie leżała na zgrabnej modelce a mnie brzydko skraca i poszerza Proszę o porady i wasze doświadczenia z doborem sukni ślubnej do figury.
joanita89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 14:57   #2
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Proszę o pomoc w doborze sukni ślubnej

Cytat:
Napisane przez joanita89 Pokaż wiadomość
Witam, czy pomożecie mi wybrać odpowiednią suknię ślubną? Niestety rodzina nie jest pomocna w tej sferze a panie z salonów sukni ślubnych często kierują się głównie chęcią sprzedaży, dlatego sama nie wiem w czymbędę wyglądać dobrze. Ogólny zarys sukni - rustykalna, boho, lekka, bez nadmiaru ozdób, do niej wianek. Wolałabym uniknąć krępujących dodatków jak sztywny gorset czy koło.
Pierwszy problem - buty, nie mogę nosić obcasów. Jaki typ sukni pasuje do płaskiego obuwia typu eleganckie sandałki/baleriny na bardzo płaskim obcasie? Przymierzane jak dotąd suknie nie miały tej lekkości i nie płynęły jak wtedy gdy są założone do obcasów. Na jakiej wysokości od ziemi powinna się suknia kończyć w takim przypadku żeby ładnie się układała przy chodzeniu, dodawała wzrostu bo nie dodadzą go obcasy? Czy w takim przypadku można pójść w stylizację retro i wybrać krótszą suknię typu tea lenght (przykład: https://cdn.shopify.com/s/files/1/12...g?v=1477804067) czy do tego typu sukni konieczne są obcasy żeby łydka dobrze wyglądała?
Kolejny problem to szerokie ramiona i mały biust. Jestem przeciętna, raczej szczupła, mam 169 wzrostu, miseczka B. Jaka góra sukni będzie tu pasować? Wolałabym suknię zabudowaną na plecach i dekolcie, z koronkową góra i może małym rękawkiem, ale czy taki typ pasuje przy szerokich ramionach czy dodatkowo je poszerza? Jak dodać sobie kobiecej figury jeśli nie chce się mocno modelującego gorsetu?
Wiem że suknia powinna mi się przede wszystkim podobać, ale nie chcę też wyglądać jak niezgrabny karakan w sukni która pięknie leżała na zgrabnej modelce a mnie brzydko skraca i poszerza Proszę o porady i wasze doświadczenia z doborem sukni ślubnej do figury.
Tea lenght przy płaskim obcasie - słabo. Taka długość bardzo skraca nogi i jeśli nie ma się nóg modelki, to bez obcasów robi się poważna tragedia. Do tego zazwyczaj spódnica jest mega szeroka, więc wygląda się jak pączek na króciutkich nóżkach

Jeżeli masz szerokie ramiona, to najważniejszy dla ciebie będzie szeroki dół. Możesz sobie pozwolić na duuużą princessę, a jeśli chcesz bardziej delikatnie, to linia A jest dla ciebie. Najważniejsze jest stworzenie dobrej proporcji, imitacja figury klepsydry, a więc dodanie objętości tam, gdzie jej nie ma - w biodrach.
Ramiona możesz przykryć rękawem, pilnuj tylko, żeby to nie były takie króciutkie "kapturki", bo one poszerzają linię barków. Co najmniej do połowy ramienia. Mogą też być ramiączka, za to odpadają sukienki "bez rękawa", o kwadratowej górze. Możesz wydłużyć sylwetkę dekoltem w serek, zdecydowanie wystrzegaj się łódki, która obecnie święci tryumfy.

Trudno mi coś polecić w sprawie balerin. Obawiam się, że żadna sukienka nie będzie tak "płynąć", jak na obcasach - one zmieniają sposób poruszania się i pozwalają unosić się sukni w powietrzu. To jest nie do odtworzenia. Ale ostatnio koleżanka na swoim weselu miała płaskie buty i przy zwiewnym, rozkloszowanym dole nie rzucało się to w oczy, ruch sukni ładnie maskował buty.

Sukienek "delikatnych, romantycznych i boho", czyli koronkowa góra + zwiewny dół jest teraz zatrzęsienie, więc nie będzie żadnego problemu, żeby coś znaleźć. Po prostu musisz pochodzić i pomierzyć, i przestać się bać ekspedientek w salonach, bo choć czasem bywają one żywcem wyjęte z PRLu (wiem coś o tym), to jednak w większości są uprzejme i pomocne. Nie chodzi im nigdy o to, by wcisnąć ci "byle co", bo źle dobrana suknia nie jest dobrą reklamą salonu. Ponadto mają niezłe oko do dobierania sukni, więc czasem warto im zaufać, zwłaszcza, jeśli dobrze się dogadujecie w kwestii gustu.

Przede wszystkim możesz pokazać, co ci się podoba. Wtedy można coś doradzić.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg Sabe Pinatt.jpg (38,8 KB, 49 załadowań)
__________________
chase the rain!

Edytowane przez Hanako
Czas edycji: 2017-10-23 o 15:04
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-23, 15:42   #3
joanita89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2017-10
Wiadomości: 11
Dot.: Proszę o pomoc w doborze sukni ślubnej

Dziękuję, właśnie o takie porady jaki dekolt itp. wybrać mi chodziło Takie sukienki jak ta w załączniku najbardziej mi się podobają, mam nadzieję że brak obcasa nie będzie przy nich problemem...
joanita89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 18:55   #4
MayaMarie
Raczkowanie
 
Avatar MayaMarie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 410
Dot.: Proszę o pomoc w doborze sukni ślubnej

Cytat:
Napisane przez joanita89 Pokaż wiadomość
Witam, czy pomożecie mi wybrać odpowiednią suknię ślubną? Niestety rodzina nie jest pomocna w tej sferze a panie z salonów sukni ślubnych często kierują się głównie chęcią sprzedaży, dlatego sama nie wiem w czym będę wyglądać dobrze. Ogólny zarys sukni - rustykalna, boho, lekka, bez nadmiaru ozdób, do niej wianek. Wolałabym uniknąć krępujących dodatków jak sztywny gorset czy koło.
Pierwszy problem - buty, nie mogę nosić obcasów. Jaki typ sukni pasuje do płaskiego obuwia typu eleganckie sandałki/baleriny na bardzo płaskim obcasie? Przymierzane jak dotąd suknie nie miały tej lekkości i nie płynęły jak wtedy gdy są założone do obcasów. Na jakiej wysokości od ziemi powinna się suknia kończyć w takim przypadku żeby ładnie się układała przy chodzeniu, dodawała wzrostu bo nie dodadzą go obcasy? Czy w takim przypadku można pójść w stylizację retro i wybrać krótszą suknię typu tea lenght (przykład: https://cdn.shopify.com/s/files/1/12...g?v=1477804067) czy do tego typu sukni konieczne są obcasy żeby łydka dobrze wyglądała?
Kolejny problem to szerokie ramiona i mały biust. Jestem przeciętna, raczej szczupła, mam 169 wzrostu, miseczka B. Jaka góra sukni będzie tu pasować? Wolałabym suknię zabudowaną na plecach i dekolcie, z koronkową góra i może małym rękawkiem, ale czy taki typ pasuje przy szerokich ramionach czy dodatkowo je poszerza? Jak dodać sobie kobiecej figury jeśli nie chce się mocno modelującego gorsetu?
Wiem że suknia powinna mi się przede wszystkim podobać, ale nie chcę też wyglądać jak niezgrabny karakan w sukni która pięknie leżała na zgrabnej modelce a mnie brzydko skraca i poszerza Proszę o porady i wasze doświadczenia z doborem sukni ślubnej do figury.
Z tym dodawaniem sobie na siłę kobiecości i figury klepsydry, gdy jest się od niej realnie daleko trzeba uważać, bo efekt może być nieudany. Przy bardzo mocnych ramionach, a wąskich biodrach absolutnie nie dodawałabym na siłę objętości w biodrach, tylko właśnie postawiła na luz, lekkość. W miarę prosta suknia maxi to może być dobry trop - boho to może być idealny dla Ciebie kierunek. Teraz jest dużo pięknych boho sukienek, popatrz na wzory Anny Kary. Przeczytaj może o typach urody wg Davida Kibbe.
__________________
"Smile. The world is not ending just yet."


Daeran, Wrath of the Righteous
MayaMarie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-24, 20:49   #5
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Proszę o pomoc w doborze sukni ślubnej

Cytat:
Napisane przez MayaMarie Pokaż wiadomość
Z tym dodawaniem sobie na siłę kobiecości i figury klepsydry, gdy jest się od niej realnie daleko trzeba uważać, bo efekt może być nieudany. Przy bardzo mocnych ramionach, a wąskich biodrach absolutnie nie dodawałabym na siłę objętości w biodrach, tylko właśnie postawiła na luz, lekkość. W miarę prosta suknia maxi to może być dobry trop - boho to może być idealny dla Ciebie kierunek. Teraz jest dużo pięknych boho sukienek, popatrz na wzory Anny Kary. Przeczytaj może o typach urody wg Davida Kibbe.
Pytanie na ile ramiona są "bardzo mocne", a na ile joanita89 się tutaj samobiczuje. Tak czy inaczej, najważniejsze jest, żeby suknia nie była w biodrach obcisła. A czy będzie mocno rozłożysta, czy tylko delikatnie rozkloszowana, to już wybór w zależności od gustu i typu urody.
Ja z marek trochę bardziej budżetowych niż Anna Kara podrzucam Papilio, Sabe i Afrodytę Rzeszów.
__________________
chase the rain!

Edytowane przez Hanako
Czas edycji: 2017-10-24 o 20:50
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-10-26, 11:05   #6
Rainbow90
Raczkowanie
 
Avatar Rainbow90
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 166
Dot.: Proszę o pomoc w doborze sukni ślubnej

joanita89 a co myślisz o takich?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 5505-0054_cnv.jpg (86,2 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8182-0077_cnv.jpg (99,8 KB, 26 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 8106-0094_cnv.jpg (87,6 KB, 25 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6869-0051_cnv.jpg (87,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6865-0057_cnv.jpg (79,8 KB, 28 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5503-0038_cnv.jpg (86,6 KB, 24 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5567-0036_cnv.jpg (91,7 KB, 27 załadowań)
Rainbow90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ślubny wizerunek


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-10-26 12:05:25


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.