Apetyt - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-18, 12:41   #1
Mickey1011
Raczkowanie
 
Avatar Mickey1011
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Pzń
Wiadomości: 370

Apetyt


Witam. Piszę w dość nietypowej sprawie- mam 20 lat i żołądek bez dna. Potrafię zjadać ogromne ilości jedzenia. Przykładowo potrafię sama bez problemu zjeść dużą pizze (30 cm), dwie duże zapiekanki czy nawet 5 czekolad za jednym posiedzeniem. Wydaję mi się, że nie jest to normalne. Nie znam drugiej osoby, która jest w stanie tyle zjeść co ja.

Wczoraj byłam z rodziną w restauracji w stylu jedz ile chcesz za jedną cenę. Nałożyłam sobie porcję taką jak reszta, zjadłam ją bez problemu, kiedy reszta (nawet mężczyzn) już pasowała ja bym bez problemu mogła iść po kolejny talerz. Wstydzę się tego ogromnie. Jak to możliwe, że jestem w stanie tyle jeść, boję się jak wygląda mój żołądek i nie chcę tak do końca życia.

Dodam, że jadam na co dzień razowe pieczywo, płatki owsiane, pełnoziarnisty makaron itd, ale nie widzę różnicy pod względem sytości.

Czy Waszym zdaniem to jest normalne, że dziewczyna jest w stanie tyle zjeść? Dodam jeszcze, że nie mam nadwagi czy otyłości. Odkąd pamiętam tak było, nawet w podstawówce jadłam więcej niż rówieśnicy, chociaż byłam szczuplutka. Czy powinnam zwrócić się z tym problemem do lekarza, dietetyka?

Edytowane przez Mickey1011
Czas edycji: 2013-03-18 o 12:56
Mickey1011 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 14:23   #2
_Asiaczek_
Rozeznanie
 
Avatar _Asiaczek_
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 586
Dot.: Apetyt

nie widzę tu problemu, po prostu masz takie geny i już na pewno 90% kobiet by Ci zazdrościło znam wielu ludzi,którzy potrafią zjeść konia z kopytami i są szczupli, rodzina mojego TŻ-a taka jest. ciesz się i wcinaj póki możesz,bo może się okazać,że za parę lat przemiana materii zwolni i przytyjesz parę kilo albo podejmiesz pracę siedzącą i będzie tak samo (u mnie tak było).nie widzę powodu do wizyty u lekarza,jak jesteś głodna to jedz i tyle
_Asiaczek_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 15:29   #3
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Apetyt

<umarła z zazdrości>
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 16:34   #4
dadelajda
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 17
Dot.: Apetyt

Jesteś młodziutka? Nastolatki często mają tak dobrą przemianę materii. (po cichu Ci jej zazdroszczę ;-) )

Obawiam się tylko, że za kilka lat zaczniesz odczuwać nieprzyjemne skutki. Przemiana materii prędzej czy później zwolni, a wtedy będzie dużo ciężej zmienić nawyki żywieniowe. A niezdrowe substancje, które dostarczasz w dużych ilościach nie giną, tylko odkładają się w Twoim organizmie.
dadelajda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-18, 20:01   #5
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 675
Dot.: Apetyt

A masz tak tylko z pizzą, słodyczami itp czy np chleba czy owsianki na śniadanie też jesz więcej niż przeciętnie kobiety?
I jak już zjesz taką dużą porcję to potem jesz normalny posiłek po kilku godzinach czy jesteś 'napchana' i raczej już nie jesz wcale albo malutko?
Bo dużo ludzi tak ma, że są w stanie zjeść mnóstwo niezdrowego jedzenia, ale okazjonalnie, a już domowy obiad czy kanapki jedzą normalnie i to się nazywa łakomstwo plus pojemny żołądek chyba. Jak mam 'ten dzień' to praktycznie nie istnieją dla mnie ograniczenia w ilości jedzenia, wepchnę wszystko, ale normalnie jem przeciętnie, nawet ciut mniej niż koleżanki.
A do lekarza możesz zawsze iść, na pewno nie zaszkodzi
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-19, 06:17   #6
fioleciasto
Zakorzenienie
 
Avatar fioleciasto
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 113 781
Dot.: Apetyt

Mam identycznie!

I też zaczyna mnie to już przerażać, bo wszyscy moi bliscy dobrze wiedzą że ja mogę jeść bez końca.
Po wielkim obiedzie kiedy tż umiera ja myślę o deserze
W zasadzie nigdy nie mam takiego poczucia, że jestem przejedzona i nie mogłabym już nic zjeść. Apetyt mam zawsze bez wyjątku.

Nawet mama już sobie żartuje, że łatwiej mnie ubierać niż karmić
__________________
08.2017 (8tc)[*]
12.2017 (15tc)[*]

Najszczęśliwsza na świecie podwójna mama



2021 :82
2022 :26
fioleciasto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:35.