OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 80 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-13, 11:56   #2371
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

---------- Dopisano o 11:56 ---------- Poprzedni post napisano o 11:52 ----------

[/COLOR]

Nic mi nie pozostaje i tak być powinno
Ja zawsze po OCM psikam hydrolatem i nakładam inny olejek (taki dla odżywienia nocnego).[/QUOTE]


Dzięki kochana za szybką odpowiedź! Pomyliłam się u góry i oczywiście serum mieszam olejkiem ARGANOWYM nie rycynowym Ja mam sporo przebarwień i mam cichą nadzieje, że oleje choć trochę zniwelują te plamki...
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 12:14   #2372
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny,a co powiedzie na wymieszanie olejów OCM z olejkiem cytrynowym? Mam mieszankę olej z róży+olej z kocanki+ rycyna. Zamierzam dawać ją na łapkę i do tego dodać 2 krople olejku cytrynowego, czy taka ilość olejku będzie dobra? Nie za mało? Nie za dużo? Chciałabym, aby ta cytrynka mnie wybieliła I czy któraś z Was używa po OCM serum z wit.C? Ja na razie mam Cebion, ale planuję ukręcić na jego bazie serum z kwasem hialuronowym 1% wielkocząsteczkowym zamiast wit. E. Jakieś pomysły, sugestie? Rady co do ilości poszczególnym składników serum, czego ile odmierzyć?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 12:53   #2373
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Dziewczyny,a co powiedzie na wymieszanie olejów OCM z olejkiem cytrynowym? Mam mieszankę olej z róży+olej z kocanki+ rycyna. Zamierzam dawać ją na łapkę i do tego dodać 2 krople olejku cytrynowego, czy taka ilość olejku będzie dobra? Nie za mało? Nie za dużo? Chciałabym, aby ta cytrynka mnie wybieliła I czy któraś z Was używa po OCM serum z wit.C? Ja na razie mam Cebion, ale planuję ukręcić na jego bazie serum z kwasem hialuronowym 1% wielkocząsteczkowym zamiast wit. E. Jakieś pomysły, sugestie? Rady co do ilości poszczególnym składników serum, czego ile odmierzyć?

Zastanawiałam sie nad tym samym, a mianowicie na dodatkach olejków 'cytrusowych' - pomarańczowego, grejpfrutowego czy właśnie cytrynowego. Czy latem można stosować takie mieszanki? Nie nabawimy się dodatkowych przebarwień?
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 14:15   #2374
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Po pierwsze olejek cytrynowy jest właśnie na przebarwienia, ale na dzień rzeczywiście nie jest polecany, ale przecież jako dodatek do OCM to będzie on stosowany wieczorem! Moim zdaniem nie powinna zaszkodzić a wręcz pomóc, w wybieleniu ogólnym cery, na którym najbardziej mi zależy Ale poczekam jeszcze na opinie bardziej doświadczonych Wizażanek.
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 14:51   #2375
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Po pierwsze olejek cytrynowy jest właśnie na przebarwienia, ale na dzień rzeczywiście nie jest polecany, ale przecież jako dodatek do OCM to będzie on stosowany wieczorem! Moim zdaniem nie powinna zaszkodzić a wręcz pomóc, w wybieleniu ogólnym cery, na którym najbardziej mi zależy Ale poczekam jeszcze na opinie bardziej doświadczonych Wizażanek.
Kochana, OCM można stosować dwa razy dziennie - nie tylko wieczorem i wiem że wszelkie cytrusy działają zbawiennie na przebarwienia Poczekamy na wypowiedzi innych dziewczyn, może coś nam doradzą w kwestii PRZEBARWIEŃ.
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 17:07   #2376
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Wiem, że można stosować OCM dwa a nawet 3 razy dziennie, ale wielokrotnie w tym wątku dziewczyny mówiły, że dwa razy to za dużo, a dla niektórych nawet codziennie to za dużo Rano wolę postawić na hydrolat oczarowy + krem 50+
Właśnie, zna ktoś dobry krem spf 30, ale nie taki z serii do opalania, ale coś typu svr, który produkuje mój ukochany krem 50+, ale 30+ niestety nie robi
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 17:50   #2377
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Poszperaj w kosmetykach Alterry, jest w Rossmannie, ceny powalająco niskie a składy mają bardzo dobre, może coś Ci przypasuje
Może wystarczy tylko krem tonujący Alterry rano a wcześniej jakiś hydrolat dobrany pod kątem Twojej cery (może oczarowy, drzewo herbaciane, laurowy)? Polecam też z Himalayi taki paćkacz punktowy na syfki, szybko goi, nie wysusza skóry, mi pasował.
Ojej dzięki za odzew. Jutro mam ostatnią szansę, żeby zaopatrzyć się w kosmetyki, jeszcze nie wiem co to jest hydrolat ale zaraz poszukam może ktoś mógłby mi jeszcze doradzić coś na otwarte pory i tak"dziurki" na policzkach? Dodam, że mam 25 lat i jeszcze nigdy nie miałam ładnej, czystej cery i już mnie to załamuje :/
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-13, 20:15   #2378
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Mam jeszcze pytanie czy po skończonym oczyszczaniu, po wytarciu olejków i przyłożeniu zimnego ręcznika, pozostaje wam na twarzy jakaś warstwa oleju?? Pytam ponieważ u mnie po całym procesie OCM nie pozostaje nic, zero olejków. Nie wiem czy tak ma być? Dlatego muszę smarować twarz dodatkowo jakimś serum, które mieszam z olejkiem rycynowym. Będę wdzięczna za pomoc!
Nie zostaje tlusta warstwa, ale cera jest nawilzona, dlatego nie nakladam juz kremu. Rano zmywam twarz tonikiem i nakadam krem. W koncu nie mam uczucia ściągania cery za dnia. Nawet podklad , na ktory ostatnio narzekałam zaczął lepiej wyglądać na twarzy

Tydzien uzywalam olejku z altery ale zamieniam go na olej z biedronki +25% rycyny. Jakis taki lepszy mi sie wydaje.Przede wszystkim ma prawie niewyczuwalny zapach, wydaje sie mniej tlusty, no i jakas taka cera lepsza jak po tym jak z alterry, ale zmienilam tez szmatke wiec nie wiem co ma wiekszy wplyw. Nie wytrzymalam i musialam sprawdzic ten olej z pestek winogrona. Do sałatek tez jest dobry

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:13 ----------

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Wiem, że można stosować OCM dwa a nawet 3 razy dziennie, ale wielokrotnie w tym wątku dziewczyny mówiły, że dwa razy to za dużo, a dla niektórych nawet codziennie to za dużo Rano wolę postawić na hydrolat oczarowy + krem 50+
Właśnie, zna ktoś dobry krem spf 30, ale nie taki z serii do opalania, ale coś typu svr, który produkuje mój ukochany krem 50+, ale 30+ niestety nie robi
Nie rozumiem. Pare stron wczesniej pisano ze nie mozna uzywac dwa razy dziennie.Wiec jak to w koncu jest ?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 21:41   #2379
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Savanoja Pokaż wiadomość
Czyli rycynowy był za ciężki i pewnie zaduszał pory w czasie wypływu sebum... A ile go dawałaś w minimalnej opcji? Bo ja np dodałam tylko 20% Pytam, bo ciekawi mnie, czy jeśli doda się np tylko 10% to czy będzie jakiś widoczna róznica między mieszanką bez rycyny...
Rycynowy dobrze oczyszczal tez (dawalam max.10% ) ale zaczely mi na brodzie wyrastac wloski. Byc moze mam jakas sklonnosc do tego wybitna
Jojoba dalam 20% + 80% winogrono + 7 kropelek drzewka herbacianego



Cytat:
Dzięki kochana za szybką odpowiedź! Pomyliłam się u góry i oczywiście serum mieszam olejkiem ARGANOWYM nie rycynowym Ja mam sporo przebarwień i mam cichą nadzieje, że oleje choć trochę zniwelują te plamki...
Na przebarwienia polecam to http://mazidla.com/index.php?page=sh...mart&Itemid=27

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Dziewczyny,a co powiedzie na wymieszanie olejów OCM z olejkiem cytrynowym? Mam mieszankę olej z róży+olej z kocanki+ rycyna. Zamierzam dawać ją na łapkę i do tego dodać 2 krople olejku cytrynowego, czy taka ilość olejku będzie dobra? Nie za mało? Nie za dużo? Chciałabym, aby ta cytrynka mnie wybieliła I czy któraś z Was używa po OCM serum z wit.C? Ja na razie mam Cebion, ale planuję ukręcić na jego bazie serum z kwasem hialuronowym 1% wielkocząsteczkowym zamiast wit. E. Jakieś pomysły, sugestie? Rady co do ilości poszczególnym składników serum, czego ile odmierzyć?
Jezeli nie masz zadnego problemu z tradzikiem/pryszczami to mozesz
Ja mam serum z vit.C ,ale nie uzywam gdyz kosmetyczka mi powiedziala, ze mozna uzywac jedynie na skore wyleczona. Chyba chodzi o to, ze moze bardziej podrazniac niz pomoc i ja mialam male wrazenie, ze wszystko co jest z jakimis cytrusami mnie zapycha,ale to moje odczucia.
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-13, 23:33   #2380
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Samantha7 Pokaż wiadomość
Jezeli nie masz zadnego problemu z tradzikiem/pryszczami to mozesz
Ja mam serum z vit.C ,ale nie uzywam gdyz kosmetyczka mi powiedziala, ze mozna uzywac jedynie na skore wyleczona. Chyba chodzi o to, ze moze bardziej podrazniac niz pomoc i ja mialam male wrazenie, ze wszystko co jest z jakimis cytrusami mnie zapycha,ale to moje odczucia.
Dziękuję za odpowiedź A jakie miałaś to serum? Bo właśnie chcę inaczej niż wszyscy, czyli dać kwas askorbinowy, wodę do iniekcji, parę kropli alkoholu, 0,5 ml kwasu hialuronowego. Bez lecytyny (jestem uczulona) i bez wit. E (boję się zapchania).
Może jeszcze ktoś wypowie się w kwestii olejku cytrynowego?
Samantha jak sądzisz, 2 krople olejku dodane do normalnej pojedynczej porcji olejów będzie optymalnie?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 00:07   #2381
Samantha7
Zakorzenienie
 
Avatar Samantha7
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Z daleka
Wiadomości: 4 258
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Dziękuję za odpowiedź A jakie miałaś to serum? Bo właśnie chcę inaczej niż wszyscy, czyli dać kwas askorbinowy, wodę do iniekcji, parę kropli alkoholu, 0,5 ml kwasu hialuronowego. Bez lecytyny (jestem uczulona) i bez wit. E (boję się zapchania).
Może jeszcze ktoś wypowie się w kwestii olejku cytrynowego?
Samantha jak sądzisz, 2 krople olejku dodane do normalnej pojedynczej porcji olejów będzie optymalnie?
Serum mialam kupne z Avalon Organics.
Co do tego jak zrobic samemu serum to nie wiem,ale napewno jest jakis przepis na ZSK czy BU czy Mazidlach
Mysle, ze 2 krople beda okay. Zrob probe Jak bedzie za duzo zmniejsz, jak za malo dodaj
__________________
Nie uzywam kosmetykow testowanych na zwierzetach https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=597085

Moja galeria pazurkowa https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=611423
Samantha7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 09:44   #2382
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Melduję, że po 3 tygodniach stosowania OCM wciąż mi paskudy wyłażą i to na tych raczej suchych partiach twarzy... :/ Dziwne takie, bo szybko się goją, nie rozwijają do końca tylko jakby wysychają ale jednak wciąż :/ Będę cierpliwa, nie odpuszczę metody bo widzę duuużą różnicę na plus w całokształcie.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 11:51   #2383
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja natomiast melduje, że z każdym dniem moja skóra wygląda coraz lepiej, oczyszcza się!
Nie mam trądziku, co miesiąc jednak wyskakują mi jakieś niespodzianki, mam sporo zaskórników i wągrów :/ Ale moją największą zmorą są przebarwienia :/ Jak na razie widzę, że wągry znikają w oczach i wszelkie pryszcze super goją się w ekspresowym tempie, niestety plamy nadal są ale stosuje OCM dopiero od tygodnia Szukam teraz olejów, które pomogą rozjaśnić te plamy...Macie dziewczyny jakieś propozycje?

Rano po przemyciu twarzy hydrolatem z róży zauważyłam, że skóra jest naciągnięta, a wokół ust mam białe skórki :/ Zastanawiam się czy mieszanka olejów jest nieodpowiednia czy może to normalny proces?? Smaruje buźke kremem. Dzisiaj ide Rosmana po olej Alterry ^_^ Zobaczymy i przetestujemy to cudeńko!
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 18:54   #2384
aiclo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Ja natomiast melduje, że z każdym dniem moja skóra wygląda coraz lepiej, oczyszcza się!
Nie mam trądziku, co miesiąc jednak wyskakują mi jakieś niespodzianki, mam sporo zaskórników i wągrów :/ Ale moją największą zmorą są przebarwienia :/ Jak na razie widzę, że wągry znikają w oczach i wszelkie pryszcze super goją się w ekspresowym tempie, niestety plamy nadal są ale stosuje OCM dopiero od tygodnia Szukam teraz olejów, które pomogą rozjaśnić te plamy...Macie dziewczyny jakieś propozycje?

Rano po przemyciu twarzy hydrolatem z róży zauważyłam, że skóra jest naciągnięta, a wokół ust mam białe skórki :/ Zastanawiam się czy mieszanka olejów jest nieodpowiednia czy może to normalny proces?? Smaruje buźke kremem. Dzisiaj ide Rosmana po olej Alterry ^_^ Zobaczymy i przetestujemy to cudeńko!
Ja miałam tak samo! stosuje OCM jakieś 2 miesiące i na początku walczyłam strasznie z suchymi skórkami. Potem zaczęłam po pierwsze: używać odżywczego kremu i peelingu morelowego regularnie, a po drugie baaardzo dużo piję. I już nie mam tego problemu, mimo że mieszanki olei nie zmieniłam.
aiclo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:05   #2385
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez aiclo Pokaż wiadomość
Ja miałam tak samo! stosuje OCM jakieś 2 miesiące i na początku walczyłam strasznie z suchymi skórkami. Potem zaczęłam po pierwsze: używać odżywczego kremu i peelingu morelowego regularnie, a po drugie baaardzo dużo piję. I już nie mam tego problemu, mimo że mieszanki olei nie zmieniłam.
O kurcze, to jeszcze peeling aplikowałaś po olejowaniu? Ja wokół ust mam coś w rodzaju mąki? cukru pudru, ale nie są to skóry wielkie Dzisiaj kupilam sobie krem z aloesem z Alterry na noc - może pomoże

Widzę, że nikt nie ma tutaj przebarwień, bo pytałam wyżej czy ocm pomoże mi z tym diabelstwem, ale nikt nic nie pisze na ten temat
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:35   #2386
Savanoja
Rozeznanie
 
Avatar Savanoja
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 714
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
O kurcze, to jeszcze peeling aplikowałaś po olejowaniu? Ja wokół ust mam coś w rodzaju mąki? cukru pudru, ale nie są to skóry wielkie Dzisiaj kupilam sobie krem z aloesem z Alterry na noc - może pomoże

Widzę, że nikt nie ma tutaj przebarwień, bo pytałam wyżej czy ocm pomoże mi z tym diabelstwem, ale nikt nic nie pisze na ten temat
Na pewno nie zaszkodzi...
Ja mam przebarwienia, robią się mniej widoczne albo nie pojawiają się nowe . Zmieniłam prawie całkowicie pielegnację i to też pewnie daje efekty.
Savanoja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 19:41   #2387
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Widzę, że nikt nie ma tutaj przebarwień, bo pytałam wyżej czy ocm pomoże mi z tym diabelstwem, ale nikt nic nie pisze na ten temat
Okey, nie mam przebarwień, ale że moją ambicją jest wyglądać jak Snow White, to jestem zainteresowana rozjaśnianiem. OCM wybiela przebarwienia, ale pod warunkiem, że używasz odpowiednich olejów. Musisz dobrać oleje tak, aby miały właściwości rozjaśniające. Przeczytałaś cały wątek? Dziewczyny wielokrotnie pisały o przebarwieniach. Do OCM możesz jeszcze dodać wybielających olejków eterycznych Dzisiaj kupiłam olejek cytrynowy - giń ciemna skóro!!!! Napiszę później jak wrażenia
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 20:06   #2388
misiaq
Raczkowanie
 
Avatar misiaq
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: warshau
Wiadomości: 188
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Widzę, że nikt nie ma tutaj przebarwień, bo pytałam wyżej czy ocm pomoże mi z tym diabelstwem, ale nikt nic nie pisze na ten temat
Może niekoniecznie na potrądzikowe, ale na moje posłoneczne piegusy lekko ocm pomogło. Wydaje mi się, że buźka jest ładnie rozjaśniona, piegulce się powoli wycofują, ja osobiście jestem zadowolona.

Wydaje mi się, że dziewczyny gdzieś wcześniej pisały, które oleje działają rozjaśniająco.
__________________
Godmod grotesque burlesque drag
misiaq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 21:25   #2389
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Oj, dziewuszki przejrzałam wątek, ale nie czytałam od deski do deski Mam tez inne zajęcia i obowiązki Dziękuje za odpowiedzi. Przeszukam jeszcze raz wszystko

Tak jak pisałam, zakupiłam olejek Alterry Migdal&Papaja i... mnie uczulił :/ Porażka, a tak byłam pozytywnie nastawiona i tak slicznie pachnie... Baaardzo rzadko coś mi szkodzi, ale jak już jakiś kosmetyk nie odpowiada mojej skórze, to zawsze wokół ust (i tylko tam) pojawiają się czerwone kropeczki/plamki... no cóż na pewno będę smarowała ciałko i na masaż sie przyda A teraz trzeba jedna postawić na 100% natury tzn zrobić zakupy olejowe w BU bądź ZSK ^_^
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-14, 21:30   #2390
aiclo
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 24
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
O kurcze, to jeszcze peeling aplikowałaś po olejowaniu? Ja wokół ust mam coś w rodzaju mąki? cukru pudru, ale nie są to skóry wielkie Dzisiaj kupilam sobie krem z aloesem z Alterry na noc - może pomoże

Widzę, że nikt nie ma tutaj przebarwień, bo pytałam wyżej czy ocm pomoże mi z tym diabelstwem, ale nikt nic nie pisze na ten temat
nie, nie po olejowaniu po prostu robię go 2x/tydzień i myślę, że poza nawadnianiem to też pomaga pozbywać się tych suchości na twarzy.

---------- Dopisano o 22:30 ---------- Poprzedni post napisano o 22:29 ----------

Aa i myślę, że olejowanie pomaga na przebarwienia o tyle, że poprawia koloryt skóry. Sama mam przebarwienia i narazie jeszcze z nimi walczę, niestetyyy
aiclo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-14, 23:55   #2391
Anoa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 107
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dziewczyny, nie wiem dlaczego, ale moja skora po całym olejowaniu i po nałożeniu nawet samego olejku (używam arganowego) na wierzchu jest tłustawa, ale mimo to widzę lekkie przymarszczenia skóry w niektórych miejscach :/ Co się dzieje? Dlaczego tak dziwnie reaguje?
Anoa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 07:30   #2392
zaczarovana
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: bielsko b.
Wiadomości: 2 838
GG do zaczarovana
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Hej a ja z koleji mam pytanie jaki olej będzie odbry jeśli mam w planach się opalać, bo wyjeżdzam w ciepłe miejsce? czy mogę stosować olejek z Alterry i rycynowy? Tak to działa? Do tej pory używam oliwy z oliwek i rycynowego widzę już poprawę ale i tak myślę, że z tym bazowym jest coś nie tak może lepiej zamienić go na Alterry lub z pestek winogron?
__________________
.+.=..
zaczarovana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 09:31   #2393
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez aiclo Pokaż wiadomość
Ja miałam tak samo! stosuje OCM jakieś 2 miesiące i na początku walczyłam strasznie z suchymi skórkami. Potem zaczęłam po pierwsze: używać odżywczego kremu i peelingu morelowego regularnie, a po drugie baaardzo dużo piję. I już nie mam tego problemu, mimo że mieszanki olei nie zmieniłam.
aj a ten peeling to czasem nie podrażniał ci cery? Ja kupilam sobie ściereczkę muślinowa , ktore fajnie peelinguje.. Ponoć pomaga na przebarwienia. Po kilku miesiacach bede mogla ocenic czy rzeczywiscie mnie wybielilo, ale czuc scieranie, chyba nawet lepsze jak kosmetyczny peeling. Zastanawiam sie czy raz w tygodniu nie wlaczyc w to korundu.

---------- Dopisano o 10:31 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
O kurcze, to jeszcze peeling aplikowałaś po olejowaniu? Ja wokół ust mam coś w rodzaju mąki? cukru pudru, ale nie są to skóry wielkie Dzisiaj kupilam sobie krem z aloesem z Alterry na noc - może pomoże

Widzę, że nikt nie ma tutaj przebarwień, bo pytałam wyżej czy ocm pomoże mi z tym diabelstwem, ale nikt nic nie pisze na ten temat
anoa czesto tutaj byl poruszany temat przebarwnien, cofnij sie pare stron, jedna wizaznka wstawila dlugi post na temat metod wybielania przebarwien.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 09:37   #2394
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez zaczarovana Pokaż wiadomość
Hej a ja z koleji mam pytanie jaki olej będzie odbry jeśli mam w planach się opalać, bo wyjeżdzam w ciepłe miejsce? czy mogę stosować olejek z Alterry i rycynowy? Tak to działa? Do tej pory używam oliwy z oliwek i rycynowego widzę już poprawę ale i tak myślę, że z tym bazowym jest coś nie tak może lepiej zamienić go na Alterry lub z pestek winogron?
Olej sezamowy działa jako naturalny filtr przeciwsłoneczny, sama zaczęłam go używać w sensie już po olejowaniu na sam koniec i mi ładnie na skórę wpływa
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 09:40   #2395
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Olej sezamowy działa jako naturalny filtr przeciwsłoneczny, sama zaczęłam go używać w sensie już po olejowaniu na sam koniec i mi ładnie na skórę wpływa
o nie wiedzialam tego. Jaki filtr posiada? W jaki sposob go po czalym olejowaniu nakladalas? Tak samo jak przy ocm ?
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 09:46   #2396
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
o nie wiedzialam tego. Jaki filtr posiada? W jaki sposob go po czalym olejowaniu nakladalas? Tak samo jak przy ocm ?
Ja najpierw olejuję normalnie jak OCM i na oczyszczoną twarz nakładam olej sezamowy- nie za dużo- od razu wsiąka w skórę i jest rewelacyjny.
Poczytaj o właściwościach :
http://www.naturalne-piekno.pl/index...&Itemid=100013

"W przemyśle kosmetycznym używany jest jako olejek do ciała, do masażu i do kąpieli. Stosowany w kremach i mleczkach przeznaczonych dla skóry suchej, mieszanej, dojrzałej, źle ukrwionej i wrażliwej. Używany także w kosmetykach przeciwsłonecznych (posiada naturalny współczynnik ochronny przed słońcem ok. 3-4), w preparatach do pielęgnacji suchych włosów i suchej skóry głowy. Nie powinien być stosowany przy neurodermitis lub zapaleniach skórnych. Olej sezamowy ma właściwości rozgrzewające, oczyszczające (odtrutkowe), reguluje pracę gruczołów łojowych."

Edytowane przez sailormaary
Czas edycji: 2012-05-15 o 09:53
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 09:52   #2397
aluniaa007
Wtajemniczenie
 
Avatar aluniaa007
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: z krainy czarow ;)
Wiadomości: 2 162
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

dziewczyny czy po wieczornym OCM jest sens uzywania toniku aspirynowego?
__________________
aluniaa007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 10:43   #2398
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez aluniaa007 Pokaż wiadomość
dziewczyny czy po wieczornym OCM jest sens uzywania toniku aspirynowego?


Tak, moim zdaniem jest. Ja tę metodę stosuję już dobre pół roku i naprawdę widzę, że zmasowany atak na zanieczyszczone pory przyniósł efekty Teraz dodatkowo włączyłam czysty kwas salicylowy i dopiero ten tak mi wypolerował pory że szok
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 11:03   #2399
dwudziestolatka
Zakorzenienie
 
Avatar dwudziestolatka
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 5 704
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

witajcie
Długo się przymierzam do rozpoczęcia OCM i zebrać się nie mogę W końcu postanowiłam, że dzisiaj spróbuję. Nie jestem jeszcze dobrze obeznana w tym temacie, chociaż przeczytałam prawie cały wątek, więc może ktoś mógłby mi doradzić co będzie dobre na początek.
Mam dość jasną cerę, z punktowymi piegami (których i tak nie lubię), trochę zaskórników (głównie na czole, nosie i brodzie) i na jednym policzku 2-3 takie grubsze podskórne twarde krostki, których nie da się wycisnąć
Mam w domu takie oleje:
1. z pestek winogron
2.sezamowy
3. lniany
4. z orzecha włoskiego
5. ryżowy
i niewielką już ilość jojoby i tamanu

Jakiego z tych ww. najlepiej używać jako bazowego? I który najlepiej dołączyć? Czy od razu kupić rycynowy?
__________________
dwudziestolatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-15, 11:14   #2400
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Anoa Pokaż wiadomość
Dziewczyny, nie wiem dlaczego, ale moja skora po całym olejowaniu i po nałożeniu nawet samego olejku (używam arganowego) na wierzchu jest tłustawa, ale mimo to widzę lekkie przymarszczenia skóry w niektórych miejscach :/ Co się dzieje? Dlaczego tak dziwnie reaguje?
Wiesz mam podobnie też mam olej arganowy ale nie używam go bo dowiedziałam się tutaj że jest on komadogenny i po nim dostałam wysypki.. smarowałam nim calą buźkę zanim zaczęłam stosować OCM..OCM stosuje już 3 tydzień i nadal mam suchą buźkę, nawet jeśli jakiś olej użyję;/ w sumie czekam aż produkcja sebum się unormuje, być może za bardzo zawsze nawilżam i skóra się przyzwyczaiła? nie wiem, póki co czuję ściągniętą twarz.. ale skórę mam o niebo lepszą po mimo wszystko! jest ujednolicona i w ogóle.. aha pory miałam bardziej rozszerzone jak ją tak natłuszczałam.. dlatego chce to ograniczyć.. cierpliwie czekam na jeszcze większe efekty.. też jeszcze troche mi sie skóra czyści ale nie będę na to narzekać bo w końcu moje czoło jest gładziutkie i mięciutkie i polika też!

Dwudziestolatka powiedz czy twoja skóra jest sucha czy tłusta czy mieszana a oliwę z oliwek nie masz? to najbardziej podstawowy i w sumie chyba mało ryzykowny;p ja użyuwam Extra vergine na suchą skórę. Na tłusta polecały dziewczyny z oleju lnianego..Aha nie bój się eksperymentować sama korzystając z wiadomości na tym forum

Edytowane przez soonik
Czas edycji: 2012-05-15 o 11:18
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:31.