Kotek coraz mniej je - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Hobby > Zwierzęta domowe - wiZOOż

Notka

Zwierzęta domowe - wiZOOż Forum dla miłośników zwierząt domowych. Szukasz porady w temacie psów, kotów, żółwi, chomików itp.? Forum wiZOOż to miejsce dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-12-09, 20:45   #1
Anunti
Przyczajenie
 
Avatar Anunti
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 16

Kotek coraz mniej je


Witajcie
Posiadam kochanego kociaka, który skończy za tydzień 3 miesiąc. Od jakiegoś czasu je coraz mniej. Karmiłam go na przemian jedzonkiem dla juniorków, to jakimś mięskiem itp. - jadł wszystko. Teraz niestety wybrzydza, powącha i odchodząc macha łapką tak jakby zakopywał jedzonko. Czasem wróci zje niewiele, odchodzi i wraca za jakiś czas i znowu skubnie coś. Nie wiem jak to tłumaczyć, skoro wcześniej jadł wszystko, bez wybrzydzania. Zaznaczam, że byłam u weterynarza i jest odrobaczony.
__________________

Anunti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 10:53   #2
agusiajnw
Zakorzenienie
 
Avatar agusiajnw
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 634
Dot.: Kotek coraz mniej je

Cytat:
Napisane przez Anunti Pokaż wiadomość
Witajcie
Posiadam kochanego kociaka, który skończy za tydzień 3 miesiąc. Od jakiegoś czasu je coraz mniej. Karmiłam go na przemian jedzonkiem dla juniorków, to jakimś mięskiem itp. - jadł wszystko. Teraz niestety wybrzydza, powącha i odchodząc macha łapką tak jakby zakopywał jedzonko. Czasem wróci zje niewiele, odchodzi i wraca za jakiś czas i znowu skubnie coś. Nie wiem jak to tłumaczyć, skoro wcześniej jadł wszystko, bez wybrzydzania. Zaznaczam, że byłam u weterynarza i jest odrobaczony.
Ale podawałaś różne rzeczy i na wszystko tak reaguje?
Moja kotka odruchem zakopywania reaguje tylko na rzeczy które jej nie smakują...
A to że kotek je na raty, to jest zupełnie normalne więc jeśli w ciągu dnia zjada całą porcję to nie ma powodu do obaw
agusiajnw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 11:09   #3
moee
Zakorzenienie
 
Avatar moee
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 6 544
Dot.: Kotek coraz mniej je

wybredna bestia

Nie przejmuj sie- koty tak maja , moja kocia to juz w ogole przechodzi sama siebie w kiwaniu nosem na jedzenie. Ja rowniez w wybieraniu jej jedzienia coby tylko cos zjadla.
Miesa zadnego nie jadla przez pol roku , nic - liznela cos tam i odchodzila. Teraz znowu je( przeszlo jej ) ..Spytaj sie w sklepie po prostu o cos dla niejadkow - pokarm ma specjalne skladniki dzialajace na koty, apetyt ich
__________________
"Lubię być kurą domową
Do pralki wrzucić problem wraz z głową
Pralka pierze, ja nie wierzę w nic
Słodko jest nie myśleć o niczym
Się zgubić we własnej spódnicy.."
moee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 12:37   #4
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Kotek coraz mniej je

Koty są wybredne, miałam kiedyś takiego, który u poprzednich właścicieli karmiony był whiskasem i jak powąchał u mnie hillsa to miauczał żałośnie Podkarmiałam go troszke mięskiem, mieszałam je z karmą - maluch wydłubywał kawałki mięsa, a hillsa wypluwał Po dwóch dniach chyba troszkę zgłodniał i powoli się przekonał do nowej karmy. Może po prostu przeczekaj, jesli nie chudnie, sierść i kupy ma ładne, z pyszczka mu brzydko nie pachnie, jest aktywny to najpewniej grymasi ;-)
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-12-10, 16:28   #5
Anunti
Przyczajenie
 
Avatar Anunti
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Jelenia Góra
Wiadomości: 16
Dot.: Kotek coraz mniej je

Oprócz tego, że grymasi wszystko poza tym jest w porządku, bawi się i psoci, ma ładną, błyszczącą sierść i kupkę także w porządku Waży także dobrze jak na swój wiek Po prostu nie jestem chyba przyzwyczajona do takich grymasów, bo mój poprzedni kot wcinał wszystko, nie raz nawet potrafił ukraść suchy chleb i zjeść ze smakiem uwielbiał zupy i wszystkie potrawy, które my, ludzie jedliśmy Uspokoiłyście mnie dziewczyny, muszę chyba być cierpliwa i powoli zwalczać te grymasy
__________________


Edytowane przez Anunti
Czas edycji: 2010-12-12 o 09:50
Anunti jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zwierzęta domowe - wiZOOż


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:04.