Rezonans magnetyczny - pytanko - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-29, 10:11   #31
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomości: 18 377
Dot.: Rezonans magnetyczny - pytanko

Cytat:
Napisane przez Hortencja Pokaż wiadomość
Może się zdziwicie ale ja miałam dwukrotnie robiony rezonans głowy, z dwoma łukami aparatu stałego na zębach

Fakt, to jest dziwne.
Wytłumaczeniem mogłoby tu być to, z jakich dokładnie stopów/materiałów był wykonany aparat.
__________________
Źle czy dobrze, okaże się później. Ale trzeba działać, śmiało chwytać życie za grzywę.
Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się.


Śledź też pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 16:50   #32
aptrp
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 542
Dot.: Rezonans magnetyczny - pytanko

Wcale nie dziwne. Tak jak piszesz - jeżeli materiał jest ze stopu/metalu nieferromagnetycznego, to nie zakłóca działania pola magnetycznego mri i można robić bez obaw o wynik i o zdrowie.
Z tym wyrywaniem kawałków metalu to raczej bujda, choć mogą się przesunąć i na pewno się trochę rozgrzeją, więc jest to mimo wszystko niebezpieczne. Jeżeli materiał jest przyczepiony do kości czy zębów, to takiego niebezpieczeństwa dla zdrowia nie ma (choć może zakłócić pole i badanie będzie trudne do interpretacji). Największe zagrożenie jest dla np. stymulatorów, kardiowerterów itp. I dla telefonów komórkowych :P
Co do srebra - teoretycznie jest nieferromagnetyczne, więc mogą Cię puścić.
aptrp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 09:01   #33
aptrp
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 542
Dot.: Rezonans magnetyczny - pytanko

Aha - o wiele ważniejsze jest, żeby przyjść na badanie bez makijażu, bo to dopiero może zakłócić obraz. Poważnie.
aptrp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 20:19   #34
monikaa86
Raczkowanie
 
Avatar monikaa86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 50
Dot.: Rezonans magnetyczny - pytanko

Źle mnie chyba zrozumiałyście, kochane Ja mam dziurkę w pełni wygojoną i mogę poruszać kolczykiem swobodnie. Chodzi tylko o to, że pręcik ma mniejszą średnicę niż kuleczka, którą jest kolczyk zakończony, a która się nie odkręca. Stąd problem z wyjęciem W poniedziałek zadzwonię i zapytam się, czy mnie wpuszczą, a jeśli nie, to kolczyk przetnę i usunę, a po badaniu kupię nowy, niezakończony kuleczką
Co do tego, ile trzeba czekać na badanie. W moim rodzinnym Płocku do końca roku nie ma już terminów, za to w Płońsku pani umówiła mnie za miesiąc - także różnica kolosalna I oczywiście idę na NFZ, bo prywatnie absolutnie nie byłoby mnie stać
P.S. Dziękuję za tak duży odzew z Waszej strony
monikaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-09, 09:41   #35
monikaa86
Raczkowanie
 
Avatar monikaa86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 50
Dot.: Rezonans magnetyczny - pytanko

Cytat:
Napisane przez aptrp Pokaż wiadomość
Aha - o wiele ważniejsze jest, żeby przyjść na badanie bez makijażu, bo to dopiero może zakłócić obraz. Poważnie.
Dobrze wiedzieć, dziękuję za info
Co do kolczyka, to dzwoniłam do przychodni i powiedziano mi, że lepiej go usunąć, nawet jeśli jest to srebro. Pani powiedziała, że gdyby jednak się nie udało, żebym przyjechała i wtedy zobaczymy co dalej. Wczoraj jednak udało mi się kupic nowy kolczyk ze stali chirurgicznej niezakończony kuleczką (dość ciężko o te kolczyki, bo wszędzie są właśnie te z kulką), stary więc przecięłam bez problemu, usunęłam i "zainstalowałam" nowy. Teraz towarzyszy mi nie biała, a błękitna cyrkonia
W każdym razie dziękuję, kochane, za wszelkie rady I wątek można już chyba uznać za zamknięty No chyba, że któraś miała jakieś przygody z rezonansem i kolczykami, to dajcie znać
monikaa86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-30, 07:50   #36
patision
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 345
Dot.: Rezonans magnetyczny - pytanko

Dzisiaj mam rezonans magnetyczny kolana czy muszę ściągać kolczyk z pępka i z uszów .?
patision jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-11-22, 10:02   #37
Delios
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 2
Dot.: Rezonans magnetyczny - pytanko

Jak ja miałem wykonywany rezonans magnetyczny w Krakowie to musiałem wszystko zdjąć, zawsze chodzę w łańcuszku. Zwrócili mi na to uwagę, nie pytałem się po co. W taki przypadku po prostu chyba trzeba zdejmować takie elementy.

Edytowane przez Delios
Czas edycji: 2014-11-22 o 10:05
Delios jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-27, 12:34   #38
mojeallegro
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 1
Dot.: Rezonans magnetyczny - pytanko odnośnie kolczyka w nosie

Ściągasz wszystko co zawiera metal - wszystko! Wczoraj miałam rezonans przysadki mózgowej w***ciach reklama*** (mam go w pakiecie med.) i założyłam stanik bez usztywnienia, bawełniane legginsy, ciepły sweterek w którym spokojnie mogę podciągnąć rękawki(iglę miałam w żyle w zgięciu), zdejmowałam okulary i wszystko zostało w zamkniętym pomieszczeniu w szatni. Wzięłam ze sobą na badanie dużą butelkę z wodą (picie dopiero po badaniu, trzeba pić po ok. 2,5l dziennie przez 3 dni żeby pozbyć się kontrastu-mąż w poczekalni siedział z wodą). Na badanie idzie się bez makijażu i 4h przed badaniem ostatni posiłek. Kontrast(gadovist 5ml) po ok.20min - nie czułam się po nim jakoś dziwnie/inaczej. Przed badaniem wzięłam w domu dwa xanaxy żeby się wyluzować bo mam klaustrofobie. Cieszę się że założyłam na badanie opaskę na oczy(taką do spania) i włożyłam pod słuchawki które mi dali zatyczki silikonowe (słyszałam hałas, ale mniejszy). Jak się boicie, to załóżcie opaskę na oczy jak tylko się położycie i z głowy - zero stresu. Nie czułam w tunelu nawiewu powietrza... Czasami czułam jakieś wibracje kiedy maszyna pracowała. Plomba amalgamatowa nie przeszkadza podczas badania - nie wystrzeli Wynik dostałam kilka minut po badaniu - bo wyszło że chyba mam gruczolaka
Po badaniu siedziałam jeszcze 2o min z igłą(welfronem). Ogólnie - nie ma się czego bać! Myślcie o czymś miłym podczas badania - jedzenie, wakacje itp. Czas szybko mija. Po każdej sesji "foto" następuje krótka cisza... Normalne.

Edytowane przez klempaa
Czas edycji: 2016-01-27 o 17:17 Powód: ciach reklama
mojeallegro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-10, 13:46   #39
LEWANDA94
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Lokalizacja: Okolice Koszalina
Wiadomości: 1
Dot.: Rezonans magnetyczny - pytanko odnośnie kolczyka w nosie

Przyłącze się do pytania. Już dawno było zadawane ale może uzyskam odpowiedz. Tylko że ja mam taki problem że posiadam rzęsy metoda 2:1. Czy one są przeszkodą do wykonania rezonansu? Bo trochę się obawiam. Muszę pilnie wykonać rezonans a co jeśli okaże się, że przeszkadzają?
LEWANDA94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-07-14, 19:45   #40
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Rezonans magnetyczny - pytanko odnośnie kolczyka w nosie

lepiej postaraj się wyjąć kolczyk. Pole rezaonansu jest ogromne i kolczyk może Ci się wyrwać.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-14 20:45:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:21.