Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 137 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-08-19, 13:22   #4081
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 717
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

wiem, że już pytałam o ten olejek Elixir K Ultime
ale.. czy napewno olejki nie rozjasniają włosów?
bo używam go od dłuższego czasu i mam wrażenie ze mi pojaśniały bede wdzięczna za spojrzenie jeszcze raz na ten skład.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kerastaseelixir-6.jpg (32,7 KB, 9 załadowań)
Symetria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 15:26   #4082
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dorka1980 Pokaż wiadomość
Prosze o poradę-czy to cudo nie jest napchane jakimiś silikonami i innymi "cudami"
Lancome, Sensation Totale, Continuous C Perfecting Complex (Serum udoskonalające)

INCI: Aqua/Water, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Alcohol Denat, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glycerin, Polysilicone-8, C12-13 Pareth-23, C12-13 Pareth-3, Ascorbyl Glucoside, Mica, Tocopheryl Acetate, Sodium Hyaluronate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Magnesium Aluminum Silicate, Ethylparaben, Triethanolamine, Spiraea Ulmaria/Spiraea Ulmaria Extract, Silica, Polymethylsilsesquioxane, Polymethyl Methacrylate, Polysorbate-80, Polycaprolactone, Solanum Lycopersicum/Tomato Extract, Ammonium Polyacryloyldmethyl Taurate, Dimethiconol, Manganese Gluconate, Isohexadecane, Propylparaben, Isobutylparaben, Capryloyl Glycine, Acrylamide/Sodium Acryloyldimethyltaurate Copolymer, Disodium EDTA, Methylparaben, Butylparaben, Vitreoscilla Ferment, Aluminium Hydroxide, Divinyl dimethicone/Dimethicone Copolymer, Parfum/Fragrance, CI 14700/Red 4.(04.07.2008)

dziękuję
serum zaraz na poczatku zawiera silikony/ polimery silikonowe. (moglam wszystkich nie zaznaczyc)Ale to nie znaczy ze nalezy kosmetyk wyrzucic do kosza. Zawartosc silikonow da ladne wykonczenie na skorze- optycznie ja wygladzi, ulatwi rozprowadzenie preparatu -ogolnie poprawi własności sensoryczne; Cyclohexasiloxane odparowuje podczas rozprowadzania kosmetyku i nie tworzy zadnego lepkiego filmu.
Nie podoba mi sie Alcohol Denat tak wysoko- ale jesli twoja skora nie jest b wrazliwa to ok
serum zawiera antyoksydanty (wit e i c ), kwas hialuronowy
wysoko w skladzie jest srodek konserwujacy mogacy podrazniac/wywolywac alergie
udoskonalające wlasciwosci tego serum beda polegaly na optycznym polepszeniu cery- wygladzeniu jej glownie dzieki silikonom- nie na porzadnym odzywieniu skory. dla mnie ten kosmetyk jest raczej baza - nie serum


---------- Dopisano o 15:26 ---------- Poprzedni post napisano o 15:10 ----------

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
wiem, że już pytałam o ten olejek Elixir K Ultime
ale.. czy napewno olejki nie rozjasniają włosów?
bo używam go od dłuższego czasu i mam wrażenie ze mi pojaśniały bede wdzięczna za spojrzenie jeszcze raz na ten skład.
olejek ten zawiera silikony,
zea mays oil - to poprostu olej kukurydziany - zawiera kwas linolowy (super dla wlosow)
dalej tez olejki- sklad wskazuje raczej na to ze wlosy beda nablyszczone a nie rozjasnione.... ja nie wiem co tu moze rozjasniac
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-08-19 o 15:11 Powód: literowka
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 17:18   #4083
dorka1980
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Nowa Alexandria
Wiadomości: 2 627
GG do dorka1980
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

pokrzywa dzięki za opis!
dorka1980 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 20:04   #4084
mikasa5
Zadomowienie
 
Avatar mikasa5
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 520
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość

Olej słonecznikowy i rycynowy nie są uważane za zapychacze, ale po nich mamy litanie mniejszych lub większych zapychaczy i silnie okluzyjnych składników. Biorac pod uwage że jest to produkt bezwodny to jest ich zapewne duzo. Ja bym sie bała, ze zniwecze efekty retinoidów. Poza tym uważam że warto byłoby uzywać czegoś z humektantami.
Tylko, że ja już sama nie wiem czego mam używać Mam takie dni, że moja skóra jest zaczerwieniona i tak ściągnięta, że nawet nie mogę się swobodnie uśmiechnąć...Siedzę i szukam jakiegoś dobrego nawilżacza, chociażby tłuściocha na noc, który by super nawilżał i nie kosztował fortuny, bo mam dopiero 15 lat no i logiczne, że sama nie dysponuję jeszcze pieniędzmi, a na leczenie dermatologiczne już dużo wydaję
Może Ty mogłabyś mi coś polecić ? Próbowałam już słynnego Humektanu, po którym miałam jeszcze bardziej podrażnioną i ściągniętą skórę, a po dłuższym czasie chyba mnie zapchał... A boję się i unikam wszystkiego z chemią i zapychaczami w składzie, bo jak sama napisałaś, szkoda niwelować efekty leczenia....

I oczywiście dziękuję za rozszyfrowanie składu tego balsamu
__________________
wymiana
mikasa5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 20:54   #4085
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Przejrzałam watek i widziałam , że było już pytanie o analizę tego kremu , ale ponieważ nikt go w końcu nie zaanalizował , prosiłabym o analizę pod katem zapychania i pod katem tego , czy będzie w miarę porządnie nawilżał

Bioderma, Hydrabio, Light Cream (Krem nawilżający o lekkiej konsystencji)

Skład: Water (Aqua), Glycerin, Cyclomethicone, Dicaprylyl Ether, Dimethicone, Alcohol Denat., Cyclopentasiloxane, Glycol Palmitate, Polyehtylene, Sodium Lactate, Arachidyl Alcohol, Niacinamide, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Anhydroxylitol, Xylitol, Rhamnose, Mannitol, Fructooligosaccharides, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Behenyl Alcohol, Xylitylglucoside, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arachidyl Glucoside, Hexyldecanol, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Caprylic/Capric Triglyceride, Laminaria Ochroleuca Extract, Disodium Edta, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Ethylparaben, Isobutylparaben, Fragrance (Parfum) (31.08.2007.)


z góry dziękuje za poświęcenie czasu
Zapchać zdecydowanie nie powinien, faktycznie wygląda lekko i przyjemnie w użytkowaniu. Jeśli masz tłustą czy mieszaną skóre to powinien wystarczająco nawilżyć - sporo w nim cennych składników nawilżających, działających również regenerujaco, ochronnie czy antyoksydacyjnie. Do tego lekkie emolienty, silikony to też dobre emolienty

---------- Dopisano o 20:54 ---------- Poprzedni post napisano o 20:41 ----------

Cytat:
Napisane przez mikasa5 Pokaż wiadomość
Tylko, że ja już sama nie wiem czego mam używać Mam takie dni, że moja skóra jest zaczerwieniona i tak ściągnięta, że nawet nie mogę się swobodnie uśmiechnąć...Siedzę i szukam jakiegoś dobrego nawilżacza, chociażby tłuściocha na noc, który by super nawilżał i nie kosztował fortuny, bo mam dopiero 15 lat no i logiczne, że sama nie dysponuję jeszcze pieniędzmi, a na leczenie dermatologiczne już dużo wydaję
Może Ty mogłabyś mi coś polecić ? Próbowałam już słynnego Humektanu, po którym miałam jeszcze bardziej podrażnioną i ściągniętą skórę, a po dłuższym czasie chyba mnie zapchał... A boję się i unikam wszystkiego z chemią i zapychaczami w składzie, bo jak sama napisałaś, szkoda niwelować efekty leczenia....

I oczywiście dziękuję za rozszyfrowanie składu tego balsamu
Przede wszystkim radziłabym Ci przejść sie po aptekach i popytać o próbki kremów. Teraz jakich? Proponowałabym Bioderma Cicabio, bo ma sporo składników regenerujących i przyspieszających gojenie. Z bardziej tłustych Ziaja Kuracja lipidowa krem naprawczy (ma troche zapychaczy ale i dobrych składników nawilżających); Iwostin Hydratia krem lub serum z ceramidami; Baikaderm krem. Alantandermoline lekki krem lub półtłusty. SVR, Xerial 5 Creme Visage. Wymieniłam tu różne kremy jedne bardziej tłuste, inne to bomby nawilżaczy.
Proponuje próbki bo kremy z Biodermy, SVR czy nawet naszego Iwostinu tanie nie są wiec lepiej wypróbować na początek. Reszta to tanie, polskie produkty.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-19 o 20:42
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-19, 23:23   #4086
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hey ogólnie powiedziałabyś że ta wersja będzie lepiej chronić niz ta "intense" z spf 20 a ppd 8 ??(tam jest parsol,octocrylene,ethylh exyl salicylate oraz homosalate ). Dodam,że ten wałkuje się trochę, a tamten wcale

Chyba spróbuję go wymienić jakoś..... na wersję spf 20, UVA 8, bo skoro się wałkuje oto chroni mnie słabo ten co otrzymałem, prawda?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 07:20   #4087
smirky
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 234
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy mogę prosić jeszcze o przeanalizowanie składu maseczki do włosów Dabor z proteinami jajecznymi?

Skład:
aqua, cetrimonium chloride, ceteary alcohol, myristyl alcohol, propylene glicol, parfum, honey extract, hydrogeneted castor oil, marrow extract, egg powder olea europea, olive, fruit oil, magnesium nitrate, metylchloroisothiazolin, citric acid ci 19140, ci42080, ci 28440,, ci73015, ci 16255
smirky jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 11:51   #4088
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Poproszę o analizę składu tej odzywki do włosów.
Ziaja, Intensywna Pielęgnacja Włosów, Odżywka `Codzienna pielęgnacja jojoba`

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Salicylate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinesis (Jojoba), Seed Oil, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate,2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum, Linalool, Limonene, Citronellol, Citric Acid

Oraz tego szamponu:
Avea Szampon brzozowy
Przy codziennym używaniu miałam bardzo przesuszone włosy i swędzącą skórę głowy. Przez jaki składnik jest to mozliwe?

skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide DEA, citric acid, parfum, betula Alba, 2-bromo-2-nitropropare-1, 3-Diol,Cl 15985, Cl 19140, Cl 42090.

Edytowane przez Agnieszka987
Czas edycji: 2011-08-20 o 11:58
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 12:14   #4089
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Poproszę o analizę składu tej odzywki do włosów.
Ziaja, Intensywna Pielęgnacja Włosów, Odżywka `Codzienna pielęgnacja jojoba`

Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Salicylate, Paraffinum Liquidum (Mineral Oil), Panthenol, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Simmondsia Chinesis (Jojoba) Seed Oil, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate,2-Bromo-2-Nitropropane-1, 3-Diol, Parfum, Linalool, Limonene, Citronellol, Citric Acid

Jest w niej troche emolietnów, zatrzymujących wode i zmiękczających. Jeden antystatyk, który pomoże w rozczesywaniu i wygładzi. Jest też filtr UVB. Dwa humktanty nawilża i przyciągną wode. Ekstrakt z aloesu, jeśli jest dobrej jakości, zadziała łagodzaco i nawilzająco dla skalpu.Silikon wygładzi, nabłyszczy i ochroni przed czynnikami mechanicznymi i wys. temp. Ogłlnie dobra odżywka, jest w niej chyba wszystko co być powinno.


Cytat:
Oraz tego szamponu:
Avea Szampon brzozowy
Cytat:
Przy codziennym używaniu miałam bardzo przesuszone włosy i swędzącą skórę głowy. Przez jaki składnik jest to mozliwe?

skład: aqua, sodium laureth sulfate, sodium chloride, cocamide DEA, citric acid, parfum, betula Alba, 2-bromo-2-nitropropare-1, 3-Diol,Cl 15985, Cl 19140, Cl 42090.
Kiepścizna, to jest szampon typu "pół litra za 2 zł", ale i tak szkoda tych dwóch złotych. Oparty jest na silnym surfaktancjie SLES. po nim nastna jest już sól uzywana do zagęszczenia w steżeniach ok. 0,5-2%. Następnie jeszcze jeden surfaktant w celu złagodzenia SLES-u, ale w śladowej ilości. Dale regulator pH, ekstrakt z brzozy, konserwant i barwniki. BRAK tu jakichkolwiek składnikow kondycjonujacych, nawilżajacych itp. Zdziwiłabym sie gdyby kogoś skóra nie swędziała i włosy sie nie przesuszyły po czyms takim.
Odstaw i zużyj do naczyń.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-20 o 12:20
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 12:32   #4090
Agnieszka987
Zakorzenienie
 
Avatar Agnieszka987
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 5 143
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Jest w niej troche emolietnów, zatrzymujących wode i zmiękczających. Jeden antystatyk, który pomoże w rozczesywaniu i wygładzi. Jest też filtr UVB. Dwa humktanty nawilża i przyciągną wode. Ekstrakt z aloesu, jeśli jest dobrej jakości, zadziała łagodzaco i nawilzająco dla skalpu.Silikon wygładzi, nabłyszczy i ochroni przed czynnikami mechanicznymi i wys. temp. Ogłlnie dobra odżywka, jest w niej chyba wszystko co być powinno.



Kiepścizna, to jest szampon typu "pół litra za 2 zł", ale i tak szkoda tych dwóch złotych. Oparty jest na silnym surfaktancjie SLES. po nim nastna jest już sól uzywana do zagęszczenia w steżeniach ok. 0,5-2%. Następnie jeszcze jeden surfaktant w celu złagodzenia SLES-u, ale w śladowej ilości. Dale regulator pH, ekstrakt z brzozy, konserwant i barwniki. BRAK tu jakichkolwiek składnikow kondycjonujacych, nawilżajacych itp. Zdziwiłabym sie gdyby kogoś skóra nie swędziała i włosy sie nie przesuszyły po czyms takim.
Odstaw i zużyj do naczyń.
Dziękuję. Kupiłam go bo mam włosy przetłuszczające się i chciałam się pozbyc silikonów z włosów, a po nim włosy były "oczyszczone". Ale skoro piszesz że skład to masakra więc chyba wrócę do mojego gliss kura.
Agnieszka987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 12:50   #4091
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez smirky Pokaż wiadomość
Czy mogę prosić jeszcze o przeanalizowanie składu maseczki do włosów Dabor z proteinami jajecznymi?

Skład:
aqua, cetrimonium chloride, ceteary alcohol, myristyl alcohol, propylene glicol, parfum, honey extract, hydrogeneted castor oil, marrow extract, egg powder, olea europea olive fruit oil, magnesium nitrate, metylchloroisothiazolin, citric acid ci 19140, ci42080, ci 28440,, ci73015, ci 16255
Na poczatek antystatyk - ułatwi rozczesania, zniweluje ładunki i wygładzi, później natłuszczające i nawilżą poprzez zatrzymanie wody emolienty, która zwiąże humektant. Dale ekstrakty z miodu, jajek wzmocnią włosy, jest jeszcze ekstrakt podejrzewam z krwawnika (yarrow), bo raczej nei ze szpiku

Z kosmetykami do włosów warto iść na podforum "pielęgnacja" lub "dla zakręconych", tam lepiej zrobią analizy

Cytat:
Napisane przez Agnieszka987 Pokaż wiadomość
Dziękuję. Kupiłam go bo mam włosy przetłuszczające się i chciałam się pozbyc silikonów z włosów, a po nim włosy były "oczyszczone". Ale skoro piszesz że skład to masakra więc chyba wrócę do mojego gliss kura.
Jest sporo łagodniejszych szamponów, które oczyszczą, np. Farmona, Fitomed, Mypa czy Barwa.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
hey ogólnie powiedziałabyś że ta wersja będzie lepiej chronić niz ta "intense" z spf 20 a ppd 8 ??(tam jest parsol,octocrylene,ethylh exyl salicylate oraz homosalate ). Dodam,że ten wałkuje się trochę, a tamten wcale

Chyba spróbuję go wymienić jakoś..... na wersję spf 20, UVA 8, bo skoro się wałkuje oto chroni mnie słabo ten co otrzymałem, prawda?
O tym jak ochronią informują SPF i PPD, czyli Intense chroni przed UVB, a to co masz przed UVA. Jesli Ci sie wałkuje to spróbuj najpierw szybko rozzsmarować na kawałku twarzy po czym wklepać.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 14:52   #4092
Symetria
Rozeznanie
 
Avatar Symetria
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 717
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Pokrzywa: dziekuję za wcześniejszą analizę
------------------------------
Bardzo poproszę o analize tej odżywki:
Moze w niej jest coś co rozjasnia włosy?!
Bo już nie wiem od czego mi sie tak zrobiło..

JOICO K-Pak Reconstruct (odżywka):
Składniki:Deionized Water (Aqua), Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Alcohol, Glycol Stearate, Ceteth-2, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Hydrolyzed Human Hair Keratin (Quadramine Complex) Lauridimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Human Hair Keratin, Hydrolyzed Keratin PG-Propyl Methylsilanediol, Thioctic Acid, Psidium Guava Fruit Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Aleurites Moluccana (Kukui) Seed Oil, Glycolipids, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butly Methoxydibenzolymethane, Benzophenone-4, Hyaluronic Acid, Cetrimonium Bromide, Disodium EDTA, PEG-20 Almond Glycerides, Sodium Chloride, Myristyl Myristate, Fcitric Acid, Glyceryl Stearate, Fragrance (Parfum), Sorbic Acid, Keratin Amino Acids, PEG/PPG-20/23 Dimethicone, Glycerin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Methlyparaben, Propylparaben.

Edytowane przez Symetria
Czas edycji: 2011-08-20 o 15:08
Symetria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 15:39   #4093
rer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 12
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Prosiłabym o powiedzenie mi czegoś na temat kremu, który poleciła mi kuzynka, mamy podobną cerę, więc zastanawiam się nad nim, jednak jest dość drogi, teoretycznie "professional use only" i stąd moje wątpliwości.

CLARENA Hydro Oxy Cream


Skład: aqua, ethylhexyl cocoate, glycerin, cetearyl alcohol, ceteareth-20, petrolatum, panthenol, sodium hyaluronate, camellia sinensis leaf extract, butylene glycol, laminaria hyperborea extract, saccharide isomerate, butyrospermum parkii (shea butter), urea, titanium dioxide, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dmdm hydantoin, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, triethanolamine, parfum, alpha-isomethyl ionone, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxymethylpentylcycloh exenca, limonene, linalol
rer jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 17:41   #4094
samajka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 60
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Widzę że jedziecie z analizą włosowatych kosmetyków , więc chętnie p0drzucam mój zestaw Klorane - mango -miało to to świetne opinie na KWC , ale jeśli chodzi o skład już widzę ściemę , tytułowe mango jest prawie że na końcu

poza tym wydaje mi się że w odżywce jest za dużo silkonów ( z tym że ja się nie znam , niektóre niby złe nie są) , ale 3 rózne w jednym kosmetyku to chyba i tak za dużo , zresztą miałam nadzieje,że podstawą odżywki będzie ten ekstrat z mango.......... ,
nie było składu na KWC więc kupiłam - no i mango jest pod koniec składu . Oszuści cholerni

Klorane, Szampon odżywczy na bazie wyciągu z mango

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide MIPA, Cocamidopropyl Betaine, Tea-Cocoyl Hydrolzed Collagen, Propylene Glycol, Butylparaben, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Ethylparaben, Parfum, Glycol Palmitate, Glycol Stearate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Isobutylparaben, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter (Mangifera Indica), Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Yellow 5 (CI 19140), Yellow 6 (CI 15985)

Klorane, Balsam odżywczy na bazie wciągu z mango

Skład: aqua, ethylhexyl palmitate , cetearyl alcohol , cyclomethicone , behentrimonium chloride , amodimethicone ,
ceteareth - 33 , cetrimonium chloride, dimethiconol , disodium edta.
fragrance ( parfum ), isopropyl alcohol, mangifera indica( mango) seed butter , methylparaben , trideceth-12 , yellow5 (CI 19140) , yellow 6 (15985)
samajka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 17:57   #4095
Miss Dramatique
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Dramatique
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 644
GG do Miss Dramatique
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

proszę o analizę

Catrice Cosmetics, Infinite Matt up to 18h Make Up [podkład matujący]

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, PPG-18, Stearoyl Inulin, Sodium Chloride, Acrylates, Dimethicone Crosspolymer, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Polysorbate 80, Hydrated Silica, Dimethicone, Aluminium Hydroxide, PEG-8, Ethylhexylglycerin, Trimethoxycaprylylsilane, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl, Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide).
__________________
bo Siatkówka to nie jest zwykły sport.
to jest uzależnienie!
Miss Dramatique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 21:29   #4096
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Symetria Pokaż wiadomość
Pokrzywa: dziekuję za wcześniejszą analizę
------------------------------
Bardzo poproszę o analize tej odżywki:
Moze w niej jest coś co rozjasnia włosy?!
Bo już nie wiem od czego mi sie tak zrobiło..

JOICO K-Pak Reconstruct (odżywka):
Składniki:Deionized Water (Aqua), Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetyl Alcohol, Glycol Stearate, Ceteth-2, Cetearyl Alcohol, Ceteareth-20, Hydrolyzed Human Hair Keratin (Quadramine Complex) Lauridimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Human Hair Keratin, Hydrolyzed Keratin PG-Propyl Methylsilanediol, Thioctic Acid, Psidium Guava Fruit Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Aleurites Moluccana (Kukui) Seed Oil, Glycolipids, Allantoin, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butly Methoxydibenzolymethane, Benzophenone-4, Hyaluronic Acid, Cetrimonium Bromide, Disodium EDTA, PEG-20 Almond Glycerides, Sodium Chloride, Myristyl Myristate, Fcitric Acid, Glyceryl Stearate, Fragrance (Parfum), Sorbic Acid, Keratin Amino Acids, PEG/PPG-20/23 Dimethicone, Glycerin, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, Methlyparaben, Propylparaben.
Sklady kosmetykow do wlosow sa analizowane tutaj:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757
cala seria k pak r byla juz analizowana,
od siebie dodam tylko krotkie podsumowanie - ok odzywka powinna pozytywnie wplynac na strukture wlosa- wygladzi nie wiem co moglo w niej rozjasnic wlosy

---------- Dopisano o 21:08 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez rer Pokaż wiadomość
Prosiłabym o powiedzenie mi czegoś na temat kremu, który poleciła mi kuzynka, mamy podobną cerę, więc zastanawiam się nad nim, jednak jest dość drogi, teoretycznie "professional use only" i stąd moje wątpliwości.

CLARENA Hydro Oxy Cream


Skład: aqua, ethylhexyl cocoate, glycerin, cetearyl alcohol, ceteareth-20, petrolatum, panthenol, sodium hyaluronate, camellia sinensis leaf extract, butylene glycol, laminaria hyperborea extract, saccharide isomerate, butyrospermum parkii (shea butter), urea, titanium dioxide, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, dmdm hydantoin, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, triethanolamine, parfum, alpha-isomethyl ionone, butylphenyl methylpropional, hexyl cinnamal, hydroxymethylpentylcycloh exenca, limonene, linalol


Krem zapobiegnie nadmiernemu odparowywaniu wody z powierzchni skory ale obawialabym sie zapchania porow .zaraz na poczatku emolient (tlusty) stworzy na powierzchni skory warstwę okluzyjną .(mnie by zapchal ten krem- ale wiadomo kazda cera jest inna)
dalej petrolatum (wazelina!) - dla mnie kremy z tym skladnikiem odpadaja bo zapychaja mi pory – nie wiem jaka jest twoja poddatnosc na zapychanie
zawiera tez kontrowersyjny konserwant dmdm hydantoin (pochodny od formaldehydu)

---------- Dopisano o 21:15 ---------- Poprzedni post napisano o 21:08 ----------

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość
Widzę że jedziecie z analizą włosowatych kosmetyków , więc chętnie p0drzucam mój zestaw Klorane - mango -miało to to świetne opinie na KWC , ale jeśli chodzi o skład już widzę ściemę , tytułowe mango jest prawie że na końcu

poza tym wydaje mi się że w odżywce jest za dużo silkonów ( z tym że ja się nie znam , niektóre niby złe nie są) , ale 3 rózne w jednym kosmetyku to chyba i tak za dużo , zresztą miałam nadzieje,że podstawą odżywki będzie ten ekstrat z mango.......... ,
nie było składu na KWC więc kupiłam - no i mango jest pod koniec składu . Oszuści cholerni

Klorane, Szampon odżywczy na bazie wyciągu z mango

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamide MIPA, Cocamidopropyl Betaine, Tea-Cocoyl Hydrolzed Collagen, Propylene Glycol, Butylparaben, Citric Acid, DMDM Hydantoin, Ethylparaben, Parfum, Glycol Palmitate, Glycol Stearate, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Isobutylparaben, Mangifera Indica (Mango) Seed Butter (Mangifera Indica), Methylparaben, Phenoxyethanol, Propylparaben, Yellow 5 (CI 19140), Yellow 6 (CI 15985)
specjalistki od szamponow i odzywek tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=246757


przecietny zwykly szampon. Umyje wlosy – to tyle. Tego mango jest tutaj tyle ze dziwie sie ze nie bylo im wstyd w nazwie umiescic

---------- Dopisano o 21:19 ---------- Poprzedni post napisano o 21:15 ----------

Cytat:
Napisane przez samajka Pokaż wiadomość

Klorane, Balsam odżywczy na bazie wciągu z mango

Skład: aqua, ethylhexyl palmitate , cetearyl alcohol , cyclomethicone , behentrimonium chloride , amodimethicone ,
ceteareth - 33 , cetrimonium chloride, dimethiconol , disodium edta.
fragrance ( parfum ), isopropyl alcohol, mangifera indica( mango) seed butter , methylparaben , trideceth-12 , yellow5 (CI 19140) , yellow 6 (15985)
lekka odzywka- raczej wygladzajaca , nie odzywcza

---------- Dopisano o 21:29 ---------- Poprzedni post napisano o 21:19 ----------

Cytat:
Napisane przez Miss Dramatique Pokaż wiadomość
proszę o analizę

Catrice Cosmetics, Infinite Matt up to 18h Make Up [podkład matujący]

Skład: Aqua, Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Glycerin, PPG-18, Stearoyl Inulin, Sodium Chloride, Acrylates, Dimethicone Crosspolymer, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Polysorbate 80, Hydrated Silica, Dimethicone, Aluminium Hydroxide, PEG-8, Ethylhexylglycerin, Trimethoxycaprylylsilane, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Citric Acid, Phenoxyethanol, Parfum, Benzyl Salicylate, Butylphenyl, Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Hexyl Cinnamal, CI 77491, CI 77492, CI 77499 (Iron Oxides), CI 77891 (Titanium Dioxide).
Optycznie wygladzi cere, powinien sie przyjemnie rozprowadzac na skorze.
Jesli twoja cera jest bardzo wrazliwa to uwazaj na chlorek sodu
a jesli nie jest to mozna probowac- podklad o srednim kryciu- nie powinien robic maski. Ale czy bedzie matowil na dlugo... nie sadze
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-08-20 o 20:57
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 21:58   #4097
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Na poczatek antystatyk - ułatwi rozczesania, zniweluje ładunki i wygładzi, później natłuszczające i nawilżą poprzez zatrzymanie wody emolienty, która zwiąże humektant. Dale ekstrakty z miodu, jajek wzmocnią włosy, jest jeszcze ekstrakt podejrzewam z krwawnika (yarrow), bo raczej nei ze szpiku

Z kosmetykami do włosów warto iść na podforum "pielęgnacja" lub "dla zakręconych", tam lepiej zrobią analizy


Jest sporo łagodniejszych szamponów, które oczyszczą, np. Farmona, Fitomed, Mypa czy Barwa.

---------- Dopisano o 12:50 ---------- Poprzedni post napisano o 12:48 ----------



O tym jak ochronią informują SPF i PPD, czyli Intense chroni przed UVB, a to co masz przed UVA. Jesli Ci sie wałkuje to spróbuj najpierw szybko rozzsmarować na kawałku twarzy po czym wklepać.
hey próbowałem i takiego sposobu, żeby się nie wałkował najwięcej ok pół ml dam rade wklepać, a wałkowanie minimalne i tak jest, także krem oddaję. Ten Intense co innego, ale on i tak ochroni również przed UVA? W końcy ma UVA 8, bo napisałaś "Intense chroni przed UVB...."
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 22:26   #4098
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
hey próbowałem i takiego sposobu, żeby się nie wałkował najwięcej ok pół ml dam rade wklepać, a wałkowanie minimalne i tak jest, także krem oddaję. Ten Intense co innego, ale on i tak ochroni również przed UVA? W końcy ma UVA 8, bo napisałaś "Intense chroni przed UVB...."
Miało być oczywiście "chroni lepiej"
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-20, 22:28   #4099
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Miało być oczywiście "chroni lepiej"
Rozumiem, a ten Intense można nazwac stabilnym?
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-08-20, 22:33   #4100
Humbelina93
Przyczajenie
 
Avatar Humbelina93
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 14
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

prosze o analize :

Uriage Roseliane, fluid tonujący:
skład: nylon-12-cyclopentasiloxane - isononyl isononanoate, hydrogenated polydecene, Cl 77891 (titanium dioxide), bis-diglyceryl polyacryladipate-2, octyldodecanol, methyl methacrylate crosspolymer, kaolin, talc, sorbitan stearate, helianthus annuus (sunflower) seed oil, disteardimonium hectorite, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, butylene/ethylene/styrene copolymer, triundecanoin, Cl 77491 (iron oxides), Cl 77492 (iron oxides), parfum, alcohol denaturat, rosa centifolia flower wax, rosa damascena flower wax, Cl 42090 (Blue 1), vitis vinifera leaf extract, laureth-4, BHT, tocopheryl acetate.


Madara decocare, fluid tonujący do twarzy Moon Flower
skład: Aqua, Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil*, Rosa Damascena (Rose) Distillate*, Glycerin*, Theobroma Cacao Seed (Cocoa) Butter*, Cetearyl Alcohol, Hypericum Perforatum (St. John's Wort) Extract*, Calendula Officinalis (Calendula) Extract*, Chamomilla Recutita (Camomile) Extract*, Algae Extract, Plantago Major (Plantain Leaf) Extract*, Cetearyl Glucoside, Capryloyl Glycine, Stearic Acid, Potassium Hydroxide***, Xantan Gum, Aroma**, Citral**, Eugenol**, Limonene**, Linalool** [+/– (may contain), Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)]


i jeszcze to :
Sante Podkład do makijażu twarzy
skład: Aqua (Water), Hydrogenated Vegetable Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Squalane, Talc, Potassium Cetyl Phosphate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Hydrogenated Palm Glycerides, Lauryl PCA, Theobroma Grandiflorum Seed Butter, Punica Granatum Seed Extract*, Sorbitol, Galactoarabinan, Xanthan Gum, Hydrogenated Lecithin, Sodium Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Citric Acid, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Farnesol, [+/-CI 77891, CI 77492, CI 77491]

Edytowane przez Humbelina93
Czas edycji: 2011-08-21 o 19:38 Powód: +
Humbelina93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-21, 22:56   #4101
Miss Dramatique
Zakorzenienie
 
Avatar Miss Dramatique
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 644
GG do Miss Dramatique
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

pokrzywa - dziękuję bardzo

_________________________ _________________________ _______________

proszę o analizę

Ziaja, TinTin, Żel oczyszczający antybakteryjny (nowa wersja)

Skład: Aqua (Water), Coco Glucoside, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Triethanolamine.

i

Ziaja Pro, Żel myjący normalizujący

Skład: Aqua, Coco Glucoside, Propylene Glycol, Camellia Sinesis Leaf Extract, Gkycrrhiza Glabra(Licorice)Root Extract, Thymus Vulgaris(Thyme) Flower/Leaf Extract, Panthenol, Acylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzooate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum(Fragrance), Triethanolamine.

który lepszy dla cery mieszanej ?
__________________
bo Siatkówka to nie jest zwykły sport.
to jest uzależnienie!

Edytowane przez Miss Dramatique
Czas edycji: 2011-08-21 o 23:01
Miss Dramatique jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 08:18   #4102
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Miss Dramatique Pokaż wiadomość

Ziaja, TinTin, Żel oczyszczający antybakteryjny (nowa wersja)

Skład: Aqua (Water), Coco Glucoside, Propylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Extract, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum (Fragrance), Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Triethanolamine.

i

Ziaja Pro, Żel myjący normalizujący

Skład: Aqua, Coco Glucoside, Propylene Glycol, Camellia Sinesis Leaf Extract, Gkycrrhiza Glabra(Licorice)Root Extract, Thymus Vulgaris(Thyme) Flower/Leaf Extract, Panthenol, Acylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Benzooate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum(Fragrance), Triethanolamine.

który lepszy dla cery mieszanej ?
Oba są praktycznie takie same, oparte na jednym bardzo łagodnym detergencie, co prawdopodobnie spowoduje słabą pienialność (to że jest jeden, a nie że łagodny). To czym se różnią to obecność antyoksydacyjnego ekstraktu z herbaty. Podoba mi sie że dodanie ekstratów z lukrecji i tymianku. Ten pierwszy działa łagodząco, antyoksydacyjnie, sebostatycznie itp. Ten drugi antybakteryjnie. Oprócz tego nawilżające humektanty, w tym łagodzący pantenol.
Oba mają brzydki konserwant, ale to produkt do spłukiwania wiec nie ma sie co bać.

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:59 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Rozumiem, a ten Intense można nazwac stabilnym?
Jak najbardziej, teraz ciezko znaleźć niestabilny filtr europejskiej firmy.

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Humbelina93 Pokaż wiadomość
prosze o analize :

Uriage Roseliane, fluid tonujący:
skład: nylon-12-cyclopentasiloxane - isononyl isononanoate, hydrogenated polydecene, Cl 77891 (titanium dioxide), bis-diglyceryl polyacryladipate-2, octyldodecanol, methyl methacrylate crosspolymer, kaolin, talc, sorbitan stearate, helianthus annuus (sunflower) seed oil, disteardimonium hectorite, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, butylene/ethylene/styrene copolymer, triundecanoin, Cl 77491 (iron oxides), Cl 77492 (iron oxides), parfum, alcohol denaturat, rosa centifolia flower wax, rosa damascena flower wax, Cl 42090 (Blue 1), vitis vinifera leaf extract, laureth-4, BHT, tocopheryl acetate.
Dziwi mnie barak wody, moze to bład?
W kazdym razie początek to składnik absorbujący/matujący, dalej wygładzający silikon dwa emolienty. Dalej TiO2 - tylko w jakiej roli, czy filtra czy ty pigmentu to nie wiem. Zakładam że to drugie. Za nim w niewielkich ilościach emolienty, matujące przez absorbowanie sebum glinki, składniki konsystencjotówrcze i pigmenty w postaci tlenków Fe.
Wydaje mi sie ze to fluid raczej do tłuste cery. Jeden jedyny ekstrakt z pestek winogron raczej jest tu antyoksydantem, na jakieś działanie obkurczające naczynia bym nie liczyła.


Cytat:
Madara decocare, fluid tonujący do twarzy Moon Flower
skład: Aqua, Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Oil*, Rosa Damascena (Rose) Distillate*, Glycerin*, Theobroma Cacao Seed (Cocoa) Butter*, Cetearyl Alcohol, Hypericum Perforatum (St. John's Wort) Extract*, Calendula Officinalis (Calendula) Extract*, Chamomilla Recutita (Camomile) Extract*, Algae Extract, Plantago Major (Plantain Leaf) Extract*, Cetearyl Glucoside, Capryloyl Glycine, Stearic Acid, Potassium Hydroxide***, Xantan Gum, Aroma**, Citral**, Eugenol**, Limonene**, Linalool** [+/– (may contain), Mica (CI 77019), Titanium Dioxide (CI77891), Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)
Wygląda na lekki, alkohol jest zaraz po wodzie, wiec może wysiszyć i podraznić wrażliwych, dalej lekki olej jojoba jako główny emolient. Dalej kilka procent hydrolatu z róży oraz wiązący wode humektant. Następnie dwa emolienty, masło kakaowe to straszny zapychacz, ale przy takim stężeniu i towarzystwie nie powinien zrobić krzywdy. Po nich ammy ekstrakty o dziłąniu łagodzącym, antyoksydacyjnym itp. Na końcu pigmenty.
Raczej do tłustej/mieszanej cery


Cytat:
i jeszcze to :
Sante Podkład do makijażu twarzy
skład: Aqua (Water), Hydrogenated Vegetable Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Squalane, Talc, Potassium Cetyl Phosphate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Parfum (Essential Oils), Hydrogenated Palm Glycerides, Lauryl PCA, Theobroma Grandiflorum Seed Butter, Punica Granatum Seed Extract*, Sorbitol, Galactoarabinan, Xanthan Gum, Hydrogenated Lecithin, Sodium Citrate, Ascorbyl Palmitate, Lecithin, Citric Acid, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Farnesol, [+/-CI 77891, CI 77492, CI 77491]
Wydaje sei cieższy nież dwa poprzednie, głównymi emolientami są tu utwardzany wodorem olej roślinny (te utwardzane są uważane za bardziej zapychające) oraz olej sojowy. Dalej w składzie równiez sporo emolientów. Za związanei wody odpowiadać bedzie gł. gliceryna, oraz po troszeczce innych humektantów. Składniki aktywne to antyoksydacyjny ekstrakt z granatu i nawilżająco-złuszczający galaktoarabinan, ale w zbyt małym stężeniu.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-22 o 08:26
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 09:54   #4103
primula_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 8
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej, bardzo proszę o analizę składów (szukam dobrego kremu nawilżającego do trądzikowej cery, w domu mam takie i zastanawiam się czy któryś się nada...):

krem natłuszczająco-regenerujący Sangre de drago:
Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, Glycerin, Sunflower Oil, Octyl Palmitate, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Cera Alba, Polyglyceryl-3-Diisostearate, Panthenol, Magnesium Stearate, Magnesium Sulfate, Croton lechleri Extract, Tocopheryl Acetate, Butyl Linoleate and Butyl Linolenate, Parfum (Hexyl Cinnam-Aldehyde, Linalool, D-Limonene Dipentene), DMDM Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate, Triethylamine.

Adamed, Inside Prebiotine, Prebiotyczny krem redukujący zmiany trądzikowe na dzień

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Ceteareth-20, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Isopropyl Miristate, Inulin, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Lactoferrin, Sodium PCA, Cyclomethicone, Cyclohexasiloxane Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

i na noc
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Ceteareth-20, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Stearate, Butyrospermum Parkii, Alcohol denat., Passiflora Edulis Friut Extract, Citrus Medica Limonum Friut Extract, Ananas Sativus Friut Extract, Vitis Vinifera Friut Extract, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Isopropyl Myristate, Inulin, Alpha- Glucan, Oligosaccharide, Lactoferin, Cyclomethicone, Cyclohexasiloxane, Sodium PCA, Phenoxyethanol, Ethylglycerin

Soraya, Care & Control Antybakteryjna, Krem nawilżający redukujący blizny i zmiany potrądzikowe

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamone, DMDM Hydantoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene
primula_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-22, 18:24   #4104
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez primula_ Pokaż wiadomość
hej, bardzo proszę o analizę składów (szukam dobrego kremu nawilżającego do trądzikowej cery, w domu mam takie i zastanawiam się czy któryś się nada...):

krem natłuszczająco-regenerujący Sangre de drago:
Skład: Aqua, Isopropyl Myristate, Glycerin, Sunflower Oil, Octyl Palmitate, Polyglyceryl-2-Dipolyhydroxystearate, Cera Alba, Polyglyceryl-3-Diisostearate, Panthenol, Magnesium Stearate, Magnesium Sulfate, Croton lechleri Extract, Tocopheryl Acetate, Butyl Linoleate and Butyl Linolenate, Parfum (Hexyl Cinnam-Aldehyde, Linalool, D-Limonene Dipentene), DMDM Hydantoin Iodopropynyl Butylcarbamate, Triethylamine.

Adamed, Inside Prebiotine, Prebiotyczny krem redukujący zmiany trądzikowe na dzień

Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Ceteareth-20, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Isopropyl Miristate, Inulin, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Lactoferrin, Sodium PCA, Cyclomethicone, Cyclohexasiloxane Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin

i na noc
Skład: Aqua, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Ceteareth-20, Isopropyl Myristate, Ethylhexyl Stearate, Butyrospermum Parkii, Alcohol denat., Passiflora Edulis Friut Extract, Citrus Medica Limonum Friut Extract, Ananas Sativus Friut Extract, Vitis Vinifera Friut Extract, Glycerin, Hydroxyethyl Urea, Isopropyl Myristate, Inulin, Alpha- Glucan, Oligosaccharide, Lactoferin, Cyclomethicone, Cyclohexasiloxane, Sodium PCA, Phenoxyethanol, Ethylglycerin

Soraya, Care & Control Antybakteryjna, Krem nawilżający redukujący blizny i zmiany potrądzikowe

Skład: Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamone, DMDM Hydantoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene
kremy na dzien
pierwszy krem to zapychacz. Nie polecam cerze tradzikowej. Zaraz na poczatku skladu Isopropyl Myristate - składnik przyczyniający się do powstawania wągrów i trądziku . Ponad to Octyl Palmitate , który tez moze zapchac pory. Krem zawiera wosk i kontrowersyjny konserwant o ktorym na tym forum juz pisalam ...podsumowujac dla cery tradzikowej no i krem moze byc tlusty


w swietle tych informacji lepiej zdecydowac sie na krem nr 2

nie potrafie wybrac lepszego kremu sposrod tych na noc
__________________


Edytowane przez pokrzywa
Czas edycji: 2011-08-22 o 18:27
pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 12:39   #4105
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Uprzejmie proszę o rozszyfrowanie składu tego podkładu. Jest on najwyżej ocenianym podkładem na KWC. Chodzi mi głównie o to czy nie będzie zapychał (cera mieszana w kierunku tłustej z niedoskonałościami alei naczynkowa, wrażliwa, 37 lat ) ? Czy generalnie nie nakładamy sobie na twarz czegoś okropnego co tylko ładnie wygląda ale w dłuższej perspektywie szkodzi? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam


Skład:
AQUA PURIFICATA (PURE WATER), CYCLOPENTASILOXANE PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, CYCLOMETHICONE DIMETHICONE, CROSSPOLYMER, CYCLOMETHICONE (AND) ALUMINIUM MAGNESIUM HYDROXIDE STEARATE, CYCLOMETHICONE, BIS-HYDROXYETHOXYPROPYL DIMETHICONE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PHENOXYETHANOL, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN,PROPYLPARABE N, ISOBUTYLPARABEN
(+/- may contain: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 77288)
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 15:40   #4106
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Uprzejmie proszę o rozszyfrowanie składu tego podkładu. Jest on najwyżej ocenianym podkładem na KWC. Chodzi mi głównie o to czy nie będzie zapychał (cera mieszana w kierunku tłustej z niedoskonałościami alei naczynkowa, wrażliwa, 37 lat ) ? Czy generalnie nie nakładamy sobie na twarz czegoś okropnego co tylko ładnie wygląda ale w dłuższej perspektywie szkodzi? Będę wdzięczna za odpowiedź. Pozdrawiam


Skład:
AQUA PURIFICATA (PURE WATER), CYCLOPENTASILOXANE PEG/PPG-18/18 DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL, CYCLOMETHICONE DIMETHICONE, CROSSPOLYMER, CYCLOMETHICONE (AND) ALUMINIUM MAGNESIUM HYDROXIDE STEARATE, CYCLOMETHICONE, BIS-HYDROXYETHOXYPROPYL DIMETHICONE, IMIDAZOLIDINYL UREA, PHENOXYETHANOL, ETHYLPARABEN, METHYLPARABEN, BUTYLPARABEN,PROPYLPARABE N, ISOBUTYLPARABEN
(+/- may contain: CI 77891, CI 77492, CI 77491, CI 77499, CI 77288)
jest to podklad
Make-Up Atelier, Waterproof Liquid Make Up

(dziewczyny prosze piszcie nazwe produktu)

podklad bedzie bardzo trwaly- mozna powiedziec ze to mieszanka silikonow. nada sie dla kazdej cery - wyglada na to ze ma on przede wszystkim kryc i wygladzac cere. jesli zapychaja cie silikony to uwazaj. podklad zawiera parabeny konserwanty ale nie oceniam pod wzgledem naturalnosci kosmetyku.
jesli potrzebujesz czegos ekstra trwalego to podklad moze sie sprawdzic. nie wiem jak zachowa sie twoja cera dzien w dzien traktowana tym fluidem. musisz przetestowac- kosmetyk sklada sie glownie z silikonow.
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 15:57   #4107
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez pokrzywa Pokaż wiadomość
jest to podklad
Make-Up Atelier, Waterproof Liquid Make Up

(dziewczyny prosze piszcie nazwe produktu)

podklad bedzie bardzo trwaly- mozna powiedziec ze to mieszanka silikonow. nada sie dla kazdej cery - wyglada na to ze ma on przede wszystkim kryc i wygladzac cere. jesli zapychaja cie silikony to uwazaj. podklad zawiera parabeny konserwanty ale nie oceniam pod wzgledem naturalnosci kosmetyku.
jesli potrzebujesz czegos ekstra trwalego to podklad moze sie sprawdzic. nie wiem jak zachowa sie twoja cera dzien w dzien traktowana tym fluidem. musisz przetestowac- kosmetyk sklada sie glownie z silikonow.
Pokrzywa - bardzo, bardzo Ci dziękuję i przepraszam za brak nazwy :-( Poprawię się. To ma być podkład na wyjście więc chyba zaryzykuję. A na co dzień planuję zakupić KREM KOLORYZUJĄCY PAT&RUB
Zinclear TM* - 6%
Prawoślaz* -2%
Olej Arganowy – 1%
Oryza Activ* - 1%
Pongamia* – 0,5%
Krem zawiera również bogatą w proteiny i minerały tonizującą wodę orkiszową*,
olej babassu* chroniący warstwę hydrolipidową skóry oraz nawilżającą naturalną betainę*.
*wszystkie surowce, z których skomponowany jest krem mają certyfikat naturalności
Pokrzywa polecasz taki skład dla mieszanej/tłustej cery? Tu chyba nic nie powinno zapchać, prawda?
__________________
mobile

Edytowane przez 2303
Czas edycji: 2011-08-23 o 16:24
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-23, 16:36   #4108
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez 2303 Pokaż wiadomość
Pokrzywa - bardzo, bardzo Ci dziękuję i przepraszam za brak nazwy :-( Poprawię się. To ma być podkład na wyjście więc chyba zaryzykuję. A na co dzień planuję zakupić KREM KOLORYZUJĄCY PAT&RUB
Zinclear TM* - 6%
Prawoślaz* -2%
Olej Arganowy – 1%
Oryza Activ* - 1%
Pongamia* – 0,5%
Krem zawiera również bogatą w proteiny i minerały tonizującą wodę orkiszową*,
olej babassu* chroniący warstwę hydrolipidową skóry oraz nawilżającą naturalną betainę*.
*wszystkie surowce, z których skomponowany jest krem mają certyfikat naturalności
Pokrzywa polecasz taki skład dla mieszanej/tłustej cery? Tu chyba nic nie powinno zapchać, prawda?
Poszukaj składu na stronie producenta, bo to co podałas to nie skład.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)

Edytowane przez hey
Czas edycji: 2011-08-23 o 16:38
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 01:12   #4109
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 628
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

.

Edytowane przez 794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75
Czas edycji: 2011-08-28 o 22:25
794f4f7fd0b0868ccd574eb97c8ebd94d2e43545_60bea4f1edd75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-08-24, 11:50   #4110
2303
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-01
Wiadomości: 223
Dot.: ZBIORCZY:Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez hey Pokaż wiadomość
Poszukaj składu na stronie producenta, bo to co podałas to nie skład.
Niestety producent tego podkładu nie podaje na stronie pełnego składu. Ale za to znalazłam podkład niby 100% natura z podanym składem benecos – naturalny kremowy fluid
INCI: AQUA, SIMMONDSIA CHINENSIS SEED OIL, ALCOHOL, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-5 LAURATE, BUTYROSPERMUM PARKII, SILICA, MAGNESIUM ALUMINUM SILICATE, POLYGLYCERYL-3 STEARATE, HYDROGENATED LECITHIN, CITRIC ACID, p-ANISIC ACID, GLYCERYL CAPRYLATE, ROSMARINUS OFFICINALIS LEAF EXTRACT, XANTHAN GUM, HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL, POLYGLYCERYL-10 LAURATE, LIMONENE, TOCOPHEROL, SODIUM HYDROXIDE, PARFUM, ALOE BARBADENSIS LEAF JUICE POWDER, CITRAL, LINALOOL, TALC, (+/- (MAY CONTAIN) IRON OXIDES (CI 77491), (CI 77492), (CI 77499), TITANIUM DIOXIDE (CI 77891)

Czy rzeczywiście to jest 100% natura i czy raczej nie powinien zapychać? Pokrzywa czy Ty też na podstawie składu jesteś w stanie ocenić właściwości kryjące tego podkładu? (wciąż zadziwia mnie wiedza eskpertów)
__________________
mobile
2303 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:27.