Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV - Strona 117 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-03-13, 19:18   #3481
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
ja filtry stosuje nawet jak siedze w domu przed kompem...
No tak, od komputera bije taka łuna, że filtry koniecznie
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 19:20   #3482
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
ja filtry stosuje nawet jak siedze w domu przed kompem...

od kompa to ja tez mam filtry........ w okularach
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-13 o 19:22
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 19:21   #3483
marcelinka12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
od kompa to ja tez mam filtry........ w okularach
o tych niepomyslalam
marcelinka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 19:28   #3484
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Eee tu u nas chyba takiej nie ma
No mam nadzieję
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Wiecie co, z ta mgiełka phenome do twarzy coś jest na rzeczy
przetarłam twarz tonikiem z octu jabłkowego i po jakiejś pół godzince psiknęłam mgiełką - twarz mi zapłonęła
Chyba powinni jakies ostrzezenie zamieścić.......
straszna ona jest, zgłośmy się do Phenome po odszkodowanie, niech płacą w mydłach i szamponach!!!! Tyle na nas zarobili, nalezy nam się.
Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
ja filtry stosuje nawet jak siedze w domu przed kompem...
Nie widzę sensu obciążania skóry non stop filtrami. To nie są lekkie kosmetyki, trzeba je porządnie zmywać. Bez sensu. Nie wierzę w to, że w wieku 50 lat będę wyglądać na 40 bo stosowałam filtry. Będę tak wyglądać, bo mam dobre geny
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 19:34   #3485
marcelinka12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Nie widzę sensu obciążania skóry non stop filtrami. To nie są lekkie kosmetyki, trzeba je porządnie zmywać. Bez sensu. Nie wierzę w to, że w wieku 50 lat będę wyglądać na 40 bo stosowałam filtry. Będę tak wyglądać, bo mam dobre geny
jesli chodzi o filtry nikt i nic mnie nie przekona stosuje bo ja mam mega wrazliwa skore na przebarwienia i juz wiecej takiej nie chce miec...choc jeszcze niestety sa ale powoli jasnieja....
marcelinka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 19:34   #3486
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
No mam nadzieję

straszna ona jest, zgłośmy się do Phenome po odszkodowanie, niech płacą w mydłach i szamponach!!!! Tyle na nas zarobili, nalezy nam się.

Nie widzę sensu obciążania skóry non stop filtrami. To nie są lekkie kosmetyki, trzeba je porządnie zmywać. Bez sensu. Nie wierzę w to, że w wieku 50 lat będę wyglądać na 40 bo stosowałam filtry. Będę tak wyglądać, bo mam dobre geny
ja chce odszkodowanie w samych szamponach
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 19:36   #3487
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez marcelinka12 Pokaż wiadomość
jesli chodzi o filtry nikt i nic mnie nie przekona stosuje bo ja mam mega wrazliwa skore na przebarwienia i juz wiecej takiej nie chce miec...choc jeszcze niestety sa ale powoli jasnieja....
Oj to współczuje mocno takiej skóry, szanuję zawsze czyjeś zdanie odnośnie filtrów ale też nie dam sobie nic narzucić
Na mazidlach jest serum depigmentacyjne. Gdzieś o nim było pisane na wizażu, poszukaj.
edit: a i może lepiej spróbuj serum z witaminą C zamiast kwasów na początek, wzmocni Ci skórę. Hydrolat ze słodkiej pomarańczy (nie ten z neroli) też ponoć rozjaśnia przebarwienia. I można chyba na nim jako bazie robić toniki kwasowe, szybsze działanie. Ale nie próbowałam. Jeszcze!
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
ja chce odszkodowanie w samych szamponach
Maniaczka
__________________
Justyna


Edytowane przez jp91
Czas edycji: 2012-03-13 o 19:38
jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 19:38   #3488
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Maniaczka
kto???
ja?????


a tak przy okazji - odzywka balansująca phenome do włosów tez bardzo sympatyczna
__________________

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-03-13 o 19:39
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 19:46   #3489
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Oj to współczuje mocno takiej skóry, szanuję zawsze czyjeś zdanie odnośnie filtrów ale też nie dam sobie nic narzucić
Na mazidlach jest serum depigmentacyjne. Gdzieś o nim było pisane na wizażu, poszukaj.
edit: a i może lepiej spróbuj serum z witaminą C zamiast kwasów na początek, wzmocni Ci skórę. Hydrolat ze słodkiej pomarańczy (nie ten z neroli) też ponoć rozjaśnia przebarwienia. I można chyba na nim jako bazie robić toniki kwasowe, szybsze działanie. Ale nie próbowałam. Jeszcze!

Maniaczka
Justyś to ponoć przy wit.C też trzeba koniecznie filtry stosować-tak wszędzie wyczytałam.
Przecież ja po to ten głupi filtr kupiłam,żeby móc spokojnie stosować migdała i serum z wit.C
Co bardziej niebezpieczne jest,wit.C czy migdał stosowany w słoneczne dni bez ochrony spf?
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 19:50   #3490
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
Przekazane, podziękował.


I wkrótce będzie "Wszyscy mają Madre - mam i ja!".
I ja wczoraj (a w zasadzie już chyba było dzisiaj ) kliknęłam sobie Madre

teraz tylko się martwić, czy dojdzie.....
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 19:55   #3491
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Nie widzę sensu obciążania skóry non stop filtrami. To nie są lekkie kosmetyki, trzeba je porządnie zmywać. Bez sensu. Nie wierzę w to, że w wieku 50 lat będę wyglądać na 40 bo stosowałam filtry. Będę tak wyglądać, bo mam dobre geny
no wlasnie! ja filtry stosuje, jak biegam w sloncu. do biura nie mam zamiaru. wystarczy to, co jest w podkladzie... jak sie bede kwasic jakos specjalnie, to sobie i filtrzyk trzasne tylko u mnie to takie bledne kolo moze wyjsc - jak stosowalam diacneal, to kupilam avene 50+ i w sumie ok filtr, ale za ciezko mi pod nim bylo. skore mialam jako taka tylko wtedy, jak na noc stosowalam diacneal. czyli kwasy nie dosc, ze sie z moja brzydka skora musialy uporac, to jeszcze mialy na biezaco rozprawiac sie ze szkodami spowodowanymi przeciazeniem skory filtrem
za to takie ciezkie filtry tlusciochy i lepiszcza nadaja sie swietnie na basen! zanim chlorowana woda mi je zmyje z geby, to juz moja norme mam zrobiona i z wody wychodze

a jak to jest w koncu z ta witamina C? ja wlasnie tyle razy czytalam, ze wrecz nadaje sie na dzien, pod filtr, bo ochrone przeciwsloneczna wrecz wzmacnia jeszcze nie spotkalam sie z informacja z wiarygodnego zrodla, ze stosowanie witaminy C wymaga filtra
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 19:59   #3492
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
a jak to jest w koncu z ta witamina C? ja wlasnie tyle razy czytalam, ze wrecz nadaje sie na dzien, pod filtr, bo ochrone przeciwsloneczna wrecz wzmacnia jeszcze nie spotkalam sie z informacja z wiarygodnego zrodla, ze stosowanie witaminy C wymaga filtra
W naturalisie(chyba)jest mega ostrzeżenie,żeby absolutnie nie stosować bez filtrów wit.C.
Znowu na mazidłach(chyba)ani słowa o tym...albo to na BU już było
Eh za dużo stron naraz przeglądałam.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 20:00   #3493
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Justyś to ponoć przy wit.C też trzeba koniecznie filtry stosować-tak wszędzie wyczytałam.
Przecież ja po to ten głupi filtr kupiłam,żeby móc spokojnie stosować migdała i serum z wit.C
Co bardziej niebezpieczne jest,wit.C czy migdał stosowany w słoneczne dni bez ochrony spf?
I dobrze zrobiłaś, specjalnie napisałam Marcelince o witaminie C, bo i tak i tak się filtruje. Witamina C mocno uwrażliwia.
Cytat:
Napisane przez cloche Pokaż wiadomość
no wlasnie! ja filtry stosuje, jak biegam w sloncu. do biura nie mam zamiaru. wystarczy to, co jest w podkladzie... jak sie bede kwasic jakos specjalnie, to sobie i filtrzyk trzasne tylko u mnie to takie bledne kolo moze wyjsc - jak stosowalam diacneal, to kupilam avene 50+ i w sumie ok filtr, ale za ciezko mi pod nim bylo. skore mialam jako taka tylko wtedy, jak na noc stosowalam diacneal. czyli kwasy nie dosc, ze sie z moja brzydka skora musialy uporac, to jeszcze mialy na biezaco rozprawiac sie ze szkodami spowodowanymi przeciazeniem skory filtrem
za to takie ciezkie filtry tlusciochy i lepiszcza nadaja sie swietnie na basen! zanim chlorowana woda mi je zmyje z geby, to juz moja norme mam zrobiona i z wody wychodze

a jak to jest w koncu z ta witamina C? ja wlasnie tyle razy czytalam, ze wrecz nadaje sie na dzien, pod filtr, bo ochrone przeciwsloneczna wrecz wzmacnia jeszcze nie spotkalam sie z informacja z wiarygodnego zrodla, ze stosowanie witaminy C wymaga filtra
o dobry pomysł z filtrem do chloru
A ja nie spotkałam się, że witamina C nie potrzebuje filtra
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 20:04   #3494
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
I dobrze zrobiłaś, specjalnie napisałam Marcelince o witaminie C, bo i tak i tak się filtruje. Witamina C mocno uwrażliwia.

o dobry pomysł z filtrem do chloru
A ja nie spotkałam się, że witamina C nie potrzebuje filtra
ufffffff.....
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 20:20   #3495
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Justynka Ty to pewnie filtry stosujesz, co?
Ja mam ochote na migdałka, ale na filtr
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
no nie znam
ale filtry to chyba jedyna rzecz, która mnie ani przez ułamek sekundy nie pociągała.......
I tak trzymaj Anula, mam takie samo zdanie na ten temat

A ja czekam i czekam i sie nie mogę już doczekac mojego zamówienia z bu. Myślałam, że może dziś wyślą a tu rozczarowanie.

Edytowane przez Korah
Czas edycji: 2012-03-13 o 20:26
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 20:37   #3496
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Powiem szczerze, że filtromaniaczką nie jestem. Jeśli pozostaję w domu, lub gdy na dworze jest buro nie stosuję filtra, nawet Johna Z tego co wiem m.in kwasy, witamina C, dziurawiec wymagają stosowania w słoneczne dni ochrony przeciwsłonecznej. Gdzie indziej przeczytałam, że jeśli stosujemy m.in powyższe trzeba chronić skórę filtrem praktycznie cały czas To dla mnie przesada. A może moja głupota, że tak myślę.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
I tak trzymaj Anula, mam takie samo zdanie na ten temat

A ja czekam i czekam i sie nie mogę już doczekac mojego zamówienia z bu. Myślałam, że może dziś wyślą a tu rozczarowanie.
Korah nie chcę Cię niepokoić, ale BU słynie z długich czasów realizacji zamówień.
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 20:48   #3497
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Powiem szczerze, że filtromaniaczką nie jestem. Jeśli pozostaję w domu, lub gdy na dworze jest buro nie stosuję filtra, nawet Johna Z tego co wiem m.in kwasy, witamina C, dziurawiec wymagają stosowania w słoneczne dni ochrony przeciwsłonecznej. Gdzie indziej przeczytałam, że jeśli stosujemy m.in powyższe trzeba chronić skórę filtrem praktycznie cały czas To dla mnie przesada. A może moja głupota, że tak myślę.

---------- Dopisano o 21:37 ---------- Poprzedni post napisano o 21:36 ----------



Korah nie chcę Cię niepokoić, ale BU słynie z długich czasów realizacji zamówień.
Wiem Margolciu, że mają dlugie terminy, ale ostatnio dziewczynom niektórym sie udało i szybko zrealizowali im paczki, wiec nadzieja matką głupich

Co do filtrów, to ja wiem jedno, w moim przypadku niefiltrowanie wychodzi na jedno i to samo co filtrowanie. Jeśli zacznę używać filtrów, to w lustrze się nie poznam od tego obciążenia, więc już wolę te wcześniejsze zmarszczki niż wyglądać jakbym pracowała całe życie w kamieniołomach. Mam podklady pudry, które posiadają filtry o niższych faktorach i to mi wystarcza. Poza tym nie ma co ukrywać, dobre filtry chemiczne są drogie i mało wydajne, natomiast mineralnych nie mogę używac na twarz, gdyż koszmarnie podrażniają mi oczy, nawet, gdy nie nakładam ich bezpośrednio na powieki.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 20:55   #3498
marcelinka12
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 688
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Oj to współczuje mocno takiej skóry, szanuję zawsze czyjeś zdanie odnośnie filtrów ale też nie dam sobie nic narzucić
Na mazidlach jest serum depigmentacyjne. Gdzieś o nim było pisane na wizażu, poszukaj.
edit: a i może lepiej spróbuj serum z witaminą C zamiast kwasów na początek, wzmocni Ci skórę. Hydrolat ze słodkiej pomarańczy (nie ten z neroli) też ponoć rozjaśnia przebarwienia. I można chyba na nim jako bazie robić toniki kwasowe, szybsze działanie. Ale nie próbowałam. Jeszcze!

Maniaczka
dzieki wlasnie teraz testuje specyfiki typu mazidla bo drogeryjne to wiekszosc przetestowalam i d.. anula o szamponach a ja o kosmetykach na przebarwienia
marcelinka12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 20:55   #3499
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
A ja czekam i czekam i sie nie mogę już doczekac mojego zamówienia z bu. Myślałam, że może dziś wyślą a tu rozczarowanie.
A co w końcu zamówiłaś (oprócz olejku myjącego i żelu hialuronowego)? Czy może już o tym pisałaś i nie zauważyłam? Zastanawiam się, co sama mam zamówić poza olejkiem...
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-13, 21:12   #3500
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Melya Pokaż wiadomość
A co w końcu zamówiłaś (oprócz olejku myjącego i żelu hialuronowego)? Czy może już o tym pisałaś i nie zauważyłam? Zastanawiam się, co sama mam zamówić poza olejkiem...

Jest to moje pierwsze zamówienie z BU, wiec nie poszalałam, musze najpierw obadać te najprostsze specyfiki i potem ewentualnie jeśli mi przypasują, to zamówię jakieś konkretniejsze zestawy, ale oczywiście jeszcze musze przetestować mazidła i zsk, bo nie byłabym sobą
A zamówilam:
Maseczkę błotną
Hydrolat różany
Hydrolat oczarowy
Olejek myjący pomarańczowy
Żel Ha
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 21:18   #3501
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jest to moje pierwsze zamówienie z BU, wiec nie poszalałam, musze najpierw obadać te najprostsze specyfiki i potem ewentualnie jeśli mi przypasują, to zamówię jakieś konkretniejsze zestawy, ale oczywiście jeszcze musze przetestować mazidła i zsk, bo nie byłabym sobą
A zamówilam:
Maseczkę błotną
Hydrolat różany
Hydrolat oczarowy
Olejek myjący pomarańczowy
Żel Ha
Mazidła są super, bo zawsze dają próbki o takie jakie poprosisz. A jak przelejesz im dodatkowe 2 zł to dostaniesz wszystkie, które chcesz Co się bardzo opłaca, bo nie wiesz jak zareagujesz na daną substancję a tak masz małą próbkę za grosze Poza tym Pani Lidia zawsze pomoże. A z ZSK mam tylko hydrolat oczarowy dzięki uprzejmości Magnesi i kiedyś zamówiłam kwas migdałowy, ma lepsze opakowanie niż ten z mazideł.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 21:25   #3502
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Mazidła są super, bo zawsze dają próbki o takie jakie poprosisz. A jak przelejesz im dodatkowe 2 zł to dostaniesz wszystkie, które chcesz Co się bardzo opłaca, bo nie wiesz jak zareagujesz na daną substancję a tak masz małą próbkę za grosze Poza tym Pani Lidia zawsze pomoże. A z ZSK mam tylko hydrolat oczarowy dzięki uprzejmości Magnesi i kiedyś zamówiłam kwas migdałowy, ma lepsze opakowanie niż ten z mazideł.
Dobrze wiedzieć No ja najpierw musze się w ogóle nauczyć sporządzać te kosmetyki najłatwiejsze, strasznie niezdarna jestem i nigdy tego nie robiłam, poza dolewaniem olejków do gotowych balsamów i kremów i nędznych próbach robienia samodzielnych kosmetyków z tego, co akurat mi w ręce wpadło Poza tym jak mi kiedyś przyjdzie kupować jakieś miarki, menzurki, zlewki i odmierzać, przesypywac, podgrzewać, mieszać, to może nakręcę film i to bedzie komedia wszechczasów.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 21:43   #3503
Melya
Zadomowienie
 
Avatar Melya
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 589
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Jest to moje pierwsze zamówienie z BU, wiec nie poszalałam, musze najpierw obadać te najprostsze specyfiki i potem ewentualnie jeśli mi przypasują, to zamówię jakieś konkretniejsze zestawy, ale oczywiście jeszcze musze przetestować mazidła i zsk, bo nie byłabym sobą
A zamówilam:
Maseczkę błotną
Hydrolat różany
Hydrolat oczarowy
Olejek myjący pomarańczowy
Żel Ha
Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dobrze wiedzieć No ja najpierw musze się w ogóle nauczyć sporządzać te kosmetyki najłatwiejsze, strasznie niezdarna jestem i nigdy tego nie robiłam, poza dolewaniem olejków do gotowych balsamów i kremów i nędznych próbach robienia samodzielnych kosmetyków z tego, co akurat mi w ręce wpadło Poza tym jak mi kiedyś przyjdzie kupować jakieś miarki, menzurki, zlewki i odmierzać, przesypywac, podgrzewać, mieszać, to może nakręcę film i to bedzie komedia wszechczasów.
Fajne, bezpieczne zakupy. Wydaje mi się, że nic nie powinno Ci z tego zaszkodzić. Co do własnoręcznego ukręcania kosmetyków - ja dawno z tego zrezygnowałam, bo jestem w tym kompletnym beztalenciem i leniuchem. Z moich prób zrobienia kremowego korektora (masełka + oleje + minerały) też byłaby niezła komedia. Czarna. Dlatego teraz preferuję półprodukty, które można stosować samodzielnie lub łatwo łączyć.
Melya jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 22:23   #3504
auraria
Rozeznanie
 
Avatar auraria
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Koszalin
Wiadomości: 539
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Kwas migdałowy nie powoduje uwrazliwienie na promienie słoneczne. Chodzi raczej o to że złuszczając odsłania delikatną nową skórkę (jak u niemowlaka) która jest tak delikatna że może ulec poparzeniu (a w następstwie odbarwieniu czy raczej przebarwieniu) i dlatego jest mowa o ochronie.
Co do wit. C. stanowi ona ochronę przed promieniowaniem UV w przypadku kuracji ciągłej. Dla pełnej efektywności wystarczy stosować serum z wit. C przez kilka dni z rzędu, po czym ponawiać aplikację co 3-4 dni. Jeżeli chodzi o wit.C musimy miec pewność że serum, które stosujemy spełnia wszelkie wymogi aby uważać, że jest ok. Tzn. chodzi o przygotowanie, przechowywanie, o ph, stabilność. To jest bardzo 'ruchome' serum choc bardzo dobre
Najlepszy jest złoty środek . Czyli wszystko z glowa i umiarem. Stosuje serum z C i kw. migdałowy, ale latem uzywam minerałów które maja filtr 15 (nie opalam się i nie wystawiam sie na slońce) w skrajnych przypadkach nasłonecznia aplikuję filtr solidniejszy (chociaz nie lubię).
auraria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 22:49   #3505
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Dziękuję. Oj zazdroszczę Amarya. Niestety do Polski wysyłają tyko EcoEmi. Nie dają takich fajnych prezentów, no i cena 30$ trochę zniechęca
Zamowie kilka pudelek i zobacze co daja, zawsze moge zrezygnowac ze subskrypcji. Juz od kilku miesiecy przygladalam sie Amarya i fajne rzeczy byly, wiec mam nadzieje, ze tak zostanie
EcoEmi faktycznie bardzo drogie, a teraz nawet maja liste oczekujacych na subskrypcje
__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 06:04   #3506
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Wiem Margolciu, że mają dlugie terminy, ale ostatnio dziewczynom niektórym sie udało i szybko zrealizowali im paczki, wiec nadzieja matką głupich
ja zamowilam w czwartek, wyslali ponoc w piatek i wczoraj rano dostalam
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 06:16   #3507
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Kwas migdałowy nie powoduje uwrazliwienie na promienie słoneczne. Chodzi raczej o to że złuszczając odsłania delikatną nową skórkę (jak u niemowlaka) która jest tak delikatna że może ulec poparzeniu (a w następstwie odbarwieniu czy raczej przebarwieniu) i dlatego jest mowa o ochronie.
Co do wit. C. stanowi ona ochronę przed promieniowaniem UV w przypadku kuracji ciągłej. Dla pełnej efektywności wystarczy stosować serum z wit. C przez kilka dni z rzędu, po czym ponawiać aplikację co 3-4 dni. Jeżeli chodzi o wit.C musimy miec pewność że serum, które stosujemy spełnia wszelkie wymogi aby uważać, że jest ok. Tzn. chodzi o przygotowanie, przechowywanie, o ph, stabilność. To jest bardzo 'ruchome' serum choc bardzo dobre
Najlepszy jest złoty środek . Czyli wszystko z glowa i umiarem. Stosuje serum z C i kw. migdałowy, ale latem uzywam minerałów które maja filtr 15 (nie opalam się i nie wystawiam sie na slońce) w skrajnych przypadkach nasłonecznia aplikuję filtr solidniejszy (chociaz nie lubię).
Ja też się nie opalam i wręcz unikam słońca(mówię o naprawdę ostrym słońcu)bo go nie lubię.Jednak nie zawsze da się go unikać
Filtr JMO nie jest uciążliwy,ładnie buzia w nim wygląda i zamierzam go stosować tylko ja wylezie słońce.
Kataować się codziennie,niezależnie od pogody nie zamierzam
A gdybym nie stosowała wit.C i migdała to za nic w świecie nie kupiła bym filtra.

Mi mgiełką do twarzy phenome nie podeszłaRobiłam kilka podejść,ale po wczorajszym nałożeniu poddaje się i ją podam dalej mamie.
W nocy się obudziłam i jak dotknęłam swojej buzi(jak by sto kilo kleju na sobie miała)to poszłam i ją umyłam,bo nie dała bym rady zasnąć

---------- Dopisano o 07:16 ---------- Poprzedni post napisano o 07:15 ----------

Na BU jest info,że wysyłki wysyłają do 5-7 dni roboczych.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 06:41   #3508
cloche
Zakorzenienie
 
Avatar cloche
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Monachium
Wiadomości: 8 379
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Kwas migdałowy nie powoduje uwrazliwienie na promienie słoneczne. Chodzi raczej o to że złuszczając odsłania delikatną nową skórkę (jak u niemowlaka) która jest tak delikatna że może ulec poparzeniu (a w następstwie odbarwieniu czy raczej przebarwieniu) i dlatego jest mowa o ochronie.
Co do wit. C. stanowi ona ochronę przed promieniowaniem UV w przypadku kuracji ciągłej. Dla pełnej efektywności wystarczy stosować serum z wit. C przez kilka dni z rzędu, po czym ponawiać aplikację co 3-4 dni. Jeżeli chodzi o wit.C musimy miec pewność że serum, które stosujemy spełnia wszelkie wymogi aby uważać, że jest ok. Tzn. chodzi o przygotowanie, przechowywanie, o ph, stabilność. To jest bardzo 'ruchome' serum choc bardzo dobre
Najlepszy jest złoty środek . Czyli wszystko z glowa i umiarem. Stosuje serum z C i kw. migdałowy, ale latem uzywam minerałów które maja filtr 15 (nie opalam się i nie wystawiam sie na slońce) w skrajnych przypadkach nasłonecznia aplikuję filtr solidniejszy (chociaz nie lubię).
o wlasnie, to pogrubione to tez stan mojej wiedzy na temat witaminy C

a tak przy okazji chcialam spytac te z was, ktore jako serum z wit c stosuja kropelki juvit. ja je sobie sprawilam i ogolnie nie wiem, jak uzywac. one maja same w sobie 10% wit c, ale mysle, ze same te kropelki walnac sobie na buziola to taki srednio dobry pomysl z czym to najlepiej mieszac?
cloche jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 06:57   #3509
123sciri
Rozeznanie
 
Avatar 123sciri
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 714
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez auraria Pokaż wiadomość
Najlepszy jest złoty środek . Czyli wszystko z glowa i umiarem. Stosuje serum z C i kw. migdałowy, ale latem uzywam minerałów które maja filtr 15 (nie opalam się i nie wystawiam sie na slońce) w skrajnych przypadkach nasłonecznia aplikuję filtr solidniejszy (chociaz nie lubię).
święta prawda - ja myśle że wszelka przesada jest nie wskazana ( oczywiście dla każdego coś innego) ciągłe noszenie filtra wydaje mi się bez sensu.
Oczywiście gdy leże plackiem na plaży przez parę godzin to mocny krem musi być - ale w związku z tym że na plaży nie leżałam od paru ładnych lat to filtra używam tylko latem jak jestem dłużej na powietrzu.
Ostatni zakupiłam sobie krem z BU ant-oksydacyjny z ochroną przeciwsłoneczna i na razie mi służy
__________________
"All I've done is run fast. I don't see why people should make much fuss about that."
- Fanny Blankers-Koen

03/13-20 cm - 06/13-24cm, 07/23- 26cm.....50cm
zapuszczanie
123sciri jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-14, 07:08   #3510
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ IV

Cytat:
Napisane przez 123sciri Pokaż wiadomość
święta prawda - ja myśle że wszelka przesada jest nie wskazana ( oczywiście dla każdego coś innego) ciągłe noszenie filtra wydaje mi się bez sensu.
Oczywiście gdy leże plackiem na plaży przez parę godzin to mocny krem musi być - ale w związku z tym że na plaży nie leżałam od paru ładnych lat to filtra używam tylko latem jak jestem dłużej na powietrzu.
Ostatni zakupiłam sobie krem z BU ant-oksydacyjny z ochroną przeciwsłoneczna i na razie mi służy
A masz może info, jakiej konkretnie wysokości jest to ochrona?
Na stronie Bu nie widzę tych parametrów
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:21.